Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Инстинктнови  
Автортo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 21:32



Всеки притежава инстинкт за самосъхранение. Този инстинкт се използва , когато човек е объркан. Когато има какво да губи. Само че разликата между животните и хората е голяма. Инстинкта на едно животно може да бъде пагубен за друго животно (по слабо физически).В борба за един залак , едно куче може да свали скалпа на друго. Но осакатеното ако отселее, единственото което ще направи е, да продължи напред , без да търси отмъщение. Най често най нахапваниите кутрета като малки , като пораснат стават най силните животни.
Дадох този пример, за да си обясня факта, какво представляват човешките взаимоотношения.
Ако някой ви вземе залъка било с физическа или психическа разправа , най вероятно след това ще потърсите начин да го нараните, да го притиснете и какво ли още не , с единствената цел да се почуствате по добре. Но разбира се, това усещане на удоволствие би ви сполетяло за невероятно кратък момент. Тоест на изразът :Това е човешко аз ще отговоря, че едно куче да рееечем, постъпва много по мъдро от колкото един човек. Да, знам че звучи налудничево и определено неприятно, но това е факта.

Това беше за увод на това, как ние хората можем да нараняваме себе си и хората които обичаме, заради криворазбрани инстинкти.
Когато ние обичаме някой, но той не отговаря на нашите "създадени" изисквания инстинктивно започваме да търсим причина , този човек да бъде наранен, за да можем да постигнем комфорт, който да е пропорционален на това, че този индивид не е такъв , какъвто ние искаме да е. И колкото повече го нараняваме и до тъпчем толкова по добре се чустваме.
Друг вариант е директно да "бием шута" защото той не е "достоен" за нас.
Тогава ние си мислим ,че това ще е най лесното. Ще търсим някой, който да "отговаря" на нашите изисквания. Тогава думите Е вярно може да не го/я обичам толкова , но той/тя е това, което аз търся като характер звучат като фикс идея и то пак заради нащо криворазбрано съхранение.

Другите са изоставените. Когато някой е изоставен , най логично би било да продължи напред. Това "продължаване" обаче, на моменти е по трудно , от колкото да изкачиш най високия връх на най-високата планиина. Защо е толкова трудно ??? Пак заради криворазбраните ни инстинкти. Инстинктите ни се обособяват с нашето его.То е най големият ни враг. То ни пречи да вдигнем високо глава и да усетим че сме живи. Какво става най често ???
Този който е решил да продължи живота си без нас, най-често се превръща във най големият ни враг. Той трябва да попие цялата наша негативна енергия и да е отговорен за тази наша разруха.Той трябва да е виновен,трябва да поеме последствията за това, че ние го обичаме а той не!
Дори за да нараним въпростната личност ние сме способни да "затрием" себе си. Можем от инат да се обвържем с друг, можем цял живот да мииислим само в тази посока. Защо??? Защото мислим че така се съхраняваме!!!

Та исках да кажа, че ние хората нямаме инстинкти,нямаме отношение към самите нас. Защо??? Защото сме ограничени и живеем в заблуда!



Тема Re: Инстинктнови [re: тo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 21:51



на мен проблема ми изглежда напълно различен. и изкуствено създаден.
за което се носи отговорност. а това така или иначе е ясно. не разбирам какво
толкова е запритеснявало всички. като че ли не са занели до сега че които вреди се нарича вредител и срещу него се вземат мерки. по наи ефективният възможен начин. какво толкова чудно има. имал е кураж някои да пречи - предполага се че е способен да се защитава когато доиде ред да му се изискват аргументи в заита. такива аргументи няма. ами като няма се носи съответната отговорност за преднамеремо създаване на проблеми. е какво има за разбиране още. кои ще търси отговорност на вредителите в такава ситуация. ами освен пострадалия няма кои. това си е допулнителен ангажимент които също трябва да бъде обезщетен. еи това си заслужава да се обсъди. например аз си плащам за да ми създават проблеми или да ми ги увеличават. излиза че тези които ми ги създават трябва да ми платят че им търся отговорност освен че трябва да платят главницата. тогава баланса се изравнява и всичко си идва по местата. тоест проблема е технически.



