Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Нотариална покана за наем.  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано21.12.06 21:16



Получих такава преди половин час. Бившият ми съпруг иска да му плащам за неговата част от апартамента, в който живеем аз и дъщеря ни. В споразумението за развода жилището е вписано като съсобствен имот, с право на безвъзмездно ползване от мен и детето до навършване на нейното пълнолетие. Възможно ли е той да е обжалвал решението, а аз да не знам? И изобщо какво да направя? Той идва утре, за да вземе детето за зимната ваканция и съм в паника. А ако не ми я върне? Откъде да знам дали и по режима на виждане не е предприел стъпки? В съда ще ми кажат ли дали има обжалвания след делото? Това е единственото, което ми хрумна да направя сутринта. Да говоря с адвокат също. До шест следобед трябва да съм напълно подготвена, да знам къде съм и какво правя изобщо. Посъветвайте ме каквото и да било, за да мога да мисля, сама не мога. Да го поканя да дойде с новата госпожа да си живее в неговата половина? Да ми взима 250 лева наем е да къса от хляба на собствената си дъщеря! Просто не знам какво да направя!


И по дяволите, ако утре отпраша в провинцията, изключа си телефоните и не му дам детето, какво ще ми направи? Не може да докаже, че знам кога ще пътува, ако ще само ден в повече да изкара в София, за да чака, си заслужава!






Редактирано от Бeзcъннa на 21.12.06 21:25.



Тема Давам само базисна информация....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано21.12.06 22:17



1. Ако жилището е СИО той има право на наем. Да, неправилно е, и аз не съм съгласен, но такава е практиката на съдилищата.
2. Нотариалната покана е необходимото нещо, от което почва да тече наема.
3. Това, че той иска 250 лева са смешки. Освен, ако не живееш в мезонет. Той може да иска и 250 000, но това е без значение. Наема ще се получи по съдебен път, след експертна оценка.....и при всички случаи ще е доста по-малък, предполагам.


Успех!



Тема Re: Давам само базисна информация....нови [re: abettor]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано21.12.06 22:40



Въпреки че в споразумението пише "безвъзмездно до навършване на пълнолетие на детето"?






Тема Казах....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано21.12.06 22:44



....базисна информация!
Не знам какво пише в споразумението и как е написано.
Нито знам какво пише в бракоразводното решение.





Тема Re: Казах....нови [re: abettor]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано21.12.06 22:56



Ами аз горе казах, че в решението пише безвъзмездно, затова тая покана се чудя обжалване ли трябва да означава.






Тема Re: Нотариална покана за наем.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.12.06 10:30



Веднага говори с адвокат.
Имаш решение, което казва "безвъзмездно", но уточнено ли е, че става въпрос за целия апартамент?
Всъщност...какво ли друго би могло да значи, то си е казано - ползва жилището безвъзмездно....
Хъм.
Ако има покана, значи решението е променено, но как така без твоето знание.
Обжалвай по този параграф.
Докато трае ожалването процедурата по плащане на наем трябва да се спре.
250 лв. да огромна сума.За подобен род наеми се търси експертна оценка, тогава се определят.Плюс това, после той трябва да ги обяви за доход и да им плаща данък.
Почвам да си мисля, че бившият ти мъж умишлено те тормози.Или...има нещо, което не се доизказва, защото всичко тук е някак перверзно усложнено.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Нотариална покана за наем.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.12.06 10:35



Абе, твоята дъщеря не беше ли прекарала лятната ваканция с него?!
Може и да греша, ама ако е така, що ще я даваш и за зимната?
Ако нямате някаква сериозна уговорка, която може да се използва в съда, просто си взимай детето и забивай някъде.Да те съди.Аре, бе, аман от простотии.Ходи по сватби, всички ваканции е с "новото" семейство.....
Аз още преди ти казах, че го даваш някак много благородно, затова ти се качват на главата.
Или...мислиш, че това е добре за детето...да виси цяла зима при новородено, около което всички се суетят, далече от майка си, до една друга майка с дете, която обаче не е неговата.
Бившият ти мъж определено е идиот, който мъчи не само теб, но и настоящата си съпруга.Няма да обяснявам защо, че ще стане дълго, а и може да остана неразбрана.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Модема!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Гeвpek (член)
Публикувано22.12.06 13:35



Запази модема за интернет!!!
Бойлера забрави...





Тема Re: Казах....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано22.12.06 15:13



Може ли един въпрос?
Разводът по взаимно съгласие ли беше или по вина?
Т.е. предоставянето "безвъзмездно" на жилището стана ли с негово съгласие или беше наложено от съда?



Тема Re: Казах....нови [re: abettor]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано23.12.06 10:58



Разводът е по взаимно съгласие, със споразумение, за две заседания се разведохме, всичко е уточнено и подписано.
Проверих дали има някакви жалби, няма, делото си е нормално приключено. Просто ме тормозят нарочно, това е. Звънях на господина разбира се да питам какво аджеба иска от мен, адвокатът му нещо бил недоразбрал, евентуално може би едва ли не.

За детето е всичко, аз знаех. Каза ми в прав текст, че я иска и няма да се откаже и така. Какви са последствията от такава покана обаче не знам, можеш ли да ми кажеш? Моята адвокатка е в провинцията и не мога телефонно да й обяснявам. Какво се очаква да направя, приех я, подписах, и какво? Ето, не съм съгласна с нея, трябва ли да правя нещо? Да му имам грешките да му имам! Дай да уморим майката, та да вземем детето. Пфу.






Тема Re: Модема!нови [re: Гeвpek]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано23.12.06 11:02



Ти миналата година ми каза, че щом имам пари за интернет, значи съм добре, помня го това! Сега що пак ме ядеш?!



Компи е на детето, татко й отнесе другия, така че аз компютър нямам.






Тема Re: Нотариална покана за наем.нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано23.12.06 11:09



Никога не съм съжалявала, когато съм се държала добре, така че надали ще съжаля и сега. Тя замина с него снощи, той обеща като я върне, да отдели време да говорим. Защо дъщеря ми да страда? На нея й харесва да е там, различно е, иска си детето всичко. И него, и мен. Какво толкова. Ние все ще се оправим. Втори ден ми е зле, но пък вчера беше по-лошо, значи нищо ми няма и мога още да трая на простотии. Адвокатката ми се връща след няколко дни, ще се посъветвам и с нея, и с някой друг, ще видим какво е положението. Бързам да поработя, ти си много мила с мен:-))), хубав ден ти желая!






Тема Re: Модема!нови [re: Бeзcъннa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано23.12.06 11:30



Спокойно, миличка!
Нито детето може да ти вземе, нито наем такъв може да ти вземе, просто някои хора не обичат да оставят другите на спокойствие
Хитринки, а ти не му се връзвай, имаш си адвокат, ако не ти върши добра рабога, намери си по-добър, ще ти спести и наема и разправиите
Спазвай си твоята част от споразумението, да не изкара пред съда, че ти го нарушаваш, а ако не ти се дава детето, има си начини, има си лични доктори, медицински бележки и тн
Всеки може да играе мръсно, ако му се наложи, ама кой печели от това- най-много някой адвокат да спечели, останалите, включително и детето ти губят.
Бъди твърда, не разрешавай нищо повече от това, което го има в споразумението, защото то си е решение на съда и трябва друго дело, за да се събори.Освен това цялата история с наема освен че е нечистоплътна е и оборима
Първо, той има една втора от жилището, това означава, че като ти иска наем значи иска наем от теб и детето си за тази една втора, не мисля ,че има съд в българия който ще му разреши да иска наем за непълнолетното си дете, така че въпросът е примерно за една четвърт от жилището, за това едва ли могат да му присъдяг 250 лева, освен ако е с много голяма квадратура, а ако е така, тогава по-добре да го продадете и да си вземеш твое самостоятелно жилище-но ако става дума за двустайна панелка, няма да го огрее.

освен това ти не стой, ами реагирай веднага с насрещен иск за увеличеване на издръжката поради нараснали нужди на детето- бих приложила подробен списък на всичко което ти струва нормалното отглеждане на детето, като ще се изпростява, да е мотивирано.
Не знам дали нещата стават защото иска детето, ами нали ако ти вземе детето, то взема и жилището, а сега цените на имотите скочиха драстично, така че не се връзвай на мотива, че всичко се прави от голяма обич към дъщеря ти. може и да е така, но може и да става дума за други работи.Може да съжалява или да го навиват, че се е прекарал много със споразумението.
Най-важно е да не изпадаш в паника, в тази държава има закони и те ще стават още по-строги отсега нататък, снърши времето на самоуправството.
Щом се налага, ще се бориш още, жалко за изгубените нерви и пари, които могат да отидат за по-добри цели, но каквото повикало, такова се обадило.



Тема Re: Нотариална покана за наем.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор moj (начинаещ)
Публикувано23.12.06 15:56



za edni razwod sa winowni i dwamata........
ne se prawi na ov4ica...........
jeni.........

животът е магия....



Тема Re: Модема!нови [re: XXL]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано24.12.06 02:22



Апартаментът е обикновен панелен двустаен. Но представлява вързани пари, и то за десет години напред. Пък и на любима може да й се живее в София, знам ли, все заедно пътуват до тук по работа. Не ми е далеч от акъла за какво си говорим. Не че твърдя, че татко не си обича дъщерята, но знам, че е бесен задето му спъвам нещо, ако ще за лев да е. Преди да се разведем искаше да ипотекираме жилището, а това, което започна тогава /без ипотека, защото не се съгласих/, си иска пари. Колкото и да се хвали, че разполага със средства, малко повече няма да са му излишни. Вероятно никога няма да се научи да казва истинските си желания. Аз му казах, че не желая да съм му с каквото и да било длъжна, да продаваме, да си взима неговото и да не ме занимава повече със себе си, той не, не било това. Ще видим. Благодаря за успокоенията. Ще изтрая две седмици да видя дали ще проведем някакъв разговор като върне детето, неприятното е че всички пътуват за празниците, адвокатите естествено също.






Тема Re: Нотариална покана за наем.нови [re: moj]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано24.12.06 03:01



Тоя постинг както и да го гледам, продължава да ме дразни.



Сега заради теб няма да мога да спя!!






