Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ето статистика,нови [re: kazvanka]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано05.02.07 21:07



А може би, защитава просто истината,а аз случайно съм се оказал от съответната страна?!
Спомням си ,че тя самата някога ,вметна в един свой постинг за такава статистическа констатация,но не я набедиха в сексизъм.
Пипи,може би темата е дъвкана ,пък аз съм пропуснал .
Всяко мнение бих приел и уважил.Липсата на такова ,също е позиция.



Тема Re: Ето статистика,нови [re: Фoтoн]  
Авторkazvanka (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 21:41



ИСТИНАТА?стастистиката анализира относително верни факти,за да достигне до едно относително вярно решение,но нима това е миродавното решение..за това и се притивопоставих,защото не трябва да вземаме казаното за чиста монета..със сигурност друга група статистици,изследвайки друга представителна извадка,ще стигне до същите заключения!?

а всеки трябва да носи отговорност за действията си,независимо жени или мъже..не обвинявай в сексизъм,исках да бъдем безпристрастни полово към темата..не си ме разбрал!отново!



Тема Re: Ето статистика,нови [re: Markizata]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано05.02.07 21:48



Забелязал съм аз ,че обичаш да си слагаш подписа...


Добре,до немалка степен си права, ,според мен
,за това какво се случва и защо по отношение на жените("ето ти едно добро обяснение на чувствителния превес подаващи жени молба за развод")
Но ако мъжете са имали тези вече "достижения",защо до сега ТЕ не са реагирали по същия начин?Това не мога да разбера!Или защо превес?Нека да сме изравнени!Защо не сме?



Тема Добър въпроснови [re: Фoтoн]  
Автор koм (минаващ)
Публикувано05.02.07 22:33



Според мен отговора е в традицията. Мъжете не са реагирали така, защото такава е традицията - в продължение на много години се е изграждал определен модел на поведение у мъжете и те продължават да го следват. При жените - свободата и възможностите са в "тийнейджърска" възраст и затова те се държат като тийнейджъри - "не на компромиса - да на бунтарството".
Не говоря за всички - само за тези, за които е въпроса ти.
Аз пък за разлика от Маркизата смятам точно обратно - че следват години на заздравяване на брака като институция - просто много жени осъзнават, че повечето свобода и повечето възможности не означават непременно липса на отговорност. Т.е. - жените порастват.



Тема Re: Добър въпроснови [re: koм]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано05.02.07 22:53



В "годините на демокрацията" отреагирахме ,като ученици,на които са казали,че имат свободен час,залитнахме в другата крайност,нещо като недоизживяната хипи-култура.Затова и казах,че Маркизата е донякъде права.Дано е права за у нас,а не глобално!
Не съм ходил в Щатите,но казват,че там семейството е на почит,че ако нямаш здраво ,поне на вид ,семейство,трудно можеш да заемеш и отговорен обществен пост.
У нас сега,дори да си много широко скроен,ако те поканят на прием,нямаш ли брачен партньор,то е въпрос на успех да отидеш поне с приятел/ка.
Но тези,които смятат,че брака може да стане анахронизъм,може да се окажат излъгани и самите те ,застъпващи в един момент теза-демоде.Нещо ,като модата с пушенето...
Имам един приятел,който изразява същата теза ,че със жените трявбвало да се отнасяме,малко нещо ,като с децата,но ме предупреди да не я споделям пред тях.





Тема Ами - не знам дали днешнитенови [re: Фoтoн]  
Автор koм (минаващ)
Публикувано05.02.07 23:50



жени си дават сметка, но майките им (или поне техните връстнички) са били тези, които са творили "сексуалната революция". Образно казано - ако на Маркизата баба и се е срамувала дори да мисли за секс, то майка и е правела секс без да се замисли, а самата Маркиза въобще не се срамува от секса, но се отнася отговорно към него.
Виж - как само за 3 поколения жените израстват, минавайки през "бунтовническия" период.


