Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема За секса интимно  
Автор miraboo (незнаещ)
Публикувано18.01.07 11:35



Ритъма на човешките отношения така се е променил, че сексът вече не е повод за запознанство дори. Вицовете за усилието на сутринта да си спомниш име май вече не само вицове.
Сексът е търсен, достъпен и неангажиращ има го в изобилие под васякакви форми. Виртуален, реален, платен, групов, еднополов разбира се едва ли съм изброила всичко.
Щастливите връзки не могат да останат незасегнати от цялата тази мания или мода не знам как е правилно да го нарека. Те стават все по късни, все по кратки и все по трудни за опазване.
Как тогава да създадем връзка, да я опазим и да я развием когато на пазара на емоциите има толкова много предлагане.
Тук е мястото да ме оборите и да кажете, че когато намериш точния човек всичко останало няма значение. А дали е така? Вярваме ли си като казваме тези неща? Кой е застрахован?
Питам се не е ли дошъл момента да започнем да приемаме секса като нещо отделно от любовта и така наречените отворени връзки?
Но защо тогава идеята не ми харесва?
Как така стана толкова трудно да имаш моногамна, страхотна връзка в която любовта да е достатъчно основание да бъдеш само с един човек?
Май и тук просто нещата ще се случат от самосебе си?
На принципа на джунглата, който е способен да се приспособи към този непонятен за мен водовъртеж ще намери начин да създаде своята съвременна отворена връзка, а такива като мен ще си стоят в музея и ще се питат къде сбъркахме


П.п
не ме разбирайте погрешно
Знам че още не сме стигнали до крайности но като се вгледах по внимателно край себе си видях нещо което ме накара да се замисля не на шега
ако трябва да го кажа по простичко май не ми останаха познати без паралелни връзки да не говорим че връзки е силно казано при някои е просто безразборен паралелен секс.
Моля ви за мнение ако имате такива наблюдения, може пък да е нещо нормално знам ли, поне да се ориентирам в обстановката



Тема Re: За секса интимнонови [re: miraboo]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано18.01.07 11:57



Сериозна тема определено...и хубава разбира се.)
В днешно време сексът е станал разменна монета, за получаване на почти всичко, което искаме. Като се започне от моментното удоволствие и се стигне до дрешки, квартира и т.н.

Няма застраховани, но реално погледнато винаги е имало изкушения, и преди 2г. и преди 5г и преди 10г....просто хората може би не са били толкова разкрепостени и са спазвали някакво приличие все пак. Или и да не са, поне не са афиширали паралелните си връзки като сега. Не са ги навирали в очите на половинките си.

Как да опазим връзката си - ако една връзка е изградена с времето, то мисля, че би устояла на подобни неща. Не казвам, че в даден момент не е възможно да се случи изневяра, но тя може да не разклати дотолкова връзката. Хората трява да приемат слабостите си.
Може би хората се страхуват да останат дълго време с един човек - ами ако са пропуснали нещо, ами ако някъде навън има по-подходящ човек за тях, по-добър и т.н. и от там може би се тръгва онова изследване и впускане в сексуални преживявания с мисълта да не би да сме изпуснали нещо.



Тема Re: За секса интимнонови [re: miraboo]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 21:37



*Щастливите връзки не могат да останат незасегнати от цялата тази мания или мода не знам как е правилно да го нарека. Те стават все по късни, все по кратки и все по трудни за опазване. *-наистина е така, все по-трудно става да запазиш моногамна връзка, все единият от двамата се оказва слабо звено и се подддава на съблазните


Дори не става дума за щастливи, бих ги нарекла нормални семейни връзки, които не могат да устоят, защото наоколо има много свободни или несвободни полигамни сексуални обекти, за които нормите на морала не значат нищо, обетът за брак също не значи нищо, битката е в много случаи пазарно обусловена-сексът стана стока, а всяка стока може да се купи,, да се заменя, разменя, овехтялата е в магазини за втора употреба, модерната е в най-луксозните опаковки, но като и мине сезона и отива на разпродажба.
Моногамните предлагат секс, но искат срещу него вярност, а за немоногамните няма смисъл да бъдат само с един партньор, когато могат да бъдат с още десетки примерно
Познавам свободни млади дами, които имат примерно 5-6 свободни сексуални партньори и още 4-5 семейни партньори, секса е случаен, неангажиращ, всички са доволни за момента, не става дума за пари, а само за удоволствия,Може да има и някоя благинка, но не е задължително, е как да се оправиш с подобна конкуренция, ако е много по-млада, по-интересна, нова, лесна и тнОстава да разчиташ на партньора, ама и той е човек, и на него му се иска агнешко месце
Да не говорим за търсачките на пари и имоти, които действат серийно и набележат ли си някой мъж, правят всичко възможно да го докопат, е после могат да го зарежат и да минат на следващия, за тях проблем няма, проблемите си остават за разбитото семейство примерно.
Има куп мъже, за които любовниците са като колите и телефоните, всяка година трябва да се сменя модела, за да запазиш престижа сииначе ти пада бизнесреномето
Колкото до бройкаджиите от двата пола, за които е важно да си крепят крехкото его с достигнатата цифра на чукнатите, няма какво да се коментира, това им е като хляб насъщен
Всеки читав екземпляр може да намери много връзки, а нечитавия може да вкара в действие други средства, за да стигне първия, тогава за моногамните наистина мястото е на някой рафт в музея, където може да се надява само на някой колекционер на рядкости



Тема О, май диър....нови [re: miraboo]  
Автор option (GIN & SODA)
Публикувано18.01.07 22:02




О-оо...