Тема Re: Казах....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано24.12.06 14:49



Аз досега не бях чувала адвокат да действа без съгласуване с клиента си...довереник ли се казваше, нямам спомен за термините


Все едно, адвокатът ще е виновен,ясно.
Само не разбирам нещо.Много, ама много ме мъчи поведението на бившия ти съпруг.
Иска детето.
Хъм!
Хубаво, де.Ама...няма логика, честно.Той има ново семейство, има НОВОРОДЕНО.Всички знаем каква истерия е това.Като се появи малко човече, до такава степен се насища атмосферата с всякакви емоции, че е някак всепоглъщащо.За майката, де не говорим.Поставям се в ситуацията.Раждам аз дете, колики, зъби, рев, сълзи, усмивки, пране, кърмене.....абе всичко това и останалото, да не изброявам.И на фона на тази ситуация, в дома ми още едно дете.Много хубаво.Ама...ако си е мое.Боже, вероятно звуча адски егоистично, ама помня обърканите си чувства, като родих.На фона на приказното щастие имаше и умора, и раздразнение от околните,и сълзи на безсилие.....ей такива едни неща, които не биха ме хвърлили във възторг и ентусиазъм да гледам още едно дете, освен ако не е мое, разбира се, но и в този случай вероятността да му обръщам по-малко внимание не е изключена.
Нищо не е в състояние да ме накара да повярвам, че в тази ситуация втората съпруга настоява за присъствието на по-голямото дете на мъжа си.Като й поотрасне детето - О.К. Би ми звучало по-нормално.Тази жена изобщо не ми е ясна.Мъжът ти - също.Защо не й даде поне малко време да си поотгледа бебето, пък тогава да я впряга и за твоето.И...какъв е тоя зор да иска детето, щом има достъп до него, когато пожелае.Ако не му изнася да са на разстояние, да се премести.В случая няма да се местиш ти, защото интересите на детето - приятели, среда, училише, са от значение.Ето, празници са, а то е в един град, в който няма приятели, ограничено само в контактите с баща си и новата му съпруга.
В тази история има нещо материално, което не ми е ясно.Или нещо...болно, което съвсем не ми е ясно.
Изобщо, безкрайно ти съчувствам.Не заради развода.Като му гледам отношението на бившия ти към теб и към настоящата му съпруга, само мога да се радвам за теб, че вече не ти е в къщата.За жалост, явно не мисли да напуска живота ти.Далече съм от мисълта, че това е от любов.Той демонстрира някакви нездрави отношения със света около себе си, които са мотивацията му.Разбира се, изводи за това си правя само от написаното от теб, неговата постановка на нещата не ми е позната, но съм склонна да се доверя на думите ти, защото те не го анализират, а просто представят фактите.Не ми звучиш като човек, който се забавлява да пише неистини.

Абе, дълго стана, ама...що ли така се ядосвам на тази история?Дразни ме нещо в този човек.Изобщо не мога да определя причината, но винаги има причина нещо да ни подяде отвътре, убедила съм се.То ще се разбере.

Щастие ти желая за новата година.
Ще го имаш.

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Казах....нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано24.12.06 15:34



Мисля, че е въпрос на престиж да не ми се оставя нито апартамента, нито детето. Развод?! Че това е вид провал. Може да имаш и любовница, и съпруга, но да подаде жена ти молба за развод е жив срам. В неговата среда мъжете са победители. Колкото повече гърла храниш, толкова по-стабилен изглеждаш. Да ти "вземат" първородното чедо е едва ли не знак, че с една нищо и никаква бивша съпруга ако не се справиш, не може да се разчита на теб. Въпрос на чест. А за новата жена - тя няма за какво да се притеснява. За децата миналото лято е нает микробус, за да ги водят на плаж и някоя от всички свободни в момента жени просто се върти наоколо, така правят и никой не се впечатлява, личното внимание не е задължително. Не съдя никого за начина му на живот, моля тоя ми анализ да не се приема като някакво обвинение, имам нужда само да кажа, че не искам животът на дъщеря ми да бъде такъв. Мога да се грижа за нея, и то лично, а по моите мерила за нещата това е по-важно от материалната страна.






Тема Re: Казах....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано27.12.06 12:45



От писаното оставам с впечатление, че бившият ти е арабин. Права ли съм? Ако не - нужен му е психиатър. И при двата случая пази детето! Не вярвам да му е чак толкова добре там. Малките обичат лукса, но те не знаят нещата, които знаем ние.



Тема Страннонови [re: Бeзcъннa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано27.12.06 14:13



че те учудва ситуацията.
Доколкото разбирам - той предприема законни мерки. Щом материалната страна не е важна за теб - какво ти пука че ще живееш под наем (както доста народец) ? За църковния брак дори се учудвам че чак сега се е случило.
Добре че си поставила "вземат" в кавички все пак


Очевидно не сте се разбрали по човешки при кого да остане детето и ти си използвала ситуацията че в България в повечето случаи го получава майката - тогава съпругът ти е останал с усещането че му е отнето детето. Не мога сляпо да го виня че не е проявил "благородство" (пак кавички). Просто смятам че сте се разделили като врагове - сега ти го отнасяш. Мен ако питаш - уредете нещата по нормален път.

ПП: Във всяка среда мъжете считали за предимство да са победители. Жалко че сега си го разбрала.



Тема Дрън дръннови [re: Petkana_Divata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано27.12.06 14:15



та пляс.
Както писах и по-горе, човека действа напълно законно.
ПП: Бих се учудил да е арабин - с църковен брак.



Тема И какво ?нови [re: XXL]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано27.12.06 14:23



Размера на издръжката по закон е смешен (дори максималния). Не може да продаде жилище на което не е едноличен собственик - а никой няма да купи 1/2 или дори 3/4.
Бившия няма какво да загуби каквото и да се случи - само може да я притесни повече.
ПП: Ще е много смешно когато се окаже че нуждите на детето превишават доходите на майката - е те тогава ще падне много смешно дело и няма да се учудя ако бащата получи детенце поради глупост на майката


Няма да ви уврат главите да не воювате когато нямате шансове. Договорете се.



Тема Re: Дрън дръннови [re: jamie]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано27.12.06 14:50



Бих се учудил да е арабин - с църковен брак.


Много неща още има да те учудват, батка!



Тема Батковото,нови [re: Petkana_Divata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано27.12.06 14:57



учудвам се как още ти идват на главицата глупости





Тема Re: Батковото,нови [re: jamie]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано27.12.06 15:01



Ти наистина ли не знаеш, че има араби - християни???





Тема Знам ма патко,нови [re: Petkana_Divata]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано27.12.06 15:10



ама силно се съмнявам да попадне на такъв





Тема Re: Знам ма патко,нови [re: jamie]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано27.12.06 15:16



Джейми, а ти дори и на празници не можеш да си сдържиш езика зад зъбите... Я се усмихни и поне за няколко дни се постарай да си малко по-любезен... пък може и да ти стане навик след това




... има достатъчно араби-християни, ама това не ги променя, остават си все същите, лесно е да налетиш и на такъв, а още по-лесно да налетиш на някой неарабин, но с такъв манталитет...



Тема Re: Знам ма патко,нови [re: Finch!]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано27.12.06 15:17



Ти наистина ли очакваш от мъж под чехъл да се усмихва???


Честита Коледа и на теб.



Тема Re: Знам ма патко,нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано27.12.06 15:20



Само му предлагам да опита, по-добре е и за него и за околните, пък така и от под чехъл се излиза



Живи и здрави и само поводи за слънчеви усмивки да има!



Тема Re: Знам ма патко,нови [re: jamie]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано27.12.06 15:20



Брей! Абе, Джейми, ти от торбата с подаръците по Коледа пак си извадил змиите и гущерите, да му се не види! Няма "Честита Коледа" и туй- онуй, ами налиташ директно с "ама, патко" и прочие. Да не би Дядо Коледа нищо да не ти е донесъл друго и заради това да си тъй сърдит?!





Тема Re: Знам ма патко,нови [re: jamie]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано27.12.06 17:36



"...ма патко" го пропускам и го отдавам на обзелата те трайна психоза, при която е по-добре да не дразниш пациента, понеже почват да му текат лиги.
Обяснявам повече за авторката на темата, отколкото на тебе, понеже, предполагам, тя ще прочете всички постинги.
Когато един мъж е трезво мислещ и психически уравновесен, той осъзнава, че мястото на детето /особено - момиченце/ е при майката. Той единствено може да я подкрепя в отглеждането, но никога - да я замени. Причините за това са добре известни и няма да ги излагам тук, защото всички ги знаем. Знае ги, за щастие, и българският съд.
Разбира се, понякога се срещат и такива екземпляри, които реагират по описания от Безсънна и подкрепян от Мъжа-под-чехъл начин. Тази реакция е разбираема от мене единствено тогава, когато става въпрос за арабин, защото при тях идеята, че децата са СОБСТВЕНОСТ на бащата е дълбоко вкоренена във възпитанието и не подлежи на преоценка.
Другото, както вече казах, намирам за патология.



Тема Re: Страннонови [re: jamie]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 22:07



Нищо не си разбрал. Поне да четеше. Законни мерки НЯМА, след като нямат основание. САМ е одобрил всяка една точка от споразумението за развод - както по отношение на детето, така и по отношение на жилището. Съдебното решение в следствие на това споразумение НЕ Е оспорвал. И това решение е в сила. Законното евентуално би било да заведе ново дело. Такова няма. Има само психоатака без юридическо основание. А "очевидно"-то ще ми обясняваш когато станеш ясновидец.

Писна ми да те чета такъв крив! Отнето му било детето на мъжа ми, дрън-дрън!


- - - -


Тема Re: И какво ?нови [re: jamie]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 22:22



Тук се показваш като един абсолютен глупак! Толкова си убеден, че една майка не може да печели достатъчно, за да покрие нуждите на детето си, че чак предвкусваш колко ще е смешно?!!! Пфу! Ако си тръгнал на някакво общо основание да изкарваш жените нищожни и неспособни, моля не на мен! Как не ти е неудобно не знам. МОГА да си грабна детето и да се изнеса, да се задави с тоя велик апартамент. Само че имам права и ще ги отстоявам до последно. Просто нямам думи колко си ехиден. Изобщо знаеш ли КАК звучиш?! Къде са написани точните суми за нуждите на едно дете? Покажи ми веднага, ако обичаш, нали всичко ти е ясно? Да взема да си преброя стотинките преди да загинеш от смях. Нямала съм била шансове? За какво? Да отгледам собственото си дете??? Хайде, кажи сумата! Колко лева месечно струват децата ти?!


- - - -



Тема Re: Казах....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 22:26



Не, не е арабин.


- - - -



Тема Re: И какво ?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор orcad (регистриран)
Публикувано27.12.06 22:59



Безсънна,
извини ме, че се намесвам във вашия диалог с Джейми, но ако ми позволиш, ще ти разкажа съвсем реална приказка.
Та.
Вече виждайки, че нещата не вървят с бившата я накарах да определи какво иска като месечно възнаграждение и как ще си виждам малкото. Големия е пълнолетен и сам определя времето.
Всеки божи месец давах в къщата, забележи, не носех, а давах повече от 1000 лева. Говоря за години, не за епизодични случаи и финансови кризи.
Бившата каза, че имало хиляди като нея и закона ще я подкрепи.
Закона я подкрепи с 60 лева издръжка. Аз давам повече от три пъти повече, всеки месец, от както съм разведен, две години. Не го казвам с ехидна усмивка, повярвай. Просто й гледам сеира.
Сега бившата реве, че парите не стигали. Ми аз знам, че не стигат, за това я попитах как вижда нещата.
За какво толкова разводних темата с мои примерчета?
Джейми може и да е остър на моменти, но ако можеш се вслушай в рационалното.
Най-добре е хората да се договорят извън всякакви съдилища и адвокати. Така мисля аз, сега.
Скромното ми мнение е, че адвокатите, не всички, изострят отношенията между бившите съпрузи и вместо да изпишат вежди, вадят очи.
Ако можеш и искаш, успокой емоцията. Разбери се с бившия си съпруг. Не разчитай на закон и адвокати. Условията се променят непрекъснато, а децата винаги остават наши.
Семейството, дори и разрушено продължава да съществувао в съзнанието им.
Признавам, че ми е трудно да ти дам точно сега еднозначен съвет.За пореден път искат да се върна у дома, а аз вече не искам. Ти и бъдещия ти бивш съпруг намерете общия език и се разберете. Без емоция, без желание за реваншизъм. Просто се разберете.
Децата разбират много повече, от колкото си мислим.


