Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Всяка трета жена е жертва на насилиенови  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано27.11.06 08:16





Е, хубаво, де! Надуха ми главата с това "домашно насилие". Да, ама само констатации. Никой не казва къде са ПРИЧИНИТЕ за това положение? Да не би да искат да ми кажат, че всеки трети мъж е луд, побойник по рождение, пиян, залян...

Ами, да си призная пак в този клуб, че съм подлагал на насилие половинката си един път. Страхотен удар й нанесох, залепих я на стената. Защо стана така???



Тема Re: Всяка трета жена е жертва на насилиенови [re: ASSASSlN]  
Автор ha! (ентусиаст)
Публикувано27.11.06 09:22



ами защото мъжете (ти) сте безотговорни. нерешителни.....в оная тема не стана ли ясно? жените са вързани от обстоятелства а мъжете безотговорно не вземат решение
за раздяла
нали се сещаш че нарочно обобщавам

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Пак си пияна!нови [re: ha!]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано27.11.06 09:53



Безотговорни, нерешителни...

Вий като сте отговорни и решителни, защо постоянно вдигате скандали и си просите боя? Развеждайте се решително и не мрънкайте!

Сценария "Прося си боя, за да имам основания да се оплаквам" съм го гледал превъплътен в много пиеси и с много актриси и актьори. Не ми е интересен. Но ако искаш - да ти го разкажа и на теб.

Обичам те, кога ще се срещнем?





Тема Re: Всяка трета жена е жертва на насилиенови [re: ASSASSlN]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 10:31



И аз съм вбесявала партньора си до лудост, но не си е позволил да ми посегне. Забелязала съм, че обичаш да оплюваш жените, може би проблема е в отношението ти?



Тема Re: Всяка трета жена е жертва на насилиенови [re: ASSASSlN]  
АвторBU (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 10:39



Защото в този момент ти си си избрал такова поведение. Предполагам, че не си намерил друг начин да изразиш гнева си. А защо е станало така и под какво въздействие- ти можеш да кажеш.



Тема Простотии ли? Всеки трети мъж е прост? Така ли?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано27.11.06 11:02



Всеки трети мъж е комплексиран? Амиии, жена го е раждала и възпитавала...

Казах, че тази пиеса съм я гледал много пъти! Снощи пак я слушах у комшиите. Ти не си ли я гледала? Поне някоя приятелка не ти ли я е разказвала?

"Колкото и да е изкривена една жена не заслужава да бъде удряна," Прощавай, ама и ти да ме наречеш безпричинно "простак, идиот, лайно, смотаняк.." и теб ще те цапна, пък ти върви се оплаквай после където щеш. Само че, докато ме обиждаш, ще си пусна мобифончето и ще те запиша, пък да видим в съда ще го приемат ли за доказателство...

Абе, миличка, принципен е въпроса. Нали не си мислиш, че приемам постъпката си за "героична"? Нали не мислиш, че защитавам побойниците? Ама, "всеки трети мъж", е много! Чак толкова ли сме болни?

Ти, поне, си се нагледала и наслушала на случаи. Е, кажи ми, тези мъже които ги обвиняват в домашно насилие, чак такива изверги ли ти изглеждат?

Хм, тази тема я пуснах, защото няколко колежки я коментираха и цъкаха с език: "Как може да има такива простаци?" То, че има - има. Преди 10 дни погребаха млада жена - пребита от "герой". По телевизиите разказваха.

Добре, де! Напил се тоя тиквеник и вместо да си легне мирно и кротко, взел да бие. Непонятно е това. Интересно ми е как човек може да си изгуби разсъдъка чак пък толкоз? Трябва да има някакво обяснение!

-------------


Я, разкажи за оная госпожа, дето биела мъжа си и в същия момент крещяла, уж че нея я бият?



Тема Казах "всеки трети". Къде видя това мое "плюене"?нови [re: Paл]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано27.11.06 11:08



Приеми, че аз съм трети в списъка и че след мен ема много "кратни на 3".

"И аз съм вбесявала партньора си до лудост". Що го вбесяваш?

