Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нормално ли е?нови [re: kaпpизнa]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано20.03.07 13:57



Да, нормално е и често срещано. Когато единият партньор стои на място, а другият се развива, често се стига до раздяла. Още по-жалко е, когато мъжът е този, който се е застопорил. Както тук клубарки са отбелязали съвсем правилно, така както от една жена се очаква да е поддържана външно и да е стожер на семейните ценности, така от един мъж се очаква да се развива и да е финансова опора на семейството.

Не се сърди на разни мъжки изказвания тук - това са много наранени мъже, които не са в състояние да бъдат обективни. Като им мине, ще те разберат.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: Kлep]  
Автор Cънyвaщияживoт (непознат)
Публикувано20.03.07 14:11



На човекът вкъщи му е добре , или така го разбираме ние. Тя се опитва да пренесе ролята си в работата в семейното гнездо., да ама не./ Домът бил нейн / Ако направи някоя щуротия , да изиграе танца на седемте воала или някоя друга хитринка от архивите , когато са значели нещо един за друг ... а не да се разминават като строго охранявани влакове





Тема Стигнахме до консенсуснови [re: Oщe eднa]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 14:19



Раждайте си по едно дете, наемайте си бавачка и си гледайте и кариерите и влюбваниците и разлюбманиците и страданията...

Най-добре е да не се знае кой е таткото. Правете детето при групов секс. Може и масов секс. Понятието "семейство" да изчезва. Съответно изчезва и понятието "развод". Чиста работа. Остават понятията "секс" и "пари".

Мъжете престават да мрънкат, че жените им са свадливи, скандалджийки и че не знаят какво искат. Жените престават да се оплакват, че били скапани от работа през деня, а вечер още повече се скапвали вкъщи. Настъпва всеобща веселба. Всеки за себе си и всички заедно. Такъв обществен строй можем да наречем:

"Купонджийски строй".

--------
Претендирам за авторски права върху идеята. Лесно ще я регистрираме тази идея, но после ще ни е трудно да променим Конституцията. Е, поне да опитаме.

Става ли?



Тема Re: Нормално ли е?нови [re: Cънyвaщияживoт]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано20.03.07 14:25



Добре, де. Как пък досега веднъж не съм чула подобно предложение за някакви хитринки, дето трябва да ги направи мъж, за да запази семейството си!
Това между другото. Повярвай ми, хич не ти е до танц с воали пред хрантутник, дето ти тежи като воденичен камък на шията.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!



Тема Re: Стигнахме до консенсуснови [re: ASSASSlN]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано20.03.07 14:26



Чакай, бе! Семейството не е трудова повинност или затвор! Ако едно съжителство не носи радост, умряла съм ти за семейството!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Нормално ли е?нови [re: Cънyвaщияживoт]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 14:27



Не знам доколко има връзка с темата, но това се сетих като прочетох това На човекът вкъщи му е добре: Книжката дето съм я препоръчала в ковнатата тема, Оризовата майка. Та там едно девойче, на 14 мисля, го женят за 30 и нещо господин, когото вижда в деня на сватбата /индуска им работа/. Така, човека е едър, бавен, тъповат, неамбициозен, едва ли не просто съществува без да забелязва света около себе си. В един момент в книжката, обаче, стигаме до неговия разказ. И този човек разказва как винаги е осъзнавал своята физическа непривлекателност, как е знаел, че всички му се присмиват за мудността и тромавостта, за липсата на амбиция, как по-младите му колеги са се присмивали зад гърба му когато му стават началници и т.н. и т.н. Но в същото време той е доволен от живота си, от това че има съпругата и децата си, за него ценното и важното са били именно те, семейството му, домът му, това което го посреща вечер.
Наистина е жалко когато двамата в една връзка чувстват различно тези неща. Тогава май или настъпва разрив и раздяла или единия, а може би и двамата просто стискат зъби и търпят. Дали си струва се разбира накрая. А може и да не се разбере. Казва ли ти някой.



Тема Що жена ми не е като тебенови [re: kaпpизнa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано20.03.07 14:29



всеки уйкенд ще те гоня с пушката !


Обещавам ти няма да скучаеш



Тема Опааа! Чекай малко!нови [re: Kлep]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 14:32



" така от един мъж се очаква да се развива и да е финансова опора на семейството. "

Айде да ми обясниш какво значи един мъж "да се развива"! А, де?

Айде, кажи ми аз как да продължа да се развивам и накъде да се развивам, при положение, че ми трябваха 10 години да стана професионалист в някаква си област на живота, сега вече 10 години творя разни работи, които младежите не могат. Не могат не защото са глупави, а нямат опита, който аз имам и ще им го дам. Кажи ми накъде да се развивам още?

Айде обясни ми един лекар-специалист накъде да се развива?

Министри ли да ставаме, директори ли, мутри ли или мафиози?

Питам, защото това глупаво женско искане: "Искам мъжа ми да се развива..." го чувам поне за 100-тен пътикоято и дама да попитам какво значи това, започве да мънка:

- Ами, искам да стане нещо пооо-така!
- Какво е това пооо-така?
- Амиии...

-------------

Нищо лично, миличка! Ако разясните какво е това женско изискване, може и да отпаднат голяма част от конфликите в семействата.



Тема Re: Що жена ми не е като тебе [re: jamie]  
Автор Cънyвaщияживoт (непознат)
Публикувано20.03.07 14:37



Услужи му на човека с пушката , за да стане по-интересно ,явно воалите няма да свършат работа





Тема Ти к'во се разбесня, ма! [re: Kлep]  
Автор ASSASSlN (старо куче)
Публикувано20.03.07 14:38



" Ако едно съжителство не носи радост, умряла съм ти за семейството!"

Какво си пила наобед?

К'ви са тия несвързани приказки? Аз, пък, им пикая на такива семейства в които няма радост. Отпада семейството като юридическа категория и толкоз. А всеки да си търси съжителство и радост както намери за добре!

Къде са ни различията на нас двамата? Аз не виждам такива! Що бесуваш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.