Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема човек-животно или обратно  
Автор foam (непознат за теб)
Публикувано09.01.07 17:16



Странна работа много странна. Колко близо сме до животните или те са близо до нас. Имам предвид следното: Животните /някои от тях повечето/ са полигамни. Ами при нас не е по различно. Какво правим имаме връзка с дете или без него, рушим я, забравяме или поне се опитваме, създаваме нова и нова и нова /не се знае колко/. Та идеята ми е, че по нищо не се различаваме от тях животните. Имаме разум - ок. За чувства само не споменавайте защото както при повечето тук те са забравени или пренасочени към друго "тяло". Ами обезмисля се като че ли връзката между двама. Може с един /а/ няколко без значение. Ама обичали сме, хубаво и пак се случва да обичаме и пак и пак.
А да различаваме се от животните по следното: Мъжките екземпляри достигнали полова зрялост и създали поколение и имат ценен трофей се отстрелват, също и женските без поколение.


И какво .... Връзка между хора или добитъци все тая.
А романтиката щях да забравя. Да да, къде без нея. Ама и тя свършва.
Кофти ден, много работа и докъде ме докара

....

Тема Re: човек-животно или обратнонови [re: foam]  
Авторsonq (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 17:30



ма доста животни които са моногамни. Вълците са ми много по сърце например.



Тема Re: човек-животно или обратнонови [re: foam]  
Автор Ryan ()
Публикувано09.01.07 17:44



Здравей foam,

Човекът е животно. Няма спор за това, нито пък има особен смисъл в измерването на дистанцията между нас и останалите животни. Но основната характеристика на нашия вид е разумът и пречупено през нея следва да възприемаме себе си.

Не виждам причина една или друга същност на хората да обезсмисля връзките (в смисъл партньорство) между тях. И за разлика от животните, но заради разумът, с който сме надарени, връзките (наличие, но повече липсата им) са стимул за прекрасни творения в областта на изкуствата или науката.

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Re: човек-животно или обратнонови [re: foam]  
Автор _69_ (непознат)
Публикувано09.01.07 17:50



Извинявай , но това което пишеш няма нищо общо с реалност.



Тема Re: човек-животно или обратнонови [re: foam]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 20:15



Малко ти са объркани понятията
Съгласна съм-човекът е като животните, но не защото няма чувства, а защото и животните като нас имат чувства, привързват се, обичат и страдат!
Няма защо да мерим колко сме близо или далеч от някои от видовете, но да смятаме, че само ние сме дарени с разум---ами просто не отговаря на действителността.


Най добре познавам кучетата, донякъде котките, а и други видове.
От това което казваш излиза, че едва ли не днес животното обича един, утре друг и няма значение кой е насреща.
Има моногамни и полигамни животни във отношенията във вида си, но доколкото говорим и за домашни любимци например, по- вярна от кучешката любов към стопанина не познавам.
Когато живеят в едно семейство, дори животни от различни видове се привързват едно към друго и се обичат по техния си начин.
Виж, за романтиката не знам дали има нещо общо със животинското усещане, но за привързаност и любов-понякога ние сме по-зле от животните-нашите по-малки братя



Тема Re: човек-животно или обратнонови [re: XXL]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано09.01.07 20:45



Аз ще погледна на темата от друга гледна точка, обичам и кучета, и котки-отглеждал съм и от едните и от другите-все носят радост. Предстои ми да живея сам в жилище- и си мисля-пътувам в командировки, сутрин обичам да си поспивам, какво да си взема-пале или коте????????
И стигам до извода-сам човек не може да гледа нищо!!!!!!! Дълго е за обясняване, ама е така!!!!!!!!!!!!



Тема Re: човек-животно или обратнонови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор Leonardo! ()
Публикувано09.01.07 20:53



Прав си че човек не може да гледа нищо сам ,моето чуче го гледа комшията на вилата ние с брато само мъкнем храна ,но така е загладило косъма много е готин.Живее на свобода 1 декар.Така ли се измерва свободата?

Аз Мога и да Не Мога



Тема Re: човек-животно или обратнонови [re: Leonardo!]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано09.01.07 21:00



2003-та още нямахме идея за развод. На 14.04.2003 влязох в болница за операция на скъсан ахилес/скъсан на 31.03.2001 г./, бяхме си избрали алби-рижав котарак, 30 дневно коте, показаха ми го преди операцията и после-а з, в гипс два месеца, се гледахме с него-сутрин, до обяд-в хола, пред единият тв, на дивана, следобяд- в кухнята, все на слънце, той се качваше по гипсираният ми крак да спи в скута ми.та, за това съм алби рижав котарак-сега го гледат (на вилата на бившата, зимно време е между 6 и 7 кг, той е от едра порода/.



Тема Re: човек-животно или обратнонови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор Leonardo! ()
Публикувано09.01.07 21:05



Да е жив и здрав! Аз имах такъв ,умря от старост,казваше се Двовани.
Та тоз Джовани скачаше от четвъртия етаж като не успяваше да уцели перилата на прозореца по време на разходка на покрива на съседите

Аз Мога и да Не Мога



Тема Re: човек-животно или обратнонови [re: Leonardo!]  
Автор albi_rijav_kotarak (уморен)
Публикувано09.01.07 21:11



В момента живея на квартира. Една вечер, пуша на балкона-виждам по перваза на съседния прозорец, от съседния балкон, се промъква един котарак. Заговорих го, но той се върна обратно.

Брато, да ти призная-нямаш ли семейство-сам човек- за нищо не става, освен да ходи до кенефа.
Извини ме за цинизма, ама в момента плача.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.