Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Клуб на разведениете или на разлюбените?  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 00:36



Незнам, дали съм провокатор. Прочетох, че на провокаторите им се пише лошо. Обаче не успях да разбера, какъв е клуба? Прочетох статии, вицове, видях книги, щракнах на линкове, запознах се с агенциите. Та така и не ми се изясни, разведените различно ли се третират от разлюбените? Общо взето това ми е въпроса!

И още един въпрос. Видях, че клуба подържа своя статистика. Та някои агенции рекламират своите успехи. Да речем, ако агенцията е за интеграция, тя отчита някакъв брой хора интегрирали се в образованието. Например записали се във висше учебно заведение. И въпроса ми е клуба подържа ли подобна статистика. Да речем оттук са излязли брой хора влюбени. Има ли яснота по този въпрос?



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор anbra (аз)
Публикувано03.12.06 06:15



Разведените са само част от разлюбените...
А иначе всеки човек е бил разлюбван и е разлюбвал.
Да си влюбен и разведен не си противоречат и това не е причина да се излезе от клуба.
Тук има и омъжени/женени, които не възнамеряват да се развеждат поне засега.
И такива, които никога не са били в брак.
Не гоним никого, ми е мисълта...
Та какъв ти е въпросът всъщност?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Още един постинг ...нови [re: TUMBO]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано03.12.06 11:34



...на статистик-драматик)), дето си търси мисловна джвачка...

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Редактирано от makeover на 03.12.06 11:41.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано03.12.06 12:04



Не знам, дали си провокатор, а и не знам какво точно искаш?
Клубът е такъв, какъвто си го наптавим. Отражение на всеки един от нас.


На въпроса, който бе написан ясно, мога да отговоря. Когато дойдох тук бях разлюбена, не разведена. Отношението беше много различно, естествено. Така, както е различно към всеки един човек тук, понеже ние не сме маса, разделени на няколко групи, а хора, уникални човешки същества, към които се подхожда винаги различно. А какво ти пише в паспорта си е твоя работа.
За статистиката ти, влязох разлюбена, сега съм обичаща. Стига ли ти като информация?



Тема Пълното име на клуба енови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано03.12.06 12:28



Клуб на разведените, канещите се да се развеждат, незнаещите, че половинките им искат да се развеждат, недоумяващите, гневните, отчаяните, излъганите, залъганите, изневеряващите, изневерените, влюбените, разлюбените, загубените...

За по-кратко е само: Клуб на разведените.

По изключение се допускат семейни, младоженци и всякакви други, независимо от пол, възраст и вероизповедание.

Който иска - може да се поучи от горчивия опит на другите. Който не ще - ако ще! Който иска - да се смее, който иска - да плаче, който иска, ако му стиска - статистика да прави!

Воля - ваша!

Здраве, целувки и усмивки на всички!





Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано03.12.06 12:40



Ами случаи разни...
Аз спадам към двете категории. Към едната - от доста време, към другата - сравнително отскоро.
Имам собствено мнение какво е общото между хората в този клуб, но ще го изложа (евентуално) по-нататък, сега отивам в темата на ASSASSIN да му направя малко оборот.





Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано03.12.06 12:45



И аз не знам дали си провокатор, такъв ли си? :)

Ами клуба е... какъвто поискаш и какъвто си го направиш. Достатъчно различни хора има в него, че да избереш с кои да контактуваш и какъв да е форумът за теб. Някои го възприемат като форма за разнообразие в общуването, други като опора, трети се стараят да помагат на хора в беда, които минават по пътя, по който те самите вече са минали, четвърти търсят подкрепа...

Да, 'разведен' и 'разлюбен' са различни понятия. Дори не подлежат на сравнение като термини, едното е определение за семейно положение, другото е чисто емоционално състояние. Понякога имат връзка помежду си и следват едно от друго, не не винаги и не задължително. Дали се третират различно... ами, зависи. Тук, в клуба - не. Някъде в реалния живот, може би, не знам. И не разбирам защо правиш паралел между тези думички. Аз лично познавам достатъчно разлюбени и разведени, разлюбени и неженени, разлюбени и неразведени, женени и невлюбени, женени и влюбени, но не в съпруга/та и т.н. ... че не мога изобщо да му хвана края.

Защо точно разлюбването сравняваш с развода?

