Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: Eвa]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано18.11.06 12:19



Тогава щом си наясно с нещата, какво очакваше да ти кажем тук.
Каква мъченица си и колко ти е тежко, или да ти кажем браво, евала как търпиш такъв мъж.
От този ти последен постинг става ясно, че не само на съпругът ти му е удобно това положение и го устройва, а и на теб.
"не правя защото детето ми е малко, а кариерата в развитие и имам нужда от перманентно покриване на часовете извън работно време" и още, което ти пак сама си казала.)
Ти самата ползваш мъжа си като домашна помощница и притурка към банковата ти сметка, а после обясняваш, че ти било тежко.
Ами погрижи се сама да си оправиш положението, дали чрез разговори със съпруга ти или някакъв друг начин, това вече си е твоя работа.
Но на човек, който не му харесва дадено положение или ситуация, в която той е намесен се опитва да излезе от нея. А не да чака господ да го измъкне, или който и да било друг.



Тема Тази работа всъщност не е толкова простанови [re: KatrinKa]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано18.11.06 13:47



Не визирам потърсилата съвет тук, а говоря по принцип. Не всички хора мислят и действат еднакво, което е ясно- имам предвид, че в едно и също затруднено положение или безмислен и отдавна изпразнен от съдържание брак, не всички реагират веднага или адекватно на ситуацията. Не всички жени (или мъже) имат силите бързо да се преборят със статуквото, стереотипите на живот, страха си от неизвестното, несигурността си и т.н. Поради това и някои пишат и правят опити да разказват историите си тук. Поради това и аз например съм против грубото раздаване на съвети с убедеността на последна инстанция (въобще не визирам теб, а говоря по принцип) и неделикатното бъркане в душата на другия. Колкото и опит да има човек и да си мисли, че има едва ли не "житейски рецептурник" за всякакъв вид аварийни ситуации, "рецептите" не винаги сработват, защото понасят различно на различните "пациенти". Някои хора страдат по свой си начин и се чувстват неразбрани в браковете си, в които поради една или друга причина някъде по пътя е изгубена комуникацията, но нямат нито кураж нещо да променят, нито умението да се самоизвадят от блокажа. Заради това е много просто да кажеш "хей, я се вземи в ръце, стига си ревал(-) и си се тръшкал(-а), ами действай; който иска, го прави, какво толкова", но на практика не всеки има силата да се изправи и да го направи. И тук нещата изискват повече време, повече общуване с хора, преминали през аналогични житейски ситуации (защо не точно в клуб като този), повече вглеждане в себе си и търсене на отговори на въпроси като "кой съм", "какво искам от себе си и живота си", "мога ли все още да осъществя жизнено важните за мен цели с партньора, с който съм в момента", " изгубили ли сме безвъзвратно обичта помежду си, удоволствието да бъдем заедно и способността си да комуникираме пълноценно","имам ли все още желание да правя опити за близост с партньора си", " отчуждени ли сме без шанс за промяна", "имам ли сили да продължа нататък сам(-а)" и прочие. Може би след това, там някъде ще се появи и Решението.



Тема Колко големи да са децата?нови [re: paзвeдeнa]  
АвторЛeйди (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 14:48



Колко големи следва да са, за да нанесем възможно най-малко поражения върху тях? Да приемем, че се извърши възмогно най-цивилизова - каква възраст е оптимална.
14 - 16 - или направо пълнолетни 18 и заминали студенти??
Ако се абстрахираме от личните причини, до колко да чакаме децата?



Тема Ние паткитенови [re: Eвa]  
АвторЛeйди (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 15:29



... все повече ми се струва, че питаме не там, където следва да питаме това, което питаме.
Тук клубарите да горди с решенията си за развод, с решимостта си, действеността си и начина по който са се справили с тази тежка житейска ситуация. Това ги обединява и мотивира. Можем само да им завидим. Така ми се струва на мен.
А ние питаме какво да правим в тези ситуация. Или дали това, което правим, има допирни точки с други мисленета. По самото заглавие на клуба е ясно какво биха ни отговорили. Аз например в паралелната тема Спасение на брака всъщност исках именно това да питам - как клубарите смятат, че могат да спасят някой брак при положение, че повечето от тях са щастливо разведени - тоест по определение няма как да защитават тази институция и да я спасяват. Така и стана - темата ми разсея абсолютно всички съмнения, които имах против развода. Гледам тази тема се развива по подобен начин.

