Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ПРодължение...нови  
АвторПaвлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 11:16



ЗДравейте,
ето ме пак,за да ви сподеря отново моите тегоби по раздялата със съпруга ми.
За мен беше важно детенце да ме последва без да я насилвам и да и налагам нещо,което неиска.Тя каза,че ще остане с мен,но сега и е трудно да се раздели с детската си стая и компютъра ,а много и било мъчно за тати,как щял да стои сам.А тати сега умре да се прави на жертва,а детето ни е много чувствително и добро и наистина и е мъчно.Незнам какво да го нарека положението в което съм сега.....несправедливост,неблагодарност ,малшанс или какво.....Когато тати се развяваше с любовницата по кръчмите и вдигаше скандали до Господа,защото се беше помислил за великият мъж,когато никога нямаше пари,за домакинството и сметките,когато аз плащах всичко това и продължавам да ги поемам между другото.Когато бях обиждана всекидневно,псувана понеже не съм като любовницата да го величая,когато ми беше посягано,бях заплашвана ит.н.Тогава страдах много,плаках много,но никога не си позволих детето ми да разбере това.Преглътнах всичко,не намекнах даже и дума за случилото се,продължих напред в името на семейството и детенцето.От страна на мъжа ми - никаква промяна,може би само частична от време на време,но в повечето случаи се връщаше в собствената си кожа.И мисля,че вече по-скрито си походваше или май на мен вече не ми пукаше дали го прави.Бях се мобилизирала и си живеех заради детенцето.Справях се финансово,защото имам добри доходи и това него идеално го устройваше.За 10 години съвместен живот ние никога не сме имали общ семеен бюджет.Винаги когато съм искала да седнем и да си поговорим кой колко е изкарал и как ще ги разпределим ,той е намирал причини да се скара с мен,за да не се интересувам той с колко пари разполага и т.н.Както и да е.....няма да ви разказвам одисеята си......само исках да кажа,че сега той се сети да е най-добрият,мил,грижовен и незнам си какъв баща на света( не,че се е бръкнал за някаква покупка за детето де) ,а имало е случаи когато дори не е влизал в детската стая да я види жива ли е здрава ли е,а когато вдигне температура и аз пожелая да я заведа на лекар,той казва,че това са превземки и,че ще и мине.
Но сега е съвсем друг в отношението си към нея и тя това вече вижда,защото какво е било преди е била много малка,зада го усети,а и аз съм се стремяла нищо да не рефлектира върху нея.И така сега на нея и е трудно да се отдели от баща си и детската си стая,мисли,че аз нямам причина да искам раздяла и съжалява тати.Ето за това се чудя справедлив ли е живота........трябва ли да и обяснявам всички тези истини,които са истинските ми мотиви да взема това решение.Неискам и няма да го направя май,но дали пък така няма да си навредя повече.Незнам какво да правя ......дори и да пожелае да остане с баща си пак няма да и кажа как е постъпвал с мен.Просто немога,а така ми е мъчно за нея,немога да живея без нея.Много ми етрудно....благодаря ви,че прочетохте това





Тема Re: ПРодължение...нови [re: Пaвлинa]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано15.01.07 11:34



Съпруга ти е мн. добър манипулатор . Помисли си добре децата растат и тръгват по свой път .Питаш дали детето ще преживе развода ,личнот ми мнение е че ще го преживее бъдещето е пред нея. При един евентуален развод тоя съпруг ще загуби много ,материално не знам какво ще загуби ,финансово също ,но ще изгуби сигурността която е имал до сега ,дом ,чисто ,сготвено ....той се прибира и няма грижи и т.н.
Дай си сметка и ти какво искаш от живота и си дай равносметка сама за себе си .Едва ли мога да ти давам съвети тъй като това си е индивидуално ,решението е твое .



Тема Re: ПРодължение...нови [re: Пaвлинa]  
АвторJane (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 13:16



proiavi malko poveche tvardost i stiga si se ostaviala drugi da opredeliat kakvo da pravish.
deteto ti iska taka- onaka
v kraina smetka TI reshavash
postavi go pred svarshen fakt i tolkova
shte mranka izvestno vreme no v kraina smetka shte prieme situaciata
i stiga si se vrashtala obratno s deteto
samo mu udaljavash agoniata i ne mu davash vazmojnost da svikne s novoto miatso i promenite
namali mu i kontaktite s bastata za da ne go manipulira



Тема Re: ПРодължение...нови [re: Пaвлинa]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано15.01.07 13:27



Бих те посъветвала да се разбереш с бившия си съпруг, че може да взима детето без ограничения - всеки уикенд или всеки ден след училище. Нека и дъщеря ти присъства на този разговор. Убедена съм, че ако е такъв, какъвто го описваш, ентусиазмът му бързо ще секне. А ако не секне, какво по-добро за тебе и детето. Бързо ще стане ясно дали ти си лошата мама, която отделя щерката от татко й или си имаме безхаберен татко.



