Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Не съм желала да влизам в диалог с тебнови [re: ASSASSlN]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано23.11.06 12:37



Каквото написах, го написах от добронамереност. С теб нямам никакво желание да дискутирам- няма смисъл. Може, ако искаш, когато се научиш да спориш възпитано.
Мнението ми беше по казуса на Самотен. А по- горе ти със същия невъзпитан тон оспорваше въобще вероятността в случая да става дума за постродилна депресия. Умният човек знае, че не знае.
Би могъл да приемеш, че хората просто не са обърнали сериозно внимание на проблема, поради което все още не са се съветвали със специалист. Затова и ги призовавам да опитат. Познатата ми , която се самоуби, живееше точно в семейство, което подцени проблема от незнание, а сега мъжът и е вдовец с две малки деца.
Възможно е проблемът въобще да не е такъв, не мога да знам. Проявявам само човешка съпричастност и правя добронамерен опит да вникна в нещата.
А с теб, пак казвам, не желая да влизам в безмислени дискусии.



Тема Re: Стига с тия следродилни депресии,нови [re: ASSASSlN]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 13:01



Душко, много на иначе скачаш нещо.
Пробвал съм - не е страшно, има ефект.
А защо не споделиш и колко години ти трябваха, за да стигнеш до личния си лекар за това? Защо така изведнъж забрави колко години теб те тресе мъката от разбитото семейство и бъдеще и илюзии? То така, впоследствие много лесно се дава акъл. И на мен сега ми е лесно да кажа на всеки "Споко, бе, минава всичко, ша са опрайш". Ама когато си във вихъра на депресията някак не е така лесно, нали.

И още нещо: Не сравнявай изживяването на раждането и всичките съпътстващи го явления и емоции, с истериите или натякването на жена ти. Едното няма нищо общо с другото. Айде да не си говорим за нещо, с което нито ти, нито аз сме много наясно. И да знаеш, това дето всичко се обяснява с "мамина лигла" е една от причините за задълбочаването на подобна депресия, която инак би могла да се лекува доста по-успешно. Айде, стига, че се отклонявам много от темата.



Тема Re: Не съм желала да влизам в диалог с тебнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор woland (непознат)
Публикувано23.11.06 13:32



Моите наблюдения също са такива - от една страна, човекът сам да прецени, че има нужда от медикаменти и лечение не е лесно. Ако е стигнал до това решение, то значи той е осъзнал, че има проблем и е започнал да се лекува. Но е трудно да се стигне до тази идея, всеки по презумпция смята, че е прав и че с него всичко е наред.
От друга страна - не винаги е лесно да кажеш на някого, колкото и близък да е, че с него/нея нещата са стигнали до там, че трябва лечение / лекарска помощ. По-скоро, ако си говорим за нерви, реакцията ще е твърде отрицателна и може да има още по-негативни последици. Най-малкото - не е лесно да се стигне до там, ако човекът е толкова зле, че да трябват лекарства.



Тема Re: Не съм желала да влизам в диалог с тебнови [re: woland]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано23.11.06 13:51



Да не говорим, че ако става въпрос за патология и човек наистина е в депресия (чисто хипотетично), той последен ще осъзнае необходимостта от специализирана намеса. Уви, все още живеем в действителност и с манталитет, който игнорира подобен род психологически проблеми.
Това беше по принцип. А какъв е настоящият случай, естествено не се наемам да твърдя.





Тема Колега - счетоводителю, писах ти вчеранови [re: CAMOTEH]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано23.11.06 23:16



около пет пъти, обаче Дир-а ме изхвърляше ужасно успешно, накрая ми се доспа, и си легнах. Идеята на писмото ми беше издържана в стила "искаш жена, хем хубава като за любов, хем умна, да разбира, че ти семейството няма да си оставиш, хем и състрадателна, да разбира, че ти семейство всъщност нямаш, ама на, търпиш съпругата си, да ти прибира паричките, докато ти переш и обличаш сина си, който обичаш толкова много, че с готовност ще съсипеш живота на още трима човека (общо четири - детето, жена ти, любовницата и ти самия), само защото като един женски полов органи, или среден селянин, се колебаеш, или пък ти е приятно да висиш в неприятно - неизвестното и да не вземаш мерки"! Нещо от сорта беше писмото ми. О, имаше и нещо гневно относно факта, че всъщност ти не просто си мъж под чехъл, ами си собственик на завод за пантофи, но не искам пак да се ядосвам. Всъщност, ако историята ти е вярна, а не е проверка на заспалите в клуба, струва ми се малко вероятно добре печелещ мъж да е оставен на мира от конкуренцията, та ми се струва, че има нещо гнило в Дания. Защото, напоследък разбирам, че никой вече не се вълнува от визия и характер, всеки гледа портфейлите - колкото по-пълни, толкова по-стойностни хора, значи! Хайде, успехи ти желая в намирането на смирена, покорна, свободна и търпелива жена, която иска да си прекара живота като твоя любовница, когато, естествено, намериш време за нея (при толкова пране и готвене, пък и на работа ходиш,не знам как ще стане)!!!