УУФФФФФФФ
не можах да бъда ясен и остър като скалпел
дано ме разбереш



Тема Re: И какво ?нови [re: orcad]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 23:22



"Бъдещ бивш съпруг"?? Може би и двамата с Джейми сте на грешна основа. Ние сме съвсем официално, напълно и окончателно разведени от преди една година. Не се развеждаме сега.

Нещата са обсъдени, уточнени, съгласувани между двама ни барабар с двамата адвокати, сложено е всичко черно на бяло пред съда като знак за разбирателство по всички въпроси, подписано е и приключено. Какво повече от това има тепърва да се разбираме? Разведохме се, разбрахме се, въпросът би трябвало да приключи. Сега на единия му щукнало да си променя мнението. И аз трябва да го приема? И да се разбера? Че с кого? Той не говори с мен. НЕ АЗ съм изострила каквото и да било в тези отношения. Май съвсем не разбирате, че понякога единият полага усилия в името на равновесието, а другият се забавлява да хвърля камъни. Ми... по-добре да не разбирате...


- - - -



Тема И между другото -нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 23:45



отговорът на въпроса как трябва да се реагира вече го знам.
Пиша информативно, ако се наложи и на някой друг подобно нещо.

Писмо през нотариус /едно лично на адреса на господина плюс копие към адвоката му/ като уведомление за липсата на основание за получената покана с приложение на копие от съдебното решение за развода.

Посъветваха ме да не водя разговори в това положение и комуникацията да е изключително писмена, за да има доказателствена тежест в съда.


- - - -

Редактирано от Бeзcъннa на 27.12.06 23:50.



Тема Re: И между другото -нови [re: Бeзcъннa]  
Автор orcad (регистриран)
Публикувано27.12.06 23:56



ми ще плащаш ти за оценката по наема

това значи

а съвсем в началото те питаха точно какво пише в решението на съда, не в споразумението
една година след влизането в сила на решението мъж ти има право
тва е положението при собствеността

не се бъркай с тия две седмици за обжалване след решението

бившия ти те е нарочил, ако искаш ме послушай и се разбери с него без адвокати


сега той е в по-силна позиция и явно има добър съветник

ако искаш ме послушай
изборът е твой

Редактирано от orcad на 28.12.06 00:04.



Тема Хрумканови [re: Бeзcъннa]  
Автор Гeвpek (член)
Публикувано28.12.06 00:30



Твоят адвокат да предложи на неговия следното:
а) съгласяваш се да плащаш наема;
б) срещу което той пък се съгласява парите от този наем да са предназначени за детето;

в) оттук, двамата се съгласявате парите да се превеждат по доверителна, набирателна или каквато там сметка на името на детето. Във вносната бележка (или както там превеждаш парите) при "основание за плащане" да си пише "наем, месечна вноска". Сметката да може да се управлява само с два подписа едновременно (неговия и твоя). Парите да могат да бъдат харчени само целево, и само за 2 цели: в.1.) образование, и в.2.) лечение /да не дава Господ, но за всеки случай/. Детето да разполага с останалите от сметката пари в деня, след като навърши 18 години.
===

Съжалявам, че може да звучи глупаво, но все пак: идеята е компромис срещу компромис. Мисля си, че така ще си на гарантирана полза. Освен това, дипломация на принципа "няма как да откажеш" си е наистина йезуитска, но пък от полза за главната цел, ако тя е интересът на детето. Дипломацията нека да е устна, не писмена, докато не се стигне до някакъв договор...
На второ място, такова предложение би било гаранция срещу тотален неуспех (задължение да плащаш за въздух, без да имаш право да знаеш за какво ще отидат парите по-нататък - за пръстени на някоя трета госпожа?)
На трето място, ако предложението успее, то би освободило средства за теб. Може да звучи нелогично, но нали така или иначе и без тази разправия спестяваш пари за детето? Да речем, в момента пестиш по 250 лв. Ако допуснем, че "плащане на наем 250 + спестяване 250 = 500", то "наем=спестяване=250" означава 250 лв повече за теб.

Капиш?

ПП: на твое място, екс-мъжът ти заслужава бутилка уиски за идеята... (ако и след като приеме)

Редактирано от Гeвpek на 28.12.06 00:41.



Тема Re: И между другото -нови [re: orcad]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано28.12.06 00:36



Ей боже!

abettor ме пита какво пише в бракоразводното решение.

аз му отговарям, че в решението пише безвъзмездно.

Навсякъде където цитирам споразумение, го цитирам не защото си въобразявам, че само по себе си има правна сила, а защото всичко от него е вписано точка по точка в решението на съда.

На какво има право една година след решението, че не разбрах?


- - - -


Тема Re: И между другото -нови [re: Бeзcъннa]  
Автор orcad (регистриран)
Публикувано28.12.06 00:54



Уфффффф

питай Abettor
той е адвокат
аз станах такъв последните две години, иначе съм обикновен биолог-теоретик


чети ГПК, чети клуб "право", намери си гадже юрист,там делба и вещно право,
ще ти пояснят нещата

само се кротни и не хаби нерви излишно
и хлапето
останалото е от лукавия



Тема Re: Хрумканови [re: Гeвpek]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано28.12.06 01:01



Много хубаво, но няма да стане. Не разчитам на нищо. Дори да е за детето. Ако иска да й помогне за някога, да й внася пари отделно. А аз на чужд човек наем ще плащам, но на него не.


- - - -



Тема Re: И между другото -нови [re: orcad]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано28.12.06 01:22



Аз се видях с адвокат. С двама, поотделно. Казаха, че поканата основание няма. И други неща казаха, но не мога всичко да оставя написано. Ще се оправя. Благодаря за доброто желание.


- - - -



Тема Re: Хрумканови [re: Бeзcъннa]  
Автор Гeвpek (член)
Публикувано28.12.06 01:41



Ами че той нали е от чуждите и без това. Щом става дума за пари, става дума за сделка... Пробвай бе, що да не стане; а за твърд отказ винаги има време. Дори САЩ преговаряха с Ирак преди да нападнат, нищо че.

Искам да кажа, да не разчиташ особено на вечността на някое съдебно решение. Както е станало "безвъзмездно", така пак може да стане "възмездно". Ако съдът е имал мотив за да присъди безвъзмездност, може да се е появил друг мотив за друг състав; че дори и да си била редовно призована, без да го знаеш...



Мисълта за несигурност би те ръчкала да търсиш и други пътища и решения.
- освен това не забравяй, че ти си началник на адвоката си (не обратното).
(в практиката си, макар и в друга област и касаеща по-скоро търговското право, с какви ли не чудесии съм се сблъсквал и ... чакай да преброя "преборените" адвокати, впоследствие поздравяващи ме... поне 10-тина са)

В никакъв случай не защитавам идеята си, а по-скоро с някакъв по-шантав пример те ръчкам да потърсиш поне няколко пътища (насрещни предложения) извън първосигналното "няма да плащам". Ако успееш да превърнеш спора в съгласие, атаката в разходка, пасива в актив и задължението във вземане (спестяване с доход), ще ти сваля шапчица


На първо време дори размерът на исканото може да се оспори, без споренето да се тълкува като съгласие с основателността... Карай към среща без свидетели. Знам, че би го възприела като унижение, но помисли и другояче - като за тарикатлък (ПП - като за "разузнаване с бой", някой военен да ти обясни)

Редактирано от Гeвpek на 28.12.06 01:43.



Тема Re: Казах....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано28.12.06 10:04



Е, тогава е в сила вторият вариант.
Наистина, не е зле да си помислиш, дали е добре момиченцето ти толкова често да контактува с него. Не ти го казвам само аз и го правя с единствената цел да помислиш, как би могла да предпазиш детската психика и да създадеш у дъщеря си чувство за сигурност. Не бъди толкова отстъпчива /понеже си такава, вероятно затова сега ти се катери по главата/. Отстоявяй правата си и се придържай стриктно към споразумението - нищо по-малко, но и нищо повече!
Искрено ти желая успех и щастие. Ще чакам добри новини от тебе.





Тема Re: Хрумканови [re: Гeвpek]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано28.12.06 10:13



Виж, аз съм съгласна с теб, че идеята като принцип/подход/начин е в интерес на детето. Не съм убедена, че ще мога да се защитя от бъдещи мръсни номера в тая връзка, защото адвокат, в когото да вярвам, че ще ме защити, не познавам. Да се накисна излишно и после да си бия главата понасяйки негативи и с потрошени нерви ще навреди както на мен, така и на дъщеря ми.

А относно "унижението"

- няма такова нещо. Казах, че ме посъветваха да мълча, но зависи как ще се държи той когато доведе детето. Много бързо ще разбера дали има нова тема в поведението или не. Сварих го неподготвен, когато ми обясняваше "грешката" и а-ха да направиМ нещо и да измислиМ нещо. Но при всички случаи е говорил вече с адвоката си. И с любима:-)) И 99 на сто е отчел грешка. Та няма да зависи от мен провалът на уж сериозно обещания разговор. Просто не е за пръв път. Когато му се обадя аз /само по причина, и това е рядко/, явно го изненадвам. В такива случаи говорим, държи се ок, макар и чумерен. След десет минути звъни да се поправя в съвсем различен тон. На мен да говоря не ми пречи, на него му е нездравословно, съветват го други неща от тия, дето на него първоначално му идват. Ще видим де, ще напиша. Твоето си го взех наум. А помеждудругото, вариантът с ипотека на моята половина, за да му платя неговата сега и веднага ми харесва Много. АКО се стигне до там да се делим и да не ме оставят "просто така" да живея тук. Какво ще кажеш?


- - - -


Тема Re: Казах....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано28.12.06 10:29



Не мога да пиша надълго, имам причини да знам, че тя е сигурна с мен.
Благодаря, ще кажа кое-как. Когато.


- - - -



Тема Re: Хрумканови [re: Бeзcъннa]  
Автор Гeвpek (член)
Публикувано28.12.06 13:04



Ми какво да кажа... отстрани изглежда, че твоят човек води хорото и ти си го играеш

Грешка - да бе да.

Ипотека на семейно жилище не приемам по принцип (last resort, всичко става). Пък и той трябва да се съгласи да продава имота. Не знам, добре е да се уреди всичко окончателно, но може би в момента си слаба за пазара на недвижими имоти... Може би ще предпочетеш да отложиш нещата за момента, когато детето ще е пораснало? В смисъл, че да разчиташ на бъдещи доходи (за плащане на кредита) си е леко, така, рисковано.

А и самата ипотека ще се уреди със зор. Какво ли пише на нотариалния акт, какви ли са тежестите, каква ли е ролята на съдебното решение и т.н., то ще си е едно ходене по мъките...

