Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: MЪЖ]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 01:29



И какви проблеми създадох аз така и не разбрах!
Ще намери начин момчето, нали сте по-силната половина на човечеството!



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: MЪЖ]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано25.03.07 01:30



Когато едно момче е на на 25 години и с 300лв мисли преди да направи бебето, а не да се усети след като вече е факт.
А за това, че няма да се обвързваш юридически-защо си мислиш, че ако имаш дете без брак и ги зарежеш с майката, няма пак да плащаш издръжка?



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: KaтИ.]  
АвторMЪЖ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 01:45



"Когато едно момче е на на 25 години и с 300лв мисли преди да направи бебето, а не да се усети след като вече е факт. " - Отговора е въпроса на "умницата"
Коя жена с една гънка в главата си в повече,ще ражда деца с 180лв.....
Много сте "умни" и отворени - живи европейки... Тактиката каква ви е? Първо,манипулация и омайване на индивит от мъжки пол,чрез манипулация и "властта" на секса,после прилагането на "законови" опции като - "европейските закони, които принуждават мъжа" да ви плаща?

P.S. НЕ СЪМ КАЗАЛ,ЧЕ ЩЕ ЗАРЯЗВАМ МАЙКАТА! КАЗАХ,ЧЕ ТЪНКИТЕ ВИ ТЪПИ НОМЕРЦА НЕ ВЪРВЯТ ПОДРАЗБИРАНЕ НА ВСИЧКИ МЪЖЕ!



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: MЪЖ]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано25.03.07 01:55



Ами 180 лв. е майчинството. Или трябва майката да ражда и да се връща бегом на работа, понеже таткото се сетил пост фактум, че има други амбиции. Дете се прави от двама. Поне аз не знам за случай на мъж, насилствено принуден да стане татко.
Аз не съм казала, че ще си зарязваш жената, казвам ти само, че с брак или без брак, който е направил дете си плаща после. Към момента символично наистина. За детето си, забележи, не за майка му.



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: MЪЖ]  
Авторaни (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 01:56



Мъжът не плаща на жената, а дава пари за отглеждане на детето.
Много злоба си събрал и смятам, че не е тук мястото да я изливаш.
Още един път ти повтарям, че аз издръжка не получавам, но не всяка жена може да се справи сама с отглеждането на едно дете.
Раждането на едно дете за теб тънък номер за обвързване ли е?
И защо да не се чустваме европейки, там доста отдавна много проблеми са решени и то в интерес на децата, а не на родителите, защото децата имат нужда от закрила, а не вече порастналите мамини синчета, които обичат секса, но бягат когато им стане тежко!



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: KaтИ.]  
АвторMЪЖ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 02:03



"А за това, че няма да се обвързваш юридически-защо си мислиш, че ако имаш дете без брак и ги зарежеш с майката, няма пак да плащаш издръжка?"
Я си изясни какво казваш...
Знам семейния кодекс на изуст - по въпроса за плащането..



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновннови [re: MЪЖ]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано25.03.07 02:18



Искам да ти кажа, че щом имаш дете, му дължиш издръжка /независимо имал ли си граждански брак с майката/. Ето ти цитата от СК:

Чл. 82. (1) Родителите дължат издръжка на своите ненавършили пълнолетие деца независимо дали са трудоспособни и дали могат да се издържат от имуществото си.

(2) (Нова - ДВ, бр. 11 от 1992 г.) Родителите дължат издръжка и на своите навършили пълнолетие деца, ако последните не могат да се издържат от доходите си или от използване на имуществото си, когато учат редовно в средни, полувисши и висши учебни заведения за предвидения срок на обучение, до навършване на 20-годишна възраст при обучение в средно и на 25-годишна възраст при обучение в полувисше или висше учебно заведение.




Тема Аз пък не виждам какво повеченови [re: annie_ka]  
Автор koм (член)
Публикувано25.03.07 05:37



трябва да се случи, за да го зарежеш този. Чакаш да направи опит за убийство ли?



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновни...нови [re: annie_ka]  
Автор Sawana (непознат )
Публикувано25.03.07 09:43