Същото ще стане и с другите аспекти на живота - ако сега някоя жена си мисли, че с големите си доходи е "хванала Господ за шлифера" (цитирам Полуидиотчето), след време ще разбере, че кариерата не прави човека и - макар да е важна - не е повод за парадиране.
Та - приятеля ти е прав

Редактирано от koм на 06.02.07 00:55.



Тема Re: Ето статистика,нови [re: Фoтoн]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано05.02.07 23:50



Фотоне, честно, не повня вечи га к'во сме дъвкали- можи и тъйзи тема да и било. Ама де таз' памет, Фотонеее, и тоз' глас?!





Тема Re: Добър въпроснови [re: Фoтoн]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано05.02.07 23:54



Аз пък си мислех, че към мъжете трябва да се отнасяме като към леко пораснали дечица.





Тема Re: Ето статистика,нови [re: Фoтoн]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 23:59



Като цяло в този материал има преобладаващо верни неща-аз лично не приемам споменатите вече 2/3 от разведените двойки които се събирали-това е най-вероятно печатна грешка-може би идва от това че 2/3 от разводите са по инициатива на жените.Аз познавам две двойки които са се събрали и много повече такива, които не искат да се видят и чуят


При такава мобилност на хората не може да се очаква че ще се запазят старите модели на семеен живот, може бракът да е уютно гнездо срещу несигурния свят, но вече не са много хората, които да робуват на статута, ако не им се осигури така мечтания уютв семейството.
*Омъжени жени под 40 г. изневеряват по-често, отколкото мъжете.*-на това твърдение мога само да се чудя- с каква категория от мъже се сравняват жените- мисля че ако се ползва текст на чужд език, грешката е от лош превод, не че жените не изневеряват както и мъжете, но за да се сравнява нещо, трябва да има съпоставимост на категориите-мъже до 40 с жени до 40 , омъжени, в съжителство, от градове, от села, Статистиката е точна наука, но когато се прави по правилата.
Колкото до причините за разводите, за основна е посочено отчуждаването с 80%, а изневерите -с 20 до 30%-позволявам ди да добавя, че една изневяра може да не причини веднага развод, но със сигурност с течение на времето причинява отчуждаване между партньорите, което рано или късно води до развод-така че делът на изневерите като причина за развод е много по-голяма от споменатите % според мен.
Това , че 2/3 от разводите са по инициатива на жената е доста известен факт, но при тълкуването му трябва да се има предвид, че жената обикновено е подтикната от неприемливото поведение на партньора си към тази стъпка, тоест първоначалната инициатива е била на мъжа, но решителната крачка се прави от жената по-много причини.
Колкото до последното цитирано изречение, за мен то звучи донякъде абсурдно и смешно
**Ако бракът се разпадне, жените няма да са в ролята на уволнена слугиня, а на хора, годни да се грижат и за себе си (което от своя страна често ги превръща не в глава на семейство, а момчето за всичко в семейството, какъвто е българският типаж). **
От него излиза, че жената е човек, годен да се грижи и за себе си-при днешната ситуация когато огромна част от жените се грижат за всички около тях, а понякога и за себе си, ако им остане време е смешно да им се приписва безпомощност , както звучи текста.
Българския типаж разведена жена бил момче за всичко, а не глава на непълното си семейство, -това може да го каже само човек с комплекси и липса на реален поглед върху нещата от живота .
Колкото до уволнената слугиня- ами тя си е подала молбата за напускане, може по взаимно съгласие, ако не и без съгласие.
Относно прогнозите, мога да кажа само едно, когато едно нещо става излишно, то изчезва и на негово място се появява нещо друго, по-пригодено за променения свят.Ще поживеем и ще видим



Тема Re: Ето статистика,нови [re: kazvanka]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.02.07 00:22



Е,ако и друга група статистици стигне до същите заключения ,мисля,че наистина за няма какво да спорим.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.