На друдия ти въпрос - не, яснота няма. Това е интернет форум, където пише който си иска, ако някой се влюби и поради тази точно причина реши да сложи край на участието си в клуба, няма как да бъде 'регистриран'. Да, клубната статистика дава някаква ориентировъчна информация, но на мен лично ми е трудно да обобщя какъв процент от хората, присъстващи тук 'излизат' влюбени :) А като прибавим и това, че някои така си и влизат и е неясно как излизат, други въобще не излизат, а остават и че има мнозина, които сами не знаят влязли ли са или излязли, влюбени ли са или разлюбени... статистиката става невъзможна :)

А на теб за какво ти е яснота по този въпрос, да питам? :)

Редактирано от Moan на 03.12.06 13:25.



Тема Ще ти дам аз на теб един оборотнови [re: wasted_youth]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано03.12.06 12:46



Хм, наближава денят Д. После - часът Ч. (Това са военни терминологии, ще ти ги обясня когато... Абе, ти си знаеш кога.)

Ай ме излъжеш - ай ще те завъртя не на един, а на много обороти! Внимавай!





Тема Аман от разни разведени...нови [re: ASSASSlN]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано03.12.06 13:01



...дето са травмирани от некоректно партньорство и са настроени подозрително към всеки.

Защо да те лъжа, какви ги приказваш?

P.S. За мен няма да се наложи, но когато завърташ някоя (дето лъже) на онези, многото обороти (by the way, колко много?), гледай въртенето (ротацията) да е в положителна посока (т.е. обратна на посоката на часовниковата стрелка).



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das seine)
Публикувано03.12.06 13:16



Интернет сме човечеее, то и в мъжкия клуб повече жени пишат, ама кво от това?



Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: ASSASSlN]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано03.12.06 13:41



Аз съм отделна категория:изследващ,обучаващ се и временно кибик:-)

.


Усмивки в мрачния ден:-)



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: ASSASSlN]  
АвторTЯ! (Нерегистриран)
Публикувано03.12.06 14:46



И на децата на разведените. Още по-лошо- на вечно раделящите се родители:( До кога ли ще продължава това? Докато смъртта ги раздели? Не искам да умират. Вече и не искам да са заедно. Желая само да знам, какво искат...





Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: anbra]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 15:58



Това ми беше въпроса за линията на различието. Сякаш клуба е би трябвало да се нарече клуб на разлюбените. Тъй като развода засяга само онези които са били сключили граждански брак. А колкото до излизането от клуба, не ставаше въпрос за излизане, а за отчетени влюбвания при дадения престой.



Тема Re: Още един постинг ...нови [re: makeover]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:01



Не искам лукс, отказаха се от натрупването на богатства на всяка цена. И от издигане в дадена кариера на всяка цена. Иначе си търся мисловна двачка от това не съм се отказал, вярно е.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: EvaB.]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:05



Разбира се. Дали клуба ти е помогнал за това или не, това не е важно. Важно е дали е могъл да ти попречи в любовта после. Това ми беше въпроса. Иначе за хора и личности изобщо не съм споменавал. Дори нарочно пропуснах да спомена, че съм чел и визитниците. Това си е личен въпрос.



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:08



Аха!



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: esprit]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:09



И какво може да се изследва, причините за бъдещо възникване на проблем ли?



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: wasted_youth]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:12



Обаче първата категория те е привлякла насам, така ли?



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: Moan]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:20



Не сравнявам развода с нищо, само го причислявам към групата сключили граждански брак и претърпяли мъчителни съдебни дела. И за влюбването ще ти кажа. Има една статистика според която хората работещи в общинския съвет и водещи бракосъчетанието поради някаква съдбоновна причина били сами. Или в смисъл изобщо не им вървяло в любовта. Разбира се статистиката не беше българска. Обаче обратно на тази ситуация би било логично в клуб на разведените на всеки да му върви в любовта - само от статистическа гледна точка обаче.



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: TUMBO]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано03.12.06 16:22



да ,защо не,особено ако си минал покрай такъв проблем:-)

е това е!



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:24



Еми нищо само питам.



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: esprit]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:29



Ако ти си минала, тогава можеш изключително и обширно да споделяш? Правиш ли го и с кого?



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор bubble ()
Публикувано03.12.06 16:34



ама ти...как би могло клубчето да попречи на любовта "после"...прочети най-пресният пример с Доки....и всички останали...

. Теб лично какво те притеснява...не мога да разбера...

Редактирано от bubble на 03.12.06 16:36.



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: TUMBO]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано03.12.06 16:36



а трябва ли да споделям,нещо което вече мина и се размина?Ако някой изпадне в подобна ситуация помагам и аз като другите,но не бия тъпани:-)

Апропо,а ти не проявяваш ли нездраво любопитство?





Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: bubble]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:40



Ами може човек в изливането на емоции за своята правда, да се озвери още повече. Поне това съм забелязал сред развеждащи се, че всеки си държи на своята правда. И си я отстоява до край независимо.



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: esprit]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 16:46



Въпроса е не, дали трябва, а дали взимаш някакво отношение? Очевидно разбиването на тъпана е етична мярка с която се съобразяваш. Сега вече знам, че спрямо който бие тъпана, ти имаш отношение. И може би имаш доводи за това? Или се лъжа? Така че питам и за това, да разбера до къде любопитството преминава граница. За себе си не считах, че съм я преминал. А ето че съм бил.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор bubble ()
Публикувано03.12.06 17:10



прав си...всеки си има своя правда и това е най-нормалното нещо:-), когато те връхлети болката от измяна, предателство и всички останали гадни чувства е нормално да си се затвориш в "правдивата си черупка", важно е после, когато е преминал периода на реанимирането да се опиташ и да видиш и собствените си грешки. които понякога са елементарни, като пълно доверие и наивност...Важното е да можеш да сложиш и точка, доколкото е възможно и да продължиш напред с ясното съзнание, че живота е цветен и сутрин да си казваш :Добро утро!
Важно е да си ведър и да се измъкнеш от язовината, в която си се окопал и даже примижавайки да си дадеш сметка, че светлината е живот....малииии колко сложно стана





Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано03.12.06 17:35



Ами може човек в изливането на емоции за своята правда, да се озвери още повече. Поне това съм забелязал сред развеждащи се, че всеки си държи на своята правда. И си я отстоява до край независимо.

Независимо, от какво?
Апропо...ако това, което казваш е вярно, не е ли общовалидно за всички?

Видях тук, а и в друг клуб, че имаш някаква своя философия. Не би ли било добре в нея да включиш и разбирането, че не е уместно да слагаш хората в рамки.

Извинявай, че се намесих, но адски много ме издразват опитите на някой, да класифицират хората, по какъвто и да е признак.

Казах, каквото исках да ти кажа.
Успех!

Carpe diem! Volente deo!


Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: bubble]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 18:11



Абсолютно сложно, въобще трябва ли да се стига до там? Дали не са се били усложнили нещата още от самото начало и после човек да се чуди, какво, как да измисли, да се оправдае и въобще, семейство, деца, роднини, приятели, всеки със своите гледни точки към него. Изобщо, изобщо.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор bubble ()
Публикувано03.12.06 18:19



кое начало...



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: mirror_]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 18:19



Може би разбирам твоето изказване. Казваш, че сякаш хвърлям обща максима за всички. Казваш, че обрисувам профил единен за всекиго. Всъщност истината е, че това са предположения. Например виж цитата ми - Ами може човек.... Тоест (може), възможно е, а задължително ли е, така ли е???

Кой е този клуб в който си ме видял? Дали тези рамки не са измъчвали някого, че да бъде разсъждавано върху тях?

И още нещо за признаците. Човекът разполага със свое изкуство да комуникира. На него са му необходими обобщаващи случаи чрез които да стигне до конкретно, уникално положение. Съжалявам, ако съм те засегнал.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: bubble]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 18:23



Често двама души са способни, да встъпят не в брак, а в лъжа например. Тоест, той я лъже, че я обича. Е може, да има някакво привличане, обаче обичта като цяло е вече лъжа. Защото истината е само привличането. И ако тя приеме тази лъжа в този момент и тя лъже. И така и двамата си помагат с лъжата, да встъпят в брак ли, във връзка ли? И това е началото (примерно).



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор bubble ()
Публикувано03.12.06 18:52



аз се отказвам...не мога да говоря с човек, който слага края още в самото начало...само ми кажи има ли нещо в този живот НАПЪЛНО гарантирано.....



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: bubble]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано03.12.06 20:17



В контекста на тази тема няма.



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: TЯ!]  
Авторvlado (Нерегистриран)
Публикувано03.12.06 23:59



а, като нищо ще научиш ако те интересува
предполагам няма да се изненадаш особено
като разбереш че не са искали нещо невъзможно
то няма невъзможно но пък може да се стараем
да го направим, нали



Тема Многоуважаеми Тумбо!нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано04.12.06 08:37



Разбираемо е любопитството ти, ама недей да искаш с думи прости да ти обясняваме сложни неща. Вместо да ни губиш времето, вземи та загуби своето време! Върви в началото на клуба, изчети ВСИЧКИ теми и все ще намериш нещо, подходящо за теб!



