Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 06.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Пичове и пичкинови [re: jamie]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 11:47



По твоята логика най-отговорни са ромите
и то супермногодетните





Тема Re: Шанс за брака!нови [re: Фoтoн]  
Автор PipilotaViktualija (старо куче)
Публикувано08.02.07 13:25



И да вметна още нещо- да даваш пример с притежателни местоимения, съчетани с "мъж", "дете", защо не и "родители", "родина" и каквото още ти хрумне, и да пришиеш този пример към всичко онова, което беше тема на моето размишление и несъгласие, си е адски елементарно.
Много си далеч от истината също, когато твърдиш, че на някои разведени има трябвало реабилитация за техните действия и произтичащо от това отричане на норми. На теб трябва ли ти? На мен- не. Животът постоянно ни опровергава. Това, което вчера сме смятали за абсолютната истина(сега няма да спорим дали въобще я има), днес се оказва трудно- приложима норма. А що се отнася до развода, и сам знаеш, че той съществува векове преди идеята за еманципация на жените.
Не ми беше цел да пиша за мъжете и жените, за еманципацията, за развода, а за това в какво виждам шанс за брака днес и с какво той може да бъде обогатен с по-различно съдържание. Така, както го виждам аз. Защото на мен ми е по- скъп този, който не е до мен от съжаление или някакво ограничение, а заради онази зависимост, ИСТИНСКА зависимост, която се базира на обич, уважение, почтеност, разграничаване на мен,единствената, сред океана от възможности.
Кой разбрал- разбрал.



Тема ъъъъъънови [re: Фoтoн]  
АвторMarkizata (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 16:20



...може да е , щото не съм във форма напоследък, ама нещо...не виждам връзката между темата, която разискваме и това в този ти постинг!

Не можах да разбера как това=> "Няма емоционална, личностна уникалност. Нея я ражда само възможността за ИЗБОР. - можеш да си с този, можеш да си и с друг." кореспондира с Има вече "легална и обществено приятна форма на проституция". Именно,само че с поправката ,че тя ,проституцията не е необходимо да е само в легална обществена форма и излиза от рамките на брака.Ти можеш да се разведеш и пак да си проституираш извън брака в широк смисъл-ориентираш се към по-богато и успяло гадже от съпруга ти,сервилничиш на шефа ти,дори си търсиш работа,отивайки на интервю с подчертан сексапил,да речем.(Нима не дискриминираш и манипулираш сексуално?) това!
Значи, за да го кажа за мене си простичко и с една дума - която иска да я издържа друг срещу дейност от сексуален и възпроизводителен характер, проституира. Останалите примери, цитирани от теб, също.
С това малко уточнение, че когато става дума за външност и облекло ЕДИНСТВЕНО, мисля, че отиваме прекалено далеч с такива заключения.
Всмисъл, за мен е доста смело и необосновано да се твърди, че хубавата жена, облечена сексапилно, както хубостта й позволява, проституира. Въпреки, че това е схващането на доста мъже. В това число и на изнасилвачите.
Но това си е въпрос на схващане и разбирания. Аз не съдя никого. не ми е дадена такава власт, нито пък аз съм съвършената...
Просто - всеки е свободен да търси и намира пътя си така, както смята за добре. До колкото не вреди на останалите.
в крайна сметка, статистиките, кой как живее и дали добре живее...са догадки, малко или много. Всеки случай си е индивидуален и, ако тръгнем да разнищваме всеки по отделно, няма да ни стигне цял живот...А обобщаването, малко или много, крие рискове от големи неточности и още по - големи заблуди.



Тема Има и хоранови [re: Markizata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано08.02.07 16:45



които не създават нищо. Обикновено разбират смисъла когато вече е късно - прекалено заети дотогава с "живота"





Тема Изглежданови [re: .]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано08.02.07 16:47



си прочелО едно изречение от целия ми постинг.
Кажи на майка си да те прати да си довършиш основното образование.





Тема Re: Сори.....нови [re: jamie]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 16:58



Мама каза да се изруся





Тема Re: Има и хоранови [re: jamie]  
Автор Markizata (лошо момиче)
Публикувано08.02.07 19:38



Да, вероятно е така.

И какво от това?
а като говорим за това, дали човек е "създал" нещо или нищо...доста относителни са нещата. Ти чувал ли си за Гьоте? А за сина му чувал ли си?..е, какво е същественото, което е създал за света? Сина си или някакви други неща?
А Ботев деца имал ли е? А Левски? и кой е този, който ще отсъди, кой е "създал" нещо / нищо или повече - Ботев и Левски или циганката Айше с 15 - те си отрочета?
Животът е достатъчно дълъг период, за да може човек да създаде онова, което му е писано да създаде. Или да не създаде нищо, респективно. Във всеки случай, ако човек е разбрал смисъла на своята мисия, това не е напразно, колкото и късно да е! А ако нещо не е мъгъл да направи, значи просто не е трябвало да го прави.
не всичко е толкова елементарно. и не всичко трябва а можем да разбираме и обсъждаме.
Което не пречи да продължаваме да се пробваме...за спорта



Тема Re: Шанс за брака!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано08.02.07 19:55



А аз пък,познавам старото изнудване чрез секс и няма да ти подсказвам кой го прилага основно.Секса се превръща в залог и разменна монета....

Тъжно ми е ,че не отреждаш достатъчно място на задължението в интимните отношения!





Тема Re: Абе - малко наивнонови [re: koм]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 20:00



*** В съзнанието на жените "моногамна" все още е ценност***-абсолютно съм съгласна с това и може тази моногамност да е серийна, но Е ...в повечето случаи.Това не изключва дами със съвсем различно поведение, но не това е правилото сред жените които познавам.
Колкото до това, че никой не парадира с изневери, да, така е , но жените имаме малко по-различен поглед върху нещата, много често споделяме помежду си и аз лично повече вярвам на това, което виждам като начин на живот, а не на голи приказки и декларации кой защо се е развел.
Животът на един човек след развода показва обикновено защо се е развел.


Иначе варианти на провалени бракове има всякакви, въпросът е кое преобладава.
Между другото, дамата която се разведе заради любовника си, си го казваше съвсем открито, даже се хвалеше, така че някои хора все пак парадират с това



Тема Re: Ето статистика,нови [re: Фoтoн]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано08.02.07 20:06



В никакъв случай не подценявам изневярата, даже в първия си постинг по темата я смятам за основна причина за разводите и за отчуждаването.
А колкото до искреното споделяне, може да ти се види странно, но понякога жените си доверяват помежду си неща, които съпрузите им в никакъв случай не трябва и не научават.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.