Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Знам ма патко,нови [re: jamie]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано27.12.06 17:36



"...ма патко" го пропускам и го отдавам на обзелата те трайна психоза, при която е по-добре да не дразниш пациента, понеже почват да му текат лиги.
Обяснявам повече за авторката на темата, отколкото на тебе, понеже, предполагам, тя ще прочете всички постинги.
Когато един мъж е трезво мислещ и психически уравновесен, той осъзнава, че мястото на детето /особено - момиченце/ е при майката. Той единствено може да я подкрепя в отглеждането, но никога - да я замени. Причините за това са добре известни и няма да ги излагам тук, защото всички ги знаем. Знае ги, за щастие, и българският съд.
Разбира се, понякога се срещат и такива екземпляри, които реагират по описания от Безсънна и подкрепян от Мъжа-под-чехъл начин. Тази реакция е разбираема от мене единствено тогава, когато става въпрос за арабин, защото при тях идеята, че децата са СОБСТВЕНОСТ на бащата е дълбоко вкоренена във възпитанието и не подлежи на преоценка.
Другото, както вече казах, намирам за патология.



Тема Re: Страннонови [re: jamie]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 22:07



Нищо не си разбрал. Поне да четеше. Законни мерки НЯМА, след като нямат основание. САМ е одобрил всяка една точка от споразумението за развод - както по отношение на детето, така и по отношение на жилището. Съдебното решение в следствие на това споразумение НЕ Е оспорвал. И това решение е в сила. Законното евентуално би било да заведе ново дело. Такова няма. Има само психоатака без юридическо основание. А "очевидно"-то ще ми обясняваш когато станеш ясновидец.

Писна ми да те чета такъв крив! Отнето му било детето на мъжа ми, дрън-дрън!


- - - -


Тема Re: И какво ?нови [re: jamie]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 22:22



Тук се показваш като един абсолютен глупак! Толкова си убеден, че една майка не може да печели достатъчно, за да покрие нуждите на детето си, че чак предвкусваш колко ще е смешно?!!! Пфу! Ако си тръгнал на някакво общо основание да изкарваш жените нищожни и неспособни, моля не на мен! Как не ти е неудобно не знам. МОГА да си грабна детето и да се изнеса, да се задави с тоя велик апартамент. Само че имам права и ще ги отстоявам до последно. Просто нямам думи колко си ехиден. Изобщо знаеш ли КАК звучиш?! Къде са написани точните суми за нуждите на едно дете? Покажи ми веднага, ако обичаш, нали всичко ти е ясно? Да взема да си преброя стотинките преди да загинеш от смях. Нямала съм била шансове? За какво? Да отгледам собственото си дете??? Хайде, кажи сумата! Колко лева месечно струват децата ти?!


- - - -



Тема Re: Казах....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 22:26



Не, не е арабин.


- - - -



Тема Re: И какво ?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор orcad (регистриран)
Публикувано27.12.06 22:59



Безсънна,
извини ме, че се намесвам във вашия диалог с Джейми, но ако ми позволиш, ще ти разкажа съвсем реална приказка.
Та.
Вече виждайки, че нещата не вървят с бившата я накарах да определи какво иска като месечно възнаграждение и как ще си виждам малкото. Големия е пълнолетен и сам определя времето.
Всеки божи месец давах в къщата, забележи, не носех, а давах повече от 1000 лева. Говоря за години, не за епизодични случаи и финансови кризи.
Бившата каза, че имало хиляди като нея и закона ще я подкрепи.
Закона я подкрепи с 60 лева издръжка. Аз давам повече от три пъти повече, всеки месец, от както съм разведен, две години. Не го казвам с ехидна усмивка, повярвай. Просто й гледам сеира.
Сега бившата реве, че парите не стигали. Ми аз знам, че не стигат, за това я попитах как вижда нещата.
За какво толкова разводних темата с мои примерчета?
Джейми може и да е остър на моменти, но ако можеш се вслушай в рационалното.
Най-добре е хората да се договорят извън всякакви съдилища и адвокати. Така мисля аз, сега.
Скромното ми мнение е, че адвокатите, не всички, изострят отношенията между бившите съпрузи и вместо да изпишат вежди, вадят очи.
Ако можеш и искаш, успокой емоцията. Разбери се с бившия си съпруг. Не разчитай на закон и адвокати. Условията се променят непрекъснато, а децата винаги остават наши.
Семейството, дори и разрушено продължава да съществувао в съзнанието им.
Признавам, че ми е трудно да ти дам точно сега еднозначен съвет.За пореден път искат да се върна у дома, а аз вече не искам. Ти и бъдещия ти бивш съпруг намерете общия език и се разберете. Без емоция, без желание за реваншизъм. Просто се разберете.
Децата разбират много повече, от колкото си мислим.


