Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Нормално ли е?нови  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 20:30



За жена да иска развод без някакъв драматичен повод но защото няма "искра" вече във връзката или защото нейният съпруг е изгубил амбицията си? Например, съпругът се чуства достатъчно удобно, за да не иска повече да расте в работата или в общественото си положение и се е примирил със своя "таван."

(Да поясня: жената работи, изкарва пари, и си има свой социален статут, така че не става дума съпругът да ги предостави тия неща наготово. Става дума за разминаване на ценности, цели, и съвместителност.)



Тема Абсолютно нормалнонови [re: kaпpизнa]  
Автор koм (член)
Публикувано19.03.07 20:44



Ако няма деца - такава жена трябва да подаде моментално молба за развод и никога повече да не се жени, защото явно не е създадена за семейство.

Иначе - всеки - все някога достига някакъв таван и спира да расте. Същото ще се случи и на нея - и тогава - понеже няма как да се разведе със себе си - и остава само едно нещо - да се гръмне, докато е на "върха". Поне аз не виждам друг изход, де.





Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор лийлa ()
Публикувано19.03.07 21:12



Значи,ако "съпругът расте в работата ..."-искра ще има.
Ако обаче не расте искра -няма.
Правилно ли съм разбрала.
Ами другите прости човешки неща-те имат ли значение за искрата???????



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: лийлa]  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 21:31



Не, не съвсем правилно. "Искра" и "амбиция" не са равни. Искрата е по-скоро онова чувство, което ти дава пеперуди в корема като мислиш за някой.

Мисля, че е комбинация от двете в моя случай. Когато човек е доволен от това което има и нищо повече не очаква от живота освен пенсия (а има 20 години дотогава поне), е това е скучно! Когато човек иска да се прибере от работа, да яде, да спи, и пак отново, това е скучно! Когато човек си представя да живее на същото място в следващите Х + години, това е депресиращо!

А какво, бракът примирение ли трябва да бъде?



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор njakoya....tam (непознат)
Публикувано19.03.07 22:40



Ne,ne trjabva-ako 6te e taka po-dobre da go njama
Vsi4ko,koeto si pisala e pove4e ot normalno.Pri men be6e taka



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор лийлa ()
Публикувано19.03.07 23:20



В първият си пост беше поставила въпроса по друг начин.
Така погледнато казуса е друг.За мен най-важното нещо е здравето на близките ми.Повярвай ми имам съвсем обективни причини да мисля така.
Няма скука,няма мисъл какво ще стане след Х-години.
Има го само настоящия миг.
Но това си е моята истина.В никакъв случай не ти я натрапвам.
Разбирам те ,че искаш да се развиваш,да излезеш извън ежедневната схема,да следваш мечтата си.Надявам се човека до теб ,да не ти е пречка.Но не можеш да поставяш изисквания,той сам избира своя път.Можеш да поставяш изисквания пред себе си,да го увлечеш с примера си,но не и да му налагаш своите критерии.
И пак да питам:казваш скучно???Защо?? Измисли нещо.



Тема Ше ми простиш ,че се изсмях така грозно ,нали...нови [re: kaпpизнa]  
Автор option (GIN & SODA)
Публикувано19.03.07 23:26



ХАХахахХХАХахаха!
Абсолютно нормално за определен тип жени!
Дано нямаш дечица ,мисля че ще страдат много ,ако трябва да им вменяваш амбицийте си. И претенцийте....


Как те търпи тоя човек? Сигурно е влюбен ,горкичкия.
Да не дава господ да срещна таквоз чудо в живота си. Аз министър няма да ставам нито медийна звезда. По скоро ше ида в канала /има такива по автосервизите/.
Горното го пиша за да съм сигурен ,че няма да ми обърнеш внимание.


Мъгла в мрака!
Gin-Mentha&All to up. Lite Beta version.

Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Авторwolf4o (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 00:16



Ти какво очакваш? Скокове с бънджи всеки уикенд? То и това ще вземе да ти писне, нали е рутинно - всеки уикенд

От вас си зависи да не ти е скучно, по-точно от теб, щото явно само според теб се губи хармонията...И по-добре вземи се огледай наоколо и се благодари, че сте живи и здрави, че да видиш как изведнъж изчезва скуката, ако има болест в къщата или истински проблеми (щото твоите са си измислени, от скука)



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: лийлa]  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 00:29



Лийла, съжалявам ако близък човек има здравен проблем. Знам какво е това. Всъщност неизлечимата болест на много близък роднина--не искам да давам подробности--ме побутна да мисля: и какво, това ли е всичко? Но си права, че не мога да налагам моите желания на други хора. Ако престанеш да мечтаеш, обаче, за нещо, или дори просто да искаш нещо, това е скука.

Мисля, че мъжете тука са прочели моята тема по много едностранчив начин. Беше интересно да чета за министри, медийни звезди, и автомивки. Въображението на някои хора...



Тема то това е еквивалентно на мъжкото [re: kaпpизнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано20.03.07 00:34



мрънкане, че жената се чувствала достатъчно удобно във връзката и не искала да виси нонстоп по фризьорски салони и фитнес, а си позволявала да се мотка из къщи неглиже и с 10-тина кила отгоре


Та за това му била пресъхнала искрата, разбирате ли :)

Да, нормално е, ако имате разминаване на ценностите, целите и съвместимостта, да пожелаеш развод, прекаратяване на връзката или поне някаква промяна. В края на краищата, ако ти се чувстваш дискомфортно, неминуемо ще се отрази и на него, колкото и да се стараеш. Или ще успееш да подтиснеш недоволството си и ще се разболееш.

Обсъдете заедно проблема и изберете по-малкото зло... може да не му липсва амбиция на мъжа ти, а просто реално да преценява шансовете си в конкретната ситуация.

"Да вървиш означава да очакваш и да възпитаваш у себе си търпение."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.