Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Хубави приказки, ама са си само приказкинови [re: нямa знaчeниe]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано18.02.07 12:14



Ами гледай сега, има си хора, които сами не остават. Винаги, на всяка цена, са комплектовани. Обикновено претенциите им са в много повече от това, което те реално могат да предложат и заслужават да получат. Като правило обаче, каквото си искат, те си го получават! Схемата им е проста, но ефикасна - чрез вменяване на отговорност, която уж другият някога си бил поел и сега трябвало да си я носи; както и чрез насаждане на чувство за вина - вечно те са потърпевши! Ако особата е от женски пол - тя на него деца му е родила (защо НА НЕГО, тя не ги ли е искала?), ако пък е мъж - той пари изкарвал, трепел се заради останалите в семейството (хайде, моля ти се, нима редното пък е само да лежиш и да ядеш?). Обикновено тези номера действат, защото инстинктивно е подбран обект, подходящ и поддаващ се на подобни манипулации.

Дали са щастливи? Не знам, съмнявам се. Като ги гледам и слушам такива - по-скоро не! Ами, много ясно - това, което те упражняват е вид насилие, а насилието никога не е раждало нещо добро!

P.S. А за Мама Нети не си съвсем прав(а), но сега нямам време да обяснявам. Предполагам (почти съм сигурна), че е изяла доста несправедливи шамари от живота. А все пак се държи, бодро и свежо го дава.

Браво за което!



Тема Re: Хубави приказки, ама са си само приказкинови [re: нямa знaчeниe]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.02.07 16:56



Само че в един момент човек смъртно се уморява да е необичан, да е алтруист, да е търпелив, да е винаги той "разбиращия", да е манипулиран, да е съобразяващия се, отстъпващия А, точно това исках да кажа и аз. Чудесно е да си мислиш, че можеш да обичаш, без да имаш никакви изисквания към другия, ама не е реалистично.

В този смисъл, никой не бива да си стъпква егото в името на някаква почти божествена любов, която няма как да съществува, тъй като не сме богове, а хора. И винаги нечие Его ще е по-силно, но това не значи, че другият ще е стъпкан. Може и да се намери баланс и това е целта. А вечна луда любов просто няма.
А-а-а, и нещо друго. Ти сигурна ли си, че си била необичана или просто си ИСКАЛА да ти покажат, че си обичана и може другият да те е обичал по някакъв негов си начин, но в стремежа да обожествиш любовта си, да не си го забелязала?


Не можеш да се сърдиш на Бог, ако не вярваш в него

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 18.02.07 17:00.



Тема Re: Ето - на!нови [re: нямa знaчeниe]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано18.02.07 17:21



Самата ти вече не говориш за ЛЮБОВ.
Няколко постинга и се вля съвсем естествено в стила, против който възропта в заглавния постинг.

Има любов.
Важна е.
Има и други неща.
Когато основната тема е "Любов", дори и тогава не можеш да избегнеш разклонинията - болка, радост, амбиция, отчуждение, деца, брак, развод, пари, изневери, месоядни, вегетарианци, хъркане, диети, секс, договори.....
Огромен списък с теми, а основната - една - любов.

Та, какъв беше проблемът, че не разбрах откъде се взе този плам у теб в началото и що така безславно се сдуха?!

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: въпрос към почти всичкинови [re: нямa знaчeниe]  
Автор ketintze (минаващ)
Публикувано18.02.07 17:58



Ми мен определено много ме е страх вече от лубовта.Страх ме е дори да си помисля даже за нея.Страх ме е че повече няма да обичам.А повярваите ми това чувство много ми липсва.Всяка вечер си мечтая да срещна някои който да обичам и мен да ме обича.



Тема Re: Хубави приказки, ама са си само приказкинови [re: wasted_youth]  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 17:59



Мама Нети познавам колкото и теб
Не исках да я предизвиквам, тя се предизвика сама кой знае защо
Не и се сърдя, навярно нещо в тона ми и се е сторило неприемливо
Съжалявам, ако я засегнах с нещо, ни и не ми е приятно да контактувам с подозрителни, параноични хора, които някой друг е наранил(мен също много са ме наранявали) или имат някакви угризения, за които аз и представа нямам, но те си го изкарват на мен

Ето за това зададох въпросите и един от отговорите беше важен за мен
Все пак има хора, които мислят, че за любовта преди всичко е важно доверието
И не става дума само за интимни чувства и романтика от преди 100 години, а за по малко егоизъм, за липса на страх и подозрителност в отношенията изобщо



Тема Re: въпрос към почти всичкинови [re: нямa знaчeниe]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано18.02.07 18:07



Е гати...аз явно съм най-тъпата тук. Изобщо не разбирам, за какво говориш. Всичко ми е като едно изречение, на което не схващам смисъла. Да не би да са забранили точките със закон, без да съм разбрала?
Да видим, какво успях да хвана в тази бля-бля-каница.....

Баси, сигурно аз не съм в ред за да си мисля, че Любовта е главното.
В ред си...главното е! От тук нататък обаче, в главата ти е пълна каша, какво всъщност е любовта, защото тя няма нищо общо с даванките и вземанките, за които говориш. Тези възвишени приказки са си просто словесни мастурбации....

И накрая да вметна една моя позиция:
Убий ме с камъни, но аз ще продължавам да твърдя, че човек преди всичко, трябва да се е научи да обича себе си. Тук хората се опитват да си спомнят, кои са и се учат отново да го правят.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Хубави приказки, ама са си само приказкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 18:07



В началото разбира се, си мислех, че ме обича, дори и по някакъв негов си начин и нищо не съм ИСКАЛА и обожествявала, просто приемах нещата такива, каквито са
И аз не знам как се изтощих, не усетих
В един от отговорите срещнах нещо подобно



Тема Re: въпрос към почти всичкинови [re: нямa знaчeниe]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано18.02.07 18:09



Един мъж трябва да вдъхва много сигурност и по-малко респект. Този излъчваше сигурност. Беше убеден, че иска точно мене и не му трябваше нито време за размисъл, нито пробни периоди, нито игрички на на скришка-мишка. Нямаше начин да не му се доверя.



Тема Re: Ето - на!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 18:26



Права си
Точно това не исках да стане
Навярно направих грешка, че влязох и питах
Не искам да мисля за болките, страховете, загубите, разминаванията си и при всяка нова среща да се връщам към тях
Не искам и да ги помня, и да храня недоверието и да циментирам Егото си по този начин
Не съм се сдухала, а дори и да е така, ще ми мине :)
Не мога и не искам да накарам никого насила да ме разбира
Всеки гледа сам от алабастровата си кула
Някой не посмяха дори прозорчето да открехнат от страх, срам или Бог знае какви други чувства
Други метнаха по един леген с вода
Повечето дружелюбно ми помахаха с ръчичка, което е някаква надежда :)
Е, на всички благодаря



Тема Re: въпрос към почти всичкинови [re: нямa знaчeниe]  
Авторwolf4o (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 18:29



Абе има някои, дето ги е страх...Бяха ти писали по-горе, че е много важно мъжът да знае какво иска (т.е., теб), за да се получи това с любовта...На всеки му омръзва само да дава. Дано не съм много неясна






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.