Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Загубих домашния си майстор...нови [re: aз]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано23.01.07 22:42



О, аз някой път така дълго се замислям, че написано излиза чак най-последното и после трябва да обяснявам. Та не е проблем като стане с някой друг.



Кажи какво имаше предвид като каза, че се докарват ядове на някой, ако му откажеш да ти направи услуга?


- - - -


Тема Re: Загубих домашния си майстор...нови [re: Cнeйп]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано23.01.07 22:42



Интересно аз, като помагам на по- възрастна съседка често с покупки и други неща, какво би трябвало да искам в замяна? Няма ли такова нещо като взаимопомощ и добри съседски взаимоотношения?





Тема Re: Загубих домашния си майстор...нови [re: PipilotaViktualija]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 23:04



Това си е друго, пък и винаги можеш да я помолиш да нахрани котката например като те няма, ще се зарадва жената, че и от нея има полза
Тук вече става дума за помощ от жена на жена, абе не е като да си привикаш някой мъж и той да се чуди, само за работа ли става дума или те е срам да си поискаш нещо и той се жертва пръв да предложи



Тема Re: Загубих домашния си майстор...нови [re: flambe]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано23.01.07 23:11



След теб се чувствам гузна, че говоря по плащането.



Мисля, че мъжете фокусират всичко, но си правят избор. Не че проглеждат след сто години внезапно, въпрос на класация. Ако губят храната "нужност и полезност = мъжественост" на някое ниво, поглеждат към следващо.


/Телеграфично, пуша миг преди заспиване./


- - - -


Тема Re: Загубих домашния си майстор...нови [re: mirror_]  
Автор strangebrew (no definition)
Публикувано24.01.07 01:40



Май е крайно време да се издаде книга "Домашен майстор за разведени жени". Макар че никак, ама никак не е трудно да се смени крушка или бушон, или биметалната пластинка в бойлера, или да се оправи някоя дребна поправка по печката или хладилника - и мъжете на приятелките или съседките не са родени научени. А ако и ти не можеш, значи трябва да се викат специалисти (по обяви или препоръки и т.н.). Какъв е проблемът?



Тема Абе женска ти работа :-)нови [re: mirror_]  
Автор koм (минаващ)
Публикувано24.01.07 03:27



Извини ме за директността, ама това ми беше първата мисъл като ти прочетох поста.
Хайде кажи сега какво толкова обидно видя в това, че някой те е харесал и си попаднала в сексуалните му фантазии? Чак пък дотолкова, че да го отпишеш като приятел. Голяма работа - бих казал аз. Напил се човека, спомнил си е за теб и ти е признал. Нито те е насилвал, нито пък те е обидил. Ако има някой, който да се сърди от тази история - то е жена му. А и тя ще има повод само ако му пуснеш.
И още нещо - това, че ти си си наложила ограничения си е твоя работа. Другите хора не са длъжни да живеят спрямо твоите ограничения - всеки има свободна воля (включително - и да стане за резил).
Та - ако искаш съвет - взела си го прекалено навътре. Кажи му, че няма да му пуснеш и - толкова - край на "драмата"





Тема мдаааа -нови [re: mirror_]  
Автор ceлянинът (член-простак)
Публикувано24.01.07 07:54



четох, четох -
и се присъединявам към мненията на снейп...

то, народът си го е казал -
"а га яде кифтетата - не рева!"

мойта жена, например ще ме гледа накриво, ако тръгна редовно да поправям фланците и бушоните на комшийката...



Тема Re: Загубих домашния си майстор...нови [re: strangebrew]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано24.01.07 10:09



Ами то си има такива книги. Аз имам две такива четива,но са твърде старички и вероятно, ако някой ги преиздаде, би трябвало и да ги актуализира,но и в тях има доста полезни съвети и разяснения за справяне с досадните битовизми.

" Опитай сама" от Дина Попова

"Най- доброто от вестник "Направи си сам"

и даже " Ремонт на мебели" на А.Фирков, К. Луканов и И. Савов

И все пак не гарантирам изцяло за полезността им по простата причина, че не съм прилагала написаното в частната си практика.





Тема ... и пакнови [re: koм]  
Автормъж (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 10:32



ще си има домашен майстор, нали?

Проста логика, добро решение, ама ..... май друго е станало интересно след случая.



Тема Re: Абе женска ти работа :-)нови [re: koм]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано24.01.07 10:44



О.К., и ти си прав, но ако си в позицията на жена, която е в чисто добросъседски и даже приятелски отношения със семейството и изведнъж, ни в клин, ни в ръкав, получиш подобна оферта, най- малкото ще се чувстваш неловко. Да не говорим, че предложението на мъжа е доста неетично спрямо съпругата му и ако до този момент си имал някаква представа за етичен, коректен и почтен в отношенията си мъж, то тази представа лекичко се сгромолясва.
А иначе сексуалните мераци са си и някакъв комплимент към жената. Но не винаги, зависи.
А бе, по- добре да не товарим чуждите мъже с грижи по нашите битовизми и всичко ще е наред.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.