Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как да се успокоя......нови  
АвторBинoвнa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 08:37



Здравейте,


моля ви кажете ми как да се успокоя.
От скоро вече живеем с детенце у майка ми.Със съпруга ми поддържаме мога да кажа нормални взаимоотношения покрай детето.Но аз съм толкова изнервена,че немога да се понасям.Това ми състояние се отразява и на отношението ми към детето.Повишавам и тон когато се бави сутрин за училище например,когато нещо е разсеяна и не ме чуе какво съм я помолила да направи или когато откаже да се упражнява или да изпълни някое свое задължение.Не че нямам основание да и направя забележка,но аз така се вбесявам,че започвам да и се карам много.И след това........ми иде да се гръмна,че така съм се държала с нея.От друга страна гледам да е задоволена с всичко каквото и е нужно и каквото и се иска да има.Тя не е капризно дете и се съобразява много със желанията си.....Както и да е за това,проблема ми е да намеря някакъв начин да се успокоя и да не съм толкова напрегната,защото неискам това да рефлектира върху отношенията с дъщеря ми.Какво да направя,за да го постигна.Вие как се справихте в първите месеци след вашите раздели.Ще съм ви благодарна,ако ме посъветвате нещо.
Само да вметна,че не съм от страдащите по загубената любов,отдавна я преболях,но малко късно взех решението си за раздяла и нов живот.Яд ме е само за компромисите със себе си,които правех,но пък ги правех заради детето и това беше смисъла.Но нямаше кой да оцени мен и това,което правя за семейството си......сега вече ме оцениха,но аз вече съм празна и не желая да се връщам назад.И въпреки всичко това е труден период от моат живот и явно ми е трудно да се справя.Май се отклоних малко от въпроса....
Още веднъж благодара ня всички,които отделиха време да прочетат темата ми и които ще вземат отношение по нея.



Тема Re: Как да се успокоя......нови [re: Bинoвнa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано07.03.07 09:50



Нищо не прочетох за приятели, гаджета, любими занимания.

Нормално е да си изнервена, ако целият ти живот се върти около детето и работата. Трябва да го разнообразиш.

Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него

Тема Re: Как да се успокоя......нови [re: Bинoвнa]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано07.03.07 09:53



Абе нормално е да си нервна и напрегната, ама явно докато се поуспокоиш, просто ще трябва да си налагаш самоконтрол, друг начин не виждам.
А успокояването идва с времето, надали ще можеш да го ускориш с нещо, най-много обратен ефект да се получи.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Как да се успокоя...... [re: Bинoвнa]  
Автормиpaж (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 12:15



И тоя ник - ВИНОВНА,вземи го махни! За какво си виновна? За това,че полагаш грижи сама за детето си,че си се нагърбила с куп неща и че нервите ти са достигнали до краен предел и не издържаш повече?
Чувството за вина е най-големия враг на човека,си мисля аз. То не ти позволява да се отпуснеш и те яде отвътре.Опитай се да се оттървеш от него и потърси добрите си страни и качества,за да се успокоиш и да се заобичаш отново. В това отношение има доста написана литература. И при мен беше така,затова те разбирам добре и се опитвам да ти дам съвети,които съм приложила на практика върху себе си.
Колкото до успокоението,ами то е индивидуално за всеки.Вземаш ли някакви медикаменти за нервите? Или билкови успокоителни чайове?



Тема Re: Как да се успокоя......нови [re: Bинoвнa]  
АвторJane (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 13:28



да си отговориш на въпроса точно кое те разстройва - това че си загубила семеиството, това че надеждите ти не са оправдани, това че с е чувстваш измамена, това че детето ти няма да расте в семеина среда... кое точно?

