Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За секса- сериозна причина за развод ли е?нови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.03.07 13:55



Мислех да пускам тази тема преди няколко дни, щото Дългото чорапче каза, че според нея е несериозно, само защото сексът се е разредил, при дълга връзка, да напуснеш партньора си или пък да тръгнеш да наваксваш встрани. В интерес на истината и аз мисля, че в краткосрочен план е несериозно, но ако това продължи година, две, три, може ли човек да издържи на безсексието без да пострадат чувствата му към партньора? И изобщо, как се отразява сексът на брачните отношения и може ли лошият секс или липсата му да стане причина за развод?

Знам, че си имате по-важни проблеми, ама ей тъй, за раздумка...

Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него

Тема Re: За секса- сериозна причина за развод ли е?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор дявoлчe (лошаво!)
Публикувано18.03.07 14:02



е как да не може!:) само, че липсата на секс просто ще доведе до влошаване на отношенията, ситуацията ще се изнерви, ще се почнат конфликтите (зад които маскирано ще стои незадоволеността на партньора, която на всичкото отгоре не е само на физическо ниво, ами действа и на психиката)....как да не може...

разбира се в следствие на това отношенията ще се обтегнат и именно те ще доведат до разпадане...

все пак ние сме се обвързали с мъж/жена и искаме да го усещаме именно като такъв.



Тема Re: За секса- сериозна причина за развод ли е?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Cтpeйнджъp (разкошче)
Публикувано18.03.07 14:30



За мен отговорът е - може! Даже ми се струва, че задължително би се случило точно така ако сексът между двама партньори куца.



Тема Re: За секса- сериозна причина за развод ли е?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано18.03.07 14:31



Според мен е несериозно при проблеми в секса, както и при неговото неминуемо разреждане след години(няма какво да се лъжем) тутакси да мислиш за развод или да тръгнеш да компенсираш извън семейството. Това ми беше долу- горе мнението. С което искам да кажа, че човек прави усилия първо да разбере и да вникне в причините. Те могат да бъдат най-разнообразни. После може да се прибегне и до консултации с различни специалисти, ако проблемът се задълбочи и т.н. Човек търси и начини за стимулиране на сексуалния си живот и прочие.
Определено не бих се развела с човека, с когото съм живяла дълги години например, ако поради някакво заболяване(да речем) той придобие трайна импотентност. Как ще си разрешаваме проблема, ще му мислим. За това става въпрос.



Тема Re: За секса- сериозна причина за развод ли е? [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано18.03.07 14:31



Липсата на секс не само може, ами направо изпепелява връзката. Аз съм жив пример за това с 18 и половина години брачен стаж. Бях се наслушал на дивотии от вида за хиперсексуалност и прочие. Карах сто пъти бившата да ходи на преглед. Доктори същото й препоръчаха. НЕ! Не била тя, аз съм бил виновен. Накрая откачах, ама стисках зъбета и пазех чест и вярност към дома и семейството. Не мръднах нито, ама нито веднъж, дори с безобиден флирт, а около мен в бачкането има доста засукани и привлекателни и умни и изучени жени и моми.
Като подкара и с ревнивите извивки вече не издържах, взех си шапката, хвърлих ключовете, плащам и издръжка, с доста от горе, че е гола вода с парите бившата и готово.
В резултат сега кръвното ми е 120 на 80, а стигаше висоти от 190 на 140. За пулс и главоболие не говоря.
Така, че мъжкото здраве минава не само през хапването и полягването. Без редовен секс сме живи умрели.
Карам 51 годинки между другото и нямам грам тлъстина или плешивост. Бачкам като машина с компа и поялника по повече от 16 часа на денонощие и грам умора не усещам.
Хехе, това последното по повод раздумката за 50 годишните от онзи ден.

Ааааа
и козината ми се сгъсти и почна да си възвръща естествения гарванов цвят. Това с косата е изненада и за мен, ама е истина.

Дано свърши продължителното ми словесно излияние работа на въпросно семейство



Тема Re: За секса- сериозна причина за развод ли е?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано18.03.07 14:32



Тук говорим за дълъг брак все пак.



Тема Re: За секса- сериозна причина за развод ли е?нови [re: Orcad]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано18.03.07 14:36



Ами вероятно жена ти е била просто фригидна, защото какво означава при липса на желание за секс, да си ти виновен, освен ако нещо между вас не е куцало и на комуникативно ниво. Т.е. ако на нея не и харесва и не я възбужда начинът, по който подхождаш към секса въобще, бихте могли да поговорите по въпроса и т.н. Не става много ясно за какво иде реч във вашия случай.





Тема Re: За секса- сериозна причина за развод ли е?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija (автентична)
Публикувано18.03.07 14:44



И, знаеш ли какво, я ми обясни какво означава "лош секс" между хора, които се обичат(уж), избрали са доброволно да живеят заедно и живеят съвместно дълги години. Говорим не само за честота на сексуалните контакти, нали така.



Тема Re: За секса- сериозна причина за развод ли е?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано18.03.07 14:46



Не, не е


Липсата на секс може да е причина за раздяла, ако си на 20 и не можеш да траеш повече от ден без. Но при една вече изградена връзка, с единствен проблем липсата на редовен секс (а тук за нередовен секс ли говорим, или за изцяло липса на такъв?), е смешно. Поне според мен, но с бъдещ съпруг на няколко хиляди километра от мен имам поглед по въпроса
От друга страна, знам, ще ти прозвучи изтъркано, но всичко е до хора и до брак. Един с друг не си приличат изцяло. Има хора, за които сексуалната връзка е много важна, други залагат на по-малко физически общи точки. Така че ако имаме вързка, в която доминира един приятелски тип отношение, чудесно разбирателство и липса на други проблеми, нередовният секс не би трябвало да е проблем.

Горе главата! - казал палачът на осъдения.

Тема Re: За секса- сериозна причина за развод ли е?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано18.03.07 14:53



И за мен не е причина,особено ако всичко останало е О.К






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.