Тема Ти, онази ТЯ! ли си?нови [re: TЯ!]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано04.12.06 09:52



Това, което си написала направо го взимаш от мислите ми! Преживявам го всеки Божи ден.

Абе, мамка му живот! Не е ли по-добре УЖАСЕН КРАЙ, ОТКОЛКОТО УЖАС БЕЗ КРАЙ?



Тема Re: Ти, онази ТЯ! ли си?нови [re: ASSASSlN]  
Автор TЯ! (Нефертити)
Публикувано04.12.06 13:36



Aз съм.


От седмица положението пак е критично - за енти път откакто се помня. преля ми и се изпуснах да пиша.

Извинявай



Хайде да бачкаме.

Спорен полуден, Аси!:)



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано04.12.06 13:46



Изобщо не схванах логиката клубът да ми попречи да се влюбя????


Ако човек е убеден в своята правда, той ще си е озверен и без да го излива където и да е, още по-малко в клуб, в който със сигурност ще чуе мнения, които не иска да получи. Ние тук не сме старогръцки хор, имаме различни виждания и си ги казваме
Освен това може би не ти е хрумвало, но не всички сме се вкопчили в някаква си наша реалност и си я защитаваме със зъби и нокти, аз лично никога не съм крила, че в случая, който ме доведе тук вината беше основно моя, а с времето и съвсем обективно видях и цялата история.



Тема А, пък, аз се чудех какво правиш в този клубнови [re: TЯ!]  
АвторASSASSlN (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 14:00



При нас положението е свръхтрягично. Едната страна в конфликта плаши с полиция, другата - с принудително психиатрическо лечение.





Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор Ryan ()
Публикувано04.12.06 14:05



Здравей TUMBO,

По първият ти въпрос -
Клубът е за всички, които в една или друга роля са преживели раздяла - била тя свързана или не с развод, причинена от разлюбване или пък друго. Също така клубът е и за всички останали, които дори без да са преминавали подобни изпитания проявяват интерес и търсят информация, поради свои нужди/цели.

По вторият въпрос -
Обикновено хората се организират в общности по някакъв критерий и/или с определена цел. Този клуб е повече общност с критерий описан по-горе, отколкото група от хора мотивирани с конкретна цел. Та затова и досега няма правена статистика за "изход" от клуба, но не виждам причина да попиташ конкретно, за да получиш яснота.

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано04.12.06 15:20



Не позна! Тук съм отскоро, както лесно може да се установи...



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: EvaB.]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано04.12.06 17:55



Най-първото впечатление което си изградих за клуба е това: място където хора разбират, че не са самички на света. Тоест и на други им са се случвали подобни драми. Независимо от това питах, дали освен всичко друго, човек бързо успява да разкрие любовта след едни или други изпитания?

Все пак клуба любовен ли е или е за развеждането? Точно това питам, защото както виждам въпросите отнесени към любовта се приемат за странни!



Тема Re: Многоуважаеми Тумбо!нови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано04.12.06 18:09



Четох ги! Не всичките. Но поне някои. Недей да си изразходваш времето с моите въпроси. Не мога да ти възстановя загубите по никакъв начин. И не мисля, че любопитството ми е разбираемо за теб.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: wasted_youth]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано04.12.06 18:12



Не съм се опитвал, да познавам. И методите за установяване не са ефикасни. В смисъл не разчитам на тях.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано04.12.06 18:20



Клубът е такъв, какъвто е! Не е клуб "за развеждането", въпреки че повечето тук са хора сведущи по въпроса.


И защо въпросите за любовта да се приемат тук за странни? За някои - може би, но за повечето...? Да махнеш с ръка и да изцвилиш, че "любов няма!" си е жив елементаризъм. Когато човек срещне наистина любов, няма как да не я разпознае. Можеш да ми вярваш.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: Ryan]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано04.12.06 18:24



Здравей Ryan,

за мен беше редно, да установя освен всичко друго и атмосферата която цари тук. Разбира се без да задължавам никого с нещо, не еднократно имах повода, да се почувствам не на място. Получих критики, че съм калъпирал и съм гледал ограничено, че от самото начало слагам края и че губя времето. Разбира се това са само три критики в контраст на останалите. Така или иначе всеки с впечатленията си.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: wasted_youth]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано04.12.06 18:26