трябва да се опиташ да приемеш че това което ти се е случило се случва и никой не е застрахован

да се опиташ да умаловажиш значението му за теб и дето ти и да почнеш да мислиш за бъдещето положително и да правиш планове в положителна посока и да фиксираш вниманието си върху положителните страни


в по-дългосрочен план може да се опиташ да си отговориш защо си избрала точно този мъж за да не повториш грешката пак



Тема Re: Как да се успокоя......нови [re: Bинoвнa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 15:12



Може би се чувстваш несигурна дали ще можеш да си и баща, и майка... Спокойно... Слушай по-често музика с дъщерята (дъщеря е?), танцувайте заедно ...има видекасетки със самоучител по латинотанци.. Пък, ако намериш време, може и в някой клуб за латинотанци да се запишеш, да се запознаеш с нови хора и разнообразиш средата...





Тема Re: Как да се успокоя......нови [re: Bинoвнa]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано07.03.07 20:17



Започни да го тормозиш / бившия / и така ще има за какво да мислиш, превърни си го в хоби - ако съдя по мойта "бивша", тая рецепта много й помага на самочувствието...



"Живей съвременно, ако не можеш да отложиш това за друга епоха..."

Тема Re: Как да се успокоя......нови [re: Hoй]  
Автор elisa-m ()
Публикувано08.03.07 01:08



Хей Ной,това го казваш на шега нали?
Не мила,никакъв тормоз над бившия,това ще е тормоз за теб самата.Просто ти трябва време и нещата ще се успокоят.Слушай музика,купувай си книги или вземи фотоапарата и снимай,купи си саксийка с цвете.Има толкова много приятни неща за правене които и успокояват.



Тема Re: Нойнови [re: Hoй]  
АвторBинoвнa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 08:13



Добро утро,
благодаря за съвета,но изобщо не мисля да го последвам.ТОва ми е под достойнството.Самочувствието ми се подхранва от усмивките на хората около мен,включително и на "бившия",а и не страдам в случая от липса на самочувствие.По-скоро искам да намеря някакъв начин да се преборя с тази напрегнатост и тревожност в мен и да постигна вътрешен мир и спокойствие.
А относно "бившия" колкото и да съм наранена от него никога не бих отвърнала със същото.Отмъщение не търся,даже и лоши чувства не питая към неко,по-скоро никакви вече.И точно за това смятам,че е немислимо да сме заедно,защото това няма да бъде живот ,а една безмислена агония.Всеки има право и шанс да бъде щастлив,спокоен и да изживее живота си по най-добрият за него начин.Нека се възползва от това си право,но вече напълно свободно,а не на мой гръб.Иначе даже вместо да му правя номера и да го тормозя както ме съветваш,аз продължавам да се грижа за "бившето" семейно жилище,за него,всеки ден карам детето при него ит.н.Единствено ме притеснява това,че детето неиска да остава без мен да спи при него,а иска и аз да оставам.Така беше до скоро,но вече неискам и не трябва да е така.Обаче...как да и го обясня,като започва да плаче и на мен сърцето ми се къса

.
Отплеснах се пак.....



Тема Re: Как да се успокоя......нови [re: миpaж]  
АвторBинoвнa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 08:30



Да,права си,че чувството на вина към детето ми направо ме разкъсва

.Обвинявам се,че заради моето решение,заради това,че аз немога и неискам повече да живея с баща ,я лишавам по този начин от естествената и семейна среда.Не,че немога да и създам достатъчно добри условия за живот у майка ми където сме сега,но просто си мисля,дали не е по-редно и дали не съм длъжна да направя жертва заради нея и да си нося кръста с баща и.Важното е тя да е по-добре, а не аз.Не съм ли длъжна като майка да направя това за нея......все въпроси от този род не ми дават да мигна.Пробвах...пробвах да се насиля да направя всичко тово за ПОРЕДЕН ПЪТ.....ами....не става и не бива бе хора.Не искам и не издържам да живея в обстановка на всекидневни скандали,напрежение,притеснения от всякакъв род и т.н......не си представям,че ще издържа цял живот така,а и не мисля,че това е най-благоприятната атмосфера и за детето.
А бе направо ......мисля,че съм взела правилно решение за себе си поне,защото се чувствам вътрешно по-спокойна и по-силна сега след като не сме вече заедно,но тези противоречия ме побъркват,кога ще се отърва от тях




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.