Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Не мога да изляза от клишето  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 13:00



Фактите: Омъжена съм, но абсолютно фиктивно - отдавна нямаме общ секс, дори стигаме до там, че обсъждаме за майтап клюките около "любовните си проблеми". Имаме малко дете, за което се грижим с охота и двамата - имаме сериозно кариерно развитие. Той ме обича, типично по мъжки - може да не съм вдъхновението на деня му, но страда от липсата на проявени чувства от моя страна. Аз от своя страна се "оперирах" от характерните за една двойка чувства, поради хиляди причини трупани с времето и в момента нямам никакъв проблем да кажа "разбира се, че можеш да излезеш след като заспи детето" и не ми хрумва да попитам дали ще се прибере - просто не ме засяга. Тъй като съм психолог по образование, потърсих помощта на практикуващи колеги - присъдата беше "между вас съществува личностна и емоционална пропаст, която нямате мотивацията да заровите".
Проблемът: Не живея в моят филм! Това не е нещото, което искам от живота си. Страдам истински от ситуацията, но страдам не за отишлите си мечти, а за несбъднатите желания да се върна вкъщи и да ... съм щастлива от това, че някой ме чака!
Май това е въпросът - за голямата самота!
Дали не я създавам сама като живея полу-живота си или бих я усетила стократно, ако остана напълно сама?!



Тема Диагнозата е ясна,нови [re: Eвa]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано17.11.06 13:07



поредната "психоложка"





Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор TePe3a (непознат)
Публикувано17.11.06 13:10



Според мен самотата е вътрешно усещане - не зависи от броя хора около теб.
Чувството за самота при мен се появи, когато си дадох сметка че в тези рамки не мога да бъда себе си ( или това, което мисля че съм аз).
И понеже "да живееш в истина е да живееш без публика" аз не се чувствам самотна, откакто живея сама:)



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано17.11.06 13:17



Ситуацията ти не е уникална.
Въпросът не е дали искаш да живееш така - то е ясно - не искаш.
Въпросът е искаш ли да бъдеш с този мъж.
Ако не искаш, няма да си по-самотна, ако се разделите, ще намериш друг, с когото може да си щастлива.

ако обаче твоята "операция" на чувствата е реакция на болка, която означава и неизживяна любов, просто трябва да се опиташ да промениш нещата именно с този човек, иначе няма да си щастлива с никого.
Ако всичко е изживяно от тебе/а не изглежда така/ - тръгвай.
Ако не - пробвай да промениш нещата.



Тема Re: Диагнозата е ясна,нови [re: jamie]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано17.11.06 13:18



Поредната ти радост


Ако не се появи някоя, която да ти боцка очите, направо униваш ти



Тема Re: Диагнозата е ясна,нови [re: jamie]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано17.11.06 13:31



Джейми, извинявай, ама въобще не ти е ясна диагнозата.





Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 13:56



Разбира се, нещата не са "черни или бели" по отношение на чувствата, които човек изпитва - не мога да кажа нямам такива към този човек, та все пак живеем заедно от години, имаме дете и все още споделяме събития и емоции заедно, но по никакъв начин не мога да определя тези чувства като - любов. Та аз нямам никакво желание да се докосна до него, не ми представлява никакъв проблем да не знам нищо за нещата, които му се случват, както и не изпитвам никаква потребност да споделя своите мисли с него.
А моята "операция" наистина е резултат на болка, сериозна болка, но толкова добре е туширана от времето и съзнателните ми усилия, че съм тотално индеферентна към проблема.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано17.11.06 14:12



Аз точно това не разбирам - как може болката да се превърне в безразличие, та тя е спомен в тялото ни, даже на чисто физическо ниво.Тя изисква лечение.Как минава?!Аз сериозно питам какви усилия могат да тушират чувствата до пълна апатия към някакъв човек, когато той е наоколо?
Кажи ми,как става?
Аз не мога така.
Това е въпрос, не е отговор на казаното от теб.
Ако нещата ви са такива, ясно е, че ти е време да намериш друг човек.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано17.11.06 14:19



Темата ти наистина ме интересува.
Аз се чудя какво ни спира да тръгнем нанякъде сами.Защо си задаваме въпроси, ако наистина всичко е изчерпано.Дали наистина е изчерпано, ако се питаме това и онова?
Не разбирам.
Аз не разбирам и себе си понякога, в друг смисъл и по други поводи, но ситуацията ми е позната в някакъв смисъл.
И се чудя - човек има кариера, има мечти, желания за реализация на чувства, защо се спира, ако е изконсумирал докрай някаква връзка.Децата?!Може.Но те не губят родителите си.
Страх?!
Вярваме ли, че ще намерим друг, подходящият или се съмняваме и това ни кара да стоим някъде, водени от привидната си несамотност?!
Или все пак...има нещо....и това е човекът, усещането, че нещо е недоизживяно с точно този мъж или жена?!Спомен, болка, радост, усещане за желание...някъде в подсъзнанието ни?!



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано17.11.06 14:24



Всички тези неща, за които пишеш, са ужасно индивидуални и нямат отговор. Отговорът е у всеки отделен човек. Можем да си споделяме, но не можем да дадем нашето решение някому. Иначе и мен ме тормозят аналогични въпроси, но както и да им отговоря, ще ги реша не само според желанията си, но и според обстоятелствата.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано17.11.06 14:28



То това е ясно, аз питам конкретно, търся нейния опит, така, за да осмисля част от въпросите си, които, естествено, са мои лични.Аз не търся решение на нещо свое, аз питам как е там, някъде при другите.Защото аз вярвам на чуждия опит.Мислех някога, че при мене е различно, но по-късно осъзнах, че в живота всичко е някаква матрица, че нищо не е уникално, само начинът, по който реагираме с чувствата си е уникален, а ситуиациите са лишени от изумителна оригиналност.



Тема Re: Винаги...нови [re: Eвa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано17.11.06 14:31



...когато съм усещала , че не живея собственият си живот съм излизала от играта!
/Друг е въпроса какво те задържа в сегашната ситуация - пари, стандарт, битови удобства, страх да не разстроиш психиката на детето...ти си занеш/
За някои неща обаче наистина се иска и смелост и лудост...прецени дали ги притежаваш в достатъчно количество! Някои неща стават по-лесно не като филосовстваш, а просто като действаш!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Редактирано от makeover на 17.11.06 14:35.



Тема Re: Винаги...нови [re: makeover]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано17.11.06 14:54



Анджък, де!

Ама процесът, който води към преминаване към действие не винаги е бърз и лесен!



Тема Така е,нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано17.11.06 15:09



патките нЕмат свършване





Тема Re: Така е,нови [re: jamie]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано17.11.06 15:16



На мене, пък, ситуацията ми е интересна.
Даже ме вълнува някак си.....
Споделям, де, да не излезе, че нямам никакви интереси извън собствената си персона





Тема Не се застраховайнови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор jamie (чисто нов)
Публикувано17.11.06 15:24



че не знаеш какво ти носи утрешния ден





Тема Re: Не се застраховайнови [re: jamie]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано17.11.06 15:26



Е, баш заради тази неизвестност в бъдещето би трябвало да се застраховам, де.





Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 15:35



За мен лично най.страшно в личните отношения е живеенето в някаква полу-истина. Животът ни и без това е изпълнен с достатъчно полу-неща за да си го причиняваме и в личния живот.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 16:17



Ще ти разкажа как постигнах т.нар. индеферентност. Всичко беше както в нормалния живот - комбинация от обстоятелства и събития. Първоначално се борих отчаяно, себераздаващо се и безумно смело в името на любовта, детето и съзнателния избор, който сме направили да бъдем заедно. Да сме Ние, а не Той и Тя. Смея да се изправя и да кажа "направих всичко, което се сетих - и добро и не чак толкова разумно", но се отчаях когато се дадох сметка, че просто нещата и най-вече мъжът до мен е излязъл от „промоцията” и се е върнал към нормалните си, характерни и типични за него параметри, а те не ме удовлетворяват! (Изкушавам се да се впусна в разсъждението – че всичко е чист късмет, когато те порази онази всепоглъщащата, безумната любов.) Не искам да изпадам и в откровения за да потвърдя позицията си с примери - на моменти са брутални или по-вярното е - в моята глава и моето усещане ги приема за такива! И тогава се пречупих! Открих свободата на това да не се терзаеш от липсата на внимание, такт, жестове на любов ... а това е ... да разбереш, че не обичаш! Така дойде и момента, в който открито казах, че нямам нищо против да бъде щастлив по неговия начин ... и научих, че той отдавна го е направил ... някъде... с някого... с няколко!
Не съм си събрала чантата, гащите и шапката защото нямам повод това да се случи, а от друга страна грижите които си поделяме за детето са такива, каквито сама бих се затруднила да осигуря, както и не се е появил човек, който да има куража да си поделим. ... а май ми се иска да го има, ... повече от колкото ме е страх, повече от колкото си признавам! Изключвам от разсъжденията си финансовата страна на нещата, защото това за мен това не е проблем – както споменах имам успешна кариера и прилични доходи за БГ стандарта. Няма да бъде честно, ако не спомена, че преживях и едно доста неприятно разочарование от връзка, която започнах в стремежа си да бъда активна и решаваща съдбата си жена – и сега това също е сериозна бариера.
Това е моята формула за постигане на брак клише - двама човека, коите си поделят сметките и рожденните дни на роднините!