Може. И въпросите които от своя страна задавам, да се приемат за странни, а не че изобщо е така. Всичко е възможно.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор Haдя-Haдя (Двойната Надя)
Публикувано05.12.06 05:44



Никак не е сложно и не виждам защо се опитваш да го усложниш. Клубът е за хора, да речем, с проблеми във връзката си. Може да се развеждат, може да са разведени. В повечето случаи - да, има разлюбване. И което е нормално сигурно - да, има и влюбване. Май е по-нормално тук да има хора, които се влюбват, тъй като се предполага, че голяма част от хората са свободни. Друго. Както си забелязал в клуба хората споделят различни проблеми, свързани с връзката им. Или четат за такива - за да ги избегнат или за да си помогнат при решаване на вече възникналите. Не се увличай в абстрактни и не особено верни изводи. Май за теб важи, че много си чел, но малко си разбрал. Най-вече сам ти не си наясно, какво всъщност искаш да научиш. Или поне не го формулираш добре. Мисля, че по-скоро искаш да се прочетеш, да предизвикаш отговори, реакции....самотен ли си? Изказванията ти тук ми изглуждат като несръчни опити на ученик да се вмести на купон, на който не познава никого. НЕ, не използвай сега примера ми за да спекулираш с думата купон. Нямам предвид, че тук цари купон. Дадох го за да ти онагледя как в моите очи изглежда темата ти. Виждала съм и по-недомислени. Интернет е пълен с хора, които казват нещо, без да са наясно нито какво искат да кажат, нито как да го кажат /второто логично следва от първото/. Тъй че не се шашкай, а нас няма начин да шашнеш....претръпнали сме



Terror incognita

Тема Наде, къде се губиш? Ще ти изям усмивката!нови [re: Haдя-Haдя]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 07:52



"Terror incognita"

Хм!

Първо си помислих, че си се объркала и си искала да напишеш: Теrra incognita

но нали съм си умно хлапе, разбрах, че си хапваш смокини и черници!

Обичам те!



Редактирано от ASSASSlN на 05.12.06 07:55.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: Haдя-Haдя]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 13:50



"Не се увличай в абстрактни и не особено верни изводи."

Моите изводи се базират върху лепенето на етикети и стереотипизиране-основно.

"Май за теб важи, че много си чел, но малко си разбрал."

Не съм криел, че не съм разбрал и че съм чел.

"Мисля, че по-скоро искаш да се прочетеш, да предизвикаш отговори, реакции....самотен ли си?"

Една от причините да пиша тук е, че през лятото получих лична бележка от юзър, който ми каза, че в клуба на разведените царяла странна атмосфера. Тоест какво точно ми е казал ще си го запазя за себе си. Но така или иначе на клуба му се носеше име. Така, че подхождам с пълно предубеждение.

"Изказванията ти тук ми изглуждат като несръчни опити на ученик да се вмести на купон, на който не познава никого."

Дори и така да е. Щом това е лошо последствията са си за мен.

"Тъй че не се шашкай, а нас няма начин да шашнеш....претръпнали сме"

Поредния стереотип. Никого не съм искал да шашкам. Съвсем ясно съм задал въпросите. Това, че има пишещи тук, които не се идентифицират пряко с развода и името на клуба е съвсем отделна тема. Или поне част от темата. Но е факт който си важи.

Редактирано от TUMBO на 05.12.06 13:52.



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано05.12.06 14:33



Ох, голяма каша се получи с тази тема, не мислиш ли?


Като те прочетох преди малко, а-ха да се обидя, но вместо това най-неочаквано се засмях на глас. И продължавам...

Да, прав си, ето аз не се идентифицирам пряко с развода. Но тук намирам хора, които могат да ме разберат. Които, дори да не сме на едно мнение по даден въпрос, поне със сигурност разбират за какво иде реч. И които, в крайна сметка не са с нищо криви нито на мен, нито на теб, а са винахги готови на съпричастност и помощ.

Вярно е, тук цари странна атмосфера. Впрочем, би било странно да не е такава...
Сега си спомням, че преди няколко месеца се намъкнах в клуба доста безцеремонно, без "добър ден", без да се представя и т.н. Леко неудобно ми е от това. В интерес на истината, дотук са ме скастряли по-яко само разни нерегистрирани... Тук са добрички!



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор Ryan ()
Публикувано05.12.06 14:41



Здравей отново!

Много ще ми е интересно да напишеш каква е царящата тук атмосфера от твоята гледна точка. Търся поглед "отвън", щото аз самият съм навътре.

