Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 13:37



Е, аз най-малко ще седна тук да спрятам мини процес или ще търся логични, че и нелогични доказателства в защита или подкрепа на някаква теза.
Според либийското правосъдие, до този момент, тези хора са виновни.Нормално е някои хора да ликуват от присъдите им, щом им се казва, че вината им е доказана.
Ние с тебе мислим друго, но те вярват във виновността им.
Версиите са много, някои изглеждат и логични.
Имало е СПИН там, вероятността за някаква конспирация с цел изтребване на либийския народ е направо малоумна, ама.......ПАРИТЕ не са чужди за нашите хора.Възможно ли е за пари да са правили всякакви простотии?ДА - възможно е.А ако тези пари идват от някой болен мозък, като този, който прати самолетите по кулите в Ню Йорк?А този вариант невъзможно ли ти звучи?Защото точно това ме попита моя близка приятелка, която е всичко друго, но не и тъпа варварка, а човек, който приема като възможни всички варианти.
Ти какво мислиш?

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.12.06 13:46



вероятно са вършили далаверки или са варили ракия, както се беше чуло, в нарушение на местните закони

В интерес на истината, доста българи в Либия варят ракия. Комшиите им - либийци знаят за това, чакат ракията да стане, отиват "по комшийски" да я опитат и се напиват кати свине. След това портят българите в местната управа. Така стоят нещата.
И друго. Поради факта, че алкохолът в Либия е забранен, се счита автоматично, че такъв не се употребява. Следователно няма такова нещо, като алкохолни проби при пътно-транспортни произшествия. Само че либийците си пийват нелегално и после карат на зиг-заг. Това как ще го коментирате?



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 13:50



Да, невъзможно ми звучи, а и не съм чула нито едно доказателство или улика за подобен отвратителен заговор. Абсурдно ми звучи.

Човек допуска някакви неща според нивото на съзнанието си и начина си на мислене. Аз съм от тези, малцината май у нас, които не вярват в теориите за световната конспирация и подобните на нея.

Да се мисли, че за пари тези жени, каквито и човешки пороци да притежават, биха сторили "простотията", както се изразяваш, да убият стотици деца, не се побира в моя начин на мислене. По никакъв начин. За да вярва човек в такива теории, трябва самият той да е доста порочен.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 13:52



Ами като типичното всеобхватно лицемерие, което е начин на живот в държави, където върховенство имат религиозните закони. Уж!



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 14:00



Никой не говори за световни конспирации, особено що се отнася до една такава бедна и, да ме извинят либийците, незначителна държава като Либия, отдавна сме излезли от естетиката на приключенските романи от началото на миналия век, но да отричаш изцяло способността на някакви човешки индивиди, които не познаваш, да извършат престъпление, ми се струва някак доста лековерно, да не кажа повърхностно.Извинявай, ама какво по-различно има в пласьориъте на дрога, някои от които да съвсем "добри деца", от добри семейства, има ги сред нас и никой не се замисля, че са готови да си шитнат некачествената дрога заради едните пари на някое "другарче", което ще ритне камбаната на следващия ъгъл.
Това невероятно ли ти изглежда? Или това е друго?Или просто не съществува, а е само в моя или нечий друг перверзен мозък?
В своя живот съм се научила на едно - хората могат всичко.Това дали аз го смятам за нормално далече не означава, че е невъзможно да бъде сторено.
А хората, които знаят, че внасят някаква лекарствена пратка, която е опасна, но за пари я пускат в мрежата?Или и това е различно?
Хей...има толкова примери, че не ми се мисли.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: Drona]  
Автор Бeзcъннa (head-on)
Публикувано20.12.06 14:13



И насред страницата с подписа ти се хили реклама на екскурзии в Либия!

Просто нямам думи! Парите не се спират пред нищо!








Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (пристрастен)
Публикувано20.12.06 14:19



Много буквално прие намека за световната конспирация.

Изместваме темата в посока на това кой и защо вярва или пък не вярва във виновността на медиците. Така, както си изразила мнението си, темата става адски обширна и не ми се пише точно сега по нея по този глобален и абстрактен начин.

Да разбирам ли, че и ти, както либийския съд, отхвърляш доказателставата по делото от страна на учени със световен авторитет и доказани специалисти по въпросите на СПИН поради абстрактни съмнения и подозрения, че по принцип не е изключено човешки същества да са способни на такова ужасно престъпление?! В името на такива съмнения оправдано ли е обаче човешки същества да бъдат осъдени на смърт- без доказана вина? ( Да не говорим пък въобще по темата "смъртна присъда"

.) Защото либийците могат да вярват, че те са виновни, но тяхната вяра в случая не важна- важното е, че липсват доказателства за вина и че единствените" самопризнания" са изтръгнати чрез физически мъчения, което автоматически ги прави недостоверни.



Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано20.12.06 14:34



Не съм запозната с материалите по делото, не зная какви са доказателствата, познанията ми се базират на изнесеното в българската преса.
Това, че е имало СПИН там отдавана по принцип не означава автоматично,че те не са заразили някого с него.Нали?

Аз подчертах неколкократно, че въпросът за тяхната невинност или виновност, колкото и арогантно да звучи, не е обект на моето възмущение що се отнася до присъдите им, мене ме мъчи това, че като българка не се чувствам част от държава, имаща механизъм да ме измъкне от подобна ситуация, ако изпадна в нея.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: ОФФ:Пожертваха нашите сънародници !!!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.12.06 15:56



Ами да - ще се плаща, ако е нужно.Ще им се опрощава дълг, каквото трябва

Ето това исках да чуя!
интересно ми е, ако твоето дете , което не е заразило и убило никого умишлено или неумишлено, се разболее, и ти не можеш да му платиш лечението, колко точно пари ще даде за него българската държава?
Колко лева са дадени, за да не умират хората от глад по улиците, от студ, за да не спят деца по улицата?
Защо, когато се пусне поредната обява за животоспасяваща операция на дете, никой не казва, какво прави ДЪРЖАВАТА, за да спаси неговия живот?
Кой живот струва толкова милиона? твоят, моят, нашият, на всички деца в България?...
Господи! Как се оставяте медиите да ви промиват мозъците!



Тема Re: интересно ми е само...нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.12.06 15:58



Как се връзва твоя твърдение с горния разказ, който ти описваш?...
Някой отива да налива масло в пожара и това го прави отличен пожарникар?...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.