Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема По Коледа се увеличават случаите на самоубийстванови  
АвторMpaчeн пorлeд (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 16:40



Привет. Надниквам (рядко, бегло) в клуба, но досега не съм участвала в разговорите. Първо защото се казва, че се дава предимство на наскоро разведените, може би защото старите пушки са се научили да се справят и могат и без клубове за взаимопомощ. Второ, защото вие сякаш сте си оформили някакво общество - познавате се, имате си приказка. Струваше ми се, че не мога да се впиша. Но наближава Коледа, а аз преди и по време на всяка Коледа ставам убежище на мрака, особено напоследък, колкото повече Коледи отминават толкова по-гъст става мракът. Вие как се чувствате по Коледа?



Тема Re: По Коледа се увеличават случаите на самоубийстванови [re: Mpaчeн пorлeд]  
Авторжorжorжo (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 16:54



Да, така е - дори в повечето хотели персонала бива допълнително инструктиран да бъде внимателен с гостите, а тъй като обикновено бизнес пътешествията ги няма по това време, някъде дори си позволяват да не отдават горните си етажи

. Много патетично ми се вижда да се гръмнеш баш на рождения ден оня дългокосия евреин. Аз лично смятам да изчакам за след празниците. Тъга, ярост, недоумение, самосъжаление - да, ама защо мрак? Я виж какъв интересен научно-популярен филм дават по канал 1!



Тема Re: По Коледа се увеличават случаите на самоубийстванови [re: Mpaчeн пorлeд]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 17:23



да мрака се овиличава





Тема Re: По Коледа се увеличават случаите на самоубийстнови [re: минaвaщ]  
АвторMpaчeн пorлeд (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 17:47



И телевизия не ми се гледа. Психиатрите обвиняват и телевизията за депресията и сривовете на психиката по Коледа: "я си представете как се чувстват самотните, когато всички средства за масова информация възпяват семейния уют?" или нещо подобно прочетох в някаква статия.



Тема Re: По Коледа се увеличават случаите на самоубийстнови [re: Mpaчeн пorлeд]  
Авторkoфти (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 18:41



Значи - аз надничам често в този клуб, щото хората тук ... абе, както и да е за клубарите - готини са, макар всеки със свойте си проблеми.
И не за да ти олекне, а просто да споделя - привидно уж нямам "грижи", а всяка следваща Коледа - все по-тегаво. Хич и не ми пука кой какви анализи прави, само ми се ще поне да знам, че има хора, които още успяват да се радват на дребни, свежи, макар и маловажни неща. Щото и аз като теб (а сигурно има и други като нас) ми иде да завия по празници





Тема Re: По Коледа се увеличават случаите на самоубийстнови [re: Mpaчeн пorлeд]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано23.12.06 19:12



Ами,едно от лекарството е да се събират тези подтиснатите заедно на празници.Струва ми се супер подходящо.Така ще си помогнат взаимно.Само трябва да си признаят и да излезнат наяве,не така нерегистрирано,за да им се помогне.На всеки се случва.На мен също.Особено помага усещането,че си потребен,някому.Намери начин да го предизвикаш.Например ,направи баница и почерпи някого,който може би би те поканил на свой ред или нещо такова.
Въобще,всички сме социални и имаме нужда от подкрепа,признание и уважение.Мъничко съпричастност.И понеже и другите имат нужда от това,побързай да им го дадеш първа.


Ако и това не помогне или не успееш да го сториш,просто не се вслушвай толкова в звуковата картина навън,понеже е много преходна,както и не се напомпвай с някакви свръхочаквания за празника-дали едикой си щял да звънне или "ето сега как аз си стоя тук сама и ..."...



Тема Re: По Коледа се увеличават случаите на самоубийстнови [re: koфти]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано23.12.06 19:56