Лек ден!

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема А, стига си ни коментирал, деее! Казвай какъв ти енови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 14:55



зора! За кво си в тоя клуб? Да търсиш помощ или да даваш помощ? Или да мрънкаш?



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: Ryan]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 14:58



На пръв поглед атмосферата е помагаща. Създадена е възможност човек да осъзнае болката си от раздяла. И да намери съпричастност от хора преживяли същото. На втори поглед обаче работите се задълбочават. Съществува риск върху човек да се лепне нещо което самия той не е. В резултата за да върви комуникацията сякаш е нужно човек, да падне долу, да омерзи пола си. Да каже, че мъжете са лоши (ако е мъж). Или да каже, че жените са еди какви си (ако е жена). Това са ми първите впечатленията.

Реално когато влязох в контакт с атмосферата, получих внимание. Обаче има едно голямо обаче. Нетикета се оказва изключително опасен. Из зад него из зад етикетите, и усмивките (

), многоуважението се подреждат някои страшни послания.



Тема На трети поглед ми се стува, че не си за тук!нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:16



На теб това може да са ти първите впечатления, но по моите тригодишни впечатления усещам, че такива, като теб, не знаят какво искат!



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: wasted_youth]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:18



В такъв случай бих искал да уточня и следното. Тъй като никой не е защитен от провокатори си мисля, че такива теми не бива да будят враждебност. Тоест няма смисъл от нея. Самата провокация може би си има смисъл. Все пак от време на време тя ще се появява. И за това считам, че е в интерес на самите пишещи, да не подхождат с предубеждение към провокацията.



Тема Абе, какви са тия несвързани приказки, бе?нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:22



От коя лудница успя да избягаш?



Тема Re: На трети поглед ми се стува, че не си за тук!нови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:23



И колко години трябва да минат за да установиш, че докато не си ми отговорила на предишната бележка е безсмислено, да се залавяш за друго съобщение. Което не, че не е отправено и към теб. Но все пак отново ти повтарям - не мисля, че разбираш любопитството ми!!!



Тема Много уважаеми модераторки!нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:24



Тоя екземпляр успя да нервира доста хора! Не му ли стига толкова?



Тема Re: Абе, какви са тия несвързани приказки, бе?нови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:25



Това обида ли е или е някакво раздразнение от ваша страна??? Може би символ на нетърпимост.



Тема Re: А, стига си ни коментирал, деее! Казвай какъв ти енови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:28



Ако в мен се таи някакъв междуличностен проблем, едва ли това е подхода който може да ме накара, да го споделя, да споделя болката си???

"Казвай какъв ти е зора! За кво си в тоя клуб? Да търсиш помощ или да даваш помощ? Или да мрънкаш?"



Тема Луд си! Виж се какви ги плещиш!нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:30



От ник-а ми ясно си личи, че съм мъж!

За каква бележка ми дърдориш?

"не мисля, че разбираш любопитството ми!!!"

Ми, ДА ! Нали точно това ти приказвам! Плещиш някакви несвързани глупости, пък искаш някой да те разбере?





Тема Re: Много уважаеми модераторки!нови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:33



И защо са нервирани??? Обявете открито, кои въпроси будят гняв!!! От къде да е наясно, който и да е новак, че разискването на тези въпроси будят гняв.



Тема Ми, от наша страна, Вие, господине сте луд!нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:34







Тема Re: Луд си! Виж се какви ги плещиш!нови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:36



Ако не ме разбираш не мога да ти помогна. Ще ти пиша в среден род. Как успя токова бързо да ме квалифицираш, като луд??? За теб лудите може би не са хора ли???



Тема Сбогом!!нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:36







Тема Re: Сбогом!!нови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:38



Между другото комуникацията ми с вас е най-добре, да бъде изтрита. Или може да остане като пример за безпричинна агресия.



Тема Re: Ми, от наша страна, Вие, господине сте луд!нови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:46



Приемам вашата страна. Така или иначе нямам избор.



Тема Дрън-дрън! Заври си статистиките внови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:49



кошчето! Нищо й няма на служителката, която ме бракосъчета. Прекрасно семейство си има.



Тема Re: Сбогом!!нови [re: ASSASSlN]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано05.12.06 15:53



Добре, де, защо всъщност го гониш? Бива ли така?! Изглежда, човекът търси помощ, но се притеснява да каже каква е работата. Недей така!





Тема Дааа! Съгласен съм! Всичките ти комуникациинови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:55



трябва да бъдат изтрити. Виж колко хора успя да накараш да престанат да говорят с теб!