Всъщност рисковете могат и най-вероятно не се планират или управляват. За всички мисля е ясно, че икон. сила ще дойде за теб тогава, когато имаш до себе си силен мъж (нов съпруг, баща, брат, братовчед) - така че дори да се издъниш, той ще гарантира всичко. Вторият вариант е и в момента да изкарваш минимум 1000 евро/мес. и то с абсолютна увереност за поне 15 години напред.
Обаче какво напр. може да стане? Омъжваш се, човекът няма как да не иска негово дете, хайде в майчинство и оп - надолу с доходите, и новият човек ще трябва да поеме старите ти задължения, а знаем ли какво ще си мисли ("плаща за бившия"?!) Тоест едно начинание сега може да има странни последици дори за бъдеща твоя връзка.
Или какво още може да стане - напр. нещо закъсваш със здравето... и пр.
===

За мен нормалното решение е не да се правиш на великан, като си лилипут (сетих се за Гъливер), а да се концентрираш само върху:
- доходите
- удържане на статута с бившия
- детето
- нов статут с бъдещия,
докато - след 10-тина години - стъпиш здраво и се заемеш вече с имоти, кредити, щуротии...



Тема Re: И между другото -нови [re: Бeзcъннa]  
Авторganesh (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 13:27



Бъди силна и се бори - за себе си и за детето си. Това е важното, другото са технически подробности, които ще минат. Не се поддавай на излишни емоции (колкото и да е трудно), защото те ще ти пречат да разсъждаваш трезво. Концентрирай се върху проблема и го отстрани от пътя си



Тема Ти да не пишешнови [re: Finch!]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.12.06 16:15



и с двата ника а ?





Тема Пушка ми донесе,нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.12.06 16:18



затуй и викам "патка". Иначе по друго време на годината бих я подкарал отдалеко с "голяма бяла птицо"....





Тема Аз съм си "прав",нови [re: Бeзcъннa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.12.06 16:23



ти писукаш постоянно колко те е преебал бившия.
Вместо да разбереш че и той има права.


Диалоооог скъпа моя диалог. Инак ще си съскаш на воля и все ще ти е криво.



Тема Междунови [re: Бeзcъннa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.12.06 16:26



300 и 500 - на хлапе.
Според сезон, престой у дома, болести, празници, пътувания.

ПП: не можеш. Преглътни го

Правата никой не ти е накърнил - вдигаш само много шум за нищо и се излагаш като кифла !



Тема Изобщонови [re: Бeзcъннa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.12.06 16:30



не ме замесвай с "бъдещ".
Проумей че човека е предпочел да си остане де-факто баща на детето ВИ.
Да, ние не разбираме. И да, ти се се оплела като пате в кълчища и ни приемаш - ни предаваш.



Тема Значинови [re: Бeзcъннa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.12.06 16:32



ще плащаш но насила.
Избора е твой - а бившия ти сега вече го разбирам напълно !



Тема Re: Ти да не пишешнови [re: jamie]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано28.12.06 16:46



А, не, от години съм си една и съща и не сменям никовете, дори избягвам да пиша без да съм регистрирана...



Тема Re: Пушка ми донесе,нови [re: jamie]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано28.12.06 17:49



Защо не опиташ с " пиле"?


Дядо Коледа трябва да не е бил на себе си, за да ти донесе такъв подарък. При всички случаи в твоите ръце представлява опасност.



Тема Пилееее,нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано28.12.06 17:59



я кацай на мушката !
(на пушката)



Тема Re: Аз съм си "прав",нови [re: jamie]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано28.12.06 23:07



Аз идвам тук когато имам нужда от Хора. Не от спортни коментатори.
Не ме грее да топя бившия си съпруг, пиша заради себе си.

Моля, за в бъдеще ми спести простотията.


- - - -



Тема Re: Хрумканови [re: Гeвpek]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано28.12.06 23:10



Вече знам какъв е случаят, но няма да пиша. Ще направя необходимото. Мисля. Благодаря.


- - - -



Тема Re: Нотариална покана за наем.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kъcмeтлия (не винаги)
Публикувано29.12.06 02:27



Попрочетох темата къде задълочено, къде "по диагонала"... Прави ми впечатление, че доста хора се изказват неподготвени. Други (напр. orcad) са ти дали добър съвет - да се разберете с бившия като хора.

Прави впечатление още, че всички се хващат за думата "безвъзмездно", като пропускат факта, че тя е в словосъчетание: "право на безвъзмездно ползване", което вече препраща към съвсем други права и задължения.

Безсънна, ако искаш драсни ми бележка, в която да ми цитираш точно какво пише в споразумението ви и може би ще ти дам някакъв съвет.

Редактирано от Kъcмeтлия на 29.12.06 03:07.



Тема Re: Хрумканови [re: Гeвpek]  
Автор Ryan ()
Публикувано29.12.06 12:43



Здравей Гeвpek,

Без да отхвърлям дипломатичния подход и рационализма в твоето предложение, както и без да познавам детайлите по случая, си мисля, че не е педагогично да се позволява на някой да оттегля дадената си дума. Особено, когато не е дадена на "пияна" (от нещо си) глава, да речем в несвързан брътвеж, а е написана в споразумение, консултирана от адвокат(и) и потвърдена от съд... Разбира се нещата в живота се променят, но ако човек желае да редактира "думата" си - коректно е да го обсъди с този, комуто я е дал, а не да го "действа" изотзадзе :(

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Re: Хрумканови [re: Ryan]  
Автор Гeвpek (член)
Публикувано29.12.06 13:36



Ами така си е, но не се раждаме коректни...

(Всъщност нищо реално не можем да помогнем на нашия човек (Безсънна), един форум е призван само да разчупи мисълта, или да даде усещането за несамотност, съпричастност ... но не и да даде конкретно решение по конкретен проблем. Няма как Безсънна да даде важните подробности, щото... би си свалила гащите детсевика.)



Тема Re: Хрумканови [re: Гeвpek]  
Автор Ryan ()
Публикувано29.12.06 13:46



Тя май успя да си намери решение и политика, дано е успешно.
А за текста в скобките си съвсем прав.

Весело празнуване! :)

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Идвашнови [re: Бeзcъннa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано29.12.06 15:10



за поддръжка - и киселееш когато ти казвам че не си права.



Тема Re: Хрумканови [re: Гeвpek]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 11:18



Само да кажа, че наистина внимавам какво оставям написано.

Не само заради моите гащи, ами и на другия човек, все пак доза коректност, нищо че онлайн.
И също да потвърдя, че не чакам да ми решите проблема, аз така си рева когато съм шашната, колкото едно рамо някой да ми даде, понякога имам чувството, че целият свят отива в някаква посока, която не познавам, ииии съм се загубила. Като знам какво става, приемам всичко без паника. Ако утре ми кажат, че умирам от рак, ще съм много по-спокойна, отколкото да ми е зле, а да не знам от какво.

Много съм ти признателна за човешкото отношение, приятно и щастливо празнуване ти желая!


- - - -


Тема За четящите.нови [re: Ryan]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 11:39



Да оставя само капка инфо, евентуално може да е от полза за някой друг. Понеже каза "изотзадзе"



Възможно е ответник да не получи призовка и да мине дело без негово знание. Как точно - няма да напиша. Възможно е и да не ви намерят у дома, разбира се. Но!

Всички искове се завеждат в томове на Римската стена. Абсолютно всеки може да отиде, да потърси по името на евентуалния предполагаем ищец и да намери има ли подаден какъвто и да било съдебен иск от този човек. Ако някой друг се опасява, притеснява или чуди за нещо, просто може да отиде лично и да провери.

А иначе - Ryan, благодаря ти, весели празници и на теб!


- - - -


Тема Цитат на решението:-))нови [re: Kъcмeтлия]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 12:10



Определено се чувствам досадна, но ще оставя цитат, колкото да не излезе, че съм си говорила нагоре из темата наизуст.

Съдът реши:
Прекратява брака между....... като дълбоко и непоправимо разстроен.

Одобрява постигнатото между страните споразумение по чл.99, ал.3 от СК, както следва:

Точка едно.
Уточнява фамилното име на Безсънна след развода.

Точка две.
Родителските права по отношение на роденото от брака им дете Х, редена на...., ще се упражняват от майката, която ще се грижи за неговото отглеждане и възпитание.

Точка три.
Бащата /да го нарека за удобство Петър/ - има право да вижда и взема детето.... тук уточненията как да се виждат.

Точка четири.
Петър се задължава да заплаща /тук издръжката/.

Точка пет!
Семейното жилище, находящо се на /тук координати и съседи/, придобито по време на брака, остава в обикновена съсобственост между страните. Същото остава за безвъзмездно ползване от Безсънна и малолетното им дете Х до навършване на пълнолетие на детето, а след навършване на пълнолетието от детето за ползване от Безсънна и детето им Х. Петър е напуснал жилището и няма претенции за ползването му.

Точка шест.
Двете страни заявяват /тук че нямаме други имоти, общи участия в търговски дружества, такива хиляда дълги неща/. За в бъдеще няма да си дължат издръжка един на друг.

Точка седем.
Разноските по делото остават за страните така както са направени.

Точка осем!
Въпросът със собствеността на жилището ще се урежда допълнително.
/Разбрах, че тази точка позволява да се води дело за по-голям дял /което моята адвокатка НЕ МИ беше казала когато подписвах!/, но въпреки евентуалното доказване на такъв, не можело да ми се искат пари за наем до пълнолетието на детето поради точка пет, така ли е?/

Точка девет.
Двете страни заявяват, че с настоящото споразумение уреждат всички свои лични и имуществени отношения, свързани с прекратяването на брака им и няма да имат никакви претенции един спрямо друг.
/това с претенциите ми е любопитно защо се уточнява, какви претенции? Да ме гони за наем претенция ли е?:-))))/

Надолу пише кой какви такси плаща и това е всичко.

Да ви кажа, правя си труда да преписвам просто защото де да знам, може нещо да не съм разбрала, въпреки адвокатите, с които говорих. Може някой да е патил заради някоя дума, нали всяка дума не била точно това, дето си го мисля, ми си има конкретно значение като става дума за съд, та знам ли.

Дано не съм крайно досадна, просто не обичам бележки, а и по-добре да си стои тук, като е общ форум, поне някаква полза да има моята случка и за някой друг.




- - - -

Редактирано от Бeзcъннa на 30.12.06 12:12.



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано30.12.06 12:28



Точка девет.
Двете страни заявяват, че с настоящото споразумение уреждат всички свои лични и имуществени отношения, свързани с прекратяването на брака им и няма да имат никакви претенции един спрямо друг.
/това с претенциите ми е любопитно защо се уточнява, какви претенции? Да ме гони за наем претенция ли е?:-))))/


имат се предвид разни претенции НЕУПОМЕНАТИ в решението. примерно отношенията с домашния любимец....

относно съсобствеността на жилището и последващото уреждане - вие сте в обикновена съсобственост следва уточняване на дялове което ще рефлектира върху цената при откупуване. но по-горе е уточнено че правото на ползване е за теб. сиреч независимо кой е собственик и независимо кой купува нечий дял ти оставаш с право на ползване. и честно да си кажа адвокатът ти е закопчал изрядно правото ти :-) "...Същото остава за безвъзмездно ползване от Безсънна и малолетното им дете Х до навършване на пълнолетие на детето, а след навършване на пълнолетието от детето за ползване от Безсънна и детето им Х..." за ползване

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема от чисто любопитство...нови [re: ha!]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано30.12.06 12:37



какво се разбира под "ползване" в тези споразумения?

