Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Помощ, ревнувамнови  
АвторПpeдчyвcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 23:09



Както вече съм споделяла,омъжена съм от скоро/ е, вече 6 месеца/.
Мъжът ми си има една бивша приятелка/ били са дори сгодени/, която периодично му прозвънява по телефона. Звънене тип "стреличка".
Той не коментира тези звънения, казвал ми е, че е тя. Не зная дали И звъни в отговор и кога/ тоест, дали го прави, когато не съм около него/. Не съм му проверявала телефона, нито разпечатките от разговорите.
Днес пак имаше "стреличка", след това и обаждане от домашния И телефон. Тя живее в друг град, от разговора разбрах, че тя пристига в събота, искат да се видят. Бихте казали- "че какво лошо, всеки има право на приятели/ки, та били те и бивши интимни такива".
И аз съм съгласна, но се улавям,че ревнувам.


В чужбина живеем, той не е българин, аз нямам никакви приятели тук. Затова споделям с вас-и без това следя клубния живот.
Ревнувам, защото често оставам с впечатлението, че съм сравнявана с нея.
Компютъра е пълен с нейни снимки, а ние с него имаме общи такива единствено от деня на сватбата
Дълго се получи-извинете
Просто ме е страх...все още неизвестно от какво...
Моля за съвет...или някакъв коментар.
Той спи, а аз много имам нужда да споделя с някого. Липсват ми приятели...



Тема Re: Помощ, ревнувамнови [re: Пpeдчyвcтвиe]  
Автор strangebrew (непозната)
Публикувано22.12.06 00:02



Да попитам първо: защо си тук? Марш в клуба на младоженците, освен ако не предпочиташ да събудиш мъжа си, за да му демонстрираш нагледно днешните теми от клуб "ГЗС"...


Сериозно, обаче... Може би тази ревност е просто следствие на твоята несигурност, а чувството на несигурност си е съвсем нормална реакция, имайки предвид, че отскоро си там, приятелите ти са далече и т.н. Но нали знаеш, че спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се - дори наблизо да е някой от готините типове с надуваеми бицепси от BAYWATCH?
После - в атака :) Значи, тук трябва да се помисли за тактиката, стратегията и отбраната при контранападение.
Стратегията е ясна, май: срещу кофти мислите, кофти настроенията и кофти предчувствията. Мисли позитивно - почти всичко има и положителна страна. Да, няма ги приятелите, но имаш повече свободно време в момента - използвай го. Съпругът ти има ли приятели? Познаваш ли ги? Идват празници, а те предоставят много възможности за завързване на нови познанства.
За тактиката: комуникация, откровена и честна (но не съм убедена, че си струва да казваш, че си запозната със съдържанието на компютъра му, ако той сам не ти е показвал снимките си; на мен би ми било много криво, ако някой рови в РСто ми). А защо вие нямате снимки - ако нямате фотоапарат, поискай да си направите подарък фотоапарат, например. И т.н.
За отбраната: покани приятелката на гости и се погрижи менюто да включва свинско и агнешко алангле; гъби; бобови култури (боб, соя, леща; много са ефективни сърмичките от кисело зеле с боб)(1); за десерт - торта с маслен крем или сладолед с много плодове. След това хващаш новата си приятелка и съпруга си и отивате в някой пъб да си допиете. Дано новият ти фотоапарат да може да прави клипове! Разбира се, етикетът изисква да и благодариш за компанията, като и пратиш по мейла снимките от партито - даже няма да е необходимо да подсилваш ефекта от вечерята с фотошоп.
Дано поне съм успяла да те накарам да се усмихнеш!

(1) подробности за перфектно подбраното меню тук -

There is always something to look forward to, unless you are looking backwards.

Редактирано от strangebrew на 22.12.06 00:05.



Тема Приятели казваш...нови [re: Пpeдчyвcтвиe]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано22.12.06 00:53



Здравей, Предчувствие,
Възнамерявах само да си проверя акаунта за евентуални съобщения и не планирах нито да пиша, нито да чета, но тогава забелязах думата "помощ" в темата ти. И ми се прииска да ти помогна по някакъв начин. Казвам това, за да нямаш кой знае какви очаквания към моето мнение. Макар, че ще се опитам да ти отговоря искрено, други пишещи тук могат да ти бъдат по-полезни. Приемам написаното от теб за истина в която липсват някои детайли (по долу ще питам за тях).
Преди всичко не показвай явно ревността си без да си сигурна че е основателна. Предполагам, че не е лесно, но явната ревност демонстрира и слабост, а пък тя може да ти попречи да разговаряш спокойно с мъжа си...
И тъй, след като си се успокоила малко опитай да си намислиш един момент от времето когато и за двама ви ще удобно да поговорите. Имам предвид да зададеш най-простите въпроси, които те вълнуват, без да се излагаш на риск да бъдеш подведена. Мисля, че е от голямо значение как ще попиташ например "Има ли нещо съществено, което ти липсва във връзката с мен?" Понякога мъжете се държим странно и можем да не отговорим честно, заради криво разбрания навик да предпазваме жената до себе си от болка. Така, че, ако излеждаш достатъчно уверена и "здрава" в разговора, то има по-голяма вероятност да получиш честен отговор.
Това, че си сравнявана (ако се окаже така), не е непременно в твоя вреда. Може човека да не успява да разбере културните различия помежду ви. (На него това първи брак ли му е? Колко живяхте заедно преди да се ожените?)
От друга страна... казваш, че ти липсват приятели. Приятелите са много важно нещо. Приятелите разбират, дори когато не им е много ясно. Приятелите могат да те водят за ръка, дори когато те самите са объркани. Приятелите намират у себе си нещо, което да ти дадат, без да са знаели че го притежават. Като следствие от това приятелите могат да си позволят да питат "А ти обичаш ли го?" и това да се окаже първия път, когато ще дадеш верен отговор. (Това е само един пример. По принцип. Не се отнася за теб.)
Огледай се, все пак, около себе си - не може да нямаш никакви приятели. Е, може да са такива с които можеш да контактуваш само през Интернет, ама понякога и това не е малко.
Опитай се, да погледнеш малко отстрани на себе си. Възможно ли е да си се променила откакто се оженихте? Или виждаш ли нещо друго, което би могло да изненада мъжа ти за последните 6 месеца. Нямам предвид нещо непременно лошо. Просто си мисля, че човекът може да е забелязал някаква разлика или просто дреболия (от твоя гледна точка) и да иска да сподели наблюдението си с друг човек когото познава.
Искам и малко да се отклоня като кажа, че макар жените по-принцип да разбират добре човешката "материя" и интуицията им често да ги води в правилна посока, има и изключения. Преди много години обичах едно момиче, което ме ревнуваше напълно неоснователно. Покрай тази ревност пропуснахме много хубави моменти... (Е, сега, като си спомня - донякъде ми е приятно че е имало някой да ме ревнува

'щото то сега къде ти... изчезна оная романтика.)



Тема Re: Помощ, ревнувамнови [re: strangebrew]  
АвторПpeдчyвcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 00:57



Наистина ме усмихна

+ цветенце.
Сам ми е показвал снимките, не съм проявявала шпионски наклонности.

Преди да заживея с него, съм му идвала на гости, а след брака вече живеем заедно.
Той си има папка в pc-то, където съхранява снимки, та в този фолдер знам, че беше сложил и снимки от брака ни,които не бях виждала. Реших да ги разгледам, и така попаднах на снимки, на които е той с бившата, очевидно правени в интимна обстановка. Било е 3-4 месеца преди да се оженим, аз си бях в БГ по това време. Оттук и ревността ми и усещане ,или може би опасение че ...може пак да се случи. Осъзнавам, че ревнувам.
.
А фотоапарат си имаме....само общи снимки не..Версията му е-"има време"
А относно да хвана приятелката му и да се разходим тримата до някой пъб- хареса ми идеята, щото обикновено съм по-широко скроена, но тази вечер ми е особено...като предучвствие за нещо. Само, че предполагам изобщо няма да имам възможност да се запозная с нея.
Той днес ми е сърдит по друг повод и не ми говори. Нейното звънене съвпадна с неговото цупене. Казах му, че зная, че е ТЯ. Нямаше коментар от негова страна-нали е сърдит.
Мисля, че съм съвсем прозрачна в очите му, тоест, ясно му е, че ревнувам....
И му е ясно, защото съвсем наскоро събрах една чанта с нейни дрехи и ги изритах през входната врата....а той ги прибра обратно. И понякога си мисля- дали всичко там е приключило, или не все още.
Защото пъзела с отговорите относно тяхната раздяла е много трудно сглобяем. А и той каза, че тя го е напуснала, а не той него, защото не е могла да се адаптира на живот в неговия град,липсвали И родителите, приятелите в нейния град. Та ревнувам, защото не зная дали той е преодолял тази раздяла, а не е мъж, койото ще изпадне в откровения, както не е и от мъжете, даряващи целувки и нежност...и си мисля:"само с мен ли е така/такъв?
Оттук и ревността ми.......

ще чакам събота....до тогава, ще се занимавам да изпробвам рецептите
Благодаря ти



Тема Re: Приятели казваш...нови [re: TaтkoтoHaMapтин]  
АвторПpeдчyвcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 01:40



Благодаря за отделеното време и внимание за моята тема


Замислих се...дали съм се променила след брака.

Задавала съм му въпроси, и най-често той отговаря като, че ли "на шега", например на изключително тъпия ми въпрос дали му е липсвала след раздялата/ как можах да го задам/, ми отговаря иронично:" оооо, кървави сълзи ронех по нея"...и все в този дух. Тоест, сериозен разговор по тази тема не мога да очаквам.
Не е мъж, който би изразил с думи обичта си към една жена, нито би си разголил душата, по начин, който ние,жените правим. За него е важно да е Мачо.
А аз от своя страна, никак не владея някои женски тактики и хитринки, и всичко,което ми се случва в душата е като ,че ли изписано с неонови букви на челото ми
Та в този ред на мисли, да, задавала съм му въпросите, за които ме подсещаш, но той предпочита да не ги взема насериозно, и често дори получавам отговори, от които боли. Само по интонацията му се досещам, че не говори истината, а го изрича, за да ме дразни. Лошото е, че ме е докарвал до плач, но забравя да каже, че се е шегувал
Имам интернет/очевадно де/, имам и хора, с които да пиша, но на него никак не му харесва това. Дори зная, че проследява кога съм била online.
Намерих в думите ти много мъдрост/ а и особенно ми е ценна гледната точка на мъж/. Относно думите ти за приятелите- той си има своите, естествено, познавам тях и жените им, но аз все още уча езика и не се чувствам напълно сигурна във владеенето/ гръцки език/, та ми е малко ограничена комуникацията с другите жени.
Първи брак за него и мен, и от всякъде ме убеждават, че съм единствената, с която е толкова мил. Тоест, трябва да го приема като доказателство за обич. Ок, човек не се жени просто така, но по дяволите, какво да правя с ревността си. Изненадана съм, защото обикновено съм по-уверена в себе си. Може би причината за ревността ми е, че ТЯ има по-големи гърди...а той обожава.



Тема Re: Помощ, ревнувамнови [re: Пpeдчyвcтвиe]  
Автор strangebrew (непозната)
Публикувано22.12.06 01:41



Таткото много хубаво го е написал за приятелите... Радвам се, че се усмихваш, защото направо се притесних за дивотиите, дето ги написах - макар че аз бих го направила, ако съм в подобна ситуация.
Защо не опиташ за поговориш с него утре, преди въпросната среща? Колкото и да ти се цупи, ще трябва да те чуе. Даже може би не да поговорите, ами просто го помоли да те изслуша - и си кажи всичко. Ей така, както го написа на нас - без драматизации, директно. Кажи му, как се чувстваш; че не обвиняваш, а искаш да си наясно със ситуацията, каквато и да е тя; че си даваш сметка, че в момента си уязвима, понеже си сама, в чужда държава, може би затова на някои неща регираш по-остро, отколкото би реагирала в БГ - поне така ми изглеждат нещата отдалече, като чета това, което си написала. Ти си му кажи какво мислиш и му остави технологично време за обработка на информацията.
И още нещо - проблемът, ако изобщо има такъв, не е в бившата приятелка, а в това какво мисли (чувства) съпругът ти. Разбирам афекта ти, но не я превръщай в жертва в неговите очи (имаам предвид случая със сака с дрехите).
А за номера и пакости все ще се намери време...



There is always something to look forward to, unless you are looking backwards.

Тема Re: Помощ, ревнувамнови [re: Пpeдчyвcтвиe]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано22.12.06 02:20



Много пъти съм го казвала - за омагьосания кръг ревност - изневяра - .... като кокошката и яйцето!
Ревността поражда желание да се освободиш от "примката", с което най - често провокира изневяра. Изневярата провокира още ревност... А това, като се замислиш, е толкова ТЪПО!
Дори теорията ми да не е вярна...напълно, в останалите хипотези, ако не ревността провокира изневярата, значи човекът просто иска/ще изневери. И, щом това е така, няма земна сила, която да го спре за това=> няма никакъв смисъл да се измъчваш и да измъчваш и него нито в единия, нито в другия случай! няма никакъв смисъл от ревността!
ти обичаш ли го тоя човек? Ако го обичаш, трябва да му вярваш, а не да го ревнуваш! Поне докато сам той не докаже, че не заслужава доверието ти. И тогава пък, вместо да ревнуваш, трябва да го разкараш на момента.
Толкова е просто!



Тема Добре, разкажи мунови [re: Пpeдчyвcтвиe]  
Автор TaтkoтoHaMapтин ()
Публикувано22.12.06 03:36



Може би, наистина е добре да му разкажеш как се чувстваш, както написа strangebrew. Едно "откриване" на картите отваря нови възможности за разбирателство... Все пак не мога да се въздържа и да не кажа: не се поставяй прекалено много в позицията на гонеща и търсеща. Освен това с ревността си можеш да предизвикаш чувство на досада у него. Ако той наистина проявява твърде шеговито отношение редно е малко да се пообясни и той, но това си зависи от него. Аз лично го определям като несериозно отношение, защото шега, дето се повтаря твърде често... ами дебилно е (сори за откровението). А пък и някакви си по-големички цици да играят чак толкова важна роля - несправедливо е. Или на теб ти се виждат по-големи отколкото са, или мъжът е много непонятен за мен. 'ба си - някави си млечни жлези. (Не че няма отявлено тъпи парчета сред мъжете, но ти не би си харесала такъв тип.) И защо му е трябвало да се жени за теб при това положение?
Извинявай, написах така нещата, но май не отивам на добре. Просто не ми се иска Маркизата да се окаже права, а то така излиза. И е "тъпо" и е "просто". Но определено, вярвам, че се иска много сила за да спреш да ревнуваш. И понякога тази сила не идва от само себе си. Ти сигурна ли си, че не си "пропуснала" някое по-свястно и внимателно момче покрай този мачо? Някой който разбира, че си чувствителна и ранима? Както и да е. Извини ме за написаното доколкото може да ти се стори грубо или непремерено.
Всъщност, откровено - исках да ти бъда полезен. И дори мъничко ме изби на национализъм (ама съвсем мъничко).
Но ти не изоставяй своя "боен дух" и бъди смела когато искаш - "това е твоя живот" (този израз съм забелязал че се изпозва от дами в този форум и много ми допада).



Тема Re: За довериетонови [re: Пpeдчyвcтвиe]  
АвторPeppermint Sage (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 04:03



Ти си в чужда държава, в нов брак, неговата бивша се обажда, ти не знаеш дали тои и се обажда....

А в същото време: тои следи кога ти си онлаин??? Ама наистина ли само на мене това ми прави впечатление? Това си е доста сериозна форма на контрол, и на този ранен етап на брака би ме притеснил. Може би трябва сериозно да си поговорите. Доверието не е еднопосочна улица, и според мене неговото следене на това кога ти си онлаин е "червено знаме". Ако сега те следи, какво ще прави след 5 години или ако тръгнеш да си създаваш свои кръг от приятели?



Тема Re: Помощ, ревнувамнови [re: Пpeдчyвcтвиe]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.12.06 11:31



Сега й опаковай дрехите, мило, с усмивка, щом ще се вуждат, много удобен момент е да й ги върне.Нямат място в семейното ви жилище, в което ти си домакинята.Просто заемат излишно пространство



Ако откаже да й ги върне.Е, тогава ще коментираме пак, ама не ми се иска да се случва, защото, ако искаш обективни мнения, моето няма да бъде много ласкаво

Времето е единственият критик без амбиции


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.