Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано19.12.06 13:25





Защо българското правителство,така и нищо не направи за да ги спаси??????

Редактирано от esprit на 19.12.06 13:48.



Тема Re: ОФФ:Осъдиха нашите сънародници на смърт!!!нови [re: esprit]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано19.12.06 13:31



Не не успя а не пожела. Другите посолства моментално си изтеглиха хората а нашите се мотаха маса време. Това най-вероятно е дало на ония достатъчна увереност, че нашите ще бъдат изоставени... както и стана на практика.

Преди смъртта си не умирай, преди бедата не жали!


Тема Re: ОФФ:Осъдиха нашите сънародници на смърт!!!нови [re: Severous_Snape]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано19.12.06 13:39



То и аз съм с такива впечатления,затова е сменя и заглавиети на темата



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.12.06 14:08



Още преди месец георги Милков от 24 часа каза, че това е най-вероятно да се очаква ... имаше голяма и подробна статия защо.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Drona]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано19.12.06 14:27



Добре, че е бил Жоро Милков, за да ви каже...





Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Drona]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано19.12.06 14:27



интересуват ме мненията ви

Редактирано от esprit на 19.12.06 14:28.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор jovana75 ()
Публикувано19.12.06 14:36



все си мисля, 4е в крайна сметка няма да се стигне до там



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано19.12.06 14:38



Въпросът ти не е риторичен, той има отговор.
Няма да навлизам в подробности, защото не е съвсем редно, но през 1999 година правителството, и по-специално тогавашният външен министър, са имали притеснения от твърди действия поради факта, че в Либия живеят и работят много български граждани, които моментално биха се превърнали в заложници. Либийската държава не може да бъде напусната легално без изходна виза /поради тази причина докторът все още се намира там/. Този аргумент автоматично е определил решението да лижем смрадливия задник на Кадафи, която позиция аз презирам.
В момента не мога да пиша повече. Афектирана съм и в главата ми е хаос.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано19.12.06 14:44



Малко е да се каже, че съм потресена и възмутена до дъното на душата си- чувствам се унизена, но не като българка, а като нормален, демократично мислещ човек, осъзнавайки, че в това дело всички базисни принципи на демократичното правораздаване бяха грубо, безпардонно и демонстративно погазени. Отвратена съм и силно се надявам да не изгубя( а и не само аз) надеждата, че справедливостта и демократичният свят не са в състояние да се преборят с диктаторския произвол в този случай...





Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.12.06 14:49



Ако има нещо, от което съм възмутена, то е липсата на реакция от страна на "белите държави" в продължение на години.

А амариканците дори свалиха ембаргото за да могат да цуцат нефт на спокойствие.



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Българското ...нови [re: esprit]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано19.12.06 17:11



какво ?
Правителство тази държава не е имала от 600 години.
Марионетки - да.



Тема Re: Българското ...нови [re: jamie]  
Автор HAMELEON_M (непознат )
Публикувано19.12.06 21:28



Няма и как да сме имали !!!!

Точно по това време сме били много "уважавани "/ 1396 -1978 год / В съвременната ни история го определят като отоманско присъствие! Ама ние си го знаем че е било живо " опрашване " което още ни държи влага !!!!!!



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано20.12.06 00:30



за правителството не знам, но...

Странни ми са всички онези, които останаха да работят там. Това са 8 години май, нали? Не е ли достатъчно време, за да се измъкнат от страната и договорите си?
Нещо от сорта на "На мен не може да ми се случи, мен не ме касае, те явно нещо са сгафили, за да ги затворят."

Щях да обвинявам правителството, ако нямаше грам българин, останал там. Ама ние сме си нация от овце - всеки си гледа джобчето, колата, виличката. Това е единственото, което има стойност за нас.

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Hell]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 10:19



С голямо съжаление трябва да се съглася с теб. Сега отново ще се дискутира дълго и напоително пост фактум кой е виновен, кой точно политик, дипломат и т.н., но аз съм убедена, че и ние, като "овчи" народ, на когото е чужда всяка солидарност, сме си виновни и че ако бяхме имали човешката доблест и чест да не забравяме медиците и да реагираме адекватно, вероятно и светът би ни обърнал повече внимание. Целият ни живот сякаш е раздробен на малки, дребни стъпчици, обикалящи в кръг около мизерните ни лични интереси...



Тема Хора, моля ви!нови [re: Hell]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 10:40



Не раздавайте присъди с лека ръка. Това е много лесно и вчера ни го доказаха.
Моя изключително близка жена е акушерка и работи в болница в Триполи. Както писах по-горе /но, очевидно, никой не си е направил труда да го прочете/, никой не може да напусне легално тази страна, без властите да му издадат изходна виза. Тази жена не можа да погребе родителите си, защото такава виза й беше отказана. Темата е дълга и не искам да ви досаждам с приказките, но нещата наистина не са толкова прости, колкото изглеждат.
Между другото, от нея съм чувала ужасяващи неща за - така наречената - здравна система на Либия. Например, когато на нея й кажат, че има родилка, тя автоматично слака три чифта ръкавици, защото всички родилки със СПИН и хепатит С ги пробутват на нея. Либийците предпочитат да не се занимават. Такова нещо, като профилактика, не съществува. Родилката със СПИН я идентифицират като такава в момента, в който тя вече е постъпила с родилни болки. И понеже там жените раждат на конвейр, често се случва да няма време да се смени чаршафа, на който току-що е родила жена със СПИН. На същия веднага ляга следващата.
В либийските болници и в момента гъмжи от СПИН. Бъдете сигурни, че при положението, което ми е описано, тази страна я очаква пандемия. Изключително ми е интересно, кой ще опере пешкира, когато това се случи.
Може би ще отида в Либия да снимам филм. Ако, разбира се, намеря, кой да го финансира.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 11:09



Оттогава се смениха две правителства, това е третото - не е редно да се говори в единствено число.Правителствата бяха разнородни - от дясно, през центристко, до ляво - и резултатът все един и същ.Далече съм от мисълта, ченищо не се прави - за всяко правителство е въпрос на чест и демонстриране на компетентна адекватност да реши подобна криза, но явно не е дошъл моментът.
Като минат съдебните инстанции, ще се стигне до Висшия съдебен съвет, който има право да помилва и отменя присъди.Той е политически, така че, там ще се включи и политическата игра.Сега всичко е на някакъв принцип, при който се опитват да удовлетворят жаждата за мъст на роднините на заразените.Съдиите са хора, които живеят в тази общност, там всичко е на кланове, абе, изобщо не е лесно да се оправдаят тези хора.Ако нещата се разиграваха в нашата страна, вероятно щяхме да реагираме като либийците.