Тема Re: Ооо, ама то не става така бре))нови [re: Eвa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано17.11.06 16:41



Да си живееш сегашният живот и да си многострадална или не чак толкова, но да търсиш връзка, опора , подкрепа и разбиране....ама за всеки случай да си имаш и сигурничкото)) Мнооого си далеч от истината! Нещата се извоюват със собствените ти страдания и първо откъсване от сегашната ти действителност! После борба с живота, но вече освободен аот оковите на мнимото семейство. След това независимост и достойно посрешане на евентуалните несгоди....чак след това идват новите срещи)))
Малко си патила и още не ги знаеш тия закони)) То иначе и баба знае така: "Ох, зле ми е, а дано срещн анещо по-добро пък тогава да зарежа злето дето ми е сега!" Казвам ти, това не е начина!
Всичко ще започне и ще свърши с твоите дела и инициативи, които поемаш!
Не става така : Колкото хляб , толкова и сирене!
Но това са постъпки и действия на професионалисти)) Не знам дали ти си от тях?)))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Родители съквартирантинови [re: Eвa]  
АвторЛeйди лaйkc.. (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 16:42



иначе казано. Именно съквартиранти.

Такива бракове имам чувството че има доста наоколо, кои осъзнати и кои не.
Хубаво е, че твоя е осъзнат такъв. Хората си вегетират.
Значи не го обичаш вече. Нямаш парични спирачки. Грижите за детето могат да са почти непроменени, след раздялата, ако той желае да участва наравно. Преживяла си разочарование от нова връзка. Търсиш и очакваш. Така ли е?

Той иска ли да направи нещо или е ок така? Харесва ли си живота такъв?
Защого ти звучиш, като просто да те е страх от действията, които явно сама ще трябва да предприемеш, ако въобще се решиш. Ако е така, добре го разбирам, тъй като съм на подобен етап, със съответните разлики.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 16:43



Представи си себе си след 10г. примерно. Ти си психолог, отговори си сама - устройва ли те това.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано17.11.06 16:48



Щом не изпитваш нужда и желание да се докосваш до него, да споделяш с него каквото и да било, какъв е смисълът да продължаваш да си с него? Само заради детето? Само защото така си свикнала? Това е някакво съвместно съжителство с човек, за когото сама казваш не ти пука какво прави, нито къде ходи, с кого и т.н. Тогава?
Казваш резултат на болка е цялата тази ситуация - ами или си мазохист, или не знам. А и казваш, че си психолог и си се консултирала и с други колеги. Тогава би трябвало да имаш достатъчно ясен поглед над ситуацията и причините за нея.
И докога ще издържиш по този начин, представи си един прекрасен ден ти самата се сринеш психически - какво мислиш, твоят съпруг ще ти каже "браво жено, много ти благодаря за нервите и за това, че ме търпя" или ще се юрне да ти помага.



Тема Re: Родители съквартирантинови [re: Лeйди лaйkc..]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 16:48



Аз преди една година излязох от подобна ситуация,но ми трябваше време,за да се реша на тази стъпка.Бившият ми съпруг и досега ми е сърдит,че се изнесох и се разведохме,той не искаше и още не иска този развод.
Оправдавам в момента твоите колебания,защото детето е малко и в името на неговото спокойствие можете да останете още такова семейство.
Много пъти съм писала и казвала и сега пак ще повторя,че децата трудно понасят развода и всяко по своему го преживява.Затова е по-добре да са малко по-големи и разбиращи.



Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: KatrinKa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано17.11.06 17:02



...с науката "психология"))) Психолог може да бъде добре препатилия човек, който е съумял да се справи със себе си в цялата тая каша наречена "живот" . Иначе какво, учил психология на книга, взел си изпититте с отличен и айдее готова работата...психолог се става след 35-40 годишна възраст и то при условие че имаш и добре подплатен със случки живот! Е, ако имаш и това образование тогава пакета е пълен! И след 40 годишна възраст можеш да започнеш в пълно съзнание да практикуваш тази професия...мен лично би ме било срам да с еафиширам като такава ако нямам достатъчния жизнен опит!
Нищо лично, Ева, похвали към теб за смелостта ти да споделиш....но и самото ти образование в момента те дърпа назад))) Просто си представям каква каша е в главата ти! Споко! Винаги има начин! Твоят начин!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: makeover]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 18:02



Моята позиция по темата е, че не е необходимо да си сложиш ръката в огъня за да разбереш, че ще се изгориш. Пато-емперизмът е начин за изследване на света, който разумните хора отдавна не практикуват, с което искам да ти кажа, че се отнасям скептично към тезата ти, че трябва да изсърбаш много помия в разстояние на 40 години (тази граница как я определи не ми е обяснимо) за да станеш качествен психолог - прости ми, но е някак повърхностно. Освен това никъде не споменах, че психологията е моя професия! Истината е, че психологията е второто ми висше образование, което завърших от личен интерес, но това далеч не ме прави професионалист, а само подготвен човек. Достатъчно off topic.

Привидно нещата наистина могат да изглеждат - стои си тя и чака, пък и мрънка междувременно! Не за нещо по същество, а че е неудовлетворена! От каква се пита в условието, като не прави нищо реално?! - отговарям: не правя защото детето ми е малко, а кариерата в развитие и имам нужда от перманентно покриване на часовете извън работно време, поради удължени преговори, не спазени срокове и т.н. Не се изнасям защото няма скандали и тъпи сцени, само разпределени отговорности. Не дръпвам чертата за да заживея на чисто, защото не се чувствам подготвена да преживея развод - била съм свидетел и знам колко се осират нещата "и в най-добрите семейства" когато започне деленето на снимките, детските играчки за да има и в двете къщи и сметките за ипотеки. Не съм готова за това да изпадна в депресия, когато отговарям за дете, доста хора служебно и най-вече отговарям пред себе си!
Но веднага слагам на другата страна на везната - тежко ми е! Да! Тежко ми е и не се чувствам себе си!
Търсех Вашите гледни точки, аз да осъзная да колко анализът ми има допирни точки с реалността и до колко терзанията ми са плод на "женската психика".



Тема Re: Е , след като си проведе опита....нови [re: Eвa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано17.11.06 18:41



...направи си необходимите анализи и се оправяй!)) Все пак проблема си е твой, нали?
А по въпроса, кое било актуално /знам ги тези актуалности, дето са създадени от теоретици, та случайно да не си изцапат ръчичките с нещата от живота/ в разнищване на психиката ще ти кажа: "Говори ми, говори ми!" Говори ми че не се минавало и през личният опит!)) Аха, стой си във вакуума...или всъщност, не...ето това си е твоя горчив опит! Носи си кръста и не реви)))
Пък всъщност това може и да си е твоето наказание...де да знам! Имаш си глава н араменете, нещо под шапката...ами използвай ги)))
И никога не се оправдавай...олекваш, това обаче се учи в училището "живот"!
Както и никога не употребявай лафа - от кое висше са ти последните знания))) Слушай кака си....а сега ти позволявам да ми теглиш една))
Ха ха , сетих се за един клубар дето казва: "Като знам какъв инженер съм, ме е страх да ида на зъболекар!")))


Апропо, единствено оправдавам темата ти ако си правиш изследвания в/у себе си и как ще оцелееш в дадената ситуация! Е тогава опита е достоен за уважение като скромен принос в науката!!!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Редактирано от makeover на 17.11.06 18:45.



Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: Eвa]  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 22:50



Не са плод на женска психика, дори напротив. Каква женска психика, ти ясно каза какви са причините за да търпиш това положение. Въпрос на време е, и също въпрос на приоритети. Когато важните за теб сега неща станат по-малко важни, ще промениш нещата. По-просто казано, преценила си че може и да ти е тежко, но ще ти е по-тежко ако напуснеш мъжа си.
Знам и нещо по-лошо от това: да можеш да напуснеш, но да няма за какво, и да ти е все едно дали си там или където и да е другаде.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано18.11.06 00:05



Гузна ли си?Може би съвестта ти създава пречки да предприемеш нещо по-радикално.Понеже не го обичаш.А твърдиш,че той теб "по мъжки".
И какво значи отчаяно,себераздаващо сеи безумно смело?Нали той те е обичал?Какво те кара да охарактеризираш така борбата си?
Загатваш за онази всепоглъщащата, безумната любов.Мислиш ли ,че тази "любов" подхранва и укрепва любовните отношения със съпруга?Нима е възможно?



Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: Eвa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 07:15



Здравей Ева,реших и аз да се намеся в темата


В спора ви с кака Лира бих застанала на нейна страна ,теорията си е теория ,а личния опит си е друго нещо,едно време му викаха *университета на живота*като се сетя колко наивна и сляпа понякога бях в по-младите си годинки и какъв рентгенов поглед имам сега
Ситуацията при теб ми е позната ,не си нито първата ,нито последната ,по-скоро си класически пример на разпадане на брака ,но омекотено от общи интереси и да речем култура и възпитание на участниците ,които ги предпазват от най-големите простотии
Сигурно можеш да обясняваш дълго защо стоиш в тази ситуация-малко дете ,грижи за него ,удобство
Аз мога да ти помогна ,по -нататък детето ще тръгне на ,училище ,няма да е добре да преживява развод да не го тормозят в класа
По- късно ще влезе в пубертета ,току виж тръгне по-лош път ,като го стресирате с развод- по тази логика може да се пенсионирате с твоя съпруг без да промените нищо от сегашното положение
Колкото до това ,че имаш удължено работно време ,ами все сме чували за детегледачки ,ако нямаш баби на разположение и таткото не иска да се занимава с детето като се разведете
За *осирането *на нещата при развод не си права също ,има и интелигентни начини да се разведеш ,дали обаче ще можете да го направите е друг въпрос- един развод по-взаимно съгласие с изчистени по-справедливост общи финансови проблеми може да отнеме по-малко от два месеца и да ви остави възможността да си останете ако не приятели то поне хора които могат да си говорят и да решават проблеми свързани с общото дете
С две думи дяволът не е толкова черен
Защо си мислиш че ще изпаднеш в депресия като се разведеш,аз така като те гледам сммятам ,че депресията ти е сигурна и в сегашното ти положение
Отговаряш за доста хора служебно,ами това какво общо има ,а сетих се ,явно ще ти падне авторитета като кажат че си се развела,къде по-добре е да си живееш като омъжена ,а мъжът ти да ходи да чука навън ,това особено укрепва авторитета ти и ти помага служебно да не мислиш за проблемите си в къщи
Колкото до това да си живееш без секс,ами то си е направо екстра ,нямаш нужда от противозачатъчни ,спокойна си ,не мислиш дали не си бременна и т н
Особено е полезно за здравето ти и телесното и психическото
Отвори си очите Ева и виж реалната ситуация,живееш в момента измислен живот и си търсиш оправдания , я единственото ти истинско оправдание в случая би било ако обичаш съпруга си истински и още съхраняваш в себе си някаква надежда да върнеш нещата към годините ,когато сте се обичали двамата
Казваш ,че той те обичал по-мъжки ,обича теб,чука навън, то един път с Джейми да сме на едно мнение - *патките нямат свършване *
Не се обиждай,и аз бях доста годинки сред тях,голяма бяла птица с красиви перато за такива случай трябва да се прилага максимата , господи , пази ме от приятелите *в случая Любимия* от враговете сама ще се пазя
Не съм фен на развода ,но при положение че от брака е останала една куха черупка ,честно казано не виждам никакви причини да съществува
Може черупката да е красива,да става за пепелник ,за украса на секцията,да я лакираш и да я показваш на познатите ,като спомен от доброто старо време,ама в нея няма и по никакъв начин не може да има живот
С този пост дето ти написах спокойно може да ме обвинят ,че те подтиквам към развод ,не ме слушай какво ти говоря, щом искаш да си живееш така ,няма кой да те спре ,Всеки има право да живее в лицемерие ,да се прави сам на глупак ,да се оставя да го манипулират и да цени удобството повече от риска
Никой не може да ти гарантира ,че като разведена ще живееш по-добре от сегашното ти положение , в живота както знаеш сигурни са само данъците и смъртта
Ясно е само едно,че в този филм ,в който играеш по сценария на любимия съпруг също няма вариант за щастие



Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: Eвa]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано18.11.06 12:19



Тогава щом си наясно с нещата, какво очакваше да ти кажем тук.
Каква мъченица си и колко ти е тежко, или да ти кажем браво, евала как търпиш такъв мъж.
От този ти последен постинг става ясно, че не само на съпругът ти му е удобно това положение и го устройва, а и на теб.
"не правя защото детето ми е малко, а кариерата в развитие и имам нужда от перманентно покриване на часовете извън работно време" и още, което ти пак сама си казала.)
Ти самата ползваш мъжа си като домашна помощница и притурка към банковата ти сметка, а после обясняваш, че ти било тежко.
Ами погрижи се сама да си оправиш положението, дали чрез разговори със съпруга ти или някакъв друг начин, това вече си е твоя работа.
Но на човек, който не му харесва дадено положение или ситуация, в която той е намесен се опитва да излезе от нея. А не да чака господ да го измъкне, или който и да било друг.



Тема Тази работа всъщност не е толкова простанови [re: KatrinKa]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано18.11.06 13:47



Не визирам потърсилата съвет тук, а говоря по принцип. Не всички хора мислят и действат еднакво, което е ясно- имам предвид, че в едно и също затруднено положение или безмислен и отдавна изпразнен от съдържание брак, не всички реагират веднага или адекватно на ситуацията. Не всички жени (или мъже) имат силите бързо да се преборят със статуквото, стереотипите на живот, страха си от неизвестното, несигурността си и т.н. Поради това и някои пишат и правят опити да разказват историите си тук. Поради това и аз например съм против грубото раздаване на съвети с убедеността на последна инстанция (въобще не визирам теб, а говоря по принцип) и неделикатното бъркане в душата на другия. Колкото и опит да има човек и да си мисли, че има едва ли не "житейски рецептурник" за всякакъв вид аварийни ситуации, "рецептите" не винаги сработват, защото понасят различно на различните "пациенти". Някои хора страдат по свой си начин и се чувстват неразбрани в браковете си, в които поради една или друга причина някъде по пътя е изгубена комуникацията, но нямат нито кураж нещо да променят, нито умението да се самоизвадят от блокажа. Заради това е много просто да кажеш "хей, я се вземи в ръце, стига си ревал(-) и си се тръшкал(-а), ами действай; който иска, го прави, какво толкова", но на практика не всеки има силата да се изправи и да го направи. И тук нещата изискват повече време, повече общуване с хора, преминали през аналогични житейски ситуации (защо не точно в клуб като този), повече вглеждане в себе си и търсене на отговори на въпроси като "кой съм", "какво искам от себе си и живота си", "мога ли все още да осъществя жизнено важните за мен цели с партньора, с който съм в момента", " изгубили ли сме безвъзвратно обичта помежду си, удоволствието да бъдем заедно и способността си да комуникираме пълноценно","имам ли все още желание да правя опити за близост с партньора си", " отчуждени ли сме без шанс за промяна", "имам ли сили да продължа нататък сам(-а)" и прочие. Може би след това, там някъде ще се появи и Решението.



Тема Колко големи да са децата?нови [re: paзвeдeнa]  
АвторЛeйди (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 14:48



Колко големи следва да са, за да нанесем възможно най-малко поражения върху тях? Да приемем, че се извърши възмогно най-цивилизова - каква възраст е оптимална.
14 - 16 - или направо пълнолетни 18 и заминали студенти??
Ако се абстрахираме от личните причини, до колко да чакаме децата?



Тема Ние паткитенови [re: Eвa]  
АвторЛeйди (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 15:29



... все повече ми се струва, че питаме не там, където следва да питаме това, което питаме.
Тук клубарите да горди с решенията си за развод, с решимостта си, действеността си и начина по който са се справили с тази тежка житейска ситуация. Това ги обединява и мотивира. Можем само да им завидим. Така ми се струва на мен.
А ние питаме какво да правим в тези ситуация. Или дали това, което правим, има допирни точки с други мисленета. По самото заглавие на клуба е ясно какво биха ни отговорили. Аз например в паралелната тема Спасение на брака всъщност исках именно това да питам - как клубарите смятат, че могат да спасят някой брак при положение, че повечето от тях са щастливо разведени - тоест по определение няма как да защитават тази институция и да я спасяват. Така и стана - темата ми разсея абсолютно всички съмнения, които имах против развода. Гледам тази тема се развива по подобен начин.

Аз също съм в подобна твоя ситуация с тази разлика, че обичам мъжа си, но ежедневното положението е нетърпимо за нормален бит - тоест има тъпи сцени и скандали. Аз също не знам къде ходи повечето време освен ако не реши да ме уведоми, имаме две малки деца да обгрижваме, и довършваме дом. Не знам какво би било, ако освен всичко останало не го обичах - това според мен е много тежко за ежедневно търпене. Относно грижите за децата аз лично смятам (и горе те бях попитала) че това покриване на грижите и времето може да дублира и при разделени домове, ако той желае това. Предполагам, че да.
Но иначе и на мен ми звучи, че при теб няма незабавна нужда за каквото и да било, още повече не се карате, което дано да е винаги така. Виждаш, тук са скептични клубарите, напълно разбираемо, както се казва, те се връщат оттам, накъдето ние или поне аз вървим. При мен е обратното, обичам го, но ежедневието не се търпи, и многобройните разговори доникъде не водят.
Той също като твоя казва, че ме обича, но също като вас общ секс почти няма, а един мъж ако обича една жена, няма как да не я чука, те така главно обичат

. Иначе ако е тази приятелска и братска обич може да я имаме и разделени . Вярвам твърдо на мейковер горе, че ако не сме минали през тези етапи, няма никакъв шанс за следващи пълнокръвни връзки и живот - тоест вегетиране.. Работата като аргумент добре и децата, но ние също сме личности и жени и ако не си дадем сами шанс за пълнокръвен живот, нема кой, а може и работата да закъса, особено ако е стресова и отговорна, и отношенията с децата и околните - именно от вътрешното напрежение на недадения шанс и жертвоизживяването.
Мои си съображения само са това. И на мен ми е тежко, но съм взела решение. Терзаниято според мен са напълно нормални и не са женска психика.
Даже само острани да се погледнем - искаме нова жизнена връзка - а кой нормален мъж с отговорности ще се реши да разваля брак (то така изглежда отстрани), а ако си необвързана - ти си просто обратно на пазара. Може да звучи търговски, ама си е така. Ама цената на това е раздялата. Казаха ни го ясно, ама и ние си го знаем. А отговорностите пак си се разпределят, ако човека е добър баща и му пука как ще се гледат децата му.
За осирането на нещата, именно затова те питах дали той иска развод? Моят мъж се съгласи и просто ми го остави в ръцете и това. Какво смяташ, че ще направи твоя?
Понякога си мисля, че ако няма друга жена да ги подпре за брак, те самите им е по-удобно в тази мъртва черупка да живеят - женените мъже биват сваляни без скрупули, а пък и от досадни девойки се отървава, щом е *женен*, а привидно има и дом, и жена и деца всичко е ок .