"Ползване" в смисъл да живееш непременно във въпросното жилище или може да се "ползва" като го дадеш под наем и се преместиш в (примерно) по-малко и евтино жилище на квартира, подпомагайки се финансово с разликата?

Просто си питам, хрумка някаква, докато четох темата.

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."


Тема Re: от чисто любопитство...нови [re: Hell]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано30.12.06 13:41



1. Право на ползуване
Чл. 56. Правото на ползуване включва правото да се използува вещта съгласно нейното предназначение и правото да се получават добиви от нея, без тя да се променя съществено.
Ползувателят не може да отчуждава своето право.
Чл. 57. Ползувателят е длъжен да плаща разноските, свързани с ползуването, включително данъците и другите такси, да поддържа вещта в състоянието, в което я е приел и да я върне на собственика след прекратяване на правото на ползуване.




прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ

Тема Re: от чисто любопитство...нови [re: Hell]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 14:09



Хи-хи! Здравей!


На нас с детето една гарсониера ни е напълно достатъчна. И на мен ми е хрумвало, че мога да си съкратя разхода за парно. Но и не само това. Бившият когато е в София, пазарува в същите магазини, защото родителите му са на две крачки от мен. Един от съдружниците му живее през две улици. А от прозореца си виждам апартамента на сестрата на неговата любима. А де! Да се разкарам ще ми дойде екстра! Ама смея ли да мръдна?! Все едно да си подпиша смъртната присъда. Сега си харча и си свиркам.


- - - -


Тема Re: от чисто любопитство...нови [re: ha!]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 14:14



Право да се получават добиви? Хех. Да ме изкарат тотално закъсала, че да опра до парички от наем? И че детето ми живее бедно и зле? Тук ще си седя, това е положението.

Между другото, адвокатката ми каза, че правото на ползване не било се взимало за тежест върху имота, преди да, сега нещо друго. Това не се старах да го запомня дословно като обяснение, въпросът беше, че и да имам право на ползване, имотът си се продава като стой та гледай. След пълнолетието на детето де, благодаря на точка пет!


- - - -



Тема Re: от чисто любопитство...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано30.12.06 14:15



въпросът ти е правен. консултирай се с нотариус - въз основа на документа ти за собственост и връз съдебното решение дали можеш да си извадиш нотариален акт - за собственост върху там каквото 1/2ра ли имаш от СИО-то и правото ти на ползване :-))) не е невъзможно де. и тогава си свиркаш и си получаваш наема

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: ha!]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 14:25



МНОГО офтопик, но между двете минавания тук точно домашния любимец ми беше грижа, тичах за инжекция на коте, мамино повръща. Добре че я има точката значи все пак, можеше папагала да поиска, той е отпреди развода, мъжът ми го донесе, можеше изведнъж да се сети колко е силно привързан:-))))

А другото са просто пари, нали? Бе хора, чудя се. Аз например не съм била никъде за постоянно на работа само защото живеехме сами и при постоянните липси на господина от къщи не би имало кой да поеме детето освен мен. Значи това, че ако ме нямаше мен, той не би изкарал нищо от което има сега, няма никаква стойност пред закона? Трябва да доказвам със свидетели, че съм тичала по негови задачи и че това Все Пак е принос? Че той ако се налагаше да се грижи за дъщеря ни и да се прибира в пет, още щеше да си брои стотинките!!! Баси!

Пфу!



Това ей така, емоционален баласт да изхвърля.


- - - -


Тема Re: от чисто любопитство...нови [re: ha!]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 14:33



Честно казано, предпочитам нещата да са както са. Неудобно ми е да съм тук и ми е неприятно, чувствам се следена за всичко. Но не искам да вадя каквито и да било дивиденти от жилището, достатъчно е, че детенце е на спокойствие и не се налага да живеем с майка ми или да плащам някъде наем. Пък за нататък ще видим. Май казах, че тия дни редя детска стая? Кошмар от играчки, кошмар!




- - - -


Тема Re: от чисто любопитство...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано30.12.06 14:38



нещо не си разбрала. правото на ползване е пожизнено. имаше си и точка че ползвате и след пълнолетие на детето. ти и детето. собственост е друго. собственикът има право да продава но не и да ползва. сиреч който и да го купи ти и детето ползвате. точка. а това си е реална тежест. кой ще купи такъв имот? пазарната му цена тотално пада :-). имай го предвид ако се стигне до изкупуване на дял.
а не се подигравай с правото на добиви. живот е, недайБоже, но всичко се случва
я вземи се консултирай с адвокат. още адвокати. белким ти се изясни и се успокоиш

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано30.12.06 14:41



на мен не ми говори за принос не ме закачай че тъкмо се измъквам от поредната депресийка
при развода аз получих само децата
по взаимно съгласие
и не е само пари
душата ми замина. духът ми
ма си е мой избор де

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: от чисто любопитство...нови [re: ha!]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 15:01



Там е работата, че точно за това че не го броят за тежест при продажба ми говореше адвокатката. Ще питам пак, то е ясно, че с нея ще си се виждаме.

Разбира се, не се подигравам с правото на добиви. Полезно е да зная, може да се разболея или нещо друго, взех го предвид и запомних, благодаря.

И съм спокойна, моля, моля! Аз се панирам само докато не знам какъв е проблема. Оттам нататък просто правя каквото трябва. Пък каквото стане, нали.




- - - -


Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: ha!]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 15:07



Душата ми е на място, само вярата ми търпи загуби. Със сърцето как си или да не питам?...

Виж, може една точка да е положителната, но трябва да се отчете. Знам за хора на по 50-60 години, които се сещат тепърва да хукнат нанякъде, техните бивши половинки колко шансове имат да стъпят икономически на краката си наново от самото начало? Не знам какво правиш и как живееш, но дръж се, мисля, че да сме здрави е голям дар в момента.


- - - -



Тема Дарениенови [re: Бeзcъннa]  
Автор Гeвpek (член)
Публикувано30.12.06 15:26



В отговор на:

Същото остава за безвъзмездно ползване от Безсънна и малолетното им дете Х до навършване на пълнолетие на детето, а след навършване на пълнолетието от детето за ползване от Безсънна и детето им Х.



Е извинявам се, ама е тва да го разтълкува някой много висш съдия - а е много важно.
- правото на ползване трябва да има ограничение във времето ("до навършване на пълнолетие" - ОК, или "до ...", да не пиша, касае по-възрастни хора). Втората част на изречението разбира се ще падне лесно!

Ясно е само това, че по първата част на изречението нещата са "безвъзмездни", а по втората - няма думата "безвъзмездни".

В момента, ти имаш:
- право на ползване (ура, плащаш всички данъци);
- 1/2 собственост
Той има:
- 1/2 собственост.
Това означава, че Ти си защитена срещу това, Той да продава (може да го направи, но само ако ти си съгласна). Той обаче не е защитен срещу това, Ти да продаваш (понеже взимаш съгласие от себе си, т.е. от ползвателя).

Както и да е, други неща са притеснителни, напр. в т.5 "... е напуснал жилището и няма претенции за ползването му" - това също може да падне. (отключва си, настанява се на рогозка в банята - как точно ще го изгониш, като вече не е напуснал и след някаква дата вече има претенции? )
===

Дотук - майтапи, но сега ми идва хрумка №2: и двамата правите дарение (на всичките 2/2 от собствеността) към детето, като ставате ползватели и двамата. По този начин:
- осигурявате го (все някога ще ви наследи);
- то не може да продаде (като порасне де), без да се съгласите (защита срещу невръстни изпълнения);
- делите си данъците и таксите;
- всеки ползва 1/2 и няма как да взима наем от другата 1/2 (или с други думи, всеки плаща на другия наем за 1/2, т.е. погасявате си нещата).

Айде, само си чеша езика на трета чаша червено вино, MCHNY!



Тема Re: Дарениенови [re: Гeвpek]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 16:10



Да прехвърлим жилището на детето говорихме /по времето, когато той ми говореше де:-)))/, но аз се притеснявах, че ако й оставим собственост, на 18 може да продаде апартамента и да остане на улицата заради някоя любовна глупост. Или друга някоя глупост. За дарение никой от двама ни не се е сещал. Дарението обаче... не спира ли евентуална замяна на имота за в бъдеще? Тоест ползването е обвързано с конкретното жилище, на конкретния адрес, не е ли така? Мисля си, че тя все пак ще кандидатства за гимназия и ако желаното от нея училище се пада на майната си /извинете ме/, ще й бъде много по-удобно да се преместим спрямо училището, отколкото да пътува губейки часове. Нали?... Това с дарението е интересно, ще поразпитам. Няма да умра, ако му предложа нещо в тая посока, наистина искам това дете да има нещо зад гърба, за нейно добро сме купували това жилище, не утре други наследници на баща й да я гонят. Ако ме разбираш. Да, ще питам със сигурност.


- - - -



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kъcмeтлия (не винаги)
Публикувано30.12.06 16:25



Ти си собственик на 1/2 ид.ч. от жилището. Бившият ти - също. Важно е, обаче, правото на ползване. След като имаш утвърдено от съд споразумение, че ще ползваш имота безвъзмездно, "Петър" не може да ти иска наем. Няма правно основание за това. Нещо повече - стига да искаш можеш да смениш бравите, да му ограничиш достъпа и да не го пускаш дори и да влиза. Не може и "копче" да ти каже, въпреки, че е собственик на половината.
В правната доктрина това се нарича "гола собственост" - имаш имот, но не можеш да го ползваш. Принципно такава собственост може да се продава, но задължително в нотариалният акт се записва, че в имота има ползвател, с други думи - купувачът приема този факт и се съобразява с него. Правото на ползване си е вид тежест и от Службата по вписванията го описват в удостоверението за тежести на имота.

Май стана доста сухо това, дето го написах...



Накратко: "Петър" няма право да ти иска наем и никой не може да те "изкара" от жилището.
Дано да съм бил полезен.

Весело посрещане на новата година и повече усмивки!



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Kъcмeтлия]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 16:37



Какво му беше сухото, съвсем добре е, за да разбера:-))

Това с половинките не ми е ясно. В решението не се упоменава колко точно има всеки. А и тая точка с по-нататъчното уточняване на собствеността ме притеснява. Казаха ми, че едната втора хич не ми е сигурна. Дори в момента да няма заведено дело за това, то със сигурност ще започне през февруари /тогава изтича едната година от влизането в сила на решението за развода/. Откъде знам, пак не мога да оставя написано, важното е, че знам. Имаш ли идея доколко в повече може да спечели той за себе си като дял?

И беше полезен, разбира се. Едно "хей" да кажеш в тая тема, пак ще си полезен:-))) Човек /тоест аз в случая/ ако никога нищо не излива навън към някой друг, та ако ще онлайн, може да се побърка:-)))


- - - -



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kъcмeтлия (не винаги)
Публикувано30.12.06 16:48



След като апартамента е закупен по време на брака, значи е бил СИО (семейна имуществена общност). Вещите и имотите, които са СИО и при развода преминат в обикновена съсобственост (както пише в споразумението ви) са с равни части за двамата - по 1/2 за всеки.