Не осъждам либийското правосъдие, макар да ми е ясно, че то не е от западен тип и очевидно не се интересува от разумни доказателства.
Това, което мене ме питеснява е собствената ми неувереност като гражданин на тази страна, че не съм защитена, че ако попадна в подобна нелепа ситуация, съм обречена поради неспособността на на държавата ми да ме защити.Смятам, че именно заради тази увереност е крайно наложително нашите мед.сестри да бъдат освободени на всяка цена, за да придобие всеки един от нас увереността, че държавата му няма да спести нищо в името на своите граждани.
Пари?!
Ами - да - не са виновни, няма за какво да плащаме, ама....ако това искат - трябва да се плати.Ще ги вземат тези пари от нас - О.К. да ги вземат, ама....да видим, че ако ни се случи и на нас няма да щадят "достойнството" на народа, а ще ни спасят.
За някакви силови методи не ми се размишлява, излишно е да споменавам, че историята доказа неефективността им, що се отнася до народите от либийския тиб.
Каквоима да се държим на положение, клякаме, питаме какво искат и им го даваме.После мислим как да компенсираме щетите.
Или ги натискаме до такава степен, че ни молят да ни угодят, ама...в това хич не вярвам.
Това не е Италия, не е Сергей Антонов, не е папата.....
Нещата са много по-сложни, но не и невъзможни.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Хора, моля ви!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 11:14



Убедена съм в истинността на това, което пишеш, но написаното от мен се отнасяше за съпричастието ни тук, в България основно, към проблема, а то беше почти никакво. Мисля, че не беше маловажно какъв знак на солидарност и твърдост по отношение на зявените позиции бихме дали на света , за да предизвикаме повече внимание.
Що се отнася до идеята ти да снимаш филм за проблема със СПИН- а в Либия, надали би било невъзможно да намериш финансиране, особено сега, когато темата е по- актуална от всякога, но едва ли на либийска земя ще намериш достатъчно на брой хора, готови да разсъждават честно и открито по въпроса. Пък и надали би получила каквото и да било съдействие от тамошните власти. Тъкмо напротив. Нека да не забравяме какво значи тоталитарен режим и диктатура.



Тема Re: Хора, моля ви!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 11:18



едва ли на либийска земя ще намериш достатъчно на брой хора, готови да разсъждават честно и открито по въпроса. Пък и надали би получила каквото и да било съдействие от тамошните власти. Тъкмо напротив. Нека да не забравяме какво значи тоталитарен режим и диктатура.



Зная това прекрасно. Идеята е доста хитра, но това я прави скъпа. Бих я споделила, но не в толкова широк кръг, още повече, че след последните събития нямам особено доверие на хората, които злоупотребяват с правата си и си позволяват да манипулират този форум.

Редактирано от Petkana_Divata на 20.12.06 11:20.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 11:20



Не съм съгласна, че бихме реагирали на, не дай Боже, аналогична ситуация у нас по начина , по който реагират либийците. Каквито и да сме, все пак не сме чак толкова див и варварски народ, та да се радваме и прегръщаме при прочитането на смъртна присъда и не сме чак толкова манипулируеми и глухи за елементарни истини.

Ако бяхме като тях, вероятно сега бихме подпалили либийското посолство, което, разбира се, би било абсолютно безмислено и примитивно.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.12.06 11:42





всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 12:05



Аз не бих нарекла либийския народ "див и варварски", нито който и да било народ, въпреки симпатиите и антипатиите си към определени националности.
И все пак, мисля, че тези хора, поне част от тях, като представители на определена култура и световъзприятие, вярват във вината на нашите.За тях те са ЗЛО, което очакват да бъде наказано.Мила, ако вярваш, че детето ти е било умишлено заразено със СПИН, нада ли би изпитвала желание да слушаш доказателствата на някакви западни експерти.
В тази история има много драма, много неизвестни, много човешки и извънчовешки реакции.
Истината е, че по тази "афера" са били арестувани много хора, но са останали на съд само тези.Имаме и един доктор, който беше оправдан.Значи не се търси просто някаква вендета.Има нещо, което никога няма да разберем.Вече казах, че за мене, като човек, трагедията там съществува, но като българка, за мене е важно не да търся вина или оправдание за нашите, а да се почувствам защитена от държавата си - с всякакви средства.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.12.06 12:40



а какво по - специално да направи? да плати на либийците $30 млн.? Докато българските граждани ежедневно и ежемунутно умират от глад, студ, докато деца и млади хора ежедневно умират от българската криминална престъпност, от престъпността по пътищата, от българската лекарска немарливост в болниците? Аз питам, за тях какво прави българското правителство? Защо за тях не се говори по новините нито секунда?
Или може би следва да обявим война на Либия? Или да заловим и затворим всички либийци в България? Дори и Америка не би могла да си позволи това!


България е бедна и слаба държава и това всички го знаят. Българските "дипломати" и "посланици" са бившите номенткатурчици , които за нищо не ставаха и тотално се бяха оляли тук, поради което ги пращаха там да ни представляват.
Какво, по - точно, да се направи оттук нататък?



Тема имали сме правителство...нови [re: jamie]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.12.06 12:45



1887 - 1894.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор БилиДъKид (Supersonic Kid)
Публикувано20.12.06 12:50



Всеки народ заслужава съдбата си. Волтер, ако не се лъжа.

C'mon, meat!

Тема интересно ми е само...нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.12.06 12:50



какво прави лекар, чужденец, уважаващ себе си, на такова място! Свършиха ли се болниците, кабинетите в страната, свършиха ли всички цивилизовани страни по света?
Ами, ако някой отиде да лекува на о. Огнена земя и туземците го изядат, щото за тях това е най - нормалното нещо, какво следва да направи българското правителство по въпроса?... И всички ние, "потънали в ежедневния си егоизъм"?...