Тема Re: Тази работа всъщност не е толкова простанови [re: PipilotaViktualija]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано18.11.06 19:12



Не съм давала съвет още по-малко от последна инстанция както се изрази.
Разбирам, че жената изглежда е имала нужда да сподели, но и очаква в крайна сметка някакви отговори от нас. Но отговори, които тя сама си е дала доста отдавна.
Е това не мога да разбера у хората, напълно наясно са с положението си, какво искат и в крайна сметка продължават да стоят на едно място.
А от думите на дамата съдя, че това положение не е от вчера, а поне от 1година.



Тема Re: Е на това му се вика...нови [re: KatrinKa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано18.11.06 19:25



...'Гадните житейски клопки", които съвсем не са случайни))) Изпитание за достойнството, характера ...и в повечето случаи надделява суетата, разбира се!)) Тези, които остават в играта са бъдещите перфектни лицемери и онези дето ти се усмихват докато ти забиват ножа)) Така че някой докато се бори с живота и несгодите му и докато отстоява себе си за да живее своя живот, те се изграждат като онези, които никога няма да усетят сладостта да бъдат всичко това! После не се питай защо изпитвали ненавист /явна или тайна/ към всичко обкръжаващо ги))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: Е на това му се вика...нови [re: makeover]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано18.11.06 19:34



:))) Наистина лично аз не мога да разбера такива хора, нито как човек може да живее по подобен начин. Независимо заради какво, или заради кого.
А защо тези хора мислят, че децата им са толкова глупави, или слепи, или безчувствени, че не могат да усетят подобна атмосфера в къщи.



Тема Re: Децата тук са...нови [re: KatrinKa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано18.11.06 19:41



..последната дупка на кавала! Важното е да не се наруши стандарта! А и децата реално погледнато се превръщат в същите , че и по големи играчи от родителите си)) Но това ако са по-голями/в случая детето явно е доста малко/
Всъщност нещата винаги търпят някакво развитие, рано или късно...



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: Тази работа всъщност не е толкова простанови [re: KatrinKa]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано18.11.06 19:42



Бях написала конкретно и ясно, че не визирам изобщо теб като "истината от последна инстанция".





Тема Re: Децата тук са...нови [re: makeover]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано18.11.06 23:28



Естествено.))))
По темата може да се говори доста, но явно в общи линии с теб сме на едно мнение.)))



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано20.11.06 17:09



Диагнозата е ясна и проста - СТРАХ, нищо че се опитваш да я скриеш зад сложни психологически евфемизми!

Ако ми беше сестра или дъщеря бих ти казала простичко: "Бягай, спасявай се, рискувай!"


Ох, бях писала дълго и вдъхновено, но го изтрих. Така или иначе искам да кажа, че лошото име на брака се дължи именно на подобни странни съжителства. Няма смисъл от семейство, в което не цари любов и уважение между членовето, в което животът им не е общ. Наистина не разбирам как е възможно интелигентна, млада жена да живее в подобна ситуация. Момиче, животът ти се изнизва - миг след миг, а ти стоиш някъде в безвремие, в пустиня, в нищото!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Редактирано от Kлep на 20.11.06 17:27.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Kлep]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано20.11.06 21:35



О.К. Съгласна съм, ама защо го изтри онова вдъхновеното?





Тема Мила...нови [re: Eвa]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано20.11.06 23:10



...разбирам те...за да не повтарям нещо, което написах току - що, което е важно за мен, просто прочети


...написаното с червените буквички (абстрахирай се от цялата плеяда наоколо - не е важна...)Не знам каква диагноза са ти дали колегите, но ако може да има по - страшна диагноза от неблагоприятния за теб отговор на този въпрос, ще бъда приятно изненадана!
Ако проблемът ти е ясен и можеш да го изречеш, ти, като психолог, би трябвало да знаеш най - добре, че той е решен наполовина (поне!)
Другата част от решаването зависи (пак) само от теб - и никой друг!
Дали ти ще продължиш в клишето или ще избереш да го разбиеш - и двете изискват все определени положителни човешки качества !( до колкото едното изисква търпение и постоянство, а другото - смелост и самообичане)
Ти, като психолог, знаеш най - добре, че никой тук не може да ти каже, кое от тези качества при теб преобладава и кой път да поемеш!
Аз знам само, какво аз бих направила в такава ситуация....но това не би ти било много от полза...май
и още нещо - няма такова животно като "фиктивен брак".... "малко бременна", "почти влюбена" и "приблизително щастлив/а"!
Бракът не е общ секс. Нито общи деца. Бракът е юридическа връзка между двама души - съвкупност от имуществени и неимуществени права и задължения. И, като такава, може да бъде нищожна или унищожаема. И ... толкоз(" - какво тук значи някаква си личност?" - както казваше Поетът). ама ти май не влизаш в горните хипотези...така че...ти решаваш, дали да се възползваш от възможностите, които животът (и правото) ти дават, за да промениш това, което не е твоя филм. И да опиташ да влезеш в по - късната прожекция на друг...филм...или на същия, но в друго кино...или изобщо да оставиш седмото изкуство и да го замениш за някое друго...изкуство...
Това, в което можеш да си сигурна е, че времето ти да решаваш, е ограничено. Защото кината затварят...все някога...и все някога завесата се спуска - остават само впечатленията на публиката...до следващият спектакъл...



Тема Re: razbiram teнови [re: Eвa]  
Авторetc. (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 00:28



Skoro pisah za tova. Moyata situatsia e identichna. Interesno, che jeni pishem ili stradame ot taya forma na brak. A mujete ili ne gi boli, ili veche sa se razveli.

Ne znam mnogo za tvoyata situatsia, na kolko godini si, kakvo ti e polojenieto v rabotata. No, bih si zadala slednite vuprosi:

1. Ako se razveda sega, moyata kariera shte strada li?
2. Shte imam li stabilna sotsialna podkrepa ako se razveda (rodnini, priyateli)?
3. Dostatuchno li sum finansovo nezavisima za da se razveda?
4. Nadyavam li se da sreshtna drug, s koito da sum po-shtastliva?

Ako na 1 otgovorish "ne," a na 2, 3, i 4 "da," razvejdai se. Nishto ne gubish.



Тема Милейди,нови [re: Лeйди]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано21.11.06 03:04



тук никой не е в състояние да направи така, щото да "спаси" или "разбие" нечии брак...или каквито и да било човешки взаимоотноения!
Защо - вероятно ще попитате - ами, защото човешките взаимоотношения, които касаят двама, се започват, развиват и прекратяват от двамаТА. Не децата, не свекървата, тъщата, шефката, любовницата, клубарите, приказките - двамата!
Ако нещо има да се случи, то ще се случи и доколкото може някакъв страничен фактор да има, той може да бъде само катализатор. Нищо повече. (вярвам, че знаете предназначението на катализаторите

)
Та, пишещите по клубове пишат, за да споделят някакви неща, да чуят различни, неангажирани мнения и, да става купон! Поправете ме , ако греша!
Така че, в тази връзка, честно, едва ли някой клубар е тръгнал да спасява или разрушава чийто и да е брак!

Но нека да пословоблудствам още малко, като сме тръгнали

Първо: Аз също не знам къде ходи повечето време освен ако не реши да ме уведоми - напълно нормално! Той, вероятно, не е невменяем. и не дължи обяснения къде, кога, защо и с кого е във всяка минута - една от най - големите заблуди, които брака причинява - идеята, че някой дължи на някого ограничаване на личното си пространство...Еми не става, просто!

обичам мъжа си ако не е недискретно да питам, от колко време сте заедно, защото е биологически доказано, че любовта изчезва след 1 до 3 години. Любовта, обаче, не е обсебване...


Но иначе и на мен ми звучи, че при теб няма незабавна нужда за каквото и да било, още повече не се карате...е, няма...само дето тя се чувства нещастна...което не е голяма драма - утре може да почнат и да се карат - тогава ще можем да кажем - "Да, ама поне не се биете!", като почнат и да се бият, недай Боже, ще допълним, "Да, ама още сте живи..."...и така до къде ще стигнем?...
Той също като твоя казва, че ме обича, но също като вас общ секс почти няма, а един мъж ако обича една жена, няма как да не я чука, те така главно обичат. Обичането и любовта са две различни неща. Лингвистична пародия - глаголът е един и същи!...Любовта безспорно съдържа сексуален елемент! ама, кога тя изчезва, вече споменах по - горе...което не пречи мъжете ви да ви обичат...без да са влюбени...все пак, и мъжете са хора, колкото и абсурдно да звучи!
Иначе ако е тази приятелска и братска обич може да я имаме и разделени Брех! какво нещо са клишетата, мамка му! Значи обичането може да съществува единствено, първично и изначално в 2 битиета:
а) - "Искам да те чукам!"
б) - "Искам да те гушкам , како!...А да имаш 5 лв. на заем?...:)"
И няма нищо извън това! Край! Финито!


