Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.12.06 19:55



Е, определено не съм измислила аз термина "четвъртата власт"


За съжаление, както всички останали власти, така и четвъртата е в ръцете на идиоти. А които не са, трябва да "следват стадото", за да оцелеят. Поправи ме ако греша!
Аз питам - защо не говорят медийте за случая Белмейски?За десетките деца, страдащи от левкимия и чакащи животоспасяващи операции...за детското насилие, което вече стана ежедневие, за трафика на жени, за които повечето от жертвите не са и чуваи, за разбитите пътища, по които минава живота ни и това, ЗАщО са разбити, за онези, които българските лекари осъждат на смърт с действията си или на нещастно съшествуване като ....такива случаи се случват всеки ден. Аз лично, мога да ти разкажа още много такива. Само че те си умират хората тихо, кротко, без никой да е разбрал! без медии, без речи на президента, без занимаване на целия свят с въпроса.
Аз питам, като има такъв огромен интерес към несправедливо съдените - къде е интересът към онези, които бяха разстреляни от българската държава без съд и присъда за "престъплениеяп против отечеството и комунистическата партия" или осъдени с по 1 заседание?...Техните близки все още са живи...дали те някога ще получат и една милионна от вниманието, което отделиха медиите, държавата и всички на тези мед. сестри?...И дали това е било по - малко несправедливо, което НАШАТА държава е правила преди едни 50 години?...
Да, било е диктатура. Либия също е. И, като си напуска някой държавата , за да работи в една диктаторска и дивашка държава като Либия, какво може да направим ние или българското правителство по въпроса?...Ето това ме интересуваше.
интересува ме, също, дали ще се намерят не 30, не 300 милиона долара, а много по - малко, за да се спасят няколко български деца, няколко болни, за които има надежда...Преди да се подаряват на либийската държава!
и къде е участието на медиите в цялата тази ситуация...



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Markizata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 20:11



За това, че твърде прибързано забравихме престъпленията на нашия комунистически режим, че и даже въобще не пожелахме да достигнем като нация до единствения възможен катарзис след запознаване с миналото, преминаващо и през наказание за виновните, но и опрощение, съм абсолютно съгласна.

Мисля, че ни се иска да имаме национално достойнство, като имаме твърде малко човешко такова.

А че медиите, без да мисля, че са виновни за всичко, защото и те са една извадка от нашето БГ- общество, не са на висотата на високо- благородната си мисия, съм също съгласна. Уви, те прекрасно илюстрират ежедневно нашенската поговорка "Всяко чудо- за три дни", тъй като след темите, които си избрала, могат да бъдат изброени страшно много други теми, които биха били грандиозно скандални или фундаментални за едно уважаващо себе си общество, но тук те много бързо потъват в мъглата на всеобщото безразличие. Или скандалите просто са твърде много?!





Тема Re: Искам да дам малко...нови [re: Дokи]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано21.12.06 10:20



Доки,по дърти колежки били на работа в Либия са ми разказвали,че жените ако вървят сами по улицата арабите мъже ги щипели.Чужденките имали осигурен превоз до болницата.А нашите нали бедна държава ходили пеша.
Това за лабораторията е вярно и на мен така ми разказаха,работели само през деня.И че арабите постоянно ти висят на главата,също.

От всичко разказано от теб,стигам до извода,че нашите са невинни.
Преди се спрягаха слухов,че са дребни риби от черната борса за кръв и органи,която съществува от татово време.Но мисля ,че са пресилени.
разкажи още нещо ,ако се сетиш:-)





Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Markizata]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.06 10:49



Терминът "четвърта власт" е измислен от един човек, който е бил по-умен от всички нас, взети заедно. Казва се Емил Зола. Статията, в която терминът е употребен за първи път, се казва "Аз обвинявам" и е публикувана на 13 януари 1898 година в либералния френски вестник "Орор". Повод за публикацията е общественото мнение във Франция по повод на аферата "Драйфус".
Смятам този въпрос за изяснен.
Останалото, което си написала, ме кара да мисля, че или не четеш вестници, или говориш, преди да мислиш.
Ти в Пазарджик ли живееш?
Ако не живееш там, как научи за сестри Белнейски? Какво, по-специално, държиш да прочетеш още за тях? Аз, лично, съм прочела всичко, освен името на убиеца. Ако имаш претенции относно липса на информация, можеш да я изискаш от РПУ - Пазарджик. Но, предполагам, няма да го направиш. По-лесно е да се "убие вестоносеца". Пък и по-безопасно. Нищо, ние сме свикнали.
Мога да ти отговоря и на другите въпроси, но не смятам, че има смисъл. Така или иначе, мнението ти за нас няма да се промени. Пък и, да ти кажа честно, не държа това да стане непременно.
Но искам категорично да заявя нещо, защото, предполагам, и други хора, освен тебе ще прочетат този постинг.
Ако разчитахме само на българските политици - любители на "тихата дипломация", никой днес нямаше да знае за случая с медицинските сестри. Световната общественост нямаше да има как да реагира, нямаше да се правят паралелни анализи в Оксфорд, дори и либийските деца нямаше да са в модерни европейски болници.
Всичко това стана благодарение на нас. И да не ни го признавате, все тая. Ние решихме да бъдем непослушни и да дразним либийците, въпреки че политиците искаха друго. Имали сме проблеми, естествено. Но това не е важно.
Е, вие, разбира се, сте безгрешни и ви е позволено да хвърляте камъни. Правете го. Ние сме свикнали.