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Markizata]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 12:52



Е, хайде сега!
Ами да - ще се плаща, ако е нужно.Ще им се опрощава дълг, каквото трябва.И то не заради друго, не заради точно тези сестри, а заради всички нас, за да получим една крехка увереност, че всеки от нас е важен за тази държава и ако попадне в подобна ситуация, ще бъде адекватно защитен., без оглед на средствата.
Така ги виждам аз нещата, извеждам ги от конкретните личности и проблем и ги свеждам до нещо по-обхватно като усещането за принадлежност към някаква система, която защитава живота ми, когато е застрашен от друга институция,извън моята, а не от самата мен.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: интересно ми е само...нови [re: Markizata]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 12:53



Ами, представи си, полагали са Хипократова клетва. Пък някои от тях, на всичкото отгоре, и не са забравили за това.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 13:10



Аз не твърдя, че либийският народ като цяло е див варварски, но радостта им от смъртните присъди ме отврати и намирам подобна реакция за дива и варварска. Нормалните хора все пак си задават въпроси, търсят някаква логика, а не чакат просто някой да им подхвърли нелепо- скалъпени истории и изкупителни жертви. Не знам дали религията им предвижда такъв душевен празник по повод на това, че някой е осъден на смърт- реакцията на тези хора ми прилича абсолютно на радост от удовлетворена мъст. Но не това е важното сега... Но не съм съгласна,че ако не дай, Боже, подобно нещо би се случило на някого, той не би трябвало да търси истински доказателства за виновност, а е нормално да чувства като удовлеворени гнева и болката си от набързо намерените "виновници".



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 13:18



Говорим за хора с първични инстинкти и реакции.
Вероятно сред тях има и такива, които се съмняват, дават си сметка, че нещата са по-сложни, възможно е дори част от обществото да мисли българите за невинни, но не тази част си видяла в залата, а онази, която първосигнално ликува.
Излишно е даказвам, че онази сутрин в едно кафе чух разговор, проведен на висок глас, дразнещо чак, но явно с цел да бъде чут, в който точно преди произнасянето на присъдите, един българин се кефеше, че ще ги осъдят, вярваше и подкрепяще подобна присъда, обяснявайки, че е бил в Либия и че българите/сякаш той се разграничаваше пот тях/ там са някакви изроди, които са вършили ужасии, далавери, кражби и т.п.
В България има хора, които вярват във вината на медиците, а има и такива, които мислят, че е редно да бъдат осъдени.
И ти ми говориш за няционалности и тип реакция.
С ушите си чух как този с радост пророкуваше смъртни присъди.
Как ти се струва това във връзка с диващината и варварството?!

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 13:28



Не, не ти говоря за националност, тъй като диващината няма националност, ако и да е по- типична за някои географски ширини. Аз се сблъсквам с диващина всеки ден- на храчещи и секнещи се по улиците( извинявай, но ме влудява това!), на хора, които за по- бързо си изхвърлят боклуците през балкона или пепелниците на колите върху тротоара, на саморазправящи се за място на паркинга по невероятно- агресивен начин, на хвърлящи бомбички идиоти, които се кефят, ако стреснат някоя бабичка, на профучаващи през пешеходни пътеки шофьори, на които не им дреме за човешкия живот, на строящи хотели в природни резервати напук на съдебни решения и екология, на всякакви прояви на абсолютно незачитане с другия... Мога да продължавам, но не това е темата, пък и по- горе съм написала какво мисля за нас си, както се казва.

А що се отнася до медиците, о.к., всичко е възможно- вероятно са вършили далаверки или са варили ракия, както се беше чуло, в нарушение на местните закони, и не че одобрявам това, но УМИШЛЕНО ЗАРАЗЯВАНЕ на деца със СПИН, това вече е абсурдно, нелогично, немотивирано и идиотско.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 13:37



Е, аз най-малко ще седна тук да спрятам мини процес или ще търся логични, че и нелогични доказателства в защита или подкрепа на някаква теза.
Според либийското правосъдие, до този момент, тези хора са виновни.Нормално е някои хора да ликуват от присъдите им, щом им се казва, че вината им е доказана.
Ние с тебе мислим друго, но те вярват във виновността им.
Версиите са много, някои изглеждат и логични.
Имало е СПИН там, вероятността за някаква конспирация с цел изтребване на либийския народ е направо малоумна, ама.......ПАРИТЕ не са чужди за нашите хора.Възможно ли е за пари да са правили всякакви простотии?ДА - възможно е.А ако тези пари идват от някой болен мозък, като този, който прати самолетите по кулите в Ню Йорк?А този вариант невъзможно ли ти звучи?Защото точно това ме попита моя близка приятелка, която е всичко друго, но не и тъпа варварка, а човек, който приема като възможни всички варианти.
Ти какво мислиш?

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 13:46



вероятно са вършили далаверки или са варили ракия, както се беше чуло, в нарушение на местните закони

В интерес на истината, доста българи в Либия варят ракия. Комшиите им - либийци знаят за това, чакат ракията да стане, отиват "по комшийски" да я опитат и се напиват кати свине. След това портят българите в местната управа. Така стоят нещата.
И друго. Поради факта, че алкохолът в Либия е забранен, се счита автоматично, че такъв не се употребява. Следователно няма такова нещо, като алкохолни проби при пътно-транспортни произшествия. Само че либийците си пийват нелегално и после карат на зиг-заг. Това как ще го коментирате?



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 13:50



Да, невъзможно ми звучи, а и не съм чула нито едно доказателство или улика за подобен отвратителен заговор. Абсурдно ми звучи.

Човек допуска някакви неща според нивото на съзнанието си и начина си на мислене. Аз съм от тези, малцината май у нас, които не вярват в теориите за световната конспирация и подобните на нея.

Да се мисли, че за пари тези жени, каквито и човешки пороци да притежават, биха сторили "простотията", както се изразяваш, да убият стотици деца, не се побира в моя начин на мислене. По никакъв начин. За да вярва човек в такива теории, трябва самият той да е доста порочен.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 13:52



Ами като типичното всеобхватно лицемерие, което е начин на живот в държави, където върховенство имат религиозните закони. Уж!



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 14:00



Никой не говори за световни конспирации, особено що се отнася до една такава бедна и, да ме извинят либийците, незначителна държава като Либия, отдавна сме излезли от естетиката на приключенските романи от началото на миналия век, но да отричаш изцяло способността на някакви човешки индивиди, които не познаваш, да извършат престъпление, ми се струва някак доста лековерно, да не кажа повърхностно.Извинявай, ама какво по-различно има в пласьориъте на дрога, някои от които да съвсем "добри деца", от добри семейства, има ги сред нас и никой не се замисля, че са готови да си шитнат некачествената дрога заради едните пари на някое "другарче", което ще ритне камбаната на следващия ъгъл.
Това невероятно ли ти изглежда? Или това е друго?Или просто не съществува, а е само в моя или нечий друг перверзен мозък?
В своя живот съм се научила на едно - хората могат всичко.Това дали аз го смятам за нормално далече не означава, че е невъзможно да бъде сторено.
А хората, които знаят, че внасят някаква лекарствена пратка, която е опасна, но за пари я пускат в мрежата?Или и това е различно?
Хей...има толкова примери, че не ми се мисли.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Drona]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано20.12.06 14:13



И насред страницата с подписа ти се хили реклама на екскурзии в Либия!

Просто нямам думи! Парите не се спират пред нищо!








Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 14:19



Много буквално прие намека за световната конспирация.

Изместваме темата в посока на това кой и защо вярва или пък не вярва във виновността на медиците. Така, както си изразила мнението си, темата става адски обширна и не ми се пише точно сега по нея по този глобален и абстрактен начин.

Да разбирам ли, че и ти, както либийския съд, отхвърляш доказателставата по делото от страна на учени със световен авторитет и доказани специалисти по въпросите на СПИН поради абстрактни съмнения и подозрения, че по принцип не е изключено човешки същества да са способни на такова ужасно престъпление?! В името на такива съмнения оправдано ли е обаче човешки същества да бъдат осъдени на смърт- без доказана вина? ( Да не говорим пък въобще по темата "смъртна присъда"

.) Защото либийците могат да вярват, че те са виновни, но тяхната вяра в случая не важна- важното е, че липсват доказателства за вина и че единствените" самопризнания" са изтръгнати чрез физически мъчения, което автоматически ги прави недостоверни.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 14:34



Не съм запозната с материалите по делото, не зная какви са доказателствата, познанията ми се базират на изнесеното в българската преса.
Това, че е имало СПИН там отдавана по принцип не означава автоматично,че те не са заразили някого с него.Нали?

Аз подчертах неколкократно, че въпросът за тяхната невинност или виновност, колкото и арогантно да звучи, не е обект на моето възмущение що се отнася до присъдите им, мене ме мъчи това, че като българка не се чувствам част от държава, имаща механизъм да ме измъкне от подобна ситуация, ако изпадна в нея.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.12.06 15:56



Ами да - ще се плаща, ако е нужно.Ще им се опрощава дълг, каквото трябва

Ето това исках да чуя!
интересно ми е, ако твоето дете , което не е заразило и убило никого умишлено или неумишлено, се разболее, и ти не можеш да му платиш лечението, колко точно пари ще даде за него българската държава?
Колко лева са дадени, за да не умират хората от глад по улиците, от студ, за да не спят деца по улицата?
Защо, когато се пусне поредната обява за животоспасяваща операция на дете, никой не казва, какво прави ДЪРЖАВАТА, за да спаси неговия живот?
Кой живот струва толкова милиона? твоят, моят, нашият, на всички деца в България?...
Господи! Как се оставяте медиите да ви промиват мозъците!



Тема Re: интересно ми е само...нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.12.06 15:58



Как се връзва твоя твърдение с горния разказ, който ти описваш?...
Някой отива да налива масло в пожара и това го прави отличен пожарникар?...





Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Markizata]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 16:04



Опасявам се, че не си изчела всичките ми мнения. Лайтмотивът в тях е:Трябва да се направи всичко възможно, за да се чувства всеки един от нас част от една държава, която се грижи за живота му, когато е попаднал под влиянието на институция, чужда на неговата собствена.Именно, за да съм сигурна, че аз, ти, детето ми, децата ни, ако изпаднат в подобно положение, ще бъдат защитени на такова ниво.
Останалите проблеми на държавата, които не са чужди на много други страни, не са обект на дискусия за мене в тази тема.Те са част от живота, нещо, с което търсим механизми да се справим по всички човешки и административни пътища, които са ни достъпни.
Тежка тема, ако я подхванем, няма да има край.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Markizata]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 16:29



Как се оставяте медиите да ви промиват мозъците!

Край! Намерихме виновните! Естествено, за всички злини в тази държава са виновни медиите и никой друг!
Убийте вестоносеца и дано спите спокойно след това.



Тема Искам да дам малко...нови [re: esprit]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано20.12.06 17:06



информация за това как се работи там,без да правя коментари кой виновен и кой не.
Бях за 2 год. в Либия по това време и нещата които пиша съм ги видял със собствените си очи.
1.Обикновенно при започване на работа в болница се прави график на сестрите и лекарите.Абсолютно невъзможно е смяната да е само от чужденци.Винаги началник на смяната за сестрите е либийка,въпреки че може и да не е сестра,но тя седи в кабинета с консумативите и сестрите разтварят антибиотици или вземат спринцовки и ампули пред или от нея.Майките и децата,пациентите по принцип,обикновенно я питат какво им се прави и защо.За лекарите-има поне един либиец или либийка,които може и да не са лекари,а ги водят сестри и те присъстват при прегледите или при манипулациите.До тук:винаги има арабин около теб.По всяко време на деня и ноща,докато си на работа.
2.Има т.нар. полиция за чужденците,която проучва и следи всеки чужденец с кого контактува,къде ходи и за това се пишат доклади.Винаги ,когато сме се събирали само българи по повод на празник(Коледа,Нова година и т.н)са намирали повод да дойдат араби.Било да питат нещо,било да търсят някой.
3.Арабите имат лошия навик да смятат вещите(цигари,запалка,чаша,чанта) за обща собственост.Не се свенят да ти вземат чашата,от която пиеш,за да пият и те.Или да ти бръкнат в чантата,за да си вземат цигари или запалка,или просто да полюбопитстват какво има вътре.
4.Тестове за СПИН се правят само при кръвопреливане,и то сухи(бързи тестове),а кръв първо се търси и взема от фамилията(роднините на болния)и ако няма,чак тогава от Кръвната банка.
5.Има доста публични домове-нелегални,но известни на всички и пълни с мароканки,които уж са сервитьорки.Отделно си има проституция,негласно разбира се.
6.Секстуризма е доста разпространен-към Мароко,Алжир,Тунис.
7.Поне аз където бях,винаги е имало еднократни консумативи и лекарства.
Сигурно има и още неща,но ако се сетя,ще ви пиша.

