Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:47 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема За принципите и за хоратанови  
Автор Ryan ()
Публикувано18.12.06 14:50



Към всички,

Пиша във връзка с вече затворената тема:

, защото не успях навреме и в цялостност да изразя мнението си. Дотолкова, доколкото считам случилото се за неприятен и опасен прецедент, който не бива да се подминава, ще си позволя да се обърна както към участниците в събитията, така също към модераторите и клубната общественост.

Бе изказано , че хората са по-важни от принципите, което в конкретния контекст считам за невярно и опит за подмяна на диспутираната тема. Всички сме хора и ни е присъщо да грешим, водени от свои его подбуди, липса на достатъчно информация, лоша преценка и т.н. възможности за грешка. Ето защо човечеството е стигнало до някои основни и общо приети принципи, стоящи в основата на съвременното общество. Така например свободата на словото - нека не забравяме волтеровото (перифразирам) "може да не съм съгласен с теб, но до гроб ще защитавам правото ти да изразяваш мнението си". Друг такъв принцип е презумпцията за невинност - всеки обвинен има право да бъде считан за невинен, до доказване на вина. Затова защитавам принципите, защото е твърде лесно да се погазят, поради човешки отношения, поради желанието на някой да е едновременно съд и изпълнител на присъда.

Няколко думи за:

- ЕваБ и Снейп - от това, че в случая са нарушени правата на Снейп, не произтича, че е прав в диспута с ЕваБ. Просто тя по свои си причини показа, че не може да решава подобни конфликти с легални методи и разчита на способи от древногръцките трагедии. Има един лаф - когато спорят умен човек и простак - най-голямата грешка за умния човек е да слезе на нивото на простака, защото той там е в свои води и побеждава. Обратното също е вярно. По различни причини това правило важи и за двама ви. Човек следва сам да се справя с предизвикателствата пред себе си, а не да разчита на deux ex machina като аргумент и средство. Не се различават много по възпитание, както човек, пишещ нежелан в чужда тема, така и този, който носи вода от затлачени кладенци, опитвайки се да обоснове проявеното неуважение към клуба! Справедливостта не може да лежи върху несправедливост!

- Към администратора нарушил независимостта на този клуб - постъпката е непрофесионална - а именно незачитане мнението на модераторите и механично пренасяне на отношения създадени в друг клуб. Припомням известната мисъл на лорд Актън за властта - тя развращава, а абсолютната власт развращава абсолютно. Не всеки може да понесе нейната тежест и вътрешноприсъщата и отговорност, точно затова човек трябва да залага на принципите, а не на личните отношения с хората. Бе корумпиран от ЕваБ - допускам, че след време и съзряване, ще си разпределите подобаващо срамът и отговорността за случилото се, но докато тя е "никой" (обикновен потребител в рамките на клубовете) - ти администраторе, уви бе "някой"!

- Към модераторите - помнете, че сте получили властта си по силата на пряк избор от клубарите, а администраторът, връчил ви пагончето, е само техническото лице изпълнило клубната воля. Администраторът не е господ, още по-малко негов пророк - ето защо следва по-стръвно да защитавате правата си, защото сте задължени да го правите именно от клубния вот. Симпатиите или антипатиите, които имате към някой клубар са нещо лично, но властта (благородството също) задължава да се придържате към общочовешките принципи. Набива се на очи отсъствието на мнение по темата от другия модератор, дано е така поради обективна невъзможност или погрешна преценка на ситуацията.

- Към тези, които използваха ситуацията да изразят негативното си мнение за Снейп - нечестно бе да го правите, когато неговите права бяха нарушени. Не ми се обяснява дори :( какво мисля за хората, които се присъединяват към ритащите вече падналия, независимо от основанията си. Разберете ме правилно, моля... Не, не трябва да си мълчите, ако някой, който и да е, се отнася лошо с вас, заплашва ви, изнудва или... Но правилно е човек сам да надигне глас, тъй както примерно го прави ЕваБ и бъдете сигурни, че така е правилно. Не бойте се - наистина най-страшен е самият страх.

- Към целия клуб - ще припомня известната мисъл на Франклин - "който е готов да се откаже от гражданската си свобода, за да получи сигурност, не заслужава нито свобода, нито сигурност. И в крайна сметка ще загуби и двете." Недопускайте погазване на общочовешки права и принципи водени от субективни причини, недопускайте намеса в работата на избраните от вас модератори!

Хора, не забравяйте, че най-убедително говорят за липсата на демокрация и човешки права именно тези, които искат да ви ги отнемат!

__________
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Наближава Коледа!нови [re: Ryan]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано18.12.06 15:16



Аз вече запразних. Наздраве!

---------

Все пак. Кой изтри темата? Кажете му името, де!