Работата като аргумент добре и децата, но ние също сме личности и жени и ако не си дадем сами шанс за пълнокръвен живот, нема кой - виж, тука вече си на прав път! А и работата...хъм...не виждам какво общо има със секса...всмисъл...ако ти се яде шоколад, та две не виждаш, едва ли това, което очакваш да получиш, е свинска пържола...сравнението да се приема метафорично...
Терзаниято според мен са напълно нормални и не са женска психика. Така е! Виж, тука вече можеш да очакваш съпричастност и подкрепа в клуба и навсякъде - всеки - по своя си начин - ти не се шашкай само!...
Даже само острани да се погледнем - искаме нова жизнена връзка - а кой нормален мъж с отговорности ще се реши да разваля брак (то така изглежда отстрани) Така е! Винаги жената е тази, която започва и прекратява една връзка...Това не всички го осъзнават, ама проблема си е техен...какво да кажа

Понякога си мисля, че ако няма друга жена да ги подпре за брак, те самите им е по-удобно в тази мъртва черупка да живеят - женените мъже биват сваляни без скрупули, а пък и от досадни девойки се отървава, щом е *женен*, а привидно има и дом, и жена и деца всичко е ок Абсолютно! Е, може би в интерес на коректността, ако щеш, на простия шанс, можем да допуснем и че не съвсем ВСИЧКИ разсъждават така...ама нейсе! Не е луд, който яде баницата, а който му я дава...нали знаеш?...


Е, congratulations! Ти стигна до края! И, ако не си си губила времето да пишеш всички тези писания и да четеш всички мои словоблудства напразно, значи ти сама си стигнала до решението, какво да правиш (от своя страна) с брака и с живота си. Без някой клубар да те "спасява" или "руши" брака ти...Не е толкова страшно, нали?...



Тема Ваша милост, Маркиз дьо клюбнови [re: Markizata]  
АвторЛeйди (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 09:09



наистина покорно благодаря. И другаде съм Ви чела с подобно удоволствие.
Напълно хармонираме за ролята на катализатора

и за ролята на клубовете.
По-горе в отговор на Ева ми беше интересно да прочета относно че критерий за брака не е общ секс. Знаете вярвам, общоприетия постулат по въпроса - няма ли секс - брака е в канала. Радвам се, че има алтернативи.

Лично нашия брак (14та година, а сме заедно 19та, понеже питаше) е доста отвъд ограничаване на личното си пространство - наистина не знаем твърде много един за друг. Миналага године по едно време се наложи да го питам дали още работи това, което работеше преди. Сега това вярвам ща се съгласиш, е вече *в оркестъра*..
И аз съм чувала, чела, и вярвам за времетраена на любовта - онази биохимическата микстура - само че точно за 4.5 години .

Искаш сега да ми кажеш недвусмислено, че безналичието на секс да не става крайъгълен камък на развода? Така ли е? И че мъжете обичат жени нероднини*приятели , без да желаят?



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 10:31



Без да искам - с кьопавите пръсти!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Мила...нови [re: Markizata]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 13:04



(Извинете ме за неактивното участие в темата.)

Ще се опитам да обобщя отговорът на много от въпросите Ви:
Аз наистина се СТРАХУВАМ от взимането на решение за развод! И това не е тайна за никой, чел ме внимателно - още повече за мен!
Страхът ми е породен не толкова от липса на увереност, че ще се справя с финансовата страна, почасовата гледачка за детето или липсата на социално одобрение. Страхът ми е вътрешен, дълбоко личностен и много слабо-човешки - ДАЛИ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ СЪС СЕБЕ СИ (а от там с детето, работата се, отговорностите си) когато се изправя пред личния си съдник, съзнанието! Хора, нямам увереността, че ще взема най-правилното решение за момента, за ситуацията! Много искам когато се хвърля от моста да знам, че предварително съм огледала въжето и че бънджито ще сработи, някъде малко преди да се размажа на асфалта и отново ще бъде онази усмихната и вдъхновяваща жена, която излъчва настроение и е добра за себе си и детето си. Не ме е страх да дефинирам дълбокото си разколебаване в личностните си качества след провала на брака ми. А най-разрушителни за една личност са: СТРАХА, ГНЕВА И ВИНАТА. Е, има ги в определени вариации и това, че намирам стабилност в сегашното статукво е колкото само-унищожително, толкова и опазващо.
Нямам илюзии, че за Вас решението и кристално ясно... ! Имам съмнения колко добре преценявам себе си като "герой в собствената си сапунка, който на всяка цена иска да взима правилните решения, защото вярва, че това е отговорната позиция!".



Тема Re: Мила...нови [re: Eвa]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.11.06 13:54



Не можеш да имаш гаранции за нищо. Колкото и да оглеждаш въжето както ти казваш, винаги може да се намери нещо, което не си видяла и да се размажеш на земята. За това и хората казват риск - защото се хвърляш с главата надолу, дали обмисляно дълго време, или не, но в крайна сметка не може да ти се гарантира нищо.



Тема Re: Мила...нови [re: KatrinKa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 14:23



Не съм съгласна.
Човекът има инстинкт за самосъхранение.Той скача, когато няма съмнения.
Не говорим за обикновен риск - там нещата не са от жизнено значение.Те и тук не са, но за Ева имат подобен смисъл, а как интерпретира брака си - като обикновена житейска ситуация или като нещо животорешаващо, това си е неин избор.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Мила...нови [re: Eвa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 14:28



Това е едно много, ама много ясно изказване, на човек, който за разлика от повечето, които мислят, че са наясно със себе си, са далеч по в неведение от тебе.
Мислиш, че си объркана?!Съвсем не!Ти си дефинирала страховете и неяснотите си.Това е най-важното.Оттук нататък твоят момент ще дойде в мига, в който завършиш уравнението, защото там се мъдрят неизвестни.
Това рано или късно ще се случи, тогава няма да има загадка, ще има факт - ставаш или си тръгваш, но ще е спонтанно, поради липсата на дилема за решаване.
Чакай.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.11.06 14:52



Естествено, че има инстинкт за самосъхранение и понякога се случва точно заради този инскинкт да скача и да предприема рискове.
Може доста да се говори по тази тема, но не мисля, че е редно да го правим тук.
А как тя ще постъпи, наистина решението си е нейно. Всеки човек го е страх малко или много да предприеме сериозна стъпка в живота си. Но в крайна сметка и женитбата и раждането на деца са си риск.



Тема Re: Мила...нови [re: KatrinKa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 15:13



Женитбата е натоварена с много положителни емоции, които притъпяват усешането за риск, раждането - също.
Разводът е мрачен период, в който осъзнаваш провала си с някаква много важна за теб сфера на живота, виждаш времето, като пропилян миг и не искаш да се отричаш от него, искаш то да остане в биографията ти, иначе сякаш триеш години от живота си. Това е усещане, подобно до чувството за смърт.Тук рискът е огромен - не за живота след това, а за усещането ти за живота след това.Затова аз си мисля, че по-добрият вариант е да се изчака моментът на тревожност да отмине, за да се съхрани психиката, а после нещата просто се случват, ама трябва да си в хармония с решенията си, да го усещаш като начало, а не като край на част от себе си.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано21.11.06 15:21



да, естествено, че при едното се очакват много повече благоприятни емоции след случването му, а за развода точно обратното, но реално погледнато риск има.
а че човек трябва да изчака и да обмисли нещата, то това важи и за всяко решение.



Тема Re: Мила...нови [re: KatrinKa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 15:28



Не толкова да ги обмисли, те нещата се обмислят бързо, просто да ги почувства е нужно, това усещане за сигурност в решението е емоционално, но е следствие на осъзнатост.Просто между осъзнаването на необходимостта от дадено решение и емоциналното приемане, лишено от страх и ужас, има един период от време, който не бива да се пропуска - не за друго, а за да се съхрани психиката на човека и това да е един житейски факт, а не някаква трагедия.
Просто един гратисен период - неслучайно и при самия развод ти дават такъв и точно в него, в това безвремие, в което вече си предприел крачката, но не си и притиснат от неизбежността й, защото осъзнаваш, че все още си в сарото, познато положение, хората се успокояват и понякога се събират отново, а понякога се ощастливяват от свободата си, но определено се успокояват.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Ние паткитенови [re: Лeйди]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 15:46



Аз не се гордея,че съм разведена,не съм искала това да се случи и постоянно повтарям,че ако човек има шанс да спаси брака си трябва да го използва.
Аз пет години се борих,но не успях,просто любовницата беше по-упорита от мен.
Какво се случи след раздялата-пълен,тотален срив при мен,бях месеци наред неадекватна,вървях и незнаех какво правя.
А трябваше да се решават много проблеми-ново жилище,ново обзавеждане,ремонти и всичко това се стовари върху неадекватната ми глава.
Децата ми са големи и те поеха нещата в свой ръце,но често вечер плачехме и незнаехме какво стана и защо се случи всичко това.
Напълно разбирам жените,които се срахуват от развода,защото след това е много трудно да почнеш от нулата.Няма щастливо разведени,може би повечето от нас са спокойни,защото няма дразнители,но всеки по своему страда.
Ако всичко е загубено просто се подгответе психически и финансово,защото проблемите след развода са много и трябва да се решават.
Малко объркано стана,но как да ви кажа,че след единия ад ще влезете в друг по-голям и не се знае как и кога ще се справите.



Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 15:57



Така е, но понякога пред страха от риска, се подлагаш на по-голям риск - т.е. забавяш се при "скачането" и това, от което искаш да избягаш те застига и затрупва и вече няма как да скочиш, дори и да искаш- образно казано.

Естествено ,че всичко е в ръцете на Ева, всичко е неин избор. Но щом пише тук, явно се нуждае и от други гледни точки. Лично аз не виждам какво има да рискува в подобна ситуация - единственият риск, пред който е изправена със сигурност е един пропилян, безмислен живот.



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Чудя се...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 16:01



Не съм го правила аз самата, но дали когато човек скача с бънджи, го прави когато се почувства напълно спокоен или просто се хвърля напред, въпреки ужаса, който изпитва?