много сме,луди сме!



Тема Re: Искам да дам малко...нови [re: Дokи]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано20.12.06 17:11



П.П.Ако българи работят в лаборатория,те са само първа смяна и с началник арабин.Тестовете за СПИН се правят задължително от араби.Кръвните банки или биопродуктите се носеха до отделенията от араби и се приемаха от араби.Българите веднаж годишно ни караха под строй за СПИН и Васерман,като кръв ни вземаха араби и същите работеха с тестовете.Без такова изследване няма нов договор.
П.П.П.Без входна или изходна виза в паспорта не може да си тръгнеш,или влезеш.Имаше случаи-договора изтича и човек чака 6-10месеца за изходна виза,без някой да му дава пари или да го интересува как и с какво живее.И без обяснение защо.Много често прибираха задграничните паспорти(на нас след луд скандал и заплаха за бойкот ни ги върнаха) и издаваха нещо като лични карти със снимка и нещо на арабски.

много сме,луди сме!

Редактирано от Дokи на 20.12.06 17:20.



Тема Понякога имам чувството,че една майка ни е раждаланови [re: Hell]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.12.06 17:17



Абсолютно съм съгласна с теб. Майка ми се върна от Либия 1999 година. Така и не си взе последните пари, защото там ги правеха на луди като тръгнат да си развалят контрактите, но им тегли една майна и си дойде. А всички тези, дето седят там за 1000 долара повече, просто... абе, нямам думи.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Има проблеми с визитенови [re: Petkana_Divata]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.12.06 17:22



но не е невъзможно да си тръгнеш. Питай колко българи са потърсили съдействие от посолството ни в Триполи, за това, че им е отказана изходна виза. Истината е, че хората, които са там, така са свикнали с мизерията и с пестенето на стотинките, че голяма част от тях вече не приличат на хора.



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: интересно ми е само...нови [re: Markizata]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 17:23



Питай Доки, той ще ти обясни.



Тема Re: Има проблеми с визитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 17:26



Питай колко българи са потърсили съдействие от посолството ни в Триполи, за това, че им е отказана изходна виза.

Добре де, защо, при това положение, д-р Здравко Георгиев все още се намира в Либия? При това, доколкото знам, живее в самото посолство...



Тема Ти знаеш че са..нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано20.12.06 17:30



търсили,ама я виж колко са получили!!При работно време от 10-12 и от 14-16ч. а ти си на 1500км.,какво правиш?На всеки вход,изход на населено място че и на всеки 150-200км. има постове от полицията и спират всички коли за проверка на документи,ако си с проблем и без документи,как ще стигнеш до Триполи?

много сме,луди сме!



Тема Re: Ти знаеш че са..нови [re: Дokи]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.12.06 18:01



Да, за тези, които са извън Триполи не споря. И че посолствата ни никога не са си на мястото също не споря. Но че когато майка ми си дойде, там имаше един куп хора, които и обясняваха колко е хубаво да остане, това пък ти не можеш да го оспориш.

Просто тез хора въобще нямаха желание да си тръгнат. От познатите на майка ми, които имаха желание, си тръгнаха. Е, направиха ги на маймуни, не им изплатиха по 1000-3000 долара, но се отърваха.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.12.06 19:55



Е, определено не съм измислила аз термина "четвъртата власт"


За съжаление, както всички останали власти, така и четвъртата е в ръцете на идиоти. А които не са, трябва да "следват стадото", за да оцелеят. Поправи ме ако греша!
Аз питам - защо не говорят медийте за случая Белмейски?За десетките деца, страдащи от левкимия и чакащи животоспасяващи операции...за детското насилие, което вече стана ежедневие, за трафика на жени, за които повечето от жертвите не са и чуваи, за разбитите пътища, по които минава живота ни и това, ЗАщО са разбити, за онези, които българските лекари осъждат на смърт с действията си или на нещастно съшествуване като ....такива случаи се случват всеки ден. Аз лично, мога да ти разкажа още много такива. Само че те си умират хората тихо, кротко, без никой да е разбрал! без медии, без речи на президента, без занимаване на целия свят с въпроса.
Аз питам, като има такъв огромен интерес към несправедливо съдените - къде е интересът към онези, които бяха разстреляни от българската държава без съд и присъда за "престъплениеяп против отечеството и комунистическата партия" или осъдени с по 1 заседание?...Техните близки все още са живи...дали те някога ще получат и една милионна от вниманието, което отделиха медиите, държавата и всички на тези мед. сестри?...И дали това е било по - малко несправедливо, което НАШАТА държава е правила преди едни 50 години?...
Да, било е диктатура. Либия също е. И, като си напуска някой държавата , за да работи в една диктаторска и дивашка държава като Либия, какво може да направим ние или българското правителство по въпроса?...Ето това ме интересуваше.
интересува ме, също, дали ще се намерят не 30, не 300 милиона долара, а много по - малко, за да се спасят няколко български деца, няколко болни, за които има надежда...Преди да се подаряват на либийската държава!
и къде е участието на медиите в цялата тази ситуация...



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Markizata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 20:11



За това, че твърде прибързано забравихме престъпленията на нашия комунистически режим, че и даже въобще не пожелахме да достигнем като нация до единствения възможен катарзис след запознаване с миналото, преминаващо и през наказание за виновните, но и опрощение, съм абсолютно съгласна.