Здравей! Не виждам какво очакваш да прочетеш тук? За мен ситуацията е ясна и макар в момента да не го осънаваш е в ТВОЯ ПОЛЗА! В момента НЯМАШ ИЗБОР и това не ти харесва, но повярвай ми ЗА ТВОЕ ДОБРО Е, защото - ПЪРВО - ако той остане тук ще продължаваш да се опитваш да спасяваш връзка, която няма бъдеще на този етап! ВТОРО - ще се самообвиняваш, а е ясно, че той не заслужава това семейство, което ти се опитваш да спасиш. ТРЕТО - искаш не искаш ще трябва да се справиш сама с детето и всичко около себе си, до като той ПРАВИ КАРИЕРА в чужбина. ЧЕТВЪРТО но не на последно място - когато се върне, ДАЙ БОЖЕ ти ще си стъпила на краката си, надявам се да си намерила ИСТИНСКИ ЧОВЕК, който да е до теб и всичко това, което сега ти изглежда като трагедията на живота ти, ще е нещо минало и няма да искаш да се върнеш към него. Така че, моят съвет е - вземи се в ръце, насочи вниманието си изцяло към детето и се опитай да игнорираш мислите за този индивид, който не е достоен представител на своя вид - МЪЖЕТЕ. Не мисли, че всички мъже са такива - има отговорни и достойни техни представители и ти ще намериш своята половинка, но не се заблуждавай, че той е единствен- има още много такива МЪЖЛЕНЦА, които искат някоя нежна и умна жена да ги осинови , след маминка и да се грижи за тях цял живот - да им даде СПОКОЙСТВИЕ И СИГУРНОСТ, без да ги интересува какво им коства това на жените. ДЕРЗАЙ, БОРИ СЕ и ще успееш. Но този тип трябва да го забравиш сега, а не да си губиш младостта и живота със самообвинения. Той е такъв, какъвто е и не очаквай да се промени. Това ни е грешката, че цял живот чакаме да се променят, да пораснат и да поемат своята част от отговорноста за семейсттвото. Е, имам новина за теб - НЯМА ДА ГО ДОЧАКАШ - няма да се промени! За това остави го да си живее живота както той го разбира, а ти поеми своите отговорнисти и не мисли за него! Направил ти е услуга, като се е разкрил сега пред теб, а не след 15 - 20 години, когато освен въпросите, които си задаваш сега ще трябва да започваш от НУЛАТА, но не в първа младост, както много жени тук и повярвай ми - това е много по-трудно от ситуацията, в която си в момента. ЖИВОТА Е ПРЕД ТЕБ, само трябва да се вземеш в ръце, да се заобиколиш с приятели и семейството ти, които ще ти помагат, останалото само ще се нареди.



Тема Re: Когато излъжат мечтите ни...сами ли сме виновн [re: MЪЖ]  
Автор Sawana (непознат )
Публикувано25.03.07 10:03



Не знам какъв е личния ти проблем, но виждам, че със "ЗЪБИ И НОКТИ" браниш личната си свобода! Позната картинка - мъж в разцвета на силите си е доста СМЕЛ и иска свобода, неангажиращи връзки и т.н и т.н, НО - ето го това НО - питам какво става с вас, когато вече се в презряла възраст, самотни и нещасттни?!? Е, тогава започвате да търсите тези пораснали деца, да изисквате от тях внимание, грижа и прошка....... ДА, БЕ ДА!!!! Ама тези деца, вече са пораснали и докато са расли, са виждали усилията, които техните майки са правили за да им дадат нормално детство, да ги изучат и да им помогнат да създадат свое семейство! Но /пак това НО/ питате ли се вие самостоятелните мъже, каква празнота остава в душите на тези деца, пораснали или не? питате ли се - колко много сте им липсвали независимо дали техните майка са успели или не? Може и да не са го показвали, може да не са го казвали, за да не нараняват майките си - но вие винаги сте им липсвали - мъжкото присъствие - гордостта от своя ВСЕМОЖЕЩ и всезнаеЩ ТАТКО, до като са малки и ОПОРАТА, която им давате само с присъствието си ДОКАТО СА ПОРАСНАЛИ?! Е, ама защо да се обременявате с такива сложни въпроси - та вие не сте виновни!!! ВАС СА ВИ МАНИПУЛИРАЛИ, използвали за да се родят тези деца и да Ви вържат! НАЛИ? Съжалявам, но твоите разсъждения са ми малко елементарни..... и смешни ..... и повърхностни. Не е необходимо да живеете с майките на децата си, за да им дадето внимание, любов и грижа и ако не искате да го направите - нито европейски нито човешки нито каквито и да са закони ще могат да ви накарат да сте достойни бащи на своите деца! А доколкото разбирам, АНИ се справя много добре сама, така че не виждам защо я нападаш - а, ДА - защото е успяла жена - е, как може - как може тази жена да не е зависима от МЪЖ! Това е най-големия грях във вашите очи! А какво да прави - да се затвори в къщи и да рони сълзи? защото МЪЖЪТ в живота и е безотговорен тип? Хайде бе- я, отивайте там от където сте дошли и не се мотайте в полите ни!!! Ако ви държи да сте с нашето темпо - ОК, ако не ви държи - търсете си другаде - спокойствието и сигурността от която имате нужда. Съжалявам за крайното ми мнение, обичам мъжете и ги уважавам, но тук говоря за мъжете, а не за мижитрките. Не знам ти към коя категория си- но не мисли за всички жени, че непременно искат да се присламчат към някой от вашия вид- е, не е така има много от нас, които също със зъби и нокти бранят своята свобода и не се уморяват да търсят своята половинка, не се задоволяват с по-малко и ви уважават, но не искат да ви осиновяват.Та такива работи МЪЖ.... разни хора, разни идеали..... а на теб ти пожелавам да си намериш своята половинка - явно трябва да е жена с главно Ж.....иначе ще си останеш сам, със свободата си..... Дано не се обидиш от това което съм написала.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.