Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: off - Взискателни или неудачници?нови [re: AsiaPetrova]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано25.01.07 14:08



Само за твое сведение - имал съм две сериозни връзки точно от сайтове за запознанства.



Преди смъртта си не умирай, преди бедата не жали!

Тема Re: off - Взискателни или неудачници?нови [re: Severous_Snape]  
Автор ASSl (себе си)
Публикувано26.01.07 00:58



Нито едните, нито другите!

Само няколко общи характеристики бих могла да дам на масата в такива сайтове - самотни в някой отношения поне, искащи различното /дали го търсят не се знае/, в известен смисъл мечтатели. Другото вече е комбинация от много варианти . Някой се превръщат в неудачници, като например зарязват семейството си заради някоя или някой. Други срещат по-добрата страна от себе си и не неудачници, ами направо се заличават, трети просто срещат другата половина от желанията си. Познавам такива хора, затова ги изреждам. Според мен така поставен въпросът е леко подвеждащ...вярно че има болшинство което ти си усетил, но има и малцинство...и някой разчитат точно на него
Сайтовете дават възможност и не може да се отрече, няма подбор при регистрацията на това малко общество, има голяма доза празнодумие, изява на непостигнати форми и състояния Какво ли всъщност няма там...

Човек не е остарял, докато съжалението не замени мечтите му. Джон Баримор

Тема Re: off - Взискателни или неудачници?нови [re: ASSl]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано26.01.07 10:13



вярно че има болшинство което ти си усетил, но има и малцинство...и някой разчитат точно на него

А ти обърна ли внимание на мъничката подробност, че аз съвсем не претендирам да правя описание на сайтовете за запознанства, нито на флората и фауната в тях?


Аз задавам един единствен въпрос, който касае човешките отношения, и то не само в сайтовете за запознанства, но много малко са хората в темата, които изобщо са си дали труда да разберат какво питам и да му отговорят.

Преди смъртта си не умирай, преди бедата не жали!

Тема Re: Така де!нови [re: Severous_Snape]  
Автор ASSl (себе си)
Публикувано26.01.07 11:38



Аз задавам един единствен въпрос

Всичко вътре е отношения, не виждам как избягах от отговора

, както и не виждам как може да се отговори ако не се опише , сравни и прочие. За всеки ник в тези сайтове всичко тръгва и се развива от отношението към него самия. Само това исках да споделя.

Човек не е остарял, докато съжалението не замени мечтите му. Джон Баримор

Тема Re: май-данови [re: Severous_Snape]  
Автормиpa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 18:12



В итернет съм откакто се разведох . Говоря за година и половина. Имам 1 регистрация в 1 сайт за запознанства и 1 в скайп. Имам много неженени или разведени приятелки в нета.Често говорим с тях за това че в тези сайтове има само откачалки,но и веднага си казваме че щом ние сме все още там ,то значи има и свестни. Истината е че все по често попадам на свестни,умни ,интересни хора ,които са дълго време сами и виждам че наистина имат високи критерии за евентуалния си партньор.Дори ме обхваща паника ,че ако дълго време остана сама ще заприличам на тях.Просто никой няма да бъде достатъчно добър за мен.Мисля че си много прав-границата между високите критерии и това да се превърнеш в неудачник е много тънка,и мисля че ние самите си причиняваме това.Но някой беше казал: "Не знам какво точно търся , но знам че не е каквото и да е”.





Тема Re: май-данови [re: миpa]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано26.01.07 20:37



Веднъж, возейки се в един тролей стана скандал, и за да не ми гледат подхилващата се физиономия се загледах в тавана... където с изненада видях надписи. Въпросните надписи бяха от самозалепващо се фолио и бяха много грижливо изработени. Започнах да ги чета и забравих за скандала. Твоите думи ме подсетиха за един от тези надписи, за който, от известно време насам се сещам всеки път, когато имам проблем с жената до мен. Която и да е тя в момента.
Въпросният надпис гласеше:

Преди да поискаш... помисли какво си дал!

Според мен той е напълно достатъчен за всеки човек със съвест, за да запази баланса между високите му изисквания и превръщането му в неудачник, който се оправдава за неуспеха си с тях.

Преди смъртта си не умирай, преди бедата не жали!


Тема Re: май-данови [re: Severous_Snape]  
Автормиpa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 21:11



Бях 19г и на раздяла с любим човек ,той ми каза : "Научи се да правиш компромиси ,иначе ще останеш сама". И беше прав.Научих се и бях щастлива.Но и компромисите си имат предел.Ако си давал,даваш и си готов да даваш ,но отсрещният приема това за задължение,а не за дар ,тогава не е ли нормално да поискаш?
Това е фраза, която често употребявам: За да получиш ,трябва първо да дадеш.
Но в любовта обичащият дава и е щастлив че го прави.Щом се сещаш за този надпис ,значи просто не обичаш.Пожелавам ти да спреш да се сещаш !





Тема И като гледам, преминал си я!нови [re: Severous_Snape]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано26.01.07 22:27



Това в кръга на шегата! Истината е, че всеки има представа за себе си и това какво търси! Аз, лично, не считам, че сайта за запознанства е начин за такива, защото интернет синдрома си казва думата... И хората остават истински и искрени само когато са анонимни... Пък и ние, българите, сме си варвари - щом не е реално, да го видиш и пипнеш, значи, нещо гнило има!А, че по сайтовете е пълно с откачалки - за това две мнения няма! Прав си! Но и, да ти кажа, има една поговорка "По-добре сам/а, отколкото зле придружен/а"!!! Не мисля, че човек може да има завишени критерии. Завишени за кого? Кой е мерилото? Човек е такъв, какъвто е! Няма да правим анкети и допитвания. В крайна сметка този, който ЗНАЕ какво търси го намира. То и в Книгата на книгите е написано "Искайте, и ще ви бъде дадено!" Хайде ,сполай ти, и на слука





Тема Re: май-данови [re: миpa]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано27.01.07 08:43



Фразата, която аз ти цитирах е фраза, за която не се сещам често, но тя изниква в главата ми винаги, когато се появи дисбаланс в някакви отношения, като не е задължително аз да имам да давам за да се сетя за тези думи.
Що се отнася до това:

Щом се сещаш за този надпис ,значи просто не обичаш.

Всеки си има право на мнение, но на какво точно се базира твоето мнение не зная. Мисля си обаче, че няма как да имаш поглед върху мен, особено пък при честотата ми на влизане напоследък.



Преди смъртта си не умирай, преди бедата не жали!

Тема Да ти имам шегите.нови [re: parvaty]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано27.01.07 08:46



Хубави думи си ми написала, но заглавието оставя след тях горчив привкус. Кое от двете е било истинската ти цел?

Преди смъртта си не умирай, преди бедата не жали!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.