Аз също съм в подобна твоя ситуация с тази разлика, че обичам мъжа си, но ежедневното положението е нетърпимо за нормален бит - тоест има тъпи сцени и скандали. Аз също не знам къде ходи повечето време освен ако не реши да ме уведоми, имаме две малки деца да обгрижваме, и довършваме дом. Не знам какво би било, ако освен всичко останало не го обичах - това според мен е много тежко за ежедневно търпене. Относно грижите за децата аз лично смятам (и горе те бях попитала) че това покриване на грижите и времето може да дублира и при разделени домове, ако той желае това. Предполагам, че да.
Но иначе и на мен ми звучи, че при теб няма незабавна нужда за каквото и да било, още повече не се карате, което дано да е винаги така. Виждаш, тук са скептични клубарите, напълно разбираемо, както се казва, те се връщат оттам, накъдето ние или поне аз вървим. При мен е обратното, обичам го, но ежедневието не се търпи, и многобройните разговори доникъде не водят.
Той също като твоя казва, че ме обича, но също като вас общ секс почти няма, а един мъж ако обича една жена, няма как да не я чука, те така главно обичат

. Иначе ако е тази приятелска и братска обич може да я имаме и разделени . Вярвам твърдо на мейковер горе, че ако не сме минали през тези етапи, няма никакъв шанс за следващи пълнокръвни връзки и живот - тоест вегетиране.. Работата като аргумент добре и децата, но ние също сме личности и жени и ако не си дадем сами шанс за пълнокръвен живот, нема кой, а може и работата да закъса, особено ако е стресова и отговорна, и отношенията с децата и околните - именно от вътрешното напрежение на недадения шанс и жертвоизживяването.
Мои си съображения само са това. И на мен ми е тежко, но съм взела решение. Терзаниято според мен са напълно нормални и не са женска психика.
Даже само острани да се погледнем - искаме нова жизнена връзка - а кой нормален мъж с отговорности ще се реши да разваля брак (то така изглежда отстрани), а ако си необвързана - ти си просто обратно на пазара. Може да звучи търговски, ама си е така. Ама цената на това е раздялата. Казаха ни го ясно, ама и ние си го знаем. А отговорностите пак си се разпределят, ако човека е добър баща и му пука как ще се гледат децата му.
За осирането на нещата, именно затова те питах дали той иска развод? Моят мъж се съгласи и просто ми го остави в ръцете и това. Какво смяташ, че ще направи твоя?
Понякога си мисля, че ако няма друга жена да ги подпре за брак, те самите им е по-удобно в тази мъртва черупка да живеят - женените мъже биват сваляни без скрупули, а пък и от досадни девойки се отървава, щом е *женен*, а привидно има и дом, и жена и деца всичко е ок .



Тема Re: Тази работа всъщност не е толкова простанови [re: PipilotaViktualija]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано18.11.06 19:12



Не съм давала съвет още по-малко от последна инстанция както се изрази.
Разбирам, че жената изглежда е имала нужда да сподели, но и очаква в крайна сметка някакви отговори от нас. Но отговори, които тя сама си е дала доста отдавна.
Е това не мога да разбера у хората, напълно наясно са с положението си, какво искат и в крайна сметка продължават да стоят на едно място.
А от думите на дамата съдя, че това положение не е от вчера, а поне от 1година.



Тема Re: Е на това му се вика...нови [re: KatrinKa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано18.11.06 19:25



...'Гадните житейски клопки", които съвсем не са случайни))) Изпитание за достойнството, характера ...и в повечето случаи надделява суетата, разбира се!)) Тези, които остават в играта са бъдещите перфектни лицемери и онези дето ти се усмихват докато ти забиват ножа)) Така че някой докато се бори с живота и несгодите му и докато отстоява себе си за да живее своя живот, те се изграждат като онези, които никога няма да усетят сладостