Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Нотариална покана за наем.  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано21.12.06 21:16



Получих такава преди половин час. Бившият ми съпруг иска да му плащам за неговата част от апартамента, в който живеем аз и дъщеря ни. В споразумението за развода жилището е вписано като съсобствен имот, с право на безвъзмездно ползване от мен и детето до навършване на нейното пълнолетие. Възможно ли е той да е обжалвал решението, а аз да не знам? И изобщо какво да направя? Той идва утре, за да вземе детето за зимната ваканция и съм в паника. А ако не ми я върне? Откъде да знам дали и по режима на виждане не е предприел стъпки? В съда ще ми кажат ли дали има обжалвания след делото? Това е единственото, което ми хрумна да направя сутринта. Да говоря с адвокат също. До шест следобед трябва да съм напълно подготвена, да знам къде съм и какво правя изобщо. Посъветвайте ме каквото и да било, за да мога да мисля, сама не мога. Да го поканя да дойде с новата госпожа да си живее в неговата половина? Да ми взима 250 лева наем е да къса от хляба на собствената си дъщеря! Просто не знам какво да направя!


И по дяволите, ако утре отпраша в провинцията, изключа си телефоните и не му дам детето, какво ще ми направи? Не може да докаже, че знам кога ще пътува, ако ще само ден в повече да изкара в София, за да чака, си заслужава!






Редактирано от Бeзcъннa на 21.12.06 21:25.



Тема Давам само базисна информация....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано21.12.06 22:17



1. Ако жилището е СИО той има право на наем. Да, неправилно е, и аз не съм съгласен, но такава е практиката на съдилищата.
2. Нотариалната покана е необходимото нещо, от което почва да тече наема.
3. Това, че той иска 250 лева са смешки. Освен, ако не живееш в мезонет. Той може да иска и 250 000, но това е без значение. Наема ще се получи по съдебен път, след експертна оценка.....и при всички случаи ще е доста по-малък, предполагам.


Успех!



Тема Re: Давам само базисна информация....нови [re: abettor]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано21.12.06 22:40



Въпреки че в споразумението пише "безвъзмездно до навършване на пълнолетие на детето"?






Тема Казах....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано21.12.06 22:44



....базисна информация!
Не знам какво пише в споразумението и как е написано.
Нито знам какво пише в бракоразводното решение.





Тема Re: Казах....нови [re: abettor]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано21.12.06 22:56



Ами аз горе казах, че в решението пише безвъзмездно, затова тая покана се чудя обжалване ли трябва да означава.






Тема Re: Нотариална покана за наем.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.12.06 10:30



Веднага говори с адвокат.
Имаш решение, което казва "безвъзмездно", но уточнено ли е, че става въпрос за целия апартамент?
Всъщност...какво ли друго би могло да значи, то си е казано - ползва жилището безвъзмездно....
Хъм.
Ако има покана, значи решението е променено, но как така без твоето знание.
Обжалвай по този параграф.
Докато трае ожалването процедурата по плащане на наем трябва да се спре.
250 лв. да огромна сума.За подобен род наеми се търси експертна оценка, тогава се определят.Плюс това, после той трябва да ги обяви за доход и да им плаща данък.
Почвам да си мисля, че бившият ти мъж умишлено те тормози.Или...има нещо, което не се доизказва, защото всичко тук е някак перверзно усложнено.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Нотариална покана за наем.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.12.06 10:35



Абе, твоята дъщеря не беше ли прекарала лятната ваканция с него?!
Може и да греша, ама ако е така, що ще я даваш и за зимната?
Ако нямате някаква сериозна уговорка, която може да се използва в съда, просто си взимай детето и забивай някъде.Да те съди.Аре, бе, аман от простотии.Ходи по сватби, всички ваканции е с "новото" семейство.....
Аз още преди ти казах, че го даваш някак много благородно, затова ти се качват на главата.
Или...мислиш, че това е добре за детето...да виси цяла зима при новородено, около което всички се суетят, далече от майка си, до една друга майка с дете, която обаче не е неговата.
Бившият ти мъж определено е идиот, който мъчи не само теб, но и настоящата си съпруга.Няма да обяснявам защо, че ще стане дълго, а и може да остана неразбрана.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Модема!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Гeвpek (член)
Публикувано22.12.06 13:35



Запази модема за интернет!!!
Бойлера забрави...





Тема Re: Казах....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано22.12.06 15:13



Може ли един въпрос?
Разводът по взаимно съгласие ли беше или по вина?
Т.е. предоставянето "безвъзмездно" на жилището стана ли с негово съгласие или беше наложено от съда?



Тема Re: Казах....нови [re: abettor]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано23.12.06 10:58



Разводът е по взаимно съгласие, със споразумение, за две заседания се разведохме, всичко е уточнено и подписано.
Проверих дали има някакви жалби, няма, делото си е нормално приключено. Просто ме тормозят нарочно, това е. Звънях на господина разбира се да питам какво аджеба иска от мен, адвокатът му нещо бил недоразбрал, евентуално може би едва ли не.

За детето е всичко, аз знаех. Каза ми в прав текст, че я иска и няма да се откаже и така. Какви са последствията от такава покана обаче не знам, можеш ли да ми кажеш? Моята адвокатка е в провинцията и не мога телефонно да й обяснявам. Какво се очаква да направя, приех я, подписах, и какво? Ето, не съм съгласна с нея, трябва ли да правя нещо? Да му имам грешките да му имам! Дай да уморим майката, та да вземем детето. Пфу.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.