Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Нормално ли е?  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 20:30



За жена да иска развод без някакъв драматичен повод но защото няма "искра" вече във връзката или защото нейният съпруг е изгубил амбицията си? Например, съпругът се чуства достатъчно удобно, за да не иска повече да расте в работата или в общественото си положение и се е примирил със своя "таван."

(Да поясня: жената работи, изкарва пари, и си има свой социален статут, така че не става дума съпругът да ги предостави тия неща наготово. Става дума за разминаване на ценности, цели, и съвместителност.)



Тема Абсолютно нормалнонови [re: kaпpизнa]  
Автор koм (член)
Публикувано19.03.07 20:44



Ако няма деца - такава жена трябва да подаде моментално молба за развод и никога повече да не се жени, защото явно не е създадена за семейство.

Иначе - всеки - все някога достига някакъв таван и спира да расте. Същото ще се случи и на нея - и тогава - понеже няма как да се разведе със себе си - и остава само едно нещо - да се гръмне, докато е на "върха". Поне аз не виждам друг изход, де.





Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор лийлa ()
Публикувано19.03.07 21:12



Значи,ако "съпругът расте в работата ..."-искра ще има.
Ако обаче не расте искра -няма.
Правилно ли съм разбрала.
Ами другите прости човешки неща-те имат ли значение за искрата???????



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: лийлa]  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 21:31



Не, не съвсем правилно. "Искра" и "амбиция" не са равни. Искрата е по-скоро онова чувство, което ти дава пеперуди в корема като мислиш за някой.

Мисля, че е комбинация от двете в моя случай. Когато човек е доволен от това което има и нищо повече не очаква от живота освен пенсия (а има 20 години дотогава поне), е това е скучно! Когато човек иска да се прибере от работа, да яде, да спи, и пак отново, това е скучно! Когато човек си представя да живее на същото място в следващите Х + години, това е депресиращо!

А какво, бракът примирение ли трябва да бъде?



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор njakoya....tam (непознат)
Публикувано19.03.07 22:40



Ne,ne trjabva-ako 6te e taka po-dobre da go njama
Vsi4ko,koeto si pisala e pove4e ot normalno.Pri men be6e taka



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор лийлa ()
Публикувано19.03.07 23:20



В първият си пост беше поставила въпроса по друг начин.
Така погледнато казуса е друг.За мен най-важното нещо е здравето на близките ми.Повярвай ми имам съвсем обективни причини да мисля така.
Няма скука,няма мисъл какво ще стане след Х-години.
Има го само настоящия миг.
Но това си е моята истина.В никакъв случай не ти я натрапвам.
Разбирам те ,че искаш да се развиваш,да излезеш извън ежедневната схема,да следваш мечтата си.Надявам се човека до теб ,да не ти е пречка.Но не можеш да поставяш изисквания,той сам избира своя път.Можеш да поставяш изисквания пред себе си,да го увлечеш с примера си,но не и да му налагаш своите критерии.
И пак да питам:казваш скучно???Защо?? Измисли нещо.



Тема Ше ми простиш ,че се изсмях така грозно ,нали...нови [re: kaпpизнa]  
Автор option (GIN & SODA)
Публикувано19.03.07 23:26



ХАХахахХХАХахаха!
Абсолютно нормално за определен тип жени!
Дано нямаш дечица ,мисля че ще страдат много ,ако трябва да им вменяваш амбицийте си. И претенцийте....


Как те търпи тоя човек? Сигурно е влюбен ,горкичкия.
Да не дава господ да срещна таквоз чудо в живота си. Аз министър няма да ставам нито медийна звезда. По скоро ше ида в канала /има такива по автосервизите/.
Горното го пиша за да съм сигурен ,че няма да ми обърнеш внимание.


Мъгла в мрака!
Gin-Mentha&All to up. Lite Beta version.

Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Авторwolf4o (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 00:16



Ти какво очакваш? Скокове с бънджи всеки уикенд? То и това ще вземе да ти писне, нали е рутинно - всеки уикенд

От вас си зависи да не ти е скучно, по-точно от теб, щото явно само според теб се губи хармонията...И по-добре вземи се огледай наоколо и се благодари, че сте живи и здрави, че да видиш как изведнъж изчезва скуката, ако има болест в къщата или истински проблеми (щото твоите са си измислени, от скука)



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: лийлa]  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 00:29



Лийла, съжалявам ако близък човек има здравен проблем. Знам какво е това. Всъщност неизлечимата болест на много близък роднина--не искам да давам подробности--ме побутна да мисля: и какво, това ли е всичко? Но си права, че не мога да налагам моите желания на други хора. Ако престанеш да мечтаеш, обаче, за нещо, или дори просто да искаш нещо, това е скука.