УУФФФФФФФ
не можах да бъда ясен и остър като скалпел
дано ме разбереш



Тема Re: И какво ?нови [re: orcad]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 23:22



"Бъдещ бивш съпруг"?? Може би и двамата с Джейми сте на грешна основа. Ние сме съвсем официално, напълно и окончателно разведени от преди една година. Не се развеждаме сега.

Нещата са обсъдени, уточнени, съгласувани между двама ни барабар с двамата адвокати, сложено е всичко черно на бяло пред съда като знак за разбирателство по всички въпроси, подписано е и приключено. Какво повече от това има тепърва да се разбираме? Разведохме се, разбрахме се, въпросът би трябвало да приключи. Сега на единия му щукнало да си променя мнението. И аз трябва да го приема? И да се разбера? Че с кого? Той не говори с мен. НЕ АЗ съм изострила каквото и да било в тези отношения. Май съвсем не разбирате, че понякога единият полага усилия в името на равновесието, а другият се забавлява да хвърля камъни. Ми... по-добре да не разбирате...


- - - -



Тема И между другото -нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано27.12.06 23:45



отговорът на въпроса как трябва да се реагира вече го знам.
Пиша информативно, ако се наложи и на някой друг подобно нещо.

Писмо през нотариус /едно лично на адреса на господина плюс копие към адвоката му/ като уведомление за липсата на основание за получената покана с приложение на копие от съдебното решение за развода.

Посъветваха ме да не водя разговори в това положение и комуникацията да е изключително писмена, за да има доказателствена тежест в съда.


- - - -

Редактирано от Бeзcъннa на 27.12.06 23:50.



Тема Re: И между другото -нови [re: Бeзcъннa]  
Автор orcad (регистриран)
Публикувано27.12.06 23:56



ми ще плащаш ти за оценката по наема

това значи

а съвсем в началото те питаха точно какво пише в решението на съда, не в споразумението
една година след влизането в сила на решението мъж ти има право
тва е положението при собствеността

не се бъркай с тия две седмици за обжалване след решението

бившия ти те е нарочил, ако искаш ме послушай и се разбери с него без адвокати


сега той е в по-силна позиция и явно има добър съветник

ако искаш ме послушай
изборът е твой

Редактирано от orcad на 28.12.06 00:04.



Тема Хрумканови [re: Бeзcъннa]  
Автор Гeвpek (член)
Публикувано28.12.06 00:30



Твоят адвокат да предложи на неговия следното:
а) съгласяваш се да плащаш наема;
б) срещу което той пък се съгласява парите от този наем да са предназначени за детето;

в) оттук, двамата се съгласявате парите да се превеждат по доверителна, набирателна или каквато там сметка на името на детето. Във вносната бележка (или както там превеждаш парите) при "основание за плащане" да си пише "наем, месечна вноска". Сметката да може да се управлява само с два подписа едновременно (неговия и твоя). Парите да могат да бъдат харчени само целево, и само за 2 цели: в.1.) образование, и в.2.) лечение /да не дава Господ, но за всеки случай/. Детето да разполага с останалите от сметката пари в деня, след като навърши 18 години.
===

Съжалявам, че може да звучи глупаво, но все пак: идеята е компромис срещу компромис. Мисля си, че така ще си на гарантирана полза. Освен това, дипломация на принципа "няма как да откажеш" си е наистина йезуитска, но пък от полза за главната цел, ако тя е интересът на детето. Дипломацията нека да е устна, не писмена, докато не се стигне до някакъв договор...
На второ място, такова предложение би било гаранция срещу тотален неуспех (задължение да плащаш за въздух, без да имаш право да знаеш за какво ще отидат парите по-нататък - за пръстени на някоя трета госпожа?)
На трето място, ако предложението успее, то би освободило средства за теб. Може да звучи нелогично, но нали така или иначе и без тази разправия спестяваш пари за детето? Да речем, в момента пестиш по 250 лв. Ако допуснем, че "плащане на наем 250 + спестяване 250 = 500", то "наем=спестяване=250" означава 250 лв повече за теб.

Капиш?

ПП: на твое място, екс-мъжът ти заслужава бутилка уиски за идеята... (ако и след като приеме)

Редактирано от Гeвpek на 28.12.06 00:41.



Тема Re: И между другото -нови [re: orcad]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано28.12.06 00:36



Ей боже!

abettor ме пита какво пише в бракоразводното решение.

аз му отговарям, че в решението пише безвъзмездно.

Навсякъде където цитирам споразумение, го цитирам не защото си въобразявам, че само по себе си има правна сила, а защото всичко от него е вписано точка по точка в решението на съда.

На какво има право една година след решението, че не разбрах?


- - - -



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.