Мен няма да ме откажеш, защото съм голям дърдорко и съм най-лудия в този клуб и няма да ти дам първенството!

Редактирано от ASSASSlN на 05.12.06 16:36.



Тема Re: Дрън-дрън! Заври си статистиките внови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:56



Добре, професията може би не е опасна за любовта, каква по-хубава новина от тази???



Тема Re: Дааа! Съгласен съм! Всичките ти комуникациинови [re: ASSASSlN]  
Автор TUMBO (As it is turbo)
Публикувано05.12.06 15:59



ЗАЛИВАНЕТО С ИНФОРМАЦИЯ ЦЕЛИ ЗАМАСКИРАНЕТО НА СЪЩИНСКАТА ИНФОРМАЦИЯ. ПЪРВЕНСТВОТО СИ Е ВАШЕ. ФАКТИТЕ ЗА НЯКОЙ ДРУГ.



Тема И колко време ще ни лази по нервите?нови [re: wasted_youth]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 15:59



Ми, като търси помощ - да казва какво иска, а не да ни коментира какви сме били, каква ни била обстановкака и на баба му фърчилото статистики и грандиозни оценки. Като не знае какво иска - да върви някъде другаде.

Ти досега какво разбра от всичките му думи?

------------
Да не се разсърдиш, ееей. Уговорката си остава.





Тема Ти ще кажеш ли най-после какво искаш?нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 16:02



М?



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор Ryan ()
Публикувано05.12.06 16:09



Хм, а от какво произлиза впечатлението, че за да върви комуникацията човек трябва "...да омерзи пола си"? Да си призная изненадват ме наблюденията ти - склонен съм да си мисля, че се базират на непредставителна по обем и качество извадка или от предубеденост, която влияе на преценката ти.

Но наистина се чудя какво точно впечатление създава нашият клуб, щото аз, бидейки в него повече от три години, със сигурност съм предубедено позитивно възприемащ го. Та затова и се опитвам да те накарам по-обстоятелствено да изложиш наблюденията си, като ще те помоля да се абстрахираш от начина, по който се развива в момента темата ти.

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Re: Дааа! Съгласен съм! Всичките ти комуникациинови [re: ASSASSlN]  
Автор Ryan ()
Публикувано05.12.06 16:16



Всъщност Асасине,

Аз говоря с човека, а ти в момента наистина безпричинно проявяваш агресия. Не си съгласен с него - добре, но защо трябва да го "овикваш"? Моля те да поспреш и да не говориш от мое име. Искрено и лично ти се моля.

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема това го пиша повторно, че се счупи връзкатанови [re: ASSASSlN]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано05.12.06 16:21



От цялата работа аз разбрах, че човекът иска нещо да сподели, но не се решава и затова проучва и разпитва. Какво да се прави, има мъже страхливи и неуверени...горкичкото, а ти го напъди.


------------------------------------
Остава си уговорката, разбира се! Какво от туй, че съм те скастрила? Ама и ти си...виж по-горе какъв...



Тема Ето ти ясен отговор на въпросите и мирясвай!нови [re: TUMBO]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 16:25



Питаш:

1. "Обаче не успях да разбера, какъв е клуба?" Отговорих ти по-горе вчера, като си мислех, че имаш някакво чувство за хумор и поне малко мозък в глава та си. Явно съм се объркал.

2. "Та така и не ми се изясни, разведените различно ли се третират от разлюбените? Общо взето това ми е въпроса! "

Отговор: Не! Всички са добре дошли и никого с нищо не третираме, освен ако не вземе да дрънка глупости.

3. " въпроса ми е клуба подържа ли подобна статистика. Да речем оттук са излязли брой хора влюбени. Има ли яснота по този въпрос?"

Отговор: Не! Някои влюбени си признават, други направо изчезват от клуба, защото вече не им е нужен... И никой не е чак толкова луд, че да си губи времето да води празноглава статистика за броя на влюбените...

--------------

Други въпроси имаш ли?



Тема Re: Много уважаеми модераторки!нови [re: ASSASSlN]  
Автор ПEPЛA (>^..^<)
Публикувано05.12.06 16:26



Мен не ме е нервирал, макар само да чета за сега темата.
Нека си пита и пише човека, а теб като те нерви - не го чети, лесно е.
Клуба не е затворено общество.


Усмихни се!



Може и да няма утре!