Мисля, че мъжете тука са прочели моята тема по много едностранчив начин. Беше интересно да чета за министри, медийни звезди, и автомивки. Въображението на някои хора...



Тема то това е еквивалентно на мъжкотонови [re: kaпpизнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано20.03.07 00:34



мрънкане, че жената се чувствала достатъчно удобно във връзката и не искала да виси нонстоп по фризьорски салони и фитнес, а си позволявала да се мотка из къщи неглиже и с 10-тина кила отгоре


Та за това му била пресъхнала искрата, разбирате ли :)

Да, нормално е, ако имате разминаване на ценностите, целите и съвместимостта, да пожелаеш развод, прекаратяване на връзката или поне някаква промяна. В края на краищата, ако ти се чувстваш дискомфортно, неминуемо ще се отрази и на него, колкото и да се стараеш. Или ще успееш да подтиснеш недоволството си и ще се разболееш.

Обсъдете заедно проблема и изберете по-малкото зло... може да не му липсва амбиция на мъжа ти, а просто реално да преценява шансовете си в конкретната ситуация.

"Да вървиш означава да очакваш и да възпитаваш у себе си търпение."

Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор лийлa ()
Публикувано20.03.07 00:51



Радвай се и оценявай това което имаш.
Но не спирай да мечтаеш.Не казвай скука,не я обичам тази дума.Живота е всичко друго само не и скучен





Тема Тя нормата...нови [re: kaпpизнa]  
Автор Гeвpek (ентусиаст)
Публикувано20.03.07 02:22



нормата е нещо особено. Според мен нормата в случая е да си карат така, докато остареят.
Говорим - ако няма драматичен повод. Без драма разминаването в ценностите (оттук и целите, и съвместимостта) може да си стои някак така, латентно.

Ако обаче се появи такъв повод, а такъв ще се търси при липса на искра, всеки си хваща пътя. Егати странните разсъждения де

- в смисъл, че ако дотолкова се разминават, че чак не могат да се гледат, какво толкова. Спирачката по-скоро е навикът или мисълта "какво ще правя сам". (сигурно бъркам, но посред нощ за друго не се сещам)



Тема Все едно че слушам бивщата ми съпруганови [re: kaпpизнa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 07:14



Като порасна в кариерата и ни се "разминаха" ценностите.

Ами, предлагам ти да си стегнеш багажа, да му оставиш детето и жилището и да вървиш да си гледаш твоята ценностна система. Освобождавай човека да диша спокойно, а ти си намери новата съвместителност.

Успех! Ако след развода нещата ти не се получат така, както ги мислиш в момента - обадИ ми се да те свържа с една такава жена, като теб. Някакво съвършенство търсеше, но така и не го намери.



Тема И при теб е било така - нормално???нови [re: njakoya....tam]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 07:18



А, би ли ни разказала СЕГА как си?



Тема Министри, Ален Делоновци, автомивки, пеперудинови [re: kaпpизнa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 07:31



в корема??? Баси откачалката! Ти що не се прегледаш?

Мечти? Че кой ти пречи да мечтаеш? Мечтай си колкото щеш! Мъжът ти пак ли ти е виновен??? Ти що не станеш министър? Той нямал амбиции за растеж? Следователно - ти имаш! Би ли споделила какви са ти амбициите? Поне Евродепутат можеш да станеш много лесно. Още време има. Само разведените в България да те подкрепим - вътре си с двата крака. Ще те изберем като едното нищо. В Европарламента ще можеш да си вееш буйната грива и да мечтаеш колкото си щеш.

Едностранчиви сме били мъжете! Ти като си многостранчива - к'во от туй?

Все още не се разбира по думите ти имате ли деца? Казах ти по-долу: Ако имате дете - оставИ го на бащата, изчезвай им от погледите и заминавай да си търсиш мечтите. Ако нямате дете - още по-добре. Изчезвай още довечера и отивай на автомивката да се учиш за Министър на мечтите. Може и да дочакаш принца на бял кон!