Мани ,че съм грешен...

Мъгла в мрака!
Gin-Mentha&All to up. Lite Beta version.

Тема Re: За секса интимнонови [re: miraboo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.01.07 08:07



Как така стана толкова трудно да имаш моногамна, страхотна връзка в която любовта да е достатъчно основание да бъдеш само с един човек? Аз пък не виждам нищо трудно в това.

И не мисля, че има много голяма промяна от преди 20 години да речем. Само дето сега хората не се крият. И навремето в института на баща ми беше публична тайна кой с коя, коя с кои и т.н., така че нищо ново под слънцето. А ако имаш желание да бъдеш само с един/една и преди, и сега нищо не би могло да те спре. Т.е. всичко е отвътре, от човека, а не от обществените порядки.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Е в това грешиш, мислянови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.01.07 08:13



Струва ми се, че в последно време по-скоро комплексираните и/или незадоволени мъже респективно жени говорят явно за секс, открито. В смисъл такъв, че когато нещо не ти стига го заявяваш на всеослушание с надеждата все пак някой да се отзове и да се окаже спасителната сламка. Мога да говоря за секс открито до припадък. Въпреки това твърдя съвсем отговорно, че в последните три години не им се е случило да остана недоебана /ах, този мой език/, както и още по-отговорно твърдя, че досега съм била желязно моногамна.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Тема Re: За секса интимнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 08:17



* А ако имаш желание да бъдеш само с един/една и преди, и сега нищо не би могло да те спре. Т.е. всичко е отвътре, от човека, а не от обществените порядки*-това си е така, ама проблема е, че във връзката не е един, а са двама

и ти може да си искаш и да бъдеш само сс този човек, но даваш ли си сметка, колко хора няма да отвърнат със същото.
Колкото до преди и сега категорично смятам, че макар и преди да си е имало такива явления, тази абсолютна анархия, гонитба на много партньори я нямаше преди.То че се криеха, да вярно е, защото общественото мнение и порядки притискаха здраво развихрилите се ама не е само до криенето



Тема А за какво ми е да живея с човекнови [re: XXL]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.01.07 08:29



който няма същата нагласа като мен? но даваш ли си сметка, колко хора няма да отвърнат със същото. Ако единствената причина някой да е с мен е, че обществото го притиска, баси връзката ще е това.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Тема Re: А за какво ми е да живея с човекнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор miraboo (незнаещ)
Публикувано19.01.07 09:08



на мен ми се е случвало следното нещо
аз не съм от лъскавите в смисъл по характер иначе не се оплаквам, не изглеждам зле и не се обличам само с поло имам какво да покажа но така да се каже го правя по дискретно
само че имаше един мъж който харесвах обаче някак все се случваше той да ме подминава, защото като излезем с приятели ау тая каква е ау оная каква е и някак станахме приятели ама само приятели харесването някак изпари сексуалния си смисъл и вече го приемах само като човек с който мога да си поговоря щото той дето се вика не е единствен............. и един ден хоп писмо
девет листа голям формат изписани и от двете страни с любовно обяснение
ами хубаво де нямам нищо против ама какво да го правя сега дето се вика мен сичко ми мина
и после ама защо ама как ама нищо ли не може да се направи ми не може
та мисълта ми беше не можеш да имаш всичко
трябва да избереш колкото и да е трудно трябва да решиш какво е по важно и да си носиш последствията
и ако си избрал да бъдеш с някого ще трябва да го пазиш и да не правиш това което и ти не би желал да получиш защото възможностите са за всички





Тема Честно, не ти разбрах мисълтанови [re: miraboo]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.01.07 09:33



Ако правилно съм разбрала, смяташ, че трябва да го пазя човека. Е, как става това с пазенето? Бодигард ли да му взема? Аз давам, което мога и искам. Не съм го оставила без секс, достатъчно съм интелигентна, за да има за какво да си говорим извън къщните проблеми, гледам да не го изнервям, ако и той прави същото, обичам го. Оттук нататък какво повече мога да направя? Ако той има същото отношение към мен, значи няма да кръшне. Ако го няма- значи няма взаимност и тогава да си хваща капата. За единия секс желаещи винаги ще намеря, не разчитам той да ме издържа, значи да ходи да си чука, когото иска.



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.