Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Markizata]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 16:04



Опасявам се, че не си изчела всичките ми мнения. Лайтмотивът в тях е:Трябва да се направи всичко възможно, за да се чувства всеки един от нас част от една държава, която се грижи за живота му, когато е попаднал под влиянието на институция, чужда на неговата собствена.Именно, за да съм сигурна, че аз, ти, детето ми, децата ни, ако изпаднат в подобно положение, ще бъдат защитени на такова ниво.
Останалите проблеми на държавата, които не са чужди на много други страни, не са обект на дискусия за мене в тази тема.Те са част от живота, нещо, с което търсим механизми да се справим по всички човешки и административни пътища, които са ни достъпни.
Тежка тема, ако я подхванем, няма да има край.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Markizata]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 16:29



Как се оставяте медиите да ви промиват мозъците!

Край! Намерихме виновните! Естествено, за всички злини в тази държава са виновни медиите и никой друг!
Убийте вестоносеца и дано спите спокойно след това.



Тема Искам да дам малко...нови [re: esprit]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано20.12.06 17:06



информация за това как се работи там,без да правя коментари кой виновен и кой не.
Бях за 2 год. в Либия по това време и нещата които пиша съм ги видял със собствените си очи.
1.Обикновенно при започване на работа в болница се прави график на сестрите и лекарите.Абсолютно невъзможно е смяната да е само от чужденци.Винаги началник на смяната за сестрите е либийка,въпреки че може и да не е сестра,но тя седи в кабинета с консумативите и сестрите разтварят антибиотици или вземат спринцовки и ампули пред или от нея.Майките и децата,пациентите по принцип,обикновенно я питат какво им се прави и защо.За лекарите-има поне един либиец или либийка,които може и да не са лекари,а ги водят сестри и те присъстват при прегледите или при манипулациите.До тук:винаги има арабин около теб.По всяко време на деня и ноща,докато си на работа.
2.Има т.нар. полиция за чужденците,която проучва и следи всеки чужденец с кого контактува,къде ходи и за това се пишат доклади.Винаги ,когато сме се събирали само българи по повод на празник(Коледа,Нова година и т.н)са намирали повод да дойдат араби.Било да питат нещо,било да търсят някой.
3.Арабите имат лошия навик да смятат вещите(цигари,запалка,чаша,чанта) за обща собственост.Не се свенят да ти вземат чашата,от която пиеш,за да пият и те.Или да ти бръкнат в чантата,за да си вземат цигари или запалка,или просто да полюбопитстват какво има вътре.
4.Тестове за СПИН се правят само при кръвопреливане,и то сухи(бързи тестове),а кръв първо се търси и взема от фамилията(роднините на болния)и ако няма,чак тогава от Кръвната банка.
5.Има доста публични домове-нелегални,но известни на всички и пълни с мароканки,които уж са сервитьорки.Отделно си има проституция,негласно разбира се.
6.Секстуризма е доста разпространен-към Мароко,Алжир,Тунис.
7.Поне аз където бях,винаги е имало еднократни консумативи и лекарства.
Сигурно има и още неща,но ако се сетя,ще ви пиша.

много сме,луди сме!



Тема Re: Искам да дам малко...нови [re: Дokи]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано20.12.06 17:11



П.П.Ако българи работят в лаборатория,те са само първа смяна и с началник арабин.Тестовете за СПИН се правят задължително от араби.Кръвните банки или биопродуктите се носеха до отделенията от араби и се приемаха от араби.Българите веднаж годишно ни караха под строй за СПИН и Васерман,като кръв ни вземаха араби и същите работеха с тестовете.Без такова изследване няма нов договор.
П.П.П.Без входна или изходна виза в паспорта не може да си тръгнеш,или влезеш.Имаше случаи-договора изтича и човек чака 6-10месеца за изходна виза,без някой да му дава пари или да го интересува как и с какво живее.И без обяснение защо.Много често прибираха задграничните паспорти(на нас след луд скандал и заплаха за бойкот ни ги върнаха) и издаваха нещо като лични карти със снимка и нещо на арабски.

много сме,луди сме!

Редактирано от Дokи на 20.12.06 17:20.



Тема Понякога имам чувството,че една майка ни е раждаланови [re: Hell]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.12.06 17:17



Абсолютно съм съгласна с теб. Майка ми се върна от Либия 1999 година. Така и не си взе последните пари, защото там ги правеха на луди като тръгнат да си развалят контрактите, но им тегли една майна и си дойде. А всички тези, дето седят там за 1000 долара повече, просто... абе, нямам думи.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Има проблеми с визитенови [re: Petkana_Divata]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.12.06 17:22



но не е невъзможно да си тръгнеш. Питай колко българи са потърсили съдействие от посолството ни в Триполи, за това, че им е отказана изходна виза. Истината е, че хората, които са там, така са свикнали с мизерията и с пестенето на стотинките, че голяма част от тях вече не приличат на хора.



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: интересно ми е само...нови [re: Markizata]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 17:23



Питай Доки, той ще ти обясни.



Тема Re: Има проблеми с визитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 17:26



Питай колко българи са потърсили съдействие от посолството ни в Триполи, за това, че им е отказана изходна виза.

Добре де, защо, при това положение, д-р Здравко Георгиев все още се намира в Либия? При това, доколкото знам, живее в самото посолство...



Тема Ти знаеш че са..нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано20.12.06 17:30



търсили,ама я виж колко са получили!!При работно време от 10-12 и от 14-16ч. а ти си на 1500км.,какво правиш?На всеки вход,изход на населено място че и на всеки 150-200км. има постове от полицията и спират всички коли за проверка на документи,ако си с проблем и без документи,как ще стигнеш до Триполи?

много сме,луди сме!



Тема Re: Ти знаеш че са..нови [re: Дokи]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.12.06 18:01



Да, за тези, които са извън Триполи не споря. И че посолствата ни никога не са си на мястото също не споря. Но че когато майка ми си дойде, там имаше един куп хора, които и обясняваха колко е хубаво да остане, това пък ти не можеш да го оспориш.

Просто тез хора въобще нямаха желание да си тръгнат. От познатите на майка ми, които имаха желание, си тръгнаха. Е, направиха ги на маймуни, не им изплатиха по 1000-3000 долара, но се отърваха.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.