Тема Че аз съм си усмихнатнови [re: ПEPЛA]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 16:34



Нервят ме обобщенията му към целия клуб. Клуба не е затворено общество и затова си пиша "а теб като те нерви - не ме чети, лесно е."

Който не ме харесва - да не ме чете! Ти що ми се нервиш? Аз се джафкам с TUMBO от спортна страст и защото нямам какво да правя.

Ще ти изям червилото!



Редактирано от ASSASSlN на 05.12.06 16:40.



Тема Re: Много уважаеми модераторки!нови [re: ПEPЛA]  
Авторpoti (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 17:07



ignat? glei ti - ako ste go namislili narochno, shte wi pohwalq nekoi pyt che ste se
starali. syshtiqt sym a ne sym. inache sym si syshtiq



Тема Re: Че аз съм си усмихнатнови [re: ASSASSlN]  
Автор ПEPЛA (>^..^<)
Публикувано05.12.06 17:12



Знам, знам че често си усмихнат!


И сам знаеш, че и други са правили обобщения и са провокирали клуба, таке че би трябвало да си свикнал за тези години тук и да не се впрягаш, а да ги подминаваш с усмивка, защото клубчето си ни е хубаво, да.


Пък червилото ще ми изядеш, ама когато си получа черната роза и калашника, хммм поня си аз какво си ми обещал.

Може и да няма утре!



Тема Re: Много уважаеми модераторки!нови [re: poti]  
Автор ПEPЛA (>^..^<)
Публикувано05.12.06 17:15



Не чета маймуца!!!!!!!!!!!!!

Може и да няма утре!



Тема Re: Много уважаеми модераторки!нови [re: ПEPЛA]  
Авторpoti (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 17:29



еми муца да - с тая ограда наоколо си точно като в ботаническа градина
кахтосче апък розовичко розовее



Тема От мен да миненови [re: TUMBO]  
АвторASSASSlN (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 17:29



"И какво може да се изследва, причините за бъдещо възникване на проблем ли?"

Яснооо, съвсем си пощръклял! Търсиш причини за бъдещи проблеми в междучовешките взаимоотношения??? Абе, тъсси ги, дано ги намериш. Хилядолетия човечеството не ги е намерило, дано ти успееш. Успех.

Аз само плахо мога да ти препоръчам първо да се запознаеш как стоят аналогично нещата при бездушните машини. Само за отскок:

Анализ на потенциалните дефекти и последствията от тях. (Метод FMEA)

FMEA = Potential failure mode and effects analysis

Американски стандарт SAE J 1739. Дава препоръки какво да се прави и какво да не се прави в областта на техниката, та да се се ограничат до минимум възможностите за появяване на дефекти. Прочети го!

Въпреки, че са наясно с материята тия американци - пак имат проблеми. Совалки гърмят, тока им спира, наводнения...

----------------

А ти, след това, ако искаш - продължавай напред! Можеш да измислиш нещо такова: "Анализ на потенциалните дефекти при хората и последствията от тях".

Успех!



Тема Re: Пълното име на клуба енови [re: vlado]  
Автормok (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 17:49



а може вместо да се проваля да му се измисли друго развитие
без друго натам върви



Тема В "Мъжки клуб" ти направо ме изкефи с тиянови [re: HAДEЖДA™]  
АвторASSASSlN (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 17:51



секс състезания.



Представих си, че аз съм оня мъжага, ти си онази мацка и че започвам да те въртя като вертолетна перка!



Тема Re: Клуб на разведениете или на разлюбените?нови [re: TUMBO]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано05.12.06 18:32



Възбуди ми любопитството със словосъчетанието "страшни послания". Би ли задоволил (-а) нарастващото ми любопитство и да изясниш какво имаш предвид, тъй като засега сред мъглата от намеци и полунамеци ми е доста трудно да се ориентирам.

И защо нетикетът се оказва опасен? Все пак става дума за специфичен вид етика, не за нещо друго. Нима етиката извън интернет- пространството също би могла да крие опасности и с какво т.нар. "нетикет" се явява по- опасен?



Тема Re: Наде, къде се губиш? Ще ти изям усмивката!нови [re: ASSASSlN]  
Автор Haдя-Haдя (Двойната Надя)
Публикувано07.12.06 06:29




Асасинчо той!

Как ще ме мислиш за неграмотна, бре!
Лелей!

Terror incognita

Тема Буба, такава! Черничевите листанови [re: Haдя-Haдя]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано07.12.06 11:16



служат и за храна на копринените буби.

Пашкул такъв!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.