Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Защо, по дяволите, хората се женят?нови  
Автор Markizata (sense )
Публикувано24.11.06 03:44



ето този въпрос ми е така необясним, че ме човърка и не ми дава да мигна в среднощните часове!
Това не е гавра, не е провокация, не е подигравка нито натякване на нещо, което мнозина тук считат за грешка в живота си, вероятно...
Всеки прави грешки - все пак сме само хора...Ама тази я правят много хора - всякакви!
Някак си, в този живот всичко е много просто и логично - перфектно подреден пълен хаос...всяко нещо си има обяснението, но това...
Сещам се за една поговорка..."любовта е болест и бракът е единствен лек за нея"
Доста наивно обяснение...ако хората се обичат и са щастливи заедно, защо е необходимо да го слагат на хартия с два подписа?
Преди е било по - иначе...това е било единствен начин не само за съжителстване , но и за живот изобщо - ако не си женен, си вън от живота, буквално - пълен аутсайдер.
А примката на халката става не по - страшна от тази, на въжето, щото, от въжето по -можеш да избягаш, от колкото от халката!
Само като си го помисля и ме втриса....
Добре, ама сега не е такиа! Няма категория "незаконни деца", слава Богу, никакви ограничения и санкции - на пръв поглед...и все пак...стринките и лелките от по - миналото поколение все още приемат някои неща със шушукане, но това ли е важното?

Ако не е прекалено лично, какво ви накара вас да предпреиемете тази крачка? Съжалявате ли за нещо?.. и коя е в случая вярната фраза:"парен каша духа" или "повторението - майка на знанието"?...
Казват, че глупацияте са осъдени да повтарят цял живот едни и същи грешки, а умните - да правят все нови и нови...вие от кои сте?



Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: Markizata]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано24.11.06 04:11



От умните глупаци



Камилата може да работи една седмица без да пие.Аз мога точно обратното

Тема По икономически причивинови [re: Markizata]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.11.06 08:12



Ако ние с теб живеем в семейство и си купим апартамент с общи пари и този апартамент е на твое име, ако се разведем, аз мога да поискам моята си част. Ако не сме женени, няма да мога.



Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...

Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: Markizata]  
Автор especial (непознат)
Публикувано24.11.06 09:19



няма разлика от преди и сега.стринките и лелките са все още живи и са много.и с възраждането на много идеи от миналото защото това се случва в момента при нас се връщат и всичките тези шушукания и неписани правила и норми.освен това тези хора под формата на стринки и баби ще възпитат така и децата ни и оковите на брака никога няма да бъдат премахнати



Тема Re: По икономически причивинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор especial (непознат)
Публикувано24.11.06 09:24



нямаш грижи.ще си направите едно оод и всичко ще е ок.или пък апартамента на единия,колата и вилата на другия и така.щом така се притесняваш.макар че аз бих купил всичко на жена ми.остави я да се радва бе човек.така ще те обича повече и няма да се стига до раздяла.а и нали накрая всичко остава за децата,какво се притесняваш толкова



Тема Re: Защо, по дяволите, хората се женят?нови [re: Markizata]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано24.11.06 09:28



Мислила съм дълго по тоя въпрос, защото съм от вечно женещите се. И ето до какви "велики" изводи съм стигнала:

1. Няма общество - от най-първобитното до най-развитото, в което да не съществува някакъв ритуал по бракосъчетанието. Това е нещо като декларация към света - ето, аз взимам тоя човек и поемам някакви ангажименти към него. Не знам защо това е нужно, но явно е част от човешката природа.

2. Моите лични наблюдения върху двойките, които само съжителстват са ме довели до извода, че в тях обикновено единият или двамата имат известни резерви към връзката и практически, криейки се зад модерните си възгледи, просто не желаят да поемат краен ангажимент към партньора. Забелязала съм, че мъже, съжителстващи с години без брак с една жена, много често после се женят бързо и охотно за друга. Може и да има такива жени, но в моето обкръжение обикновено мъжете са се дърпали от брак.

3. Гледам по себе си - имала съм много любови, истински и страстни, но не съм искала да се женя за всяка от тях. Т.е. има си някакво значение бракът, не е въпрос само на любов.

4. Много важна е юридическата страна. Няма да се спирам подробно на нея.

Ако се сетя още нещо, ще пиша пак.


П.С. Пак ще се женя! Аз съм рецидивист!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Ами там е работатанови [re: especial]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.11.06 09:34



че докато хората се обичат, те рядко мислят за това. И след това се оказват в кофти ситуация. Сега си мисля за една позната, която живя 3-4 години с един младеж. Даде куп пари за ремонт на апартамента му, за електроуреди, абе разни такива битовизми и в един момент той и каза "айде девойко изчезвай, че на мен ми писна с теб". Сега тя започва от нулата. Ако бяха се оженили, без да има никакви мисли за раздяла, а просто спазвайки традицията, тя нямаше да започва от нула. Айде, в тоя случай все пак проблемът би могъл да има решение при добро желание от двете страни. Обаче я си представи, че човекът се спомине, щото и такива познати имам. От една жена човекът има три деца и брак. От друга- едно дете без брак. Ами, наследник в единия случай са жената и детето, а в другия- само детето. Такива са ни законите засега.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Тема Re: По икономически причивинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано24.11.06 10:48



Това, за което говориш, се нарича СИО (съпружеска имуществена общност) и е точно най - вредното в брака по мое мнение - това, което държи агонията години наред, щото хората не могат да си разделят панелката в "Надежда" и хладилника "Мраз"..


Добрата новина е, че предбрачите споразумения ще унищожат СИО - то на практика. Говори се и за варианти на разделна собственост.
А за този пример с апартамента - ти можеш винаги да си имаш своя дял, като апартаментът се закупи като съсобствен и се впишат имената на двамата съсобственици. Някъде пречка виждаш ли? Щото аз не виждам!
И така, ако ти и аз сме участвали по равно, апартаментът се купува като съсобственост.
Ако ,обаче, след това мебелите, кухнята, колата и тенджерите и тиганите си ги купила само ти, би ли искала, когато дойде "после - то", да претендирам за половината от всичко, що е твое, щото ти си го купила, м?
Накрая, съжалявам, че ще ти разбия сърцето, но ние не можем да се оженим, защото Конституцията не го допуска
И какво излиза? Значи опасенията ми са верни - единственият смисъл е подялбата на имуществото!



Тема Re: По икономически причивинови [re: especial]  
АвторПpaдa (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 11:41



Оооо,ти си бил много широкоскроена личност или другият вариант е ,че обичаш безприкословно жена си и си отдаден изцяло на семейството.Ако е така ще те запишем в книгата на изчезващите видове

.
И един личен въпрос......разкри фенските си чувства към мен и предложение за по-плътен контакт,а ми заби невалиден електронен адрес мммм??
Нещо не ми се вързва еспециал,би ли ми обяснил ?



Тема Re: do Pradaнови [re: Пpaдa]  
Автор especial (непознат)
Публикувано24.11.06 11:55



напротив валиден си е.сега ще ти отговоря

Редактирано от especial на 24.11.06 12:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.