Мисля, че ни се иска да имаме национално достойнство, като имаме твърде малко човешко такова.

А че медиите, без да мисля, че са виновни за всичко, защото и те са една извадка от нашето БГ- общество, не са на висотата на високо- благородната си мисия, съм също съгласна. Уви, те прекрасно илюстрират ежедневно нашенската поговорка "Всяко чудо- за три дни", тъй като след темите, които си избрала, могат да бъдат изброени страшно много други теми, които биха били грандиозно скандални или фундаментални за едно уважаващо себе си общество, но тук те много бързо потъват в мъглата на всеобщото безразличие. Или скандалите просто са твърде много?!





Тема Re: Искам да дам малко...нови [re: Дokи]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано21.12.06 10:20



Доки,по дърти колежки били на работа в Либия са ми разказвали,че жените ако вървят сами по улицата арабите мъже ги щипели.Чужденките имали осигурен превоз до болницата.А нашите нали бедна държава ходили пеша.
Това за лабораторията е вярно и на мен така ми разказаха,работели само през деня.И че арабите постоянно ти висят на главата,също.

От всичко разказано от теб,стигам до извода,че нашите са невинни.
Преди се спрягаха слухов,че са дребни риби от черната борса за кръв и органи,която съществува от татово време.Но мисля ,че са пресилени.
разкажи още нещо ,ако се сетиш:-)





Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Markizata]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.06 10:49



Терминът "четвърта власт" е измислен от един човек, който е бил по-умен от всички нас, взети заедно. Казва се Емил Зола. Статията, в която терминът е употребен за първи път, се казва "Аз обвинявам" и е публикувана на 13 януари 1898 година в либералния френски вестник "Орор". Повод за публикацията е общественото мнение във Франция по повод на аферата "Драйфус".
Смятам този въпрос за изяснен.
Останалото, което си написала, ме кара да мисля, че или не четеш вестници, или говориш, преди да мислиш.
Ти в Пазарджик ли живееш?
Ако не живееш там, как научи за сестри Белнейски? Какво, по-специално, държиш да прочетеш още за тях? Аз, лично, съм прочела всичко, освен името на убиеца. Ако имаш претенции относно липса на информация, можеш да я изискаш от РПУ - Пазарджик. Но, предполагам, няма да го направиш. По-лесно е да се "убие вестоносеца". Пък и по-безопасно. Нищо, ние сме свикнали.
Мога да ти отговоря и на другите въпроси, но не смятам, че има смисъл. Така или иначе, мнението ти за нас няма да се промени. Пък и, да ти кажа честно, не държа това да стане непременно.
Но искам категорично да заявя нещо, защото, предполагам, и други хора, освен тебе ще прочетат този постинг.
Ако разчитахме само на българските политици - любители на "тихата дипломация", никой днес нямаше да знае за случая с медицинските сестри. Световната общественост нямаше да има как да реагира, нямаше да се правят паралелни анализи в Оксфорд, дори и либийските деца нямаше да са в модерни европейски болници.
Всичко това стана благодарение на нас. И да не ни го признавате, все тая. Ние решихме да бъдем непослушни и да дразним либийците, въпреки че политиците искаха друго. Имали сме проблеми, естествено. Но това не е важно.
Е, вие, разбира се, сте безгрешни и ви е позволено да хвърляте камъни. Правете го. Ние сме свикнали.



Тема Re: Искам да дам малко...нови [re: esprit]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано21.12.06 12:29



За превоза не е вярно.Има служебни автобуси,които в определено време минават и събират работниците,които са на смяна,а след смяна ги връщат по квартирите.За точността им обаче...
За щипането-в големите градове е така,но в малките се отнасят с уважение и такива неща няма.Е,за някои с "по-свободно поведение" се прави изключение.

много сме,луди сме!



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано21.12.06 12:41



Знаеш ли, понеже уважавам мненията ти, които съм чела досега и понеже бих изместила прекалено темата в съвсем друга посока, не бих искала по- пространно да излагам становището си за по- голямата част от БГ- журналистиката и доколко тя съвестно и адекватно изпълнява мисията си не само на информиращ за ставащото, а и на будител на общественото мнение и на морален коректив. Пък и постингът ти не е адресиран към мен.

Едно от нещата, които ме отблъскват например в огромната част от ежедневниците, е махленският им пошъл език и тук няма защо някой да ни обяснява, че това е живият език и да го противопоставя на сухия, идеологически- клиширан език от близкото минало. А че немалка част от печатните медии( визирам вестниците) са "слугински" в позициите си, няма нужда от коментар. Още си спомням кичозните, огромни черни букви във връзка с един, добре познат трагичен случай от близкото минало, когато в известен ежедневник беше написано:" БЪЛГАРИЯ УБИ ДЕТЕ". Това е само един мъничък пример. Спомням си тоталната промяна за рекордно- къс срок на политиката на един вестник със смяната на собственика. Срашно много са нещата, които мога да коментирам, но нито имам време, нито е нужно точно сега, защото не желая да обвързвам темата за съдбата на българските медици в Либия с ролята на нашите журналисти- аз поне не търся вина у тях по конкретния случай. Но като цяло на нашата журналистическа гилдия и липсва достойнство и доблест, за да се изправи решително срещу властта по казуси, които имат връзка с моралните ценности на нацията- въпросът с досиетата например и много други. Журналистите са тези, които не трябва да спират да бият камбаната, а не после да питат от малкия екран " и като казахме еди-какво си, какво се случи- нищо". Ами казвайте го често, будете заспалото българско общество, не се отказвайте, не се занимавайте с махленска журналистика и стига обвинявахте все Костов и за ланския сняг( моля да не бъда веднага подозирана в пристрастия).

За ужасния вкус на вестниците, в който няма нищо европейско, да излизат по Гергьовден или Коледа със снимчици на заклани агнета или прасета по първите си страници, или да наричат бездомните кучета задължително "помияри" е направо бял кахър да се говори. Простотията и безкултурието имат съществено място по страниците на печата и лошото е, че те имат своето отражение върху вкуса и мисленето на хората.