Тема Re: ПРодължение...нови [re: ariel$$]  
Автор strangebrew (no definition)
Публикувано15.01.07 14:30



Проблем ли е детето да има детска стая в новото ти жилище? Компютрите също достатъчно поевтиняха, така че и това няма да създаде кой-знае какви проблеми - предполагам, месечната издръжка на таткото ти е излизала в повече от евентуални вноски на лизинг за компютър, да не говорим за емоционалната ти амортизация. Ако всички варианти за връщане назад са изчерпани, cut your losses and move on. Няма начин да няма начин да е по-добре, за теб и дечкото.

П.С. ариел, извинявай, просто се закачих за последното съобщение; отговорът е до Павлина.

There is always something to look forward to, unless you are looking backwards.

Редактирано от strangebrew на 15.01.07 14:34.



Тема Re: Извода е...нови [re: Пaвлинa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано15.01.07 14:37



На децата да не се спестяват някои неща от вътрешно семейните сериозни проблеми! Ха сега иди доказвай , че не си камила)))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: Извода е...нови [re: makeover]  
Автор strangebrew (no definition)
Публикувано15.01.07 15:05



Децата го усещат, но не винаги могат да го осмислят, особено ако са подложени на манипулации. Аз не съм живяла като дете в обстановка, подобна на тази, описана от Павлина, но и досега си спомням моменти, които дълго време ме преследваха. На някои въпроси и досега нямам отговор, тъй като ако ги задам сега, ще поставя родителите в, меко казано, затруднено положение - а и вече няма смисъл. Но, може би, преди 10-20 това можеше да ми спести някои мои грешки. Децата трябва да бъдат щадени, разбира се, но не бива да бъдат подценявани, сп. мен.

There is always something to look forward to, unless you are looking backwards.


Тема Re: ПРодължение...нови [re: Пaвлинa]  
Автормиpaбo (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 16:10



по добре обясни на детето че тати винаги ще идва щом то има нужда от него и му обещай нова стая и компютър по добър от стария верно е че така манипулираш детето но ако не можеш да го повериш на грижите на бащата
по добре е за детенце да има до себе си един стабилен родител
послужи си с малка хитрост и просто си служи с неговите методи ако си искаш детето защото представи си ако един ден бащата се откаже от попечителството какъв удар ще е за детето трябва ли то да мине през всичко наново. говори му нека знае че ако отиде при тати трябв ада заспива без мама защото тя няма да е в старото жилище
спечели детето си за твое и негово добро сигурна съм че каквото и да обещаеш ще го изпълниш с радост защото си майка
просто спечели детето си



Тема Re: ПРодължение...нови [re: Пaвлинa]  
Авторizma4ena (Нерегистриран)
Публикувано15.01.07 16:18



Zdraveite!jivota mi e palen proval.omajena sam ot tri godini,no ne6tata mejdy men i sapryga mi nevarvqt voob6te.iskam da si tragna ot tqh no me e strah za posledicite!kakvo da pravq?



Тема Re: ПРодължение...нови [re: Пaвлинa]  
Автор KRlZlA (зелени очи)
Публикувано15.01.07 16:36



Колкото и жестоко и болезнено да е сега, по-добре да се каже истината отколкото да си създадат един нереален образ на родителя-жертва.Имах тежък развод и се борих за родителските права върху синът ни.Той беше на 12 години спестих му много неприятни сцени и се опитах да го предпазя от мръсотията която се изсипваше в него момент.Бащата го манипулираше.На по-късен етап той се разочарова и продължава да се разочарова от него идва момент когато децата порастват, изграденият образ рухва и повярвай тогава е още по-болезнено да видиш сълзи в очите на един вече пораснал младеж.

Щом си взела решение отстоявай позициите си, не бъди колеблива това е много удобно за манипулиращите
Животът е такъв какъвто си го направим ние самите!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.