Успех! Приятен развод!

Редактирано от ASSASSlN на 20.03.07 07:32.



Тема Re: Министри, Ален Делоновци, автомивки, пеперудинови [re: ASSASSlN]  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 07:38



Джии, ама мъжете тука и един друг не четат. Министри и звезди са споменати от някой друг, от Option. Аз само се възхитих на въображението на този автор.



Тема Re: Все едно че слушам бивщата ми съпруганови [re: ASSASSlN]  
Автор njakoya....tam (непознат)
Публикувано20.03.07 07:39



Ami to mn hora sigurno vse edno 4e slu6at biv6ata si sapruga:)))No tova e fakt.I ne vijdam vednaga za6to namesva6 jili6ta i deza i t.n. Tova sa savsem otdelni ne6ta.

Pisna mi ot maje,koito dokaraha jenite dotam,4e da govorjat i misljat po tozi na4in





Тема Наистина трябва да се прегледаш!нови [re: kaпpизнa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 07:40



Това ли искаш? Това ли ти е зора?

"След труден ден в работата, когато аз съм изправена пред важно решение и няма добра алтернатива, той даже не може да събере две думи за подкрепа. Не за идеи какво да се направи, но подкрепа, като "ето, чаша вино, да релаксираш. Съжалявам, че си в такава трудна позициа. Нека да поговорим и съм сигурен че ще измислим нещо...."


Мъжът ти знае ли това, което пишеш сега? Знае ли тези твои изисквания? Или би трябвало да ти чете мислите?

Уф, поредната жена си, която не знае какво иска, но го иска веднага. За трети път ти казвам. Ясно, точно и публично! Събирай си багажа и заминавай там, където ще има кой да ти налее чаша вино. Апропо, май ще се наложи след развода сама да си сипваш вино. Не е сложно, вервай ми.

Приятен развод!



Тема Моляааа! Защо намиесвам жилище, деца?!?!нови [re: njakoya....tam]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 07:45



Това били съвсем отделни неща???

Ти какво си пила снощи? Абе, стига сте се наливали с ментета, беее! Стига с тия глупости рано-рано.

Какво общо били имали??? Баси тъпия въпрос!

Питах те как я караш СЕГА. Не се прави на интересна. На мен такива плоски женски номера не ми минават!



Тема Уф, напускам бойното поле!нови [re: kaпpизнa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 07:49



Въпросния автор не съм го чел още. А, ти така неразбираемо си го цитирала, както са неразбираеми всичките ти досегашни писания.

ДЕТЕ ИМАТЕ ЛИ ?



Тема Re: Наистина трябва да се прегледаш!нови [re: ASSASSlN]  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 07:52



не си познал, убиецо. Аз знам какво искам и знам как да си кажа какво искам. Ако не става, не става, да, развод е решението. Случва се и на по-добри хора от мене. По-добре сама да си пия виното вместо с такива сексисти като тебе.

Не знам какво ти е направила жена ти, но не си го изкарвай на други жени с грубиянщина. Bully! Даже мъжът ми не може да ми каже да си събера багажа--къщата е моя.



Тема Довечера му изхвърлИ багажа и започвай данови [re: kaпpизнa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 07:54



мечтаеш!

Дете имате ли?



Тема Опшъне, и тази я извадих от равновесиенови [re: option]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 07:58



И тази побъркана жена ми падна под ножа. Вече взе да квичи. Веце реши твърдо да се развежда.

Честито на мъжа й. Ще потъжи, ден два ще му е криво, ала скръб едва ли ще умре.

Най-много да дойде в този клуб и да го положим в рицарско звание!





Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.03.07 08:13



Все пак не е ли възможно наистина да не си добре организирана и затова да не си решила проблема?

Майтапя се, но не съвсем. Човекът ми прилича на уморен. Аз също просто искам да се пенсионирам и не го смятам за някакво престъпление. Ако не трябваше да изкарвам пари, нямаше да работя и ден повече.
Иначе и теб те разбирам. Ако той не е постигнал нищо съществено, а има възможност да го постигне, за да живее по-добре семейството, наистина е дразнещо да го гледаш как мръхтуни.
Та, всичко зависи от това доколко обективно оценяваш ситуацията. Поразгледай се малко по-отдалече и ти, преди да вземеш решение.

Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него

Тема Re: Нормално ли е?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор лийлa ()
Публикувано20.03.07 08:30



Има една думичка в поста ти,дето ще си я запомня с твое позволение.
Ей т'ва мръхтуни много ми хареса.
А на мен ми се искат съвсем прозаични неща-едно лозе в полите на Стара планина(на едно много специално за мен място),далеч от лудницата.Да ама някой друг път,сега е друго





Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано20.03.07 09:16



Аз те разбирам идеално.
Обикновено се насажда мнението, че жената се е запуснала, ходи с ролките, не се гримира, не се фризира и освен за деца, манджи и сериали, не проявява никакъв друг интерес.
Това, което описваш, е интелектуално запускане и е не по-малко дразнещо от запускането на външния вид.



Тема Прощавай, кой се е запусннал интелектуално?нови [re: ariel$$]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 09:56



Не те разбрах. Кой се е запуснал? Тя, той или и двамата!

Аз също се чувствам запуснат интелектуално. Какво мога да направя, че да не е така? Какво препоръчваш? Ти какво правиш по въпроса? Мъжът ти какво прави?

Сериозно питам!





Тема Re: Прощавай, кой се е запусннал интелектуално?нови [re: ASSASSlN]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано20.03.07 10:42



На първо място, избрах мъж, който да ми пасва като интелект и хъс.
На второ място, гледам да прекарвам по-малко време пред интернет и повече в четене на книги, гледане на филми, ходене на театър, обсъждане на различни теми и т.н.
На трето място, стремя се да го запаля за действие.

P.S. Вчера се появих в сутрешните новини. Днес можеш да ме гледаш от 13.05 по Канал 1. Непрекъснато работя над нещо, съветвам се с него, карам го да се чувства значим. Той се гордее с мене и гледа от своя страна да е равностоен. И двамата знаем, че рутината (във всяко нейно измерение) ще съсипе отношенията ни, та непрекъснато се изненадваме.



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 10:44



Ами нормално е да искаш да имаш човек до себе си, на когото можеш да споделиш проблем, да потърсиш съвет (па бил той и неадекватен), ...
У дома имам един такъв

примирила съм се. Какво да го правя, като е ленив не само физически, ами и интелектуално... а с претенции.
Много пъти съм си мислила, че трябва да си тръгна, но ... все още стоя и дори не знам защо.



Тема Re: Опшъне, и тази я извадих от равновесиенови [re: ASSASSlN]  
Автор Бeзcъннa (Сатурн в първи)
Публикувано20.03.07 10:49



"И тази побъркана жена ми падна под ножа" е велик повод за гордост, несъмнено! Не можеш ли в един постинг да сложиш всичко, дето имаш да го казваш? Така с тия хиляда постинга човек и да поиска да ти поговори, трябва да затрие половин ден. В случая бих искала да ти продумам нещо аз, но ме мързи да ти следя дебелата мисла по нанайсет места, много разхвърляни и неудобно-непрактични за отговаряне са ти атаките.

- - - -



Тема Нарочно ги разхвърлях! Специално заради тозинови [re: Бeзcъннa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 11:14



противник. Теб какво те засяга?

Как така ще събирам всичко в един постинг? Авторката на темата е много мобилна. Ла донна е мобиле!

Виж, ся, Безсънна. Дамата се колебае дали да се разведе. За да не се мъчат и тя и мъжа й е най-добре веднага да се разведат. Мдааа! Ако съм допринесъл с нещо за такова нейно решение - браво на мен! Да се развежда и да приключва с тази продължителна агония.



Тема Съжалявам, няма да мога да те гледамнови [re: ariel$$]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 11:20



Ами намерила си спасение, браво! Завиждам ти благородно.



Тема Re: Нарочно ги разхвърлях! Специално заради тозинови [re: ASSASSlN]  
Автор Бeзcъннa (Сатурн в първи)
Публикувано20.03.07 11:22



Мда, не ме засяга. Усмихвам се на кълбовидната мълния, която представляваш като се нахъсаш!



- - - -



Тема Дааа! Този женски екземпляр наистина менови [re: Бeзcъннa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 11:27



нахъса. Казах й вече защо.