Съзнавам че, след като се оказваш част от съсловието, може и да се почувстваш неприятно засегната от написаното от мен (всъщност нещата, които ме вълнуват по тази тема, са далеч, далеч повече), но аз пък се радвам, че имам възможност да изразя мнение пред представител на гилдията- не че в личен план нямам познати, които се занимават със същото. И се надявам, че не си от тези, които визирах съвсем накратко и не от тези, за които журналистическото перо на например В. Велева е образецът, достоен за "журналист на годината", както беше обявено преди някоя и друга година.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.06 12:59



Ще бъда кратка.
Нещата, които пишеш, са истина. Това се получава, защото повечето хора си мислят, че нашият занаят е лесен. Поради тази причина - от който не става друго, вземе, че стане журналист. /Валерия Велева също е в този списък./ Уверявам те, че в гилдията няма сериозен колега, който да я счита за "образец".
Така, както ме четеш, сама прецени, аз къде се намирам в твоята класация. Не се засягам, защото зная, че, пишейки постинга си, не си имала предвид мене и тези, които аз наричам "колеги".
В крайна сметка - всеки си избира, на кого да служи, а също и какво да чете, слуша и гледа. Вероятно тези като мене биха били скучни на феновете на Азис.
Светът е шарен.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано21.12.06 13:05



Нямам класация, но те уверявам,че, така както те чета, сериозно те подозирам, че не си от категорията, за която мнооого накратичко написах това- онова. И това ме радва.





Тема Мога да те уверя.....нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано21.12.06 17:08



....че добрите журналисти се скъсват от бачкане всеки ден. Работят по 16 часа на ден. И затова са добри, дават ги по телевизията, слушаме им гласовете по радиото, четем ги по вестниците. И имената им са публично известни.
Добрите журналисти нямат време да се упражняват в словесна риторика по форумите.






Тема Re: Мога да те уверя.....нови [re: abettor]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.06 17:38



Добрите журналисти нямат време да се упражняват в словесна риторика по форумите.


Добрите адвокати - още по-малко.
Както и да си търсят клиенти там, понеже иначе няма кой да ги препоръча.



Тема Re: Мога да те уверя.....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор anbra (аз)
Публикувано21.12.06 18:20



Адвокатите са или кадърни, или некадърни.
Или защитават добре интересите на клиента си и той печели делото, или не.
Това няма връзка с форумите, повярвай ми.
А в конкретния случай, още по-малко.

За журналистите ще се въздържа от коментар.
Личен опит, лично мнение.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Мога да те уверя.....нови [re: abettor]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано21.12.06 18:26



Това, че добрите журналисти "ги дават по телевизията" много ме развесели. Разбира се, има и много добри журналисти, но ако това като цяло е каймакът на журналистическата мисъл, дето го дават по телевизията, нивото ни е много ниско. Освен от бачкане по 16 часа на ден, за тази работа трябва талант, ум, сърце и гражданска доблест. Аз лично имам забележки по този въпрос.
И защо трябва да ме уверяваш, не разбрах.



Тема Re: Мога да те уверя.....нови [re: anbra]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.06 18:26



Конкретният случай е неспасяем.

За журналистите ще се въздържа от коментар.
Личен опит, лично мнение.


И защо се въздържаш? Хайде, давай. Тука съм и няма да бягам. Най-накрая ще се призная за виновна за глада в Сомалия, войната в Ирак и терористичните атаки в Европа. После всички вие, безгрешните, дето хвърляте камъка, ще спите спокойни.



Тема Re: Мога да те уверя.....нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.06 18:29



Той, вероятно, има предвид Слави Трифонов.



Хайде на бас, че господинът няма да може да изброи пет имена на добри журналисти, които "говорят по радиото".



Тема Re: Мога да те уверя.....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано21.12.06 18:33



Аз пък си мислех, че и Ю. Вучков му е в класацията.





Тема Re: Искам да дам малко...нови [re: Дokи]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано21.12.06 18:34



Нещо друго?:-)





Тема Грешка!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано21.12.06 18:35



Пардон, понижих Вучков в длъжност- той е ТВ- проповедник, а не журналист. Пък и това хармонира повече с образованието му.



Леле, уж говорехеме за медиците ни в Либия...



Тема Re: Мога да те уверя.....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано21.12.06 19:28



Виновна си, че освен да плюеш, скрита зад анонимността си, друго журналистическо в теб не видяхме.
Само дето в този клуб ни познават - и мен, и бившата ми.
Теб не те познават.
Но може би ще се представиш, "журналистке"?
Или ще кажеш нещо за съдбата на Колев. Ама без да искаш пари за това....





Тема Бъркаш.....нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано21.12.06 19:29



...Петкана Дивата ми е в класацията. Искала да прави филм за Либия....


Опази, Боже!



Тема Да ,бе.....нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано21.12.06 19:33



.... добрите журналисти никъде не ги дават, не ги публикуват, те са никому неизвестни. Стоят си по цял ден в офиса, ползват интернета на шефа и си губят времето по форуми.
Наистина това са добрите журналисти, пу как не се сетих.





Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: esprit]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 20:39



що ли не вземете да престанете с лицемерието
кому е притрябвяло
хората са с тежък проблем и ще е по-добре просто да се опитате да не
вадите дивиденти поне от това



Тема Re: Ако забелязваш,нови [re: Petkana_Divata]  
Автор anbra (аз)
Публикувано21.12.06 23:39



говоря за конкретен човек.
Въздържам се от коментар, тъй като не те познавам и лично за теб не мога нищо да кажа.
Въпрос на решение е дали да споделиш публично собствените си виждания относно каквото и да било.
Все пак, за да стане скандал, трябват поне двама души...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Грешка!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано22.12.06 09:41



Слушай сега, това е сериозно.
Той има близки отношения с Мис Климактериум и я смята за връх на сладоледа. Тя пък му се подмазва, като му подарява разни брошки и му пише по сайтовете.



Забравих - и Евгени Минчев.

Редактирано от Petkana_Divata на 22.12.06 09:42.