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 16:03



Боя се, че има много хора, които прекарват целия си живот в скръбно познание за себе си и страховете си и не могат да излязат от омагьосания кръг. Аз бих я поздравила, когато достигне познанието не на страховете и неяснотите си, а познанието за това, което наистина й е нужно и което наистина иска.



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 16:18



Зависи. Отношението ти към един развод би могло и да не бъде толкова драматично. Много зависи от ситуацията и от това дали си желаещата развод страна. Разбира се, един развод означава и чувство за известен провал, за което говориш, но може и да бъде съпроводен от огромно чувство на облегчение, чувство за започване на нещо ново и по- добро, за връщане към себе си, за прераждане. Но зависи от ситуацията, пак казвам, и от това да не се бориш с гузна съвест, която да ти нашепва, че си тръгнал да градиш "новия си, щастлив" живот върху незаслуженото страдание на други.
Пардон, много мелодраматично се получи.





Тема Re: Чудя се...нови [re: Kлep]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 16:18



Аз съм го правила, няколко пъти и те уверявам, че тези които скочат "урголешката" често им прилошава и остават с претенцията "е, направих го и аз", а тези които скачат с отворени очи и убедени, че искат да изпитат преодоляването на страха осъзнато, след това крещят от кеф!
(Последният път един пич на Витиня викаше - "Копеле, т'ва е по яко от 2-минутен оргазъм", а приятеля му имаше позиви за повръщане.)

Убедена съм, че улови алюзията!



Тема Re: Чудя се...нови [re: Eвa]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 16:23



Да, улових я. Но скокът, който ти трябва да направиш не е за удоволствие, а е за спасение - според мен!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Мила...нови [re: Kлep]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 16:26



Недей така! Смисълът на живота не се изчерпва с една раздяла, колкото и болезнена да може да бъде тя. В края на краищата, както казваше Оскар Уайлд, в живота сигурно е, че имаме правото да си противоречим и правото да си отидем.





Тема Re: Лично към НЕВЪЗМОЖНА (любов)нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 16:30



Житейската мъдрост, търпение и прозорливост на постовете ти ме карат да се чувствам особено приятно!
Не само защото ме подкрепяш в определен смисъл. Главно защото рядко срещам толкова високо ниво на осмисляне на ситуации, човешки взаимоотношения и най-вече на човешката същност в нейното многообразие.



Тема Re: Мила...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 16:30



Тук не става дума просто за една раздяла. Става въпрос за коренно изкривен модел за живот, от моя гледна точка. От писаното остават с впечатление, че авторката не се чувства щастлива, а да живееш в постоянно неудовлетворение едва ли означава да живееш смислено.

Извинявам се, ако звуча крайно, просто такова ми е мнението. Аз имам едни житейски приоритети, Ева, или ти, или някой друг може да има коренно противоположни. Не искам да се налагам, просто си споря заради принципа, изказвам своята гледна точка, напълно съзнавайки, че не е задължително тя да е споделена.



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Моля те, не се сърди!нови [re: Eвa]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 16:34



Не е въпрос на лично отношение, но не мога да се сдържа, защото ми напомняш една близка приятелка. Защо ли ми се струва, че изпитваш мазохистично удоволствие от ситуацията и се виждаш с ореола на скръбно достойнство?



Не те иронизирам и не се заяждам, опитвам се да те разбера!

Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 16:34



Ева, ти не си ли си дала отговор на най- важния за теб въпрос с признанието: " Не живея в моя филм. Това не е нещото, което искам от живота си"? Ако не го беше написала така простичко и ясно, вероятно би имало смисъл да те заливаме с потоци от мъдри съвети как да опиташ да запазиш брака, как да съживиш семейния секс и прочие, но...


Аз мисля, че самотата, която човек би могъл да изпита въпреки физическото присъствие на някого, е доста по- мъчителна, даже само и поради своята привидна парадоксалност. Ти как искаш да се чувстваш? Мисля, че си доста интелигентен и силен човек и няма да е трудно да намериш окончателния отговор за себе си. И не само.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 16:36



Добре казано!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: )нови [re: Eвa]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 16:40



Ласкаеш ме.Приятно ми е, естествено, няма да крия


Знаеш ли, истината е, че съм преживяла достатъчно, за да зная нещичко за себе си, а аз съм част от другите.
Всички преживяваме собствения си живот уникално, но и се припознаваме в другите.А на тебе ти отговорих с много радост- не заради ситуацията ти, а защото изпитах силно лично облегчение да те прочета.Е, някой ще каже, че може да са ни сходни историите, аз няма нито да потвърждавам , нито да отричам подобно съмнение, но си запазвам правото да съхраня думите ти като част от самата себе си, за лична употреба, когато ми потрябват.

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Мила...нови [re: Kлep]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 16:47



Да дефинираш страховете и да осъзнаеш собствената си слабост е нечовешки трудно понякога.Това изправяне пред себе си винаги води до нещо и то не е потъване в мирова скръб, а достигане до идеята да предизвика собствените си демони.Ето това е смелост, другото е лудост и напразно ръкомахане и развяване на знамето на героизма.Както казва Георги Марков, героите живеят за един миг на своя героичен жест, хората живея живот и това е много по-голяма смелост/цитирам по смисъл, забравих точните думи на есето, за което в този миг съжалявам ужасно

/

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 16:56



Не оспорвам това. Но ако дефинирането на страховете и осъзнаването на слабостта е постижение, то дефинирането на необходимостите и осъзнаването на потребностите е мъдрост. А смелост аз наричам, когато резултатът от всичко това е решителна стъпка в посока на това да постигнеш нещата, които наистина са ти нужни.

Когато Господ затваря врати, отваря порти!



Тема Re: Моля те, не се сърди!нови [re: Kлep]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 16:59



Странно е как хората се "виждат" през екрана.
Ето аз как те виждам, а да видим дали съм познала:
Високо образована.Вероятно филологическо образование.Вероятно българска филология.
Около 35 години.
Първи брак - без особено желание, но той вероятно е настоявал.
В някакъв период от живота си си обичала шумните компании и ексцентричните пиячи за свои приятели/не казвам гаджета/.Може би ти самата доста носиш на алкохол и това е забавно и приятно на околните.
В някакъв смисъл си ерудирано популярна.
Най-вероятно си красива.
Имаш дете./това май го зная от прочетено някъде

/
В някакъв период от живота си си била обградена с особено внимание, което ти дава сили да вземаш решения с някаква категоричност, която не е достъпна за повечето хора.
Възможно е да имаш и юридическо образование или да си се занимавала с нещо в сферата.Езикът и стилът ти подсказват вкус към публицистиката.
Ти си сдържана, но точна в оценките си, което значи, че в живота ти се е случило поне едно нещо, което те е накарало да смекчиш изначалната си бляскавост, която ти е помагала да бъдеш агресивно откровена с хората.
Ех....ако можех да си го позволя, бих казла, че си Лъв или Везни.За овен не ми се мисли.

Харесвам това, което аз "виждам" за теб.
Харесвам и това, че може да няма нищо общо с истината

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Чудя се...нови [re: Kлep]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 17:03



Със сигурност не го прави, ако изпитва ужас.В подобни екстремни изживявания има огромна доза удоволствие.Практикуват се от хора с натрупана енергия, която психолозите определяха с някакви термини, дето не се наемам да цитирам, нито да разбирам.

Да, мисля, че когато го правят, са спокойни, защото предчувстват удоволствието.Аз имам желание да опитам какво е, но не съм готова да го сторя.Докато не се почувствам извън ужаса, няма да скоча с бънджи заради идеята, че на някои им харесва.



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Мила...нови [re: Kлep]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 17:05



Тя не отрича необходимостта от стъпка, просто е нужно време да се освободи от сковаността на мускулите, за да я направи с удоволствието на танцьор, а не като паралитик, който пробва дали може да ходи.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Моля те, не се сърди!нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 17:09



В много неща си познала, други -не. Рак съм. И съм пред 3-ти брак. Виждам много неща от себе си преди в ЛИРА (която вече не е ЛИРА), но вече посмекчени, нищо, че съм по-млада от нея. С внимание съм била обграждана винаги - просто родителите ми са страхотни и имам щастието да имам верни приятели. Това, че мъжете ме харесват не е кой знае какво, защото си давам сметка, че е до време. В момента съм щастлива и то защото посмях да изляза от клишето на един брак, който не ми носеше радост и имах късмета да срещна човек, какъвто винаги съм търсела.

Не знам дали ме харесваш наистина, но те моля да повярваш в няколко неща:

1. Състрадателна съм и всяка история минава през мен.
2. Ако звуча крайно, то не е защото съм високомерна, а защото искам да вдъхна надежда и кураж на тези, които в момента не са щастливи.
3. Все още съм бляскава, но се опитвам вече да не отдавам прекалено значение на това, защото съзнавам, че е преходно състояние.


5. Добронамерена съм!
6. Наистина съм много добър психолог и често, уви!, лош пророк, в чиито думи никой не се вслушва - като една Касандра съм!


Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 17:10



Е, не- днес определено ти е най- вдъхновеният в художествено отношение ден, откакто те " познавам".

Символика, образност, тънък психологизъм, ярка аналитичност...- моите адмирации! Ти направи невъзможното, Невъзможна!