"но не си е позволил да ми посегне". Добре, и аз бях така, докато дойде момента ръката ми сама да посегне. Съжалявам.



Тема Там е проблемът, я! Не мога да кажа защо стананови [re: BU]  
Автор ASSASSlN (ентусиаст)
Публикувано27.11.06 11:16



така. Не знам.

Е, те това ме интересува. Наистина ли всеки трети мъж изпада в такива състояния? Ето го един - убил жена си! Дават го после: "Съжалявам, сбърках". Як, грамаден, с приятна външност българин. Интелигентен на вид. И сега какво? Затвол. А, може и да му се размине. Подхвърлят, че имал доста пари и врияние.

Хм, губят ми се понятията!

Глей по училищата какво става! Масови побоища... Убийства дори! И момчета и момичета. Какво е това??? Какво става, по дяволите?



Тема Re: Всяка трета жена е жертва на насилиенови [re: ASSASSlN]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано27.11.06 11:25



Един единствен път съм докарвала мъжа ми до бяс и то беше мноооого преди да се оженим. Тогава обаче не удари мен, а стената и си счупи ръката. Всъщност за това го оцених още повече и все още не може да слезе от тази позиция въпреки всички останали простотии. Единствения физически удар/шамар съм получила от баща си и то някъде около 25-та ми година. В същата частица от секундата му го върнах... е и двамата след това гледахме доста странно и не повдигнахме повече въпроса за инцидента, та дори и не си спомням за какво идеше реч.
1. Физическо малтретиране - залага се в детската възраст дори още от първите месеци на бебето, това е модел на поведение наследен от родителите. Не са ме удряли и били като дете, както не е имало и физически тормоз между родителите ми следва, че аз не мога да бъда малтретирана физически и не го допускам, няма и да го допусна...
2. Психическо малтретиране - също се залага още в детска възраст и е пак модел на поведение, онаследен от родителите. Никога не бях достатъчно добра и никога не се справях достатъчно добре за баща ми. Не бях достатъчно красива и умна и за майка ми. Възпитателна мярка от тяхна страна, за да не се разглезвам. Това доведе да си намеря мъж, за който също никога не бях достатъчно добра, достатъчно перфектна, достатъчно слаба или пък прекалено слаба, другите все правеха нещо по-добре от мен, без да се отчита, че други 100 неща ги правят много по-зле и т.н. Допуснах да се превъна във вечно гонеща и търсеща одобрението му, което така и не съм дочакала, но поне вече макар и късно се осъзнах и не го правя...
Извод - РОДИТЕЛИТЕ са тези, които са виновни за това децата да бъдат малтретирани по какъвто и да е начин през годините. Един Баща, никога не трябва да си позволява да удря дъщеря си, ако не иска един ден да се налага да я гледа пребита от зетя. Нека преди да удари да се замисли, че тя един ден ще го приеме за нормално друг да го направи... Самочувствието и себеуважението се възпитават не само с думи, а с поведение. Защо толкова е голям процента на малтретираните? На този въпрос сами можете да си отговорите като отчетете разбиранията и моделите на поведение в нашето общество през миналия век и за съжаление тази тенденция не е изчезнала все още.



Тема Re: Всяка трета жена е жертва на насилиенови [re: ASSASSlN]  
Автор Severous_Snape (Storyteller)
Публикувано27.11.06 11:29



Информацията е манипулирана, но това не може да се докаже. Мъжете сме глупаци, но ще минат поне 100-200 години откровено пъшкане под женския чепик преди на мъжкото поколение да му дойде акъла в главата, но се боя, че за да се изравнят нещата ще трябва да минат поне няколкостотин години.
И понеже тогава аз няма да съм жив просто ще си живея живота както намеря за добре.
пп. Действителните случаи на изнасилвания и на непредизвикано насилие отвращават и мен, но можем да подхванем и темата за пхихическият тормоз над мъжете, в което страшно много жени са големи специалистки. И понеже тук пишат основно жени очаквам да бъда оплют за мнението си, че страшно много жени тормозят психически мъжете си, но това последното е недоказуемо. Факт. Жените просто са по-умни от нас.

Вашите са като свист на сабя, а нашите - като крясък на орел...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.