Тема Re: Мога да те уверя.....нови [re: abettor]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано22.12.06 10:07



Ама без да искаш пари за това....



Брей! Много пък си бил стиснат! Сто пъти съм ти обяснявала, че информацията е капитал, но, явно, не ти стига до двете гънки.
Ти плати ли си задълженията към държавата, че да си позволяваш да ми раздаваш морал тука?



Тема Някак си.....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано22.12.06 11:24



....колкото и да ти го набивам в гаванката не можеш да разбереш, че не се прави "капитал" на гърба на чуждо нещастие.
Още повече, че се самопровъзгласи за "организатор и координатор".
Е, дано да сте посъбрали с напалмоф някой и друг леф, че да сложите нещо на коледната си трапеза.





Тема Re: Някак си.....нови [re: abettor]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано22.12.06 11:28



....колкото и да ти го набивам в гаванката не можеш да разбереш, че не се прави "капитал" на гърба на чуждо нещастие.

Брей! Това адвокат ли ми го казва???





Тема Празни приказки!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано22.12.06 11:46



Пое една инициатива и я докара до "дайте пари на Напалмофф - той държи касата" и "информацията струва пари".
Не можеш да организираш изваждане на един човек от ареста, а се пънеш да ходиш в Либия!
Че и претенции за журналист имаш. Смешка!





Тема Re: Да ,бе.....нови [re: abettor]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано22.12.06 11:50



В по- нормалните страни, да речем, авторитетът на журналисти и критици, ако щеш, които имат честта да пишат в сериозните и големи вестници и списания, е обикновено по- голям от този на тези, които " ги дават" по телевизиите. Думата им тежи! С нея се съобразяват.
Много ми е интересно освен приятните лица на водещи на предавания, къде виждаш голямата журналистика, която анализира сериозните проблеми на обществото, по нашите телевизии? Популярните лица от екрана все още не означават добра и сериозна журналистическа мисъл. Колко са тези хора в националната телевизия, да речем?
Да те дават по телевизията, уви у нас все още не е гаранция за качество. Ако е така, трябва вероятно да повярвам, че личностите, с които занимава хората предаване по националната телевизия като "Елит" са наистина елитът на нацията.





Тема Re: Празни приказки!нови [re: abettor]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано22.12.06 11:55



Не можеш да организираш изваждане на един човек от ареста

Ти сигурен ли си в това?

Пое една инициатива и я докара до "дайте пари на Напалмофф - той държи касата"

Много ясно, нито един адвокат не работи без пари. Трябваше да се плаща и събрахме средства. Ти, обаче, понеже си много принципен, отказа да дадеш. При това положение, откъде накъде ще ти се отчитам?

а се пънеш да ходиш в Либия!


Всъщност, може би наистина е по-добре да взема да снимам един филм за тебе. Ще го нарека "Роден на втори февруари". Много ще ти отива.

Не зная, дали случайно не си видял, че те попитах, плати ли си задълженията към държавата, че си позволяваш да учиш другите на морал. Не ми отговаряй. Повече няма да се занимавам с тебе, макар че ти се иска.
Ще се видим за снимките на филма. Направи си подходяща прическа.



Тема Нямаме спор...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано22.12.06 12:40



...."имат честта да пишат в сериозните и големи вестници и списания".
Не възразявам.
Въпросът е дали са добри журналисти тези, които се упражняват не "в сериозните и големи вестници и списания", а във форумите? Демонстрирайки блестяща словесност, чакайки да им дойде края на работния ден!





Тема Сигурен съм в това, ***!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано22.12.06 12:43



Ако беше направила нещо за Колев щеше да задръстиш пространството колко си велика.
При пълното ти мълчание и спотайване като лисугер е повече от ясно, че за теб това е било само кауза за изкарване на парички.

И не се пъни да направиш какъвто и да е филм. Просто не ставаш!



Редактирано от Moan на 22.12.06 13:33.



Тема Re: Сигурен съм в това, ***!нови [re: abettor]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано22.12.06 12:46



Не зная, дали случайно не си видял, че те попитах, плати ли си задълженията към държавата, че си позволяваш да учиш другите на морал. Не ми отговаряй. Повече няма да се занимавам с тебе, макар че ти се иска.

Редактирано от Moan на 22.12.06 13:34.



Тема И аз няма да се занимавам....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано22.12.06 12:58



....повече с теб.
Ти си като от оня виц - "А вие защо биете негрите?"
С такива хора по-добре да не си губя времето.






Тема Re: Нямаме спор...нови [re: abettor]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано22.12.06 13:02



Мен този въпрос по-малко ме занимава. Не знам към кого е зададен и защо трябва да е толкова важен.

Ако става въпрос за Петкана,то тя твърде рядко пише тук.

Ако пък ли става въпрос за мен( което не ми се вярва), аз съм човек със свободна професия и плаващо "работно време", който обикновено не пише тук от офиса и който често работи вечер.



Тема Re: И аз няма да се занимавам....нови [re: abettor]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано22.12.06 13:21



Амин - дай Боже!



Тема Re: И аз няма да се занимавам....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.12.06 13:48



Е к'во стана сега тука, щото тъкмо проявих интерес и вие се отказахте от дискусия.
Бря!
Нищо не схванах, надявах се в хода на диалога да ми се изяснят нещата, а то......свършииии.....



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: И аз няма да се занимавам....нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано22.12.06 14:29



Я, воайорка такава!


Бих ти обяснила, но се опасявам, че това същество отново ще се намеси, пък тъкмо се избавих от него!
Започвам абсолютно да разбирам бившата му жена, която едва ли не вдигна купон тука, като се освободи.

Редактирано от Petkana_Divata на 22.12.06 14:30.



Тема Re: И аз няма да се занимавам....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.12.06 14:51



Аха...подосещам се вече.И тя беше адвокат, нали така?!


Абе, стана ми интересно, напоследък изпитвам съмнително удоволствие от разни неща, в които има хъс, независимо дали в положителна или отрицателна посока.Важно е да се извие глас и аз се заслушвам с интерес.Даже ми се ще да се намеся, ама не съм в час с проблематиката, да му се не знае.

Времето е единственият критик без амбиции


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.