Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Има ли бащи, гледащи сами децата синови  
Авторбaщa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 09:31



Здравейте!
Има ли в този клуб разведени бащи, които гледат (имат попечителство) децата си ?

Какво е мнението ви за това задължително ли детето/децата трябва да се оставят при майката след развода. Особено, когато тя е хукнала по чужди мъже и разваля семейството си. Не е ли това една отживелица.

Как според вас в съвременните условия се вписва самотен баща?



Тема Re: Има ли бащи, гледащи сами децата синови [re: бaщa]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 09:46



не и нямаш шанс при жива майка, в добро психично здраве, неалкохоличка или наркоманка, желаеща да си отгледа детето.

самотния баща е самотен човек, следователно детето няма да излекува самотата му.



Тема Re: Има ли бащи, гледащи сами децата синови [re: бaщa]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано09.02.07 09:57



1. Има такива бащи в този клуб.
2. Брат ми получи родителските права върху децата си при жива майка.



Тема Иманови [re: бaщa]  
Автор koм (минаващ)
Публикувано09.02.07 10:01



Сега жените тук ще ти разтегнат едни теории - аз бих казал - просто не ги слушай. В моя случай - детето пожела да живее с мен, но има и случаи, в които майката предпочита да го остави на бащата. Абе - свят голям - случаи всякакви.
Детето не е лек за самота, обаче. Детето си е и отговорност и бреме, но също и емоция и повод за гордост. Не е и начин да си оправиш сметките с бившата.
А как се вписва самотния баща - ами - аз си се вписвам чудесно





Тема Re: Има ли бащи, гледащи сами децата синови [re: бaщa]  
Автор Gerda.sFaith (новак)
Публикувано09.02.07 10:04



Здрасти!

И на мен ще ми е интересно да разбера дали има самотни бащи в този клуб...

По въпроса за задължението на кой от родителите да се присъдят родителските права, не мисля, че има почва за спор. Щом това изобщо стои като въпрос при делата за развод, значи Задължение (за което питаш) по закон няма. Друг е въпроса до колко безпристрастен е съдебния състав, и доколко е способен да се абстрахира от общоприетото закостеняло мнение на обществото в България, че майката е ПО-нужна за едно дете от баща му.

Как се вписва самотния баща в днешните условия: Ами това основно зависи от самия баща (както и, съответно, от самата самотна майка). ... Все пак, до някъде ми се струва, че самотните бащи може и да получават повече съчувствие от обществото, не за друго, а защото на фона на броя от самотни майки, са като белите лъвове (айде, да не е лястовици). Та, колкото по-рядко срещано е едно явление, толково повече интерес (съчувствие) може да получи. Не твърдя, че е така - просто предполагам...

Ако ти си самотен баща - защо не напишеш своето си мнение на въпросите, които поставяш? А и да не си такъв - не пречи да споделиш мнението си. Щом питаш, предполагам интересува те и вероятно имаш своя гледна точка. Надявам се не пускаш тема само за сеир.





Тема Re: Има ли бащи, гледащи сами децата синови [re: мaйka]  
Автор Gerda.sFaith (новак)
Публикувано09.02.07 10:13



майче,

Това: самотния баща е самотен човек, следователно детето няма да излекува самотата му., с пълна сила може да важи и във варианта

самотната майка е самотен човек, следователно детето няма да излекува самотата й.

Не мислиш ли?

Друг е въпроса до колко истина е, че едно Дете (Човек, и то) не може да излекува самотата на един Човек.






Тема Re: Има ли бащи, гледащи сами децата синови [re: Gerda.sFaith]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 10:33



абсолютно

правилно си ме разбрала



Тема Re: Има ли бащи, гледащи сами децата синови [re: бaщa]  
АвторПpaдa (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 10:38



Здравей,
това,че майката е "хукнала" по чужди мъже както се изразяваш ти и ,което аз поставям малко под съмнение,че е точно така,но въпреки всичко това не я прави негоден родител.Същото важи и за теб между другото.На кого ще се присъдят родителските права зависи много от възрастта на детето,неговият пол,условията по местоживеене,от това дали развода е по вина или по взаимно съгласие,съдебният състав също и т.н и т.н.
Но наистина не е в интерес на детето да го използвате като средство за разчистване на сметки с майката.Най-добре е да седнете и да се разберете като бели хора и да решите кое ще е най-добро за него като изключите варианта да живеете заедно разбира се,защото доколкото разбирам сте стигнали вече до развод.



Тема Майко, не се изказвай неподготвена,нови [re: мaйka]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано09.02.07 10:43



като че ли си на женска седянка!

Има! Има и все повече стават тия случаи. Като се докаже, че майката е курва - мъжът има голям шанс да "вземе" детето. При добър-зъл адвокат и "независим" съдия.



Тема Деиствай веднага! Започвай бойните действиянови [re: бaщa]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано09.02.07 10:51



Трябва да я изпревариш! Хващай адвокат и започвайте! Недей да се колебаеш. Недей да бъдеш типичен мъж!

Бързай за да не те изпревари тя. Рано или късно тя ще пощръклее съвсем и ще иска развод. И то по взаимно съгласие. Ако не се съгласиш - ще те направи на маймуна в съда. Охооо, ти може и да не знаеш, ама аз знам доста такива случаи.

Съпругата-курва "доказва", че мъжа й е курвар!

Мдааа!

Редактирано от ASSASSlN на 09.02.07 10:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.