Като си написал(- а) това за радостта от дребните, пък макар и маловажни неща, ме провокира да напиша нещо по въпроса. И то е, че точно тези неща ме радват по Коледа. Радостта от декорирането на дома с всевъзможни коледни венци, гирлянди, лампички,малки елхички( не истински обаче- ние сме с еко- разбирания по въпроса) във всяка стая и какво ли не; коледната музика, която звучи у нас; коледните истории, които обичам да четем по това време и които никога не ми омръзват; вълнението и любовта, с която приготвям ястията за Бъдни вечер и коледната трапеза; коледните филми; опаковането на подаръците; отсега усещам и миризмата на топлата питка с паричка, която утре ще замеся и опека( стискай палци,защото ми е само за втори път в живота- дано опитът е отново сполучлив); коледните картички и поздравления за близки, приятели, колеги... Всичките тези неща ми доставят радост. За мен Коледата крие някакво вълшебство и тя всяка година събужда детето у мен.
Скоро ще изпратя не най- добрата си година, а и по стечение на обстоятелствата за празниците ще бъдем сами с дъщеря ми, но топлото чувство, с което посрещам Рождество, е все така живо у мен.
Има някои неща, които човек сам трябва да търси у себе си. Така както човек сам носи т.нар. щастие у себе си,или по- точно способността да бъде щастлив.
Винаги има някакъв алтернативен път, по който да тръгнеш- само трябва да разтвориш "храстите", които го скриват от очите ти. Винаги има един поне човек, който мисли за теб и на който му пука за теб или пък още някой, когото ти обичаш и който има нужда, може би, да му го кажеш.
Всичко, което написах, звучи ужасно сантиментално и сълзливо, даже малко клиширано вероятно, но поне е истина за мен. Не ми е най- добрият ден за постинги, но , прочитайки темата , която ми прозвуча адски тъжно и самотно, ми се прииска да дам мъничко кураж на тези, които се чувстват сами и необичани по празниците. Да знам, че някъде наблизо има такива хора, само на един интернет- разстояние, ме изпълва с лека паника, но и с някаква мъничка надежда, че тук, в клуб като този, самотните или депресираните от празничната суетня наоколо, могат да разберат, че там някъде има непознати, но по някакъв начин близки човешки същества, които искат да им протегнат ръка, макар и не физически. Ужасно е наистина да се чувстваш сам и тъжен, когато почти всички около теб се суетят в предпразнично пазаруване, когато кроят планове за празника, когато идват почивни дни, а те са най- потискащи, ако никой не те чака у дома. И все пак, запалете свещичките, подредете празничната трапеза, направете нещо различно, украсете дома, пуснете си музика, прочетете любимата си книга, обадете се на забравен приятел, за да му честитите Рождество, поканете съседа на чаша чай и коледен сладкиш, създайте си даже и "насила" празничност и... празникът не може да не дойде в душата. Защото " изгравя само този ден, за който сме се пробудили".
Весели празници!



П.П. Толкова сълзливо ми звучи, че почнах да се притеснявам да не депресирам някого още повече с постинга си, който има иначе благородната цел да вдъхне кураж. Ще пробвам все пак... Какво да правя- Коледата ме прави ужасно сантиментална.



Тема А такаааа....нови [re: Mpaчeн пorлeд]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.12.06 22:00



сега да се вземем в ръце, а?
Самотата е относително понятие. Можеш да се чустваш самотен и сред много хора. А можеш да постигнеш и такова състояние на духа, че да си си самодостатъчен....но за това се иска време...
За момента ще ти кажа, че аз например, първата си самотна Коледа, я изкарах тук. Да...в този клуб. С чаша вино в едната ръка и с мишката в другата. Заформи се компания, и това ми даде усещането, че не съм сама.
Да живее интернета!!!


Предварително, ужасно много се страхувах от онази Коледа . Точно - страхувах се.
Но това беше тогава. Сега вече знам, че празника е такъв, какъвто сами си го направим. Знам, че дори и да имам моменти на слабост, винаги ще намеря хората тук. И хей, аз самата също не познавам никой от клубарите лично. За какви общества говориш? Нямам впечатление, че точно тук се робува на някаква елитарност.
Хайде да се разберем така : утре като вляза в клуба с чашата с вино, за да се чукнем за празника, да видя, че мрачния ти ник, вече е сменен, с нещо по-усмихнато.
Малките неща, малките радости....отдавай се и на малките радости....и живей!!!

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: А такаааа....нови [re: mirror_]  
АвторMpaчeн пorлeд (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 22:20



Десет години се правя, че съм си самодостатъчна. Първите две-три бяха тежки. После наистина си повярвах, че нямам нужда от никого. Мога да се справя с всичко, мога да си отгледам детето, съобразявайки се единствено със собствените си правила, без пререкания и противоречия. И така си беше. Напоследък обаче Коледите са ми кошмарни. Мрачният ми поглед е само коледен.
Много ви благодаря, че се отзовахте на негласния ми зов за подкрепа. Имах нужда от вас.



Тема Re: По Коледа се увеличават случаите на самоубийстванови [re: Mpaчeн пorлeд]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 22:52



Тук няма хора с предимства

прясно разведени или стари пушки няма значение, ако ти се говори или искаш съвет, или мислиш че можеш да помогнеш, никой не те спира да си тук
Наистина празниците са тежко време за самотните хора, няма смисъл да се убеждаваме един друг, че е лесно или приятно да си сам сега.
Все пак мисля, че има лек, но той е малко горчив, да помогнеш на някой друг да усети празника истински.Някой който без теб би бил още по-сам и нещастен,
Щом няма кой да ти даде кураж и любов, спри да чакаш, стани ти активната страна и се опитай ти да дадеш на някого каквото ти е възможно като внимание, жест, подарък, обич, независимо дали това са възрастни хора-родители или роднини, или деца, нуждаещи се от грижи, или други самотни хора.Сигурно има начин да станеш полезен в този момент за някого и това ще ти помогне да усетиш празника чрез чуждата радост,може да звучи сантиментално, но аз съм убедена, че основния проблем не е , че не получаваш , а че нямаш на кого да дадеш внимание и любов в този момент.
Желая ти този път празниците да са светли за теб и да изгониш мрака надалече




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.