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано20.03.07 11:39



Изобщо не знам какво е ненормално, но нищо не е вечно.
Има си определена група хора, дето се развежда драматично.

Нека обаче да видим какво става първо и какво идва като резултат.

Все повече жени печелят повече, имат социален статус извън просто семейството си и търсят реализация отвъд "майка". Ако това е ново за България..не знам, не мисля че ги шокира..все пак, не са в арабския свят.

Нито той ми е добавка, нито аз съм му..или ще си бъдем.
Обаче хората минават през периоди..нявга им е нужно изчакване, подкрепа, насърчение малко..докато си намерят ролята.
Дай му време искам да кажа.



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: 4eHe]  
Автор Cънyвaщияживoт (непознат)
Публикувано20.03.07 12:19



Жената се нуждае от разнообразие .като е толкова идобретателна в работата и в къщи трябва да се опитва да е такава. Просто да си пробва възможностите , ако има това желание



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: Cънyвaщияживoт]  
Автор4eHe (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 12:24



Да, де..то кой не се нуждае от разнообразие.
Само твърдя, че е твърде много да го стоваря на нечий плещи.
Като ми трябва драма в ежедневието, чета бг вестници..евентуално КР в дир





Тема Re: Нормално ли е?нови [re: Cънyвaщияживoт]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 13:18



А защо пък той да не си пробва възможностите. Много ми е интересно значи - за всичко в едно семейство е виновна жената и е отговорна жената.
Съжалявам, че обобщавам, ама съвсем ми писна да слушам и чета разни сексистки ицзказвания в този клуб.



Тема И на мен ми писна да чета женски глупости в тозинови [re: Oщe eднa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 13:36



клуб!

Я погледни темите! Можеш ли да броиш? Писна ми на кура да чета женски оплакваници, че мъжете им били виновни! Брой, де! Брой ако щеш само на първа страница, ако щеш и на втора, ако щеш - всички страници! Кой се оплаква повече? Мъже или жени? Като сте повече, значи сте по-прави, така ли?

Виновни сме за всичкине ви неприятности, мили женички! И за щуротиите ви сме виновни, и за икономичаската криза, виновни сме, че сте дебели, виновни сме, че изневерявате, виновни сме за всичко! Айде мирясвайте вече! Развеждайте се и си живейте живота, стига сте мрънкали!

Не се женете и никой мъж няма да ви е виновен за нищо и всички жени ще сте доволни!

К'во ся! Нямаме право на мнение ли? Не стига, че тоя клуб го направихте на "Женски клуб 2", а на всичко отгоре трябва и да ви мълчим! Няма да стане!

Редактирано от ASSASSlN на 20.03.07 13:40.



Тема Re: И на мен ми писна да чета женски глупости в тозинови [re: ASSASSlN]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 13:44



Най-после някой да си признае

че носи вината, да не сме само ние!
Аз от кое време обяснявам на разни хора, че не е работа да се женят ...



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано20.03.07 13:57



Да, нормално е и често срещано. Когато единият партньор стои на място, а другият се развива, често се стига до раздяла. Още по-жалко е, когато мъжът е този, който се е застопорил. Както тук клубарки са отбелязали съвсем правилно, така както от една жена се очаква да е поддържана външно и да е стожер на семейните ценности, така от един мъж се очаква да се развива и да е финансова опора на семейството.

Не се сърди на разни мъжки изказвания тук - това са много наранени мъже, които не са в състояние да бъдат обективни. Като им мине, ще те разберат.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: Kлep]  
Автор Cънyвaщияживoт (непознат)
Публикувано20.03.07 14:11



На човекът вкъщи му е добре , или така го разбираме ние. Тя се опитва да пренесе ролята си в работата в семейното гнездо., да ама не./ Домът бил нейн / Ако направи някоя щуротия , да изиграе танца на седемте воала или някоя друга хитринка от архивите , когато са значели нещо един за друг ... а не да се разминават като строго охранявани влакове





Тема Стигнахме до консенсуснови [re: Oщe eднa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 14:19



Раждайте си по едно дете, наемайте си бавачка и си гледайте и кариерите и влюбваниците и разлюбманиците и страданията...

Най-добре е да не се знае кой е таткото. Правете детето при групов секс. Може и масов секс. Понятието "семейство" да изчезва. Съответно изчезва и понятието "развод". Чиста работа. Остават понятията "секс" и "пари".