Тема Re: Колега - счетоводителю, писах ти вчеранови [re: parvaty]  
Авторoщe eдин (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 00:22



Ами случват се такива работи. Моята история е дори по-невероятна. Но изводите ми са следните. Когато се съберат достатъчно властна и амбициозна жена и мъж, склонен към компромиси в името на семейството, такива истории не са изключение. Дори мъжът може да е негрозен, и добър любовник, и т.н. Просто това, че той не мачка жена си - т.е. не се държи мъжествено по общоприетия стереотип, го прави не особено привлекателен не само за собствената жена, но и за другите. Къде по-интересни са всякакви пропаднали типове

И освен това 2500 лв. не са кой знае какъв доход в наше време. Огледайте се наоколо! Колко хора карат коли за над 100 000! Колко имат разкошни къщи, всякакви луксове и т.н. Че аз знам неколцина, които похарчват по 10 000 за една вечер по заведения! Моята бивша жена и останалите от нейната порода са вперили поглед именно в тази категория. И какво им дреме, че ти изкарваш 4-5 средни заплати, с които спокойно плащаш парното, ГСМ-ите и винаги има хляб на масата. Ам че нейният любовник й предлага да живеят в Швейцария Е, верно, бая народ е затрил, ама това нямало никакво значение. А ти си честен, работиш усилено, но изкарваш САМО 2500. Колкото президента



Тема Re: Колега - счетоводителю, писах ти вчеранови [re: oщe eдин]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано24.11.06 09:39



Напротив 2500 лева са си много добра заплата според мен.Повечето взимат къде,къде по малко.Пък твоята бивша е има;ла огромни претенций,ами да е станала мутреса.Само,че тия смногото пари не гледат на жените с голямо уважение.като им писне ги сменят с други по хубави и по млади(ако може и по цицорести).Така,че не разбирам какво искат тия твои жени.май си прекалено добър с тях.
Жена съм и се ядосвам. И моя мъж бачка много,ама не съм си намерила либовник.





Тема Re: Колега - счетоводителю, писах ти вчеранови [re: oщe eдин]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано24.11.06 12:47



Ти сам го каза- познаваш "неколцина", които са склонни да пръснат 10 000 на вечер в някоя кръчма. Сега ако кажеш и че става дума за чалга- кръчма, образът на мъжа, когото визираш, съвсем ще ми се избистри. Говоря за типа мъж, а не за конкретна персона.
А защо ти и такива като теб имат афинитет към жени, вперили жаден поглед към портфейлите на свои и чужди мъже, е по- важният въпрос, на който явно и ти трябва да си отговориш. Мен ако питаш- лош, макар и силно разпространен, вкус.





Тема Re: Колега - счетоводителю, писах ти вчеранови [re: PipilotaViktualija]  
Авторoщe eдин (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 17:49



Е, по-често чалга-кръчма, но не е задължително. Че съм сбъркал, сбъркал съм. Но когато се оженихме, нямаше още такива демонстрации на богатство - 1988г. Тя ми беше първата жена и първите години всичко вървеше гладко. Кой от нас можеше дори и да сънува какви промени чакат милата ни страна? А после всеки си прави избора. Май всъщност от незапомнени времена си е било така.
Аз се разведох с тази жена все пак, и то при положение, че тя не го искаше

Така че това е моят избор. Какъв афинитет? Просто срещам разни жени, харесвам някои от тях, опознавам ги и животът си върви
Желая приятен уикенд на всички Аз ще работя, но ще пробвам и да се позабавлявам малко



Тема Синдром на междуразкрачието № 57 [re: oщe eдин]  
Автор ASSASSlN (член)
Публикувано25.11.06 09:00



"Просто срещам разни жени, харесвам някои от тях, опознавам ги и животът си върви"

Браво, пич, браво Казанова!


-------------

Абе, то и аз срещам по пътя си какво ли не, ама не надувам фанфарите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.