Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дете в съданови [re: Su]  
Авторdea (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 23:56



Hi,
не зная в коя част на България се развеждаш, но те уверявам, че изобщо не е задължително да бъде разпитвано / в съда/ детето.Има служба за закрила на детето, тя изготвя социален доклад, чрез които се преценява на кого от родителите да бъдат предоставени родителските права...
Защо не се консултираш с адвокат?



Тема Щомсте се явили без адвокат - нервирали стенови [re: Su]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано26.01.07 14:51



съдията. Унижили сте съдебната система. Засегнали сте самоолюбието му на юрист.

Луд скандал вдигнах, когато деловодителката в съда не искаше са ми вземе молбата за развод, под предлог, че съм нямал адвокат. Корава ми е тиквата, обаче. Все пак успях.



Тема Re: Щомсте се явили без адвокат - нервирали стенови [re: ASSASSlN]  
АвторSu (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 08:04



Те пък да не се унижават толкова лесно..искам да се разведа мирно,тихо и цивилизовано..не искам да давам излишни пари на адвокати и няма да ги дам..но хлапето е категорично,че не иска в съда





Тема Еее, не съм юрист. Съжалявамнови [re: Su]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано30.01.07 14:06



Супер точно те разбирам, ама вече хич нямам понятие какво става със Семейния кодекс. Мога да намеря последния му вариант и да го прочета, но какво от това???

По дяволите! Какво иска тоя съдия?

Абе, аз знам какво иска! Той е някакъв комплексиран недоказал се юрист. Прави се на интересен. По-скоро, прави се на велик! "Вижте ме кой съм и вижте как ВСИЧКО зависи от мен!"



Тема Успях да му се вкисна на вашия съдиянови [re: Su]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано30.01.07 14:36



Аууу! Даже съм вкиснат повече, отколкото навремето при конфликтите ми с "бракорадводната" съдебна система. Лелиии, щях да й завъртя главата на адвокатката след развода ми, когато исках по най-бързия начин да оформим собствеността на общото ни жилище. Баси! Аз й приказвам, че нищо не искам, само да се оформят юридически нещата, оная взе да шикалкави, че трябвало дело да се заведе, заседания на съда трябвало... Дрън-дрън. Отидох при една печена адвокатка, платих 10 лева за устна консултация (преди доста години беше, цената едва ли е актуална), тя ме "подкова".

Охооо! Дела ли ще водим, ааа? Я, да се разкара тая мошеничка, дето иска да ни влачи по разни дела! Заявих й, че до вечерта трябва да направи необходимие документи, да запази час при нотариуса и да ни се обади! Иначе - да си гледа работата и че няма да й дам и стотинка.

---------------

Все пак, потърсете адвокат! Не ми вярвай на мен, много си измислям, много съчинявам. Но, все пак ето какво има в моя вариант на СК. Казваш, че детето е на 11 години. Хм! Изрично ти повтарям, че не съм никакъв юрист и че има голяма опасност да те объркам. Но!

Местоживеене на децата

Чл.71. (1) Ненавършилите пълнолетие деца са длъжни да живеят при родителите си освен ако важни причини налагат да живеят другаде. При отклонение от това задължение по искане на родителите районният съд по местоживеенето им, след като изслуша детето, ако е навършило десет години, издава заповед за връщането му при родителите. Тази заповед може да се обжалва пред председателя на окръжния съд, но обжалването не спира изпълнението. Заповедта се изпълнява по административен ред.
(2) Когато родителите не живеят заедно и не могат да постигнат съгласие при кого от тях да живеят децата им, спорът се решава от районния съд по местопребиваването на децата, след като бъдат изслушани, ако са навършили десет години. Решението може да се обжалва по общия ред.

Чл.106. (1) При допускането на развода съдът служебно постановява на кого от съпрузите се предоставя упражняването на родителските права, определя мерките относно упражняването на тези права и относно личните отношения между децата и родителите и издръжката на децата.
(2) Съдът предоставя упражняването на родителските права, след като прецени всички обстоятелства с оглед интересите на децата. Тези права не могат да бъдат предоставени на виновния за развода съпруг, ако това ще се отрази отрицателно на отглеждането и възпитанието на децата.
(3) Съдът изслушва родителите и децата,ако са навършили четиринадесет години. Ако е уместно, той изслушва и децата, навършили десет години, както и близки на семейството.

СК от 2003.

Изразът "десет години" в СК се среща само на подчертаните от мен три места.

Повече нямам право да се правя на всезнайко. Намерете си приличен адвокат! Успех!

Редактирано от ASSASSlN на 30.01.07 14:40.



Тема Аууу! Още повече се вкисвам! Абе, какъв е тоя съ-нови [re: Su]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано30.01.07 14:47



дия, бе, да му го... Абе, какво ще пита детето, бе? Какво? Непонятно ми е?! Да не би нещо такова:

- Тати и мама защо се караха?

или

- При мама ли искаш да живееш или при тате?

-------------

Бах мааму! И това при положение, че сте се разбрали за всичко!!! Ай, сиктир! Що не вземеш да ми се обадиш преди делото??? Нали ми виждаш ник-а?





Тема Re: Аууу! Още повече се вкисвам! Абе, какъв е тоя съ-нови [re: ASSASSlN]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 14:56



същия дет не си знае пола ве. дет дава акъл за работи които са му преразказвали трети лица. бтв мнението на детето го искат когато им пасва на ае по - меко пикливите схеми дет си измислят. щото са в детската градина по отношение на чувството си за равновесие. без параванче щеше да са адекватни само че от нема и къде.



Тема Re: Аууу! Още повече се вкисвам! Абе, какъв е тоя съ-нови [re: ASSASSlN]  
Автор *SUZAN* (шекерче)
Публикувано30.01.07 14:57



аз съм вкисната от 25-ти насам..как пък точно на мен такъв обзет от див ентусиазъм съдия ми се падна..да си таковам късмета..мда..

Fazla merak basha bela olur



Тема Или иска да чука теб, или иска мъжа тинови [re: *SUZAN*]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано30.01.07 15:12



(все още) да го чука или е садист или е мазохист или иска пари. А, може би - всичко заедно!

Аман от педали в Република България!





Тема Re: Или иска да чука теб, или иска мъжа тинови [re: ASSASSlN]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 15:17



и ти ли кандидатстваш за патент.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.