Тема Re: Мила...нови [re: Kлep]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 17:11



Ясно е, че търси разнопосочието на мненията.Това си е част от процеса - започваш с осмислянето, минаваш през назоваването и нещата си поемат по пътя.Къде ще стигне е мистерия.Как, кога и дали ще пропилее живота си е неизвестно, понякога дори не зависи от волята ни.
Реакцията на всяка житейска ситуация е индивидуална.Единственото, което аз отстоявам, е, че тя трябва да е адекватна на душевното и физическо състояние на човека, за да бъде един нормален, а не болестен факт в живота му.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Моля те, не се сърди!нови [re: Kлep]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 17:13



Извинете ме, че се намесвам. Приятно ми е да ви чета. Ама се почесвам смутено- не станахте ли много: Невъзможна- делфийския оракул, ти- пророчица Касандра?!





Тема Re: Моля те, не се сърди!нови [re: Kлep]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 17:13



Вярвам в тези неща, които твърдиш за себе си.
По интуиция.
И от опит.



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Моля те, не се сърди!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.11.06 17:15



При мен проблемът е, че никой не ме слуша, а накрая се оказвам права!



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: Мила...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 18:52



Не си ме видяла във вихъра на вирусен творчески подем, тогава ще бъда достойна за нечие още по-вдъхновено перо - да ме осмисля и оценява.Мисля към теб да се насоча, направо ми галиш най-пищно честолюбивите психолого-литературни амбиции.


Макар да имам някои съмнения, че последната ми блестяща "паралитична" метафора те е зашеметила до степен да не си брилянтна в изказа, все пак ще се доверя на твоя ентусиазъм и опитност и ще настоявам баш ти да си мой критик.

Харесвам те, ей, ще знаеш, разсмиваш ме интелигентно, а това ми е много,много забавно.

Времето е единственият критик без амбиции

Редактирано от HEBЪ3MOЖHA на 21.11.06 19:02.



Тема Re: Мила...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 18:55



Много съм добра, направо се плаша от себе си, иде ми да си посегна сама, особено ако мъжкото тяло позакъснее......



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Мила...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 18:57



Аз тука, изпадам в някои съмнения, че вие с господин Оскар сте си говорили лично.....мдам



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 19:09



Взаимно е.


А да знаеш. че всеки ентусиазъм е преходен, така че използвай пълноценно порива му днес и сега! А пък аз ще озползвам целия си наличен интелектуален ресурс, за да оправдая доверието и честта да ти бъда добронамерен, но справедлив критик. Без значение какво ще се получи- пътеводител, споменик, наръчник или сборник с есета из преживяното и осмисленото- , дерзай!



Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 19:13



Най- добрият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш- цитирам по памет О. Уайлд, с когото, както вече биде установено, имахме тесни духовни( задочни) контакти по едно време. Така че, ако пък много те влече...


С приятелски поздрав: една изморена хедонистка



Тема Re: Мила...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 19:17



Виж, всички знаем колко е важно да бъдеш сериозен, така че аз ще се отдам на сериозни занимания сега.Дали ще се поддам на устрема към собствената си персона, ще се разбере утре по духа и творческото ми настроение



Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: Мила...нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано21.11.06 19:21



Ще тръпна в творческо очакване, лельо Огъста. А сега може ли да изведа кучето, тъй като изглежда тревожно?





Тема Re: Какво се молиш бре?нови [re: Kлep]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.11.06 20:04



То е ясно че жената си е вече с диагноза! /психическа/. Направо си го представям животът и - "Почакай да заспи детето и тогава излез! Като се върнеш остави изпръсканите с органична течност бельо да ти го изпера, за да ти е готово за следващият път! И не забравяй да се избръснеш, защото е много неприятно като ти правят еди какво си да е нехигиенично и прочие"...направо да ти се доповръща!
Само че един прекрасен ден/когато за пореден път е сънувала как стои над заспалия си облекчен нейде другаде съпруг и му се кани с оня, най-острия нож)))/, съня да не стане факт.../това ще разберем от вестниците))/, щото дълго е таен гняв и това привидно примирение си е направо крачка от дремещата психопатия...после що имало 'Мълчанието на агнетата"...е така се създават психарите, ГОТОВА РЕЦЕПТА!
Чудя се аз на този "джентълмен" не го ли е страх да живее в подобна обстановка? Не му ли се струва някак неестествено жена му да приема толкова кротко нещата?
Била притъпила усещанията си, станала индиферентна...обаче никой не говори за вулкана под похлупака! Не знам дали става въпрос за мазохизъм, но определено говори за настъпили сериозни изкривени психични отклонения...които остават отпечатък за цял живот! Защото тази жена е унижена до дъното и продължава да лази в пихтията на собствения си разпад!

А "Невъзможна" да продължава да и пее приспивни песни)))



Е, все някога ще има утре...но за някои ще е твърде късно!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: брей!нови [re: makeover]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано21.11.06 20:35



Чак пък и диагноза постави


Свеж образ си ти, ама...нейсе.
Аз самата много пъти питах Ева как така е успяла да се абстрахира до степен на пълно безразличие, но тя твърди, че е така.Е, аз приемам думите й, не съм врачка, че да търся скрити психологизми в ситуацията.
Ти може да не можеш, може и аз да не мога, ама тя може.Това си е нейната история и в нея тя се чувства по определен начин.
Казах, за всичко си има време.Сега тя осмисля нещата, после решението само ще я споходи, но като облекчение, не като някакъв задължителен модел, който да я травмира още повече.

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.11.06 20:53



Когато му дойде времето , а?

...става, нали си нямаме такъв в къщата))
Яд ме е за жената, е това е! И това пълно притъпяване не е хубав признак! Това означава , че психиката и тотално е отказала да отреагира на свеждащата и се информация/картинки, гледки и действия/... обекта/мъжът и/ е превърнаът просто в някакъв въображаем неодушевен предмет...тя е толкова наранена, че не ми се мисли какво може да стане ако изведнъж изникне някаква ненадейна провокация и тя излезе от самохипнозата си! Само да не нарани себе си, това се моля!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Не ви разбирам, хора!нови [re: Eвa]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано21.11.06 20:55



...ама честно!
чета те...чета разведена с нейното мнение

...какво да кажа...освен, че не ви завиждам и не пожелавам и на най - големия си враг да си причинява това! Защото вие сами си го причинявате!
Първо, ако вие разглеждате себе си като "патките", както се изразява тя, ако имате себе си за такива, патки, зависими от мъжете си, чакащи ръката, която сутрин ги храни, по обед им чисти, а вечер ги коли...какво да кажа!?
Не правя еквивалент между казаното от теб и от нея!...но тази чудовищна несигурност и ужас да останете сами...тука се говори за бънджита, за размазване, за трупове, за депресии, за ужаси - всичко това са кошмарите, които вие САМИ сте си загнездили в съзнанието и вие САМИ избирате да си живеете с тях!
Плаши ви самотата? ВСИчКИ сме сами. Това за вас новост ли е?

Раждаме се и умираме сами. Живеем сами със себе си. И в този живот няма НИКОЙ и НИщО, на което можем да си позволим да разчитаме, освен на себе си! Това е единственото, което ИМАМЕ. Всичко останало е подарено!
Можем само приятно да се изненадаме и да се радваме, като го получим, подаръка, но не и да тръгваме да се размазвам на асфалта, ако не го получим!
Защото важното е, че НИЕ оставаме!

Само че вие, струва ми се, правите най - голямата грешка - като не получавате подаръка, посягате на единственото, което имате - на СЕБЕ СИ като личности! Спирате да вярвате в себе си...допускате да се чувствате зависими...да правите живота си зависим от нечии друг. А това е ОГРОМНА грешка. Просто така се губи всичко.
Всички сме го правили...все пак сме само хора...въпросът е, осъзнаваме ли го и какво правим, ако го осъзнаем!
Всички се страхуваме...и най - тежката борба е с нас самите. Страшно е, да...
Аз също съм се чувствала така...някога. И се преборих. Сега съм сама със себе си. обичам се. И обичам... и съм обичана...много...И няма да се размажа заради никого на асфалта! И няма да намразя никого за това, че просто е спрял да бъде влюбен в мен - никога!
Защото просто не ме е страх да съм сама...вече не!
А вие?...
Страхът е най - страшен...останалото просто се случва!



Тема Re: Чудя се...нови [re: Kлep]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано21.11.06 20:58



По - скоро второто

Аз съм го правила с ролка по въже...страшничко си е...но щом пребориш страха, останалото просто се случва - и е прекрасно!



Тема Re: Това монолога за НАТФИЗ ли ти беше?нови [re: Markizata]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.11.06 21:12



Или за догодина....кои приемат тогава?)) Тая година клас взе Краси Ранков))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: Това монолога за НАТФИЗ ли ти беше?нови [re: makeover]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано21.11.06 21:25



Успех в кандидатстването, тогава!


Мен вече са ме приели отдавна там, където исках



Тема Re: Това монолога за НАТФИЗ ли ти беше?нови [re: Markizata]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано21.11.06 21:32



Ех, де да можеше да се върне времето...)))
Значи , познах...това си го казала когато беше на оня камък в Хайд парк))


Или най-малкото тренираш за политик))...всъщност както и да е...важното е да се изказваме))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: makeover]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.11.06 09:48



Всички имаме различен праг на поносимост и то към различни неща.
Аз съм способна в името на нещо да си затворя очите, обаче абсолютно ми е невъзможно да игнорирам дразнителя - той си ме вбесява, но умишлено си трая.Това в случаите на осъзната невъзможност да променя нещата, но при ясното съзнание, че иначе ще е по-зле.Значи, аз съм такава - подчинявам външната изява на емоциите си в зависимост от интереса си, но не мога да ги потисна вътрешно, избивам ги в друга посока


Е, тя може.Може да не я боли вече, значи наистина не й пука.Що стои с тоя ръб?!Ми, де да знам!Има си причина.
Тук интересното е, че моите причини да правя компромиси в живота си винаги са били някак.....материални/не в грубия смисъл/
А нейните са психологически.
Затова е много трудно.