Тема Re: Искам да дам малко...нови [re: esprit]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано21.12.06 12:29



За превоза не е вярно.Има служебни автобуси,които в определено време минават и събират работниците,които са на смяна,а след смяна ги връщат по квартирите.За точността им обаче...
За щипането-в големите градове е така,но в малките се отнасят с уважение и такива неща няма.Е,за някои с "по-свободно поведение" се прави изключение.

много сме,луди сме!



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано21.12.06 12:41



Знаеш ли, понеже уважавам мненията ти, които съм чела досега и понеже бих изместила прекалено темата в съвсем друга посока, не бих искала по- пространно да излагам становището си за по- голямата част от БГ- журналистиката и доколко тя съвестно и адекватно изпълнява мисията си не само на информиращ за ставащото, а и на будител на общественото мнение и на морален коректив. Пък и постингът ти не е адресиран към мен.

Едно от нещата, които ме отблъскват например в огромната част от ежедневниците, е махленският им пошъл език и тук няма защо някой да ни обяснява, че това е живият език и да го противопоставя на сухия, идеологически- клиширан език от близкото минало. А че немалка част от печатните медии( визирам вестниците) са "слугински" в позициите си, няма нужда от коментар. Още си спомням кичозните, огромни черни букви във връзка с един, добре познат трагичен случай от близкото минало, когато в известен ежедневник беше написано:" БЪЛГАРИЯ УБИ ДЕТЕ". Това е само един мъничък пример. Спомням си тоталната промяна за рекордно- къс срок на политиката на един вестник със смяната на собственика. Срашно много са нещата, които мога да коментирам, но нито имам време, нито е нужно точно сега, защото не желая да обвързвам темата за съдбата на българските медици в Либия с ролята на нашите журналисти- аз поне не търся вина у тях по конкретния случай. Но като цяло на нашата журналистическа гилдия и липсва достойнство и доблест, за да се изправи решително срещу властта по казуси, които имат връзка с моралните ценности на нацията- въпросът с досиетата например и много други. Журналистите са тези, които не трябва да спират да бият камбаната, а не после да питат от малкия екран " и като казахме еди-какво си, какво се случи- нищо". Ами казвайте го често, будете заспалото българско общество, не се отказвайте, не се занимавайте с махленска журналистика и стига обвинявахте все Костов и за ланския сняг( моля да не бъда веднага подозирана в пристрастия).

За ужасния вкус на вестниците, в който няма нищо европейско, да излизат по Гергьовден или Коледа със снимчици на заклани агнета или прасета по първите си страници, или да наричат бездомните кучета задължително "помияри" е направо бял кахър да се говори. Простотията и безкултурието имат съществено място по страниците на печата и лошото е, че те имат своето отражение върху вкуса и мисленето на хората.

Съзнавам че, след като се оказваш част от съсловието, може и да се почувстваш неприятно засегната от написаното от мен (всъщност нещата, които ме вълнуват по тази тема, са далеч, далеч повече), но аз пък се радвам, че имам възможност да изразя мнение пред представител на гилдията- не че в личен план нямам познати, които се занимават със същото. И се надявам, че не си от тези, които визирах съвсем накратко и не от тези, за които журналистическото перо на например В. Велева е образецът, достоен за "журналист на годината", както беше обявено преди някоя и друга година.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.06 12:59



Ще бъда кратка.
Нещата, които пишеш, са истина. Това се получава, защото повечето хора си мислят, че нашият занаят е лесен. Поради тази причина - от който не става друго, вземе, че стане журналист. /Валерия Велева също е в този списък./ Уверявам те, че в гилдията няма сериозен колега, който да я счита за "образец".
Така, както ме четеш, сама прецени, аз къде се намирам в твоята класация. Не се засягам, защото зная, че, пишейки постинга си, не си имала предвид мене и тези, които аз наричам "колеги".
В крайна сметка - всеки си избира, на кого да служи, а също и какво да чете, слуша и гледа. Вероятно тези като мене биха били скучни на феновете на Азис.
Светът е шарен.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано21.12.06 13:05



Нямам класация, но те уверявам,че, така както те чета, сериозно те подозирам, че не си от категорията, за която мнооого накратичко написах това- онова. И това ме радва.





Тема Мога да те уверя.....нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано21.12.06 17:08



....че добрите журналисти се скъсват от бачкане всеки ден. Работят по 16 часа на ден. И затова са добри, дават ги по телевизията, слушаме им гласовете по радиото, четем ги по вестниците. И имената им са публично известни.
Добрите журналисти нямат време да се упражняват в словесна риторика по форумите.






Тема Re: Мога да те уверя.....нови [re: abettor]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.12.06 17:38



Добрите журналисти нямат време да се упражняват в словесна риторика по форумите.


Добрите адвокати - още по-малко.
Както и да си търсят клиенти там, понеже иначе няма кой да ги препоръча.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.