Кой ти е казал, че твоята 1/2 "хич не ти е сигурна"?! Откъде накъде няма да ти е сигурна, след като съдия от СРС е утвърдил споразумение, че имаш обикновена съсобственост?! Дали този, дето ти го е казал, не ти прави някаква психоатака?





Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Kъcмeтлия]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано30.12.06 17:01



Ми моята адвокатка ми каза, че може да се заведе дело за делба, при което тепърва мъжът ми да доказва по-голям принос за покупката на жилището. И съм склонна да вярвам, защото са вадени банкови извлечения от онова време. Мислех, че ако се спори за принос, то се прави при самия развод, но щом тя казва така, значи е вероятно да може да нямам половинка, а да ми оставят да кажем една трета или даже четвърт, знам ли накъде ще отиде. Между другото, с останалите хора /разбирай адвокати/, с които се консултирах, обсъждах само как да реагирам на поканата, това ми беше най-спешно, може и тях за това да попитам.


- - - -



Тема Re: слънце, живей спокойно...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано30.12.06 18:02



...шашкаш се, защото това са и искали да окажат като въздействие в/у теб! Обаче моля те, не се вживявай толкова!
За твое успокоение ще ти кажа, че дори да се заведе делбено дело от него, тия неща траят минимум 2 години)))... 3 години вече родителите на мъжа ми се делят))...то има начини за протакане, обжалвания до безкрай и т.н. Така че хич да не ти пука, живейте си с дечко спокойно и същевременно започвай да си опичаш нещата за след 5 години например)) То и тогава я камилата , я камиларя...ама така е думата!
Разбира се трябва да си имаш свестен адвокат подръка)) И тоя въпрос с доказването кой имал по голям принос го за..би)) Ти си с детето и все някой свидетел ще те подпомогне в делата))
С една дума нещата не стават толкова бързо и просто, ама тук се цели повече психологическата атака...обаче ние няма да се даваме, нали?



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: слънце, живей спокойно...нови [re: makeover]  
Автор orcad (регистриран)
Публикувано30.12.06 18:28



Ти й го каза за спокойствието и времето. Жена си и белким ти хване вяра.

Пича явно се е подготвил за продължителна обсада и има ресурс под ръка. Там мангизи, съветници, жилище.

Делата са си дела, адвокатите, адвокати.

Хлапето и спокойствието.
Това е важното в момента.
Никакъв нерв и кротост в погледа, щом хлапето е под ръка и не е много на зор с финансите.
Останалото се оправя понякога от самосебеси

Абее
аре да си трая





Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kъcмeтлия (не винаги)
Публикувано31.12.06 03:22



Добре са ти го казали "колегите" - отпусни се и не се ошашквай! Явно целта на противника е точно такава, но ти не му се давай!


Изкарай си едно хубаво посрещане на Новата заедно с детенце и сложи в очите си поглед, устремен към едно по-хубаво бъдеще!



Тема чнгнови [re: ha!]  
Авторghhjkkjlklk; (Нерегистриран)
Публикувано31.12.06 11:19



хей, не знам за "духът" ти, но "душата" ти си е тука - не е заминала, наистина. и имам чувството, че никак не е грозна.

пс не си права, че правото на ползване е задължително пожизнено, обаче - при учредяването му /в нотариалния акт/ може и да се посочи срок

пс2 виж там уточни пунктоацията на логото си ... най-накрая





Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Kъcмeтлия]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано31.12.06 14:02



Че аз съм си разстроена, живея си разстроена, какво значи ошашкана, просто не мога да разбера цялото нещо. Естествено, че нервите ми дрънчат. Два месеца преди да ме зареже каза, че е щастлив да ме има и да работим заедно. Пред очите ми е как се усмихва! И после? Някаква дива омраза? Естествено, че ще се шашкам на всяко припомняне. Очевидно две години живот с новооткритата велика любов не стигат да се чувства добре, трябва да ме затъпче отвсякъде, за да се оправдае и да убеди всички, че аз съм крива в картинката, а той е постъпил правилно, друго обяснение нямам.

А детенце е от преди Коледа при него, полага му се зимната ваканция.

Само като си помисля, че миналата Нова година вадих късмети за всички, и баница не ми се прави.



И не ми обръщайте внимание, ползвам си темата да се пооплача. Много тъп ден ми е.


- - - -


Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано31.12.06 14:37



За по-големия принос ........изчакай да мине една година от развода /влизане в сила на решението /и тогава заведи дело за делба .Не зная кога сте се развели ,кога е влязло в сила решението .

Ако съпруга ти ще претендира по-голям принос то иска се подава в едногодишен срок от влизане в сила на решението*срока е преклузивен и ако го испусне ....губи правото да доказва по-голям принос* Затова не го дразни с дебла ако не е изтекла една година от решението ...... .Изтечели едната година и не подаде ли той иска дяловете ще са си равни -половина негово ,половина твое .
Искът по ЧЛ. 28 АЛ. 3 СК е самостоятелен и не може да бъде предевен инцидентно в делбения процес
И ощи нещо иска за доказване на по-голям принос не може да се обидинява с иска за делба . Ако ти заведеш иск за делба ,а той за приносат ,производството по делото за делба би следвало да се спре до решаване на въпроса за по-големия принос.

ето ти ти едно решение

Решение № 739 от 28.IX.1994 г. по гр. д. № 587/1994 г., I г. о.


В ПРОИЗВОДСТВОТО ЗА ДЕЛБА Е НЕДОПУСТИМО ДА СЕ ПРЕДЯВЯВАТ КОНСТИТУТИВНИ ИСКОВЕ.
ПРИ ПРЕКРАТЯВАНЕТО НА ИМУЩЕСТВЕНАТА ОБЩНОСТ ПОРАДИ РАЗВОД ИЛИ ПО ВРЕМЕ НА БРАКА, АКО ВАЖНИ ПРИЧИНИ НАЛАГАТ ТОВА, МОЖЕ ДА СЕ ПРЕДЯВИ ИСК ЗА ПО-ГОЛЯМ ДЯЛ, АКО ПРИНОСЪТ МУ В ПРИДОБИВАНЕТО НАДХВЪРЛЯ ЗНАЧИТЕЛНО ПРИНОСА НА ДРУГИЯ СЪПРУГ. ТОЗИ ИСК СЛЕДВА ДА СЕ ПРЕДЯВИ В ЕДНОГОДИШНИЯ ПРЕКРАТИТЕЛЕН СРОК ОТ ПРЕКРАТЯВАНЕТО НА БРАКА ИЛИ НА ИМУЩЕСТВЕНАТА ОБЩНОСТ, НО В ОТДЕЛЕН ИСК ОТ ДЕЛБАТА.

СКЧл. 28 и чл. 30



Според чл. 27 от СК при прекратяване на имуществената общност дяловете на съпрузите са равни. Отклоненията от това законно разпореждане са дадени в чл. 28 от СК, който предвижда три хипотези. Според третата хипотеза при прекратяване на общността поради развод или по реда на чл. 26, ал. 2 от С. К. съдът може да определи по-голям дял от общото имущество на единия съпруг, ако приносът му за придобиването значително надхвърля приноса на другия съпруг. По своята същност налице е едно субективно потестативно право, което се предявява чрез конститутивен иск, защото създава ново правно поражение относно частите между бившите съпрузи. Затова от процесуална гледна точка действително, ако са налице материално правните предпоставки на иска, това право може да се предяви само с иск, но не и по пътя на възражението. Затова макар и недостатъчно прецизирано, районния съд е приел, че субективното право може да се предяви само с иск. Но от друга страна, в делбеното производство според т. 3 б. "а". от ППВС № 7/1973 г. не могат да се предявят конститутивни искове. Всички искове, предвидени в чл. 28 от СК, следва да се предявят извън делбения процес, и то в едногодишния преклузивен (прекратителен) срок по чл. 30 от СК. С това беше изоставено разбирането в р. № 67/1970 г. на ОСГК, че конститутивен иск може да се предяви и в делбеното производство. Не само поради задължителната сила на тълкувателните постановления на Върховния съд, произхождащо от разпоредбата на чл. 59 от ЗУС-отм., но и с оглед различната материалноправна уредба на института след влизане в сила на СК от 1985 г., недопустимо е в делбения процес да се предявяват такива искове.
В този смисъл не е в съгласие със закона приетото от второинстанционния съд, че е възможно в производството за делба на прекратена съпружеска имуществена общност, да се предявява иск, основан на чл. 28, ал. 3 от СК. Всъщност, както се изясни по-горе, това разбиране е основано на отменено законодателство при действията на СК от 1968 г. и практиката, която го последва.



И още нещо пишеш само по-голям принос , а случайно да има трансформация на имущество ,дарения ..............................

Редактирано от donnna2 на 31.12.06 14:41.



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано31.12.06 14:47



поплачи си
аз не мога

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kъcмeтлия (не винаги)
Публикувано31.12.06 15:07



Мъжете (повечето) са гадни.
Още ли не си го приела?!

Обръщай по-малко внимание на всяко негово действие и ще живееш по-добре.

Така си мисля, де...



Редактирано от Kъcмeтлия на 31.12.06 16:01.



Тема Re: като си разстроена...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано31.12.06 18:13



...намираш някой да ти чукне 2 яйца да те застрои))...сори, дебелашко е, ама това ми дойде на прима виста като те чета))
Намерили са ти добре слабото място и няма да те оставят на мира докато ти самата не обърнеш ХОДА НА ИГРАТА! Капиш?



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Редактирано от makeover на 31.12.06 18:16.



Тема Re: Донич))...подкара ли вече уискито?нови [re: donnna2]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано31.12.06 18:24



Споко, не се заяждам, ама пишеш по нек'ви си сериозни проблеми по това време и малко граматиката се е позавързала)) Много е сладко....не се заяждам))...така де"дебла"...каква "делба"- няма такова понятие))
Айде весело посрещане на това дето се е заканило да идва))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: Хрумканови [re: Гeвpek]  
Авторzizi (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 17:30



cheta i predchustvam kak i moite neshta otivat v tazi posoka
iskam, ako moje da razgovariam s advokat
zizibg@mail.bg



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: donnna2]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано01.01.07 20:38



Здравей, честита Нова Година.
Не разбрах какво значи едногодишния срок. ПРЕДИ да изтече една година /от влизането в сила на развода/ ли трябва да се почне дело за делба или СЛЕД като изтече годината? Февруари 2005 влезе в сила нашето решение. И не аз бих водила дела, а бившият ми, разсеяла си се от толкова постинги, само да уточня:-))

Доколкото осъзнавам, ако някой иска да доказва по-голям принос, трябва да започне дело за това преди изтичане на едногодишния срок. А делбата е отделно? Това с делбата малко не ми е ясно. Съдът трябва да постанови кой остава в жилището и кой на кого плаща частта ли? Съжалявам, но не съм веща въобще.

Към даренията ме упътиха още откак се заразвеждахме, но мислех, че с развода това е приключено. Едва покрай поканата разбрах, че не е. Да, мъжът ми получи наследство, половината пари изхарчи за пътуване за себе си /живя половин година в Щатите/ и за ремонт на жилището на родителите си, останалото наистина е вложено в покупката на нашия апартамент.

