Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 23.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Това нормално ли е??нови  
АвторMira (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 21:11



Ще бъда кратка в историята си. Семейна съм от 5г. но през 2003 разбрах че мъжът ми кръшка. Простих му (само аз си знам как ). Уж нещата се правиха. Напоследък започна ртабота която е свързана с командировки и го няма по цяла седмица. Разбира се доверието между нас е болна тема и често съм правила намеци че пак нещата тръгват по старому. Не съм убедена че това е така, защото нямам безспорни доказателства. Та проблема е че според него всеки трябва да си живее свободно, да излиза с неговите си приятели ( поотделно). Абсолютно нищо не споделя- къде ходи, какво прави, казва че отчети няма да дава. Започна да ме съветва да си потърся компания и да излизам с нея. Та се питам Аз защо съм се омъжила за човек който ме кара да си потърся алтернативен свят?? Дали това не е сигнал да си обирам крушите?Моля дайте съвет? Как е било с Вас?



Тема Re: Това нормално ли е??нови [re: Mira]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано10.12.06 21:20



А защо мислиш,че хората се женят, за да се превърнат в единствен свят един за друг? Какво ненормално има в това, той да иска да излиза със своите приятели, нали и без това се гледате вкъщи по цял ден?
Но пък, ако ти имаш по - други представи за нещата, явно това не е твоят филм...да знаеш едно - изневярата идва най - често там,където има фиксация. И ревност. И желание за собственост върху "обекта". Ревността генерира изневяра и изневярата генерира ревност. Като кокошката и яйцето - не можеш да кажеш кое е първо...наистина, така е! Това, вероятно, защото на повечето хора им е присъщо желанието, да се чувстват свободни . Повярвай ми, ако човек сам не иска да си ограничи свободата и ти да бъдеш неговата свобода, не е един договор това, което ще го направи!
Пък той може да ти разправя разни врели - некипекли...колко много съжалява и как няма да се повтори и блаблабла...Това е човешката природа. Никой не е по - голям от нея...



Тема Дай още информация,нови [re: Mira]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано10.12.06 21:22



като например - имате ли деца, кой се грижи за тях, докато той командирира по цяла седмица, ти защо позволяваш да ти дава препоръки относно битието ти, и най-вече - има ли конкретна причина да търпиш подобен род липса на отношение? Проблем ще бъде, ако имате деца, защото развода, доколкото разбирам, е травмиращо събитие за тях, най-вече, но пък, ако нямате - не виждам какво те задържа в една връзка, която видно е изчерпана... Ако на мен някой ми каже да си търся алтернативни компании, може да счита автоматично, че той обитава вече САМО и ЕДИНСТВЕНО миналото ми! Така мисля аз! А пък факта, че има един подпис и един документ, поради които имате еднаква фамилия е без значение, в случая!

Редактирано от parvaty на 10.12.06 21:23.



Тема Re: Това нормално ли е??нови [re: Mira]  
Автор valls ()
Публикувано10.12.06 21:45



здрасти мира. без доверие не става семеиство. няма смисъл от такова.
няма смисъл от деца. и няма смисъл да се живее по такъв начин.
може би звучи консервативно, но аз смятам така. има начини за развитие
и когато нещата между двамата са коректни. предпочитам да съм предвидим
защото знам че мога да се справям и когато съм такъв. това обаче изглежда
е много демодирано вече.



Тема Re: Дай още информация,нови [re: parvaty]  
АвторMira (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 21:48



Благодаря за отговорите, въпреки че са абсолютно различни. Много пъти съм искала да говорим и ако е намерил алтернативна жена да се разделим и всеки по пътя си, но той отбягва темата независимо каква е. Дете нямаме, но това едва ли променя нещата. Иначе се държи добре с мен, но моята мнителност много го ядосва и това става повод за разправии. Започнах да мисля че аз не съм наред. Незнам как трябва да постъпя? От разговори - полза никаква, а това положение много ме измъчва. Мислех че съм преглътнала предишната изневяра и че съм напавила своето усилие, но според него нищо не съм напавила. Опитвам се да не задавам въпроси, да не му звъня по телефона, да не питам къде е, но това го правя с голямо усилие, и нищо не се получава. Той смята че имам проблем с доверието, а нищо не прави за да се чувствам по-добре. Аз мисля че ако един човек наистина те обича, не би искал да те нарани и да те накара да изпитваш болка.



Тема А как се гради довери??нови [re: valls]  
АвторMira (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 21:55



Какво трябва да направя за да върна доверито? Всъщност аз съм тази която е изгубила доверието. Според него тое е направил всичко за тези 3 г. (стоял си е в къщи, не е излизал сам с приятели и т.н.), но според мен това са глупости защото можеше да излиза с тях и просто да ми се обади.Никога не съм искала да го ограничавам, просто съм искала само да сподели.



Тема Мдаааа,нови [re: Mira]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано10.12.06 22:14



характерно за един мъж, който с чувства безсилен с една жена е да се опита да я тормози психически... Мога да позная без да ми казваш, че ти си постигнала повече в Живота от него, че твоята кариера се е развила по-добре, че сигурно си хубава жена и със сигурност имаш приятелки, които обаче си оставила, за да бъдеш до него... Нещо се е случило, което го е отдалечило от теб. Така или иначе, не мисля, че трябва да приемаш по-малко от 100 процента. Другото е компромис със самата теб. Още повече, че нямате дете, което в крайна сметка би могло да страда. Не,че ако имахте бих те посъветвала да го търпиш. За мен детето е живо същество, и не бива човек да се оправдава със него. То не е играчка, нито метод за воюване, макар и много хора да не го разбират. Факта е, че ти имаш проблем в твоята връзка. Щом разговорите не помагат... Може би е време наистина да промениш битието си, и ако между вас няма любов, вече, нещата сами ще излязат извън контрол, след което ще се подредят, по един или друг начин. Но, при всяко положение ще си по-наясно със себе си!



Тема Re: А как се гради довери?? [re: Mira]  
Автор valls ()
Публикувано10.12.06 22:24



това с походването с приятели ми изглежда като пълен ажсърд. жена ти стои в
къщи и те чака да се напалуваш. що ти беше да се жениш. предлагала си му
свобода която изобщо не му е била необходима. вероятно дори не си му е предлагала. тои е усещал че разсъждаваш така и му е било неприятно.



Тема Re: А как се гради довери?? [re: valls]  
АвторMira (Нерегистриран)
Публикувано11.12.06 03:32



ЗА съжаление нещата получиха развитие. Толкова съм разстроена, че просто с думи не мога да опиша ситуацията. Необичайно за мен моята половинка замина в неделя в командировка вместо в понеделник.Това ме изкара от релси и 4 часа след заминаването за Бургас му се обадих и най мило го помолох за достоверност да ми се обади от хотела. След дълъг разговор по телефона(мобилния) се оказа че не е в Бургас а след 2 часа след като го помолих да се прибере си дойде. Започнаха дълги разговори в който си призна че отново има друга жена. Съсипана съм.Не съм на себе си.Незнам какво да правя. Казва че не е решил какво да прави. Казва че не иска да си отивам, но до Коледа ще реши дали ще се раздели с нея. Моля кажете ми как да постъпя.Обичам го.



Тема Re: А как се гради довери?? [re: Mira]  
Автор valls ()
Публикувано11.12.06 04:19



каква му е тая жена дето отново я има.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.