Тема Не си прав 100% Райъне.нови [re: Ryan]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано18.12.06 15:20



"Администраторът не е господ, още по-малко негов пророк "

Администраторът на един форум е точно Господ. Модератора е негов пророк





Тема Re: Наближава Коледа!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Karysima (къдрокоса)
Публикувано18.12.06 15:24



Киро три избирателно и продължава да се крие изпод/във/около нечии фусти ...





Тема Значи Киро е виновен за скандала?нови [re: Karysima]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано18.12.06 15:40



Де да го знам. Хубав човек беше... Хм, че що се меси в модераторстването на клуба? Че то тогава авторитета на модераторките отива на кино... Че какво толкова е станало??? В някакъв клуб някакви двама се скарали, не се разбрали, не стигнали до консенсус...

И к'во от туй? Умрели няма. Всяко чудо - за три дни. Пък щом не се разбират двама - развод и толкоз. Престават да се четат и да си пишат и настъпва мир и спокойствие.

Абе, наздраве!





Тема Обосновавам се :)нови [re: jamie]  
Автор Ryan ()
Публикувано18.12.06 15:46



Ако приемем, че господ има всички божествени атрибути (наред с останалото и несменяемост, а според някои теологически концепции - дори непогрешимост), то тогава следва че администраторът не може да е господ. Дотолкова, доколкото пророците са осенени (избрани) от божие вдъхновение, то следва, че модераторите не могат и да са пророци.

Като се замисля по-сериозно - по-скоро админите и модераторите са ангели на различно йерархическо ниво, временно получаващи някои божествени правомощия. Някои ангели понякога злоупотребяват с тях, а после падат. Дали в подземния свят или в очите на хората - все тая.

А в началото бе словото.

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Re: За принципите и за хоратанови [re: Ryan]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано18.12.06 16:00



Ryan,

За мен темата общо взето приключи поради няколко причини. Първо, защото разбрах какво е станало и защо. Както нееднократно написах, не одобрявам нито действията, нито причините в случая. Темата считам за изчерпана и защото поговорих и с тримата замесени (Ева Б., Снейп и Киро) и макар да осъзнавам, че при друга подобна ситуация развитието едва ли би било различно, то вярвам че всеки от нас си направи определени изводи. И не на последно място, да, не е маловажно случилото се, но и не е редно да му придаваме по-голяма значимост отколкото всъщност има.

Бележките ти към останалите ще прескоча, мисля че повечето неща вече ги дискутирахме.

За модераторите, да действително те са избрани от потребителите, за да защитават техните интереси. На тях е гласувано доверие и от администраторите, за да ги подпомагат в работата им (именно последното прави за мен толкова неприятна постъпката на администратора). Не зная какво ти разбираш под 'по-стръвно' защитаване на правата, още повече че от написаното в клуба не става ясно как аз съм защитила правата си пред администраторите.
Но аз лично не намирам, че клубовете на DIR.BG са толкова независими от администраторско влияание, колкото ни се иска. Защото модераторът макар и избран от клубарите, в крайна сметка 'работи' в една система, върху която няма голямо влияние. И освен клубната подкрепа и собственото си желание и качества, той не може да разчита на никакви механизми за защита. С което не казвам, че трябва да се примиряваме с администраторски своеволия, не ме разбирайте погрешно. Казвам само че възможностите за въздействие на модератора върху действията на администратора свършват дотам, откъдето започват неговите правомощия спрямо модератора, дадени му от DIR.BG.

Симпатиите или антипатиите, които имате към някой клубар са нещо лично, но властта (благородството също) задължава да се придържате към общочовешките принципи.
И накрая ето това изречение ще те помоля да ми поясниш, понеже е написано в частта със съвети към модераторите и звучи като укор спрямо тях, пък аз не мога да се сетя за причини за такъв.





Тема Re: За принципите и за хоратанови [re: Ryan]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 16:43



Изключително добре казано


Подкрепям те изцяло за всяка дума



Тема Re: За принципите и за хоратанови [re: Ryan]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано18.12.06 17:09



Аз също се подписвам под казаното от теб, но моето впечатление е, че Moan действаше адекватно на ситуацията....всъщност доколкото е имала възможност за някакви действия СЛЕД този неприятен инцидент.
Ако греша, можеш да ме поправиш, защото аз лично съм на Вие с административните механизми тук.

Carpe diem! Volente deo!


Тема Обосновавай сенови [re: Ryan]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано18.12.06 17:27



колкото си искаш (т.е. дърдори си). Аз коментирам простичкия факт че админа може да прави каквото си ще без да се отчита никому - в тоя смисъл той е върховната власт.
ПП: Някои хора прекарват целия си живот в празно дрънкане. Като междувременно пропускат да го живеят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.