Поне да ми беше плащал за всичките тичаници по негова работа, за съжаление е отвратително унизително да трябва да моля приятелите си да застават в съд и да обясняват всяко едно от иначе известни на господина очевадни неща. Хрумва ми хумористичната идея да му връча апартамента, а той да ми плати една средностатистическа секретарска заплата за всички тия години:-))) Направо не мога да повярвам, че ще трябва да доказвам участието си в това семейство. Все едно ми казват, че не съм била там и не съм правила нищо! Пак почнах да се оплаквам, а?

Болна съм трябва да ми простите. Последния път се разболях когато писах тук за църковния брак, ето сега пак същото, главоболие и температура!


Чудя се дали пък наистина, ама наистина, не е редно след като всичко трябва да ми се дърпа изпод краката, да си искам пари за обслужването на лорда в период 10 години /спестявам му двете от преди да се вземем/. Една заплатичка умножена по десет години ще ми дойде добре. Ще вдигам стачка за промени в законодателството, така да знаете!

Половината филм ми мина, та изчезвам, радвам се, че още ми пишете, през почивните дни човек нищо реално не може да свърши, тук поне се утешавам.


- - - -


Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 21:34



Честита Нова Година!
Искам да ти кажа, че наистина ти трябва добър адвокат, защото нещата ти не са розови
Ако бившият ти съпруг е вложил наследството си и апартаментът ви е закупен с негови наследени средства, при положение, че той може с документи да докаже това, не може да се говори за СИО, а е по скоро трансформация на имуществото,
Тогава ще ти е много трудно да докажеш съществен принос за придобиване на жилището, възможно е да се докаже, че частта, която ти се полага като дял е изключително малка и при една възможна делба да останеш практически без нищо.Това означава и че при една експертна оценка за наема може да дължиш наем не за 50%, както си мислехме, а за много по-голяма част от жилището.
За съжаление твоята работа за него като секретарка, особено ако не си се осигурявала и няма документи за дължими заплати е практически недоказуема, Истината е, че твоят бивш любим съпруг те държи в здрава финансова хватка и единственото, което е в твоя полза и ти дава някакви шансове е ,че съдът е присъдил родителските права на теб .
Ако твоят бивш тръгне да разваля споразумението с делби, наеми и тн единственото ти оръжие е детето ти, колкото и грозно да звучи.
Ти можеш да изискаш промяна в режима на свиждане и практически да сведеш до минимум контактите му с детето.
Сега разбирам, че това което той започва е само първата атака, трябва да се подготвиш на практика за война, колкото и нерви да ти струва това.Явно настройват твоя бивш срещу теб, или той съжалява за направените отстъпки и е получил добър адвокатски съвет, как да се разправи с теб, може да има дългосрочна цел като те лиши от жилище и средства, да се бори да ти отнеме родителските права.
Не исках да ти развалям новогодишното настроение, но смятам че спешно трябва да се задейства не само добър адвокат на твоя страна, ами и ти самата да помислиш как можеш да осигуриш дом и приличен живот за детето си , ако те притисне много.По принцип тези дела не са особено бързи, но не се знае, ако ти присъдят голям наем, за теб ще е по-добре да имаш алтернатива и максимално бързо да действаш, за да не се превърнеш за кратко време в негов длъжник.УФФ, самата аз се чувствам много гадно да ги пиша тези неща, ама имам предчувствие за това което ти казвам, дано аз да съм лошия пророк, във всеки случай стягай се, имаш си голям стимул, детето, докажи му на твоя супер кавалер и мъжкар, че няма да му се оставиш така, без бой
Знаеш ли, най-големият ти стимул трябва да е че НЕ МОЖЕШ да оставяш дъщеря си да бъде възпитавана и моделирана от хора с такива морални принципи, или по-скоро с липсата на такива





Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано01.01.07 23:42



Добре ,че доуточни и да знаеш много е права XXL
"Да, мъжът ми получи наследство.....останалото наистина е вложено в покупката на нашия апартамент. "- това тук е трансвормация на имущество
Вещи придобити през време на брака по наследство и по дарение, принадлежат на съпруга, който ги е придобил.
Лични са вещите, правата върху вещи , придобити през време на брака изцяло с лично имущество или с друго лично имущество, придобито преди брака.

Ще ти трябва много добър адвокат в тая област..........а аз в началото си мислех ,че става въпрос само по -голям принос на бившия в придобиването .........
За другото няма да ти пиша тя XXL ти го е написала

Редактирано от donnna2 на 01.01.07 23:43.



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: donnna2]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано02.01.07 10:30



Е, аз не искам да го грабя. Което си е негово, да го взима. Ако определят по-голям негов дял заради наследството, няма да споря. Но понеже да ме работи за наем след като е подписал, че оставаме тук с детето, намирам за абсолютно мръснишко, ще си ползвам правата до последно, доколкото може, както може и точно толкова, колкото ми позволява законът. XXL е права разбира се, мислих всичко от нейния постинг, с това й казвам да не съжалява, че го изговори, най-нормалната логика води до тия неща, дали ще го напише или не, то е вярно. Но щом ще стъпваме не на морал, а върху права, просто ще си ги ползвам, ако и да не са ми особен мерак. Лошото е, че изобщо не ми се занимава. Лепне ми чернилка от цялото нещо. И ми е обидно заради детето. Каквото-такова... може би ще имам някакъв личен живот след 10-15 години...


- - - -



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: XXL]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано02.01.07 10:38



Вече казах в другия си отговор, че си права. Само искам да благодаря, че разбираш защо държа детето да е при мен. Мъжът ми си беше нормален и свестен човек, но това което смаза предишния него, просто не мога да допусна да претопи и тая част моя кръв, която е дъщеря ми, просто не мога. Да, това е стимулът. Иначе знам, че ще бъде нахранена и облечена, но това не е достатъчно. Хубаво е, че някой разбира:-))


- - - -



Тема Saglasna sam s tebeнови [re: Бeзcъннa]  
Авторedna ot mnogoto (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 13:39



Ne sam bila v takava situachia ...No polzvai si pravata ti gledasch deteto i zakona e na tvoia strana spravedliv ili nespravedliv takav e zakona.
Az iskah da se otkaga ot dosta golima suma prosto zachoto taka bilo chestno.No edna ruskinia mi kaza koi opredelia koe chestno ti ostavasch s deteto a toi i pari da vzeme - a otglegdaneto mu a obrazovanieto mu .... Kakto e chestno po zakona deli se na 2 i tolkova.
taka che ne si otstapvai ot pravata si a sled 10 15 gidini drug sviat drugi cheni i drugi vazmognosti
Pozdravi ot mene



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 16:46



*Мъжът ми си беше нормален и свестен човек*-позволи ми да не се съглася с теб- нормален да, но свестен-не !
Може да не е бил подлаган на изкушения, да не е имал възможност да демонстрира някои свои недостатъци, да е бил лицемер в някои отношения, но за свестен -не
Ако един човек е свестен, каквото и да се случи, не преминава определени граници на елементарната почтеност, може да се влюби , да те остави, да има друго семейство, но не се отмята от думата си и не иска наем от жената, която гледа детето му, особено ако се е споразумял официално за това
Думите на свестните хора, дадени дори и без подпис пред съда значат нещо
Мисля, че още имаш някакви илюзии относно бившия си и не е зле да се отървеш напълно от тях, за да си подготвена по-добре за битката
Аз за моя бивш от много отдавна си знаех, че свестен не е точната дума

опасен, неуправляем- да, но не смятам, че е бил свестен, пък после е станал друг, просто не е давал воля на определени свои особености, които излязоха наяве постепенно



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: XXL]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано02.01.07 20:11



Колко време ти отне да се отървеш?

Днес ми предадоха какво е казал, "ей така минавайки" на жена от моя блок. Че съм му съсипала живота /???/ и че ще ме унищожи. Шах.

Баща му е лекар, майка му е учителка, уж нормални и интелигентни хора, прекаленото обгрижване на чаканото късно мъжко чадо ли е заложило такова безумно нещо, просто не знам. Лудница. А кумовете ми пращат за Коледа - "истинска любов"! Направо не знаят какво пожелават!!! Жив идиотизъм и тотална слепота! С четвърти адвокат ще се видя утре, дотолкова на никой не вярвам, че ако може с десет ще говоря поотделно, за да съм сигурна, че са ми казани всички възможности. Трябва да направим някаква тема за колективен инструктаж като как да се избира адвокат. По славата, по настроението или по изслушването?...

Стискай палци, утре пращам отговор на гадната покана.




- - - -


Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 21:21



Първите 10 години имах някакви илюзии, в следващите 15 нямах, но се правех на Звероукротителка, като онези готини дами в цирка, които командват тигрите и всеки път се изненадват вътрешно, че още не са ги изяли

за закуска, повечето са едни пищни и с розови костюми с пайети
Не твое място задължително ще си взема друг адвокат, а не дамата от развода ти, защото това което е написано в решението на съда, ако беше подкрепено с нотариално оформяне на правото ти на ползване в допълнителен нотариален акт, нямаше да има никакво мърдане, а сега пак ще минаваш по мъките.Не казвам, че е работила за него, но не си е свършила докрай работата, така че търси стабилен , да е с добра репутация и опит.При моята адвокатка аз лично усетих искрено съпричастие и огромно желание да ми помогне, както и направи.



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: XXL]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано02.01.07 22:15



Не съм съгласна ,че бракоразводния и адвокат е лош само щото не сте го накара ли озни да учреди и вещно право на ползване, което си и е във формата на нотариален акт.
При развода ,ако е по взаимно съгласие съпрузите или чл.99 ал.3 СК трябва да постигнат съгласие кой ще ползва семейното жилище , ако е развод по вина съда ще се произнесе и по тоя въпрос.-това право в случая /говоря за съдебното решение /обаче няма вещно правен ,а само облигационенн ефект и трае до навършване пълнолетие на детето.
Не може да накараш зорлям съпруга да учредявя и вещно право на ползване и на колене да го молиш ,това си е договор .
Но тук някъде пишеше ,че са се споразумяли безвъзмездно ,нали така ,ако наистина е така и това пише в решението то ще сме пред хипотезата "заем за послужване " нещо от сорта се получава ,а там ПАРИ /тоест насрещна престация не се дължи/.
Ако пък не пише безвъзмездно то гогава тя /съпругата/ само дължи обезщетение в размер пазарен наем за нейното ползване от деня на поканата ,но не и за ползването на деето /в тоя смисъл е и съдебната практика /
Та тя ако не му плаща някаква си сума доброволно ,той следва да завежда дело ,вещо лице да определя наема и понеже още няма решение което да определи по-голям принос , трансформация или дарение..........та дела на съпруга за сега поне е 1/2.
Сега ако в споразумението пише БЕЗВЪЗМЕЗДНО СПОКО ВС. Е НАРЕД!



Тема извинявай, че ще ти го кажа, ама...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано02.01.07 22:53



губиш си времето. Наистина.

Ти си финансово зависима от бившия си съпруг и докато не промениш това, ще те тормози по всякакъв начин. Включително и чрез детето и страхът ти да не го загубиш.