Тема Re: Инстинктнови [re: aз]  
Автортo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 22:05



Винаги обичаме да казваме, че проблемат е другаде. Че проблемът е във държавата, в това че сме българи, в това че така ни манипулират, но никой не се замисля какво представлява той самият.
Хората изричат толкова много думи , а реално казват страшно малко, да не казвам нищо. Най често използваме думите за оправдание на нашите действия. Обаче всеки може да види , да почуства да разбере как седят нещата. Нещата които ни се случват, много трудно могат да бъдат описани с думи. Любовта е нещото , което със сигурност не може да бъде описано. Не може да бъде манипулирана, не познава време и място.Никой не може да избяга както от смъртта, така и от любовта.
Любовта е умишлено подтискана във всеки строй. Тя дори е анатемоствана преди векове. До ден днешен , може спокойно да седнеш да обсъждаш някой друг, да се въртят интриги вече е положително качество , но за любов е нередно да се говори в реални условия. Защо ??? Защото това е най силната чиста енергия, която може да направи от един мухльо мъж , а може да стане и обратното. Какво следва ??? Човек сам трябва да прецени кои сили да го водят!



Тема Re: Ъ?!нови [re: aз]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано18.02.07 22:07



МолА?
Честно, нищо не разбрах.
К'во каза?!



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Инстинктнови [re: тo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 22:20



не знам коя е наи-чистата енергия която може да направи от един мухлю мъж обаче това ме разсмя. а защо е нередно да се говори за любов на мен ми е известно, а мисля и на други също. не това е проблема. проблема е наличието и. и какво може да помогне в една комплицирана ситуация любовта също не е проблем. тя влияе на обекта към които е отправена но това не решава проблемите които има за решаване. в моят случаи например с жена ми се отъждествяват доста голяма група хора които умишлено са затруднявали осъществявването на семеиството ми. това ги кара да се интересуват дали са защитени надяваики се да тругна да обсъждам с тях обичам ли жена си или не я обичам. а аз съм на 38 години и живота ми е превърнат в цирк именно от тези хора. сега трябва и да се влюбя в тях. странно изглежда от където и да го огледаш. незнам колко чест хора изпадат в такава нелепост номи се струва че изискванията към обикновените хора са от по - различно естество. и мился че ще е трудно на някои да не се съгласи.



Тема Re: Ъ?!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
АвторAтинянkaтa Taйcън (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 22:27



Е, тфа е хубава тема


Да могат да си говорят само аза и тото
Не е чудно, че не разбираш. То трябва да има и малко мисъл в многослова.. ама тц...


Иначе не съм претенциозна, ама неграмотно написаното не мога да го чета. Мозъкът ми хваща мазоли



Тема Re: Инстинктнови [re: aз]  
Автортo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 22:28



Винаги е имало консуматори, които да съществуват чрез други хора.Това се нарича липса на любов дори към самите тях.Човек който се обича ще предпочете да живее на собствен гръб, а не на гърба на другите.
Но не те са причиата за цирка. Цирк е когато хората във връзката слушат трети лица или се опитват да приличат на тях!



Тема Re: Инстинктнови [re: тo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 22:34



изкушавам се да попитам на колко си години само че вероятно ще те обидя.
може би ще пожелаеш да зададеш конкретен въпрос. а може и да не пожелаеш - има възможност все пак



Тема Re: Инстинкт [re: aз]  
Автортo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 22:47



Не помня на колко години съм. Конкретни въпроси също не обичам да си задавам. Както написах по рано, предпочитам да чуствам нещата а не да ги изговарям. Написах темата за да може повече хора да се огледат, да видя себе си.

Можеш и тук да видиш какво е отношиението ни като хора. Виж останалите 2 изказвания. Мислиш ли че "Невъзможна" отценява това, че ти си объркан, подтиснат ? Мислиш ли че вижда какво пиша аз ??? Отговорът е НЕ! Защо ? Защото е много по лесно да напишеш , че някой пише объркано, неясно, неграмотно, а не да изчакаш да видиш защо човека е такъв. Защо пише така. Другата очастничка пък довършва картинката на описаното от мен. С каква цел тя написа поста си ???? "тайсън" е просто поредната която се влачи на гърба на другите.



Тема Re: Инстинктнови [re: тo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 22:51



предпочиташ да помислиш. в краина сметка това са сериозни неща поне от моя гледна точка. можеха да изглеждат много по - елементарно само дето
замесените не си падат да си припомнят кави са ги творили а имат желание да представят нещата опростено като че ли започват сега. утре вероятно пак ще изгрее слънце - не мисля да нося отговорност за това. останалото си е все същото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.