Мъжете престават да мрънкат, че жените им са свадливи, скандалджийки и че не знаят какво искат. Жените престават да се оплакват, че били скапани от работа през деня, а вечер още повече се скапвали вкъщи. Настъпва всеобща веселба. Всеки за себе си и всички заедно. Такъв обществен строй можем да наречем:

"Купонджийски строй".

--------
Претендирам за авторски права върху идеята. Лесно ще я регистрираме тази идея, но после ще ни е трудно да променим Конституцията. Е, поне да опитаме.

Става ли?



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: Cънyвaщияживoт]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано20.03.07 14:25



Добре, де. Как пък досега веднъж не съм чула подобно предложение за някакви хитринки, дето трябва да ги направи мъж, за да запази семейството си!
Това между другото. Повярвай ми, хич не ти е до танц с воали пред хрантутник, дето ти тежи като воденичен камък на шията.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!



Тема Re: Стигнахме до консенсуснови [re: ASSASSlN]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано20.03.07 14:26



Чакай, бе! Семейството не е трудова повинност или затвор! Ако едно съжителство не носи радост, умряла съм ти за семейството!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Нормално ли е?нови [re: Cънyвaщияживoт]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 14:27



Не знам доколко има връзка с темата, но това се сетих като прочетох това На човекът вкъщи му е добре: Книжката дето съм я препоръчала в ковнатата тема, Оризовата майка. Та там едно девойче, на 14 мисля, го женят за 30 и нещо господин, когото вижда в деня на сватбата /индуска им работа/. Така, човека е едър, бавен, тъповат, неамбициозен, едва ли не просто съществува без да забелязва света около себе си. В един момент в книжката, обаче, стигаме до неговия разказ. И този човек разказва как винаги е осъзнавал своята физическа непривлекателност, как е знаел, че всички му се присмиват за мудността и тромавостта, за липсата на амбиция, как по-младите му колеги са се присмивали зад гърба му когато му стават началници и т.н. и т.н. Но в същото време той е доволен от живота си, от това че има съпругата и децата си, за него ценното и важното са били именно те, семейството му, домът му, това което го посреща вечер.
Наистина е жалко когато двамата в една връзка чувстват различно тези неща. Тогава май или настъпва разрив и раздяла или единия, а може би и двамата просто стискат зъби и търпят. Дали си струва се разбира накрая. А може и да не се разбере. Казва ли ти някой.



Тема Що жена ми не е като тебенови [re: kaпpизнa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано20.03.07 14:29



всеки уйкенд ще те гоня с пушката !


Обещавам ти няма да скучаеш



Тема Опааа! Чекай малко!нови [re: Kлep]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 14:32



" така от един мъж се очаква да се развива и да е финансова опора на семейството. "

Айде да ми обясниш какво значи един мъж "да се развива"! А, де?

Айде, кажи ми аз как да продължа да се развивам и накъде да се развивам, при положение, че ми трябваха 10 години да стана професионалист в някаква си област на живота, сега вече 10 години творя разни работи, които младежите не могат. Не могат не защото са глупави, а нямат опита, който аз имам и ще им го дам. Кажи ми накъде да се развивам още?

Айде обясни ми един лекар-специалист накъде да се развива?

Министри ли да ставаме, директори ли, мутри ли или мафиози?

Питам, защото това глупаво женско искане: "Искам мъжа ми да се развива..." го чувам поне за 100-тен пътикоято и дама да попитам какво значи това, започве да мънка:

- Ами, искам да стане нещо пооо-така!
- Какво е това пооо-така?
- Амиии...

-------------

Нищо лично, миличка! Ако разясните какво е това женско изискване, може и да отпаднат голяма част от конфликите в семействата.



Тема Re: Що жена ми не е като тебенови [re: jamie]  
Автор Cънyвaщияживoт (непознат)
Публикувано20.03.07 14:37



Услужи му на човека с пушката , за да стане по-интересно ,явно воалите няма да свършат работа





Тема Ти к'во се разбесня, ма!нови [re: Kлep]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 14:38



" Ако едно съжителство не носи радост, умряла съм ти за семейството!"

Какво си пила наобед?

К'ви са тия несвързани приказки? Аз, пък, им пикая на такива семейства в които няма радост. Отпада семейството като юридическа категория и толкоз. А всеки да си търси съжителство и радост както намери за добре!

