Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема съвет за разводнови  
Авторlima (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 08:58



мъжът ми отново ни остави сами вкъщи с дъщеря ми! писна ми вече! единственият начин да се разведем е развод по исков път - кажете ми към кого да се обърна, за да констатира, че не е тук в почивен за него ден, за да има стойност в съда



Тема Re: съвет за разводнови [re: lima]  
Автор jovana75 ()
Публикувано10.12.06 09:10



tova za6to ti??????? Prosto se oburni kum advokat i ostavi vsi4ko na nego. A ina4e moje6 da se oburne6 kum hora, koito si sigurna, 4e biha ti stanali svideteli



Тема Re: съвет за разводнови [re: jovana75]  
Авторlima (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 09:16



защотото просто не издържам на безотговорното му отношение, а той не иска да се развеждаме, въпреки че твърди, че съм луда



Тема Re: съвет за разводнови [re: lima]  
Автор tanq65 (непознат)
Публикувано10.12.06 09:53



Просто отиди при адвокат и подаи молба за развод. Не отлагаи. Ако отлагаш тои ще си прави каквото иска. Това дали иска или не да се раведете е негов проблем, важното е ти какво искаш и дали така можеш да продължаваш с този човек. Ако искаш и трябва да го направиш не отлагаи



Тема Re: съвет за разводнови [re: tanq65]  
Авторlima (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 13:58



да, ще се опитам възможно най-скоро да го направя
все се надявах, че нещата ще потръгнат... направих каквото можах - той дори не иска да гледа детето за няколко часа





Тема Re: съвет за разводнови [re: lima]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 14:15



Виждаш ми се доста младичка и ядосана, това че не е в къщи в почивния си ден не интересува никого освен теб самата, съдът се интересува от други неща.
Това, че не е в къщи постоянно не е престъпление, може да е извънредно на работа, да е при родителите си, да помага на някой приятел, да е за риба или на лов, да е при любовница,- Сама виждаш колко различни може да са причините, успокой се, ако това ти е причината да искаш развод, ще ти се присмеят в съда, не че няма да намериш адвокат да ти направи документите.
Разводът е сериозно нещо и трябва да се пристъпва към него с отговорност и мисъл за последиците, на млади години понякога човек не подхожда особено разумно към това и понякога губи шанса да изгради добро семейство-няма да забравя какво ми каза една дама 15 години след първия си развод, *ако знаех това, което знам сега, никога не бих го направила.*-това след още един развод и нов партньор


Така че бързай бавно, изчакай да ти минат гняв и яд, такива решения трябва да се вземат със съвсем бистър ум, на трезво и спокойно
и основанията ти трябва да са съвсем сериозни.



Тема Re: съвет за разводнови [re: lima]  
Автор Lotty (заблудена)
Публикувано10.12.06 14:20



Мъжете не обичат да се чувстват вързани за нечия пола. Особено ако пък някой натяква и изисква непрекъснато. (Дори не важи само за мъжете.) Като се разведеш, нали пак ще си сама? Защо не се насладиш на момента, както те съветва Стрейнджър?
Подозирам, че нещата са по-дълбоки, но твое е решението колко да споделиш. Ако решението ти е развод, то обърни се към адвокат. Ако причината е само тази, извинявай, но не звучи убедително. Излиза, но се прибира. Не ви е напуснал окончателно, освен това не иска да се развежда. Вкратце, не те разбирам.

Преди употреба задължително прочетете упътването!



Тема Re: съвет за разводнови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторlima (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 14:31



Аз нямам против той да има личен живот, малката разлика е, че като родители и двамата имаме отговорност към нашето дете. В случай че той просто защото сме се скарали реши да го няма цяла нощ и аз не мога дори да отида да купя памперси на двумесечното бебе, което нямам на кого да оставя, защото не живеем с родителите си, а във входа са само възрастни хора, не мога да наема детегледачка, защото нямам лични доходи извън майчинските (хахаха), с които да поема този разход, а и едва ли някоя жена ще се емне в 9-10ч. вечерта да дойде на пожар, без да имаме предварителна уговорка. Оставям настрана факта, че не бих поверила детето си на детегледачка, тъй като е много малко все още. Очевидно е, че не мога и при всеки изблик на емоции у съпруга ми да викам по някоя баба или дядо, за да отида да купя мляко или цигари или дори ядене за себе си - като яденето не е толкова проблем - мога и гладна да карам, а има и онлайн поръчки.
Не разбрах къде в постинга ми съм казала, че не желая аз или съпругът ми да имаме личен живот? А бтв, това дете - то няма ли личен живот или щото не може да си каже, да го размятаме напред-назад докато си начешем крастите?



Тема Re: съвет за разводнови [re: Lotty]  
Авторlima (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 14:50



Уверявам те, не го вързвам. Предлагала съм му да се разбираме за гледането на детето и съответно "свободния" да има нещо като nigth off - не е съгласен.
Да, поводът за скандала беше моя реплика, с която дори не съм предположила, че ще го обидя, и това провокира неговото отсъствие за цяла вечер и цяла нощ. Не твърда, че съм безгрешна, че няма основание да си хване чукалата - искам просто да се разберем за детето, тъй като смятам, че то има нужда от баща, но не като приходяща фигура и в случай че е на кеф, затова и категорично не съм съгласна на варианта - излиза, ма се прибира - и аз да пляскам щастлива, че се е завърнал, маминия. Действително не само неговите "излизания" са причина да мисля за развод, но не ми се ще да започвам тирада.
Като се разведа, да, пак ще съм сама, но поне ще знам, че аз трябва да намеря подходящо време да купя мляко и памперси на бебето (което очевидно не смятам, че е в 9-10 вечерта, за да го облека и емна по магазините). Просто не мога винаги да съм готова за излизания изневиделица - здравословно ли е да се живее в такава среда - за мен поне, не е. Вероятно има жени, които успяват да се справят, аз явно съм по-кекава и не мога, а и не искам. Предимсвото на развода е и че няма да чистя и мия неговите чинии, няма да готвя и за него и ако искам аз да изляза, защото и аз имам нужда от разтоварване, ще имам възможност да се уговоря с някой предварително, за да остане при детето. Не знам дали успях да пресъздам добре картинката. Надявам се, да. Знам ли, може би аз съм в грешка. Затова смятам и да потърся мнението на психолог, тъй като той, както споделих, смята, че съм луда, и аз започнах да вярвам в това. Бтв, предложих му да се консултираме с брачен съветник - отказа. Ами дайте идие - аз се изчерпах, не знам вече какво да правя и как да подходя...





Тема Re: съвет за разводнови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторlima (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 14:51



27, защо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.