Ти виж ситуация, примерна - мъжът милионер.Жената - добре образована, ама не е бизнесдама със замах, затова пък, свикнала с определен стандарт.Около мъжа пърхат куп женички с амбиции.Е, той не е от желязо
И какво - жената си вдига дърмите, за да освободи терена на някоя друга и се заема да изхранва себе си и челядта, защото парите от бившия рано или късно значително намаляват, привилегиите изобщо изчезват.Проблеми с децата......абе....
В тази ситуация що да не си притъпи чувствата и да не й пука какво прави, а да си пази статута - и заради децата, и заради всички години, в които е била част от успеха на този мъж.
Само примерна ситуация - и тя е клише, а Ева споделя, че я е страх да излезе от клишето.
Ами, страшничко е, защото не можеш да предвидиш дали ще стане по-добре, или по-зле.
Затова, когато наистина й писне, няма да си задава въпроси, направо ще лети към адвокат.Сега не е готова и колкото и да си дава сметка, че така не е редно, трябва да го усети с цялото си тяло, като необходимост, като глътка въздух при задушаване.Тогава ще стане.

Мноооого дълго стана.Пия кафе и пуша цигара, та ме налегна логореята

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Абе тинови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Lady Likes Life (почитател)
Публикувано22.11.06 09:59



много добре пишеш. Прави впечатление и в други клубове.
Природно ли си е, или си се обучавала и практикувала да пишеш?
Работиш ли нещо с писане на проза на български или друг език?

Искам да знам как се развива така добра писаната реч.





Тема Re: Абе тинови [re: Lady Likes Life]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.11.06 10:26



Ти закачаш ли се, или ме ласкаеш, а?!



Занимавам се професионално с текстове - да, вярно е.
Обаче имам природно заложена логорея, та и да не беше професионално изкривяване, пак щях да се изливам в слова, докато удавя някого, че и себе си.

P.S.В другия клуб не съм наминавала скоро, което личи по леко видимите, но вече забележими белези на депресираща сериозност, с която почнах да гледам на мненията си в клуба.Трябва да намина аз оттам, че да се поосвежа

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано22.11.06 10:27



И аз пия кафе, ама без цигара! Да ти е сладко, ако и да ги пиеш горчиво!


Според мен, въпреки всичко, на Ева не и е уютно в този брак. Не е вярно, че не и пука- самият и постинг тук е своеобразен "вик" за помощ в ситуация, която тя няма(засега) психологическия капацитет да разреши. По някакъв начин, даже и заради самосъхранението си, е намерила форма на поведение и житейска философия (конюнктурна някак) да примири случващото се със себе си, но това не е "нейният филм", както сама признава. Понякога не е задължително да има причина, за да останеш и да понасяш дискомфорта на изчерпан от съдържание брак. Просто има период на пълен блокаж, в който все още не знаеш кой си бил, какво искаш точно, как да го направиш, какво те очаква "навън", в света на многото възможности, но може би още повече неизвестни, имаш ли сили да се справиш и т.н. Ева е достигнала до критичната граница на търпимостта, отвъд която съществува или тоталното примирение с неудовлетвореността в името на..., или затъване в цинизма, или освобождаването и вземането на адекватно на човека и ситуацията решение. Но само след като си превъзмогнал блокирането, за което споменах.



Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.11.06 10:41



Е, анджък, де - за това "блокиране" говоря.
Ясно си каза жената, че иска, че осъзнава, че не може така, ама ако беше извън "блокажа", нямаше да се колебае, нямаше да назовава страховете си, а щеше да назовава мотивите за вече предприети действия.
Защо да се насилва?!
Впрочем, аз и нея я питах много неща - за притръпването, за безразличието, за безболието и за това доколко тези фактори носят уют в една нелепа ситуация, доколко я "изкривяват" и приобщават към някаква нормалност.
А ако нещата се променят?!
Възможно ли е?
Тя очаква ли промяна, дори подсъзнателно?
Аз по принцип не постулирам подобни неща, но даже я посъветвах, при положение, че и мъжът й е индиферентен към нейния живот на жена, да се почувства свободна в самия брак и да започне някаква връзка.Вероятно това ще й даде тласък - независимо в каква посока.Наранени няма да има.Само ще се отвори към "другия" живот - този извън съпруга.Но, когато си прекарал целия си съзнателен живот като брачен партньор/каквото и да означава това за отделния човек/, е много трудно да се измъкнеш от позицията, без да си влязъл в друга роля, която да ти дава усещането за пълноценност на изживяванията извън стария модел.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано22.11.06 11:13



Проблемът е, че тя вече е имала връзка, а тя я е вкарала в още по- голямо объркване. Страничната за брака връзка не е решение или е решение само за определени хора, които нямат проблем със съвместяването на съпруга( съпругата) с Другия( Другата). А иначе би могла да изиграе ролята на катализатор и тласък към вземане на решение. Но дали взетото пък в подобна ситуация решение би било обективно и правилно? Сложна работа... И за да не е толкова сложна, най- вероятно човек трябва да я опрости и да я сведе до няколко простички въпроса: обичам ли го този мъж, така че да ми е приятно с него у дома, така че вечер да искам да си легна до него и с него; държа ли на него или все повече го виждам като заменяем или желая да бъде такъв; ще навредя ли на децата си или атмосферата у дома, лишена от обич и нежност между нас, им изгражда отрицателен образ на брака и ги затормозява повече, отколкото ако "мама" и "тате" биха живели поотделно; по- добрият изход ли би бил разводът( след отговор на останалите въпроси).





Тема Е това малко ме поуспокоинови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Lady Likes Life (почитател)
Публикувано22.11.06 11:22



че си професионалист. Ако беше отгоре на това и любител, трябва да се гърмим ние писачите лаици де...

че не се усъвършенствуваме донякъде.

Логорея е какво - многословие и красноречие или точен изказ?

Онзи другия клуб в момента е депресиращо несериозен - но може пък да те изкефи точно това, така че айде. Именно за освежаване става.



Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.11.06 11:28



Ами, ако няма любов или обич, остават:
децата - те, обаче порасват.
парите - те, в нейния случай не са проблем.
статутът - винаги може да се "бракува" пак, ако й е важен.
"присъствието" на мъж - винаги се намира някой, който да запълва тази ниша.

Значи - проблем няма.
И все пак...колебание съществува.
Значи има нещо, за което не се досещаме ние, може и тя да не се досеща, но когато осмисли и него, вече ще е взела решение.


Изброените по-горе неща,могат обаче да звучат и с продължение:

....ами, ако ме осъдят, ако се разхайтят без биологичния си баща?
....ами, ако се разболея и не мога да работя, а той вече има друго семейство, парите...как ще си гледам детето?
.....ами, ако не намеря някой подходящ за брак, или намереният се окаже в последствие още по-лош избор?
....ами, ако никой не пожелае да бъде до мен, като остарея, с кого ще си кажа една дума, с кого ще си спомням за младостта, с кого ще си говоря за внучетата и зетя или снахата?

Ето това "ако", което ние отричаме, съществува не само като хипотеза, то е реален вариант за много хора, когато то изчезне, значи наистина няма да има проблем да види и изведе себе си извън тази ситуация.И само тогава "ако-то" няма да се материализира, защото няма да бъде допуснато в съзнанието й.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Е това малко ме поуспокоинови [re: Lady Likes Life]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано22.11.06 11:29



Многословие. Пардон за намесата.





Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано22.11.06 11:32



Много си права, за жалост. Гадното е, че ако човек е хванат в примката само на такива "ако" и е чувствителен, рискува душевното си здраве. Надявам се при нея да не е така.



Тема Re: Е това малко ме поуспокоинови [re: Lady Likes Life]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.11.06 11:35



Виж, образованието в областта не дава особени предимства на пишещия човек.
Аз чета тук много хора, включително теб, които се справят далеч по-добре от много "професионалисти".
Ти нямаш нужда от "успокоение", повярвай



А ако решиш да се занимаваш професионално с писане - нямаш никакви грижи - или те четат в суров вид и на никого не му пука, или се пускаш на редактор, който доизглажда козметично някои несъвършенства.Гримираането на текста обаче е само за ценители, масовият четящ човек в момента се плъзга по фабулата или/в зависимост от вида текст и мястото му/се зазяпва по картинките, четейки коментара към тях

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.11.06 11:51



Ами, ако едно такова "ако" се изроди в нещо злокачествено, просто трябва или да се "изреже", колкото и да боли, че и да ти унищожи всичко красиво по тялото и душата за известно време, ама да се премахне болестта, или да се оставиш да те убие.
В коя фаза се намира отделният човек може да прецени специалист.
Аз не се наемам.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано22.11.06 12:04



По повод другата връзка, която също я е разочаровала си мисля, дали пък няма проблем при избор на партньорите - дали точно това не е сбърканото нещо, което трябва да оправи?



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: Kлep]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано22.11.06 12:45



За такава преценка обаче трябва повече инфо. Пък и най- добре е тя да стигне до този извод сама, без чужда помощ.
По принцип естествено, че е напълно възможно. За такъв род грешки понякога плащаме цял живот, ако не съумеем да ги поправим качествено и навреме.





Тема Re: Това монолога за НАТФИЗ ли ти беше?нови [re: makeover]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано22.11.06 21:39



ъъъъъъъъъ май си се припознала...


От последните 10 години не съм била в Хайд парк, а тогава едва ли сме се познавали




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.