Има два начина да избягаш от финансовата зависимост - или ставаш по-богата от него или спира да ти пука за това колко си дала през годините и колко е несправедливо и се отказваш от всичко, идващо от него.
Иначе след няколко години рискуваш да се изправиш пред една тийнейджърка, която в изблик на ПМС да ти каже, че без баща й сте едно нищо.

Личен живот няма да имаш, докато не се измъкнеш от сянката на бившия си. Дали ще е след 15 или догодина - от теб зависи, от силното желание, от ината и от малко късмет.

А, да... едно добро, примерно, ученолюбиво и помагащо в къщи момиченце и аз ще поискам да отглеждам

. Щурите, шумните, вечно нацупените, капризните, много искащите, шантавите, беладжиите никой не ги ще, дори и на родните им бащи им писва в един момент. Помисли си за това, когато следващия път инструктираш дъщеря си как да се държи в новото семейство на баща си .
Може би няма да е лошо поне една ваканция да е истинско дете, а?

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."

Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: donnna2]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 23:26



В цитираното споразумение по- горе пише безвъзмездно до 18 години на детето и след 18 години пак те двете да имат право на ползване, тогава съпругът е бил на зор и се е съгласил да се ползва апартаментът от бившата му съпруга и детето, ако в този момент ползването бе оформено нотариално, нямаше да има проблем и един добър адвокат щеше да го направи или поне да се опита да уреди този въпрос в интерес на клиентката си.От това което пише Безсънна за нещо, което съпругът и е започвал тогава си мисля, че има може би някакъв бизнес, в които е било наложително тя да не се намесва и затова съпругът и е бързал и тогава уж е направил отстъпки, а сега иска реванш, така се получава като изпуснеш момента.
Може да не е нарочно, но знам със сигурност, че някои адвокати не са особено коректни към клиентите си , случва се и щом не е направено най-доброто, има място за съмнение . . .
Колкото до дялове, няма смисъл да се заблуждаваме, ако съпругът и изкара банкови извлечения за цялата сума, която е получил като наследство и тя не може да докаже, че не всичко за покупката е от тази сума, ...Може да се окаже, че две трети са негови от трансформация на имуществото и едната останала трета се дели на две като СИО, тогава ще се наложи да плаща наем на пазарни цени и то от момента на поканата за плащане, ако минат 1- две години да решението, каква сума ще му дължи, и то с лихви





Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: XXL]  
Автор donnna2 (непознат )
Публикувано03.01.07 00:30



Трансформацията следва да се докаже.......решението подлежи на обжалване има да се влачи............

За обезщетението в размер пазарния наем....да я съди да доказва

Ако паралелно тръгнат двете дела или са обидинени ,то иска за обезщетението в размер пазарен наем трябва да се спре и да се докаже първо трансформацията ....пак влачене..........,а и нали уж пише безвъзмездно ,ако е така ще го отхвърлят тоя иск за тоя наем!

Но специално вещното право на ползване се учредява във формата на НА
и там пак може да се напише ,че е възмездво или безвъзмездно........да си призная не познавам такъв до сега дето учредява право на порзване във формата на НА на бивша съпруга



Има и още нещо безсънна какви са ти доходите ..........не може ли да се споразумеете да получиш някаква сума ........да си купиш жилище с един ипотечен заем ,така ще се отървеш завинаги от тоя "цирей"



Тема Туй женитенови [re: Бeзcъннa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано03.01.07 17:03



тамааан да ви съжали човек - и се покажете какви усойници сте


За съжаление (твое) и по тази точка ще загубиш.



Тема Абе че си болнанови [re: Бeзcъннa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано03.01.07 17:15



и то с температура ти личи !


Секретарки - поне да ставахте за това ама освен домакини (и то посредствени)....



Тема Смели и хубави думи.нови [re: XXL]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано03.01.07 17:18



Но зад тях стои реалността - човека явно е купил жилището. И сега си "плаща" за това че се е осмелил да има семейство - детето му е присъдено на бившата, жилището го ползва пак тя.
Да погледнем от тази страна на нещата ?

Какво ще кажеш д аморалните принципи м ?



Тема Вземи да разберешнови [re: Бeзcъннa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано03.01.07 17:20



че детето е общо. Не е твое.





Тема Мдаааа,нови [re: Hell]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано03.01.07 17:31



инструктирай. После ела пак да дуднеш за морал


И се оплаквай от насрещни мерки.



Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: Бeзcъннa]  
АвторHEЛ (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 18:30



Ми да ти кажа то май всичко си е негово.Това че е подписал споразомение за безвъзмезно ползване до пълнолетието на детето незначи нищо просто ебил на зор човека нали е биз...... сега явно всичко е наред и той започва да предевява претенций които са трудно оборими при положение че е получил наследство върви доказвай за какво го е използвал (апартамента стапридобит като наследство т.е. нямаш права следва покана за наем.Сигорно там някаде се крие номера .Нмери свесен адвокадУСПЕХ!!!!!



Тема Re: Смели и хубави думи.нови [re: jamie]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 20:04



Ами какво да кажа, ако бяха разрешени харемите, той освен новата с новото си детенце щеше да си има и бившата с по-голямото си чедо, ама нещо не ни пасва нито на религията, нито на историята , нито на българския ни корен . . .
Ти да не искаш съдът да му даде и детето от първия брак, та новата любима да е с него, с тяхното бебе, да е живо и здраво, че и да вземат и детето от родната му майка да го дадат на мащехата


Колкото до апартамента, писа по-горе жената, че искала да го продадат и всеки да вземе каквото му се полага, колкото и да е то, но бившия отказал
Има и друго, аз например хора, които се отмятат от думата си, дето са я дали, дори и да не е пред съда, не ги смятам за свестни, почтени и точни хора, независимо дали са мъже или жени.Нали съм си консерва



Тема нито дудна, нито се оплаквам :)нови [re: jamie]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано03.01.07 23:28



синчето добре разиграва коня си, понякога му се възхищавам... когато не ми иде да го перна зад врата


Винаги докарва нещата до границата на позволеното с родители, успява да постигне почти всичко, което е поискал и на всичкото отгоре да изглежда абсолютно безразличен към резултата :)
Чудя се на кой се е метнал ;)))

А насрещните мерки при мен никога не са давали резултат
Питай 4 поколения мъже вече

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."

Тема Re: Цитат на решението:-))нови [re: donnna2]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано04.01.07 12:55



Не ми се пише много, моля да ме извинят другите, че не отговарям на всички, само по практическата част да се изкажа.
Естествено, че ще ползвам ипотечен кредит. Нормален човек, който не краде, не печели всяка седмица от тото и не чака помощ/гръб/наследство не може да извади достатъчно пари накуп просто така да си напазарува жилище. Определено има разлика обаче дали ще скоча сега или след десет години. Сега парите ми трябват за работа, няма да харча 600-700 лева на месец за вноски към банка вместо да ги ползвам за друго, поне не докато имам покрив и още съм в правото си да го ползвам. АКО все пак се наложи да се изнасям, наемът е по-добър вариант, поне за няколко години. Не съм сигурна къде точно искам да живея, детето е важно къде ще учи нататък, предпочитам да изчакам и да се съобразя като ще избирам жилище за постоянно. Конкретната сума, която изкарвам не пиша заради Джейми /тук е моментът да се порадва, че ме ядосва:-)))))/, сигурна съм, че ще намери нещо ехидно и количествено упреквателно!

Парите не са толкова, колкото ми се иска:-))), но ми стигат. На първо време трябва хората, които работят С мен, да задържа да работят ЗА мен, това ми е точка едно по влагане на средства и жилището ще почака.

За Хел спешъл - дзвинете и моля-моля!, но не съм финансово зависима. Че подскачам емоционално е съвсем нематериален въпрос. Тъй като не съм застрахована дали пък случайно няма да остана без работа, взимам мерки да работя извънредно, сама и отделно, за да не завися И от шефовете си даже. Тоест - да му се не види, надявам се да оцелея!


- - - -


Тема Re: Смели и хубави думи.нови [re: XXL]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано04.01.07 14:36



Ето защо те уважавам- ама консервите много малко останахме!





Тема Епа за коренанови [re: XXL]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано04.01.07 16:47



като си помисля как е бил обработван, копан и поливан едни 500 години - що не и хареми м ?





Тема а, не подскачай :)нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано04.01.07 16:52



Финансовата зависимост си е чисто емоционална, а не материална. Може би не съм се изразила добре. Реално погледнато, човек не зависи дори И от шефовете си - шефове бол, винаги ще намериш достатъчно желаещи да ти плащат малко, за да работиш много



Виж... винаги съм се чудила на онези мацки, които получавайки при развода или като наследство примерно 5 милиона, започват тутакси съдебни дела за 15. Това го наричам финансова зависимост - не защото с 5 милиона ще умрат от глад, а защото... абе по-лесно е да хвърлим половин милион за адвокати и да получим останалите 14.5, които по някакъв повод ни се полагат (примерно защото се е налагало да спим с 90 годишен старец или пък да решаваме как ще обзаведем новата къща, да провеждаме интервюта за камериерки и т.н.)
По-лесно е, отколкото да благодарим за тези 5 милиона, които иначе трудно ще спестим от банички и да се постараем да си ги направим 15 сами.

Сега... не подскачай пак, не те вкарвам в тази графа :))
Просто ми прави впечатление, че се тормозиш периодично от някакви кретении на бившия си. Кой е прав и кой е крив няма значение - важното е, че ти се тормозиш, а той вероятно си мисли, че те държи в ръцете си.

Съдебните дела едва ли ще го накарат да промени отношението си, т.е. дори и да спечелиш жилището, издръжка до края на живота си и никакъв достъп на бащата до детето до пълнолетието му, пак ще намери начин да ти къса нервите. С по-голям хъс от преди.

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."

Тема Е аз па те...нови [re: Hell]  
Автор Гeвpek (член)
Публикувано04.01.07 18:57



гледах по тв-то оня ден





Тема Re: Епа за коренанови [re: jamie]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано04.01.07 22:17



Какви хареми при българския мъж jamie, ако не се сещаш да ти напомня че в харема стои и първата-най-старшата жена и другите три позволени съпруги и всички наложници, които си е взел всяка со всичките дечица, дето си е завъдила и всички живеят там, облича ги мъжът, храни ги, подарява им накити

да не се карат, пък и зор да ги обслужва всички




Тема Re: Казах....нови [re: Бeзcъннa]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано05.01.07 00:37



За детето е всичко, аз знаех. Каза ми в прав текст, че я иска и няма да се откаже и така.

А аз казвам, че не е точно заради детето, но това си е мое мнение. Или някой му бута кукувичето перо в задника за да те гърчи, или просто идеята е да вземе детето и да те изкара теб от апартамента. Ти що па да не поискаш увеличение на издръжката!? Я не се давай тъй без бой. Не видиш ли, че иска с пръдня боя да прави?



Тема Който колкотонови [re: XXL]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано05.01.07 12:17



може да си позволи.
Какво сте го лапнали българския мъж - сякаш е вписан в червената книга

Ако не се сещаш - да ти припомня че тия жени които описваш по улицата ходят с всичките си накити - понеже във всеки един момент може да им хлопнат вратата (буквално). Митовете и легендите според които при раздяла им се осигурявало жилище - може да си ги задържиш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.