Къде са ни различията на нас двамата? Аз не виждам такива! Що бесуваш?



Тема Re: Опааа! Чекай малко!нови [re: ASSASSlN]  
АвторKлep (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 15:06



Ами аз не говоря персонално за теб. Радвам се, че ти специално си добър професионалист и съм сигурна, че причините за развода ти са били различни от тези, за които говорим.

Когато светът се променя, трябва да се променят и хората. Не съм краен материалист, но тъй като в основата на всички обществени промени през последните 17 г. стоят парите, смятам, че не е грях човек да иска да ги изкарва - поне в количество, което е достатъчно семейството му да живее приличен живот. Аз съм филолог по образование, което си е чиста проба липса на особена перспектива и въпреки това намирам начини да осигуря на семейството си доста прилични доходи. Е, наречи го както щеш, но очаквам това и от мъжа си и не бих приела да припуйчва на дивана вкъщи с дистанционно в ръка, докато аз се блъскам.





Тема Не се бъзикайте с жената! Хич не й е лесно!нови [re: Cънyвaщияживoт]  
АвторASSASSlN (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 15:39



Човека изобщо не подозира какво се иска от него! А, то е много просто.

1. Да работи по 5 часа на ден, да получава по 5000.
2. Да се прибере по-рано от нея и да сготви вкусно. Да се костюмира и да я посрещне с тържествена духова музика.
3. Рози, целувки милувки.
4. Вечеря на свещи, Тиха музика. Нежни любовни стихове. Той й налива чаша вино и й казва "Наздраве", като я гледа с влажен поглед на влюбен котарак.

Бамааму. Туй бих го правил два-три пъти месечно, ама всеки ден...



Тема Re: Ти к'во се разбесня, ма!нови [re: ASSASSlN]  
АвторKлep (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 15:49



Ти май не си с всичкия си. Не случайно жена ти си е плюла на петите. Какви са тия грубиянщини, какъв е тоя тон? Я, ако обичаш, се изразходвай другаде.





Тема Re: Не се бъзикайте с жената! Хич не й е лесно!нови [re: ASSASSlN]  
АвторЛюбoпитнa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 15:50



Няма лида ти омръзне и да те заболи кръста от толкова добо поведение



Тема Re: Благодарянови [re: kaпpизнa]  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 16:12



Благодаря за интересните отговори. Благодаря на Клер, някоя там, и другите дами за подкрепата. Клер е интерпретирала много добре какво разбирам под "развиване." Да, даже лекарите се развиват ако искат--ходят на конференции, четат научни статии, отварят свои практики и т.н.. Всеки човек, докато работи, трябва да иска да се развива. Това е поне моето мнение. Не виждам защо толкова обижда мъжете тука.

А мъжете в България, ако съдя по тия постинги, не са се променили много. Все още чакат жената да ги търпи, без значение какво е тяхното присъствие или усърдие в семейния живот. Ако жената има нахалството да иска нещо повече, те започват да обиждат или буквално (Jamie постинг) вадят пушките. Мда, ясно защо са разведени.

Е, успех на всички!



Тема Яааа, се виж първо ти! Какво е туй "бе"нови [re: Kлep]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 16:52



което употребяваш спрямо мен??? И не тя е избягала от мен, а аз избягах от нея. Неслучайно двама мъжа са избягали от теб.

Върви и се виж какво си писала!

Яаа, ако обичаш друг път се изразходвай другаде! Аз както мога да съм добър, така мога и да не съм!



Тема Успех и на теб в развода!нови [re: kaпpизнa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 16:56



Дай му свободата на мъжа ти, а ти върви да се развиваш!

Така и не разбрах, затуй те питам пети път: Имате ли дете?



Тема Re: Яааа, се виж първо ти! Какво е туй "бе"нови [re: ASSASSlN]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано20.03.07 17:17



Ти си пълно куку! Честно! Това "бе" е принципно и не е към теб! Но какво да ти кажа - силните мъже са великодушни, а не дребнави. Но това ти не можеш да го разбереш.



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Наистина си пияна!нови [re: Kлep]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 17:28



Като не е към мен, що си го писала към мен? Но какво да ти кажа - силните жени са великодушни, а не дребнави и не си пъхат носовете в чужди разговори. Но това ти не можеш да го разбереш.



Тема Re: Успех и на теб в развода!нови [re: ASSASSlN]  
Авторkaпpизнa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 18:07



Бих казала "благодаря," но не мисля че пожеланията ти са искрени.

И защо толкова искаш да знаеш дали имам дете? Как ще промени това знание ситуацията която описвам?



Тема Всичко добро ти желая!нови [re: kaпpизнa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 18:10







Тема Re: Моляааа! Защо намиесвам жилище, деца?!?!нови [re: ASSASSlN]  
Автор njakoya....tam (непознат)
Публикувано20.03.07 18:30



Kakav e problema ti i na men li govori6 izob6to?Ako e na men-ne sam pusnala az temata a i javno sam na edno mnenie s dosta hora.Osven tova si gledam deteto sama bez pomo6ta na 1 4ovek/bez stremeji v jivota i normalna zenostna sistema/AA i sam v moeto si jili6te a toy v na6eto.Taka 4e......jasno ti e nali



Тема Re: Опшъне, и тази я извадих от равновесиенови [re: ASSASSlN]  
Автор дявoлчe (лошаво!)
Публикувано20.03.07 19:37



защо си толкова груб? Не само в тоя постинг..много често...
Вече в няколко твои постинга виждам как си озлобен срещу жени които искат да се разведат. Правиш може би аналогия с бившата ти...не си ли го преживял вече това?...не се заяждам..просто ми прави впечатление, че сякаш си лично афектиран..



Тема Писал съм до Опшъна с когото се познаваме личнонови [re: дявoлчe]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано21.03.07 08:04



отпреди години.

Ти що се месиш?

Не само в тоя постинг..много често...
Вече в няколко твои постинга виждам как си озлобен срещу жени които искат да се разведат.


Ми, развеждай се, преча ли ти с нещо, а?

Озлобен съм бил??? Може, ама само според твоите бегли погледи. Според много други женски погледи - хич не е така. От години насам!

Ай, чао, щото ми мига и кю-то и бележките в дир-а и пощата още не съм си проверавал...

Нямам нищо против да ми пишеш и да се запознаем...



Тема Апропо! Не се заблуждавай от про-файла ми!нови [re: дявoлчe]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано21.03.07 08:11



През октомври миналата година нулираха по неизвестни причини данните за много потребители.

А, иначе в клубовете на дир-а пиша от 1999.

А, още по-иначе с ЕИТ съм на "ти" от 1975.

Ай, чао.

Иии, прощавай, но виж колко смешно и нелепо ти стои ник-а в целия тоя разговор в тази тема...





Тема Ти добре ли си със зрението и мисълта?нови [re: njakoya....tam]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано21.03.07 08:19



Толкова ли не виждаш кой с кого се заяжда? Два реда по-горе!

ТИ пишеш до МЕН, а сега с това си писание се чудиш какво е станало???

Баси! Ай, прегледайте се, бреее, преди да пишете!!!



Тема Не виждаш веднага...нови [re: njakoya....tam]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано21.03.07 08:30



"I ne vijdam vednaga za6to namesva6 jili6ta i deza i t.n. "

("... жилища, деца и т. н." )

Вчера ти спестих псувните по повод простотиите ти. Ще се опитам да се стърпя и тази сутрин, но ако продължиш - за утре нищо не ти гарантирам.



Здрава и весела да си! Ти и околните ти!



Тема Ооох, прощавай! Чак сега забелязахнови [re: njakoya....tam]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано21.03.07 08:33



че си на 17 годинки.

Ооой, щеркеее! Внимавай когато се пъхаш между шамарите ми!





Тема Re: Наистина си пияна!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.03.07 09:29



Това е форум, тук няма "чужди разговори", умнико! Освен това никъде не съм твърдяла, че съм силна жена - напротив.



Да, пияна съм, позна! От любов и щастие. Пожелавам ти го и на теб.

Хайде, мир, че е пролет.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Не виждаш веднага...нови [re: ASSASSlN]  
Автор njakoya....tam (непознат)
Публикувано21.03.07 21:11



I kakvo kato se razpsuva6-samo ne razbrah.....Javno intelektualnoto ti nivo e da zaliva6 okolnite s prostotija...Ti vaob6te may se izjivjava6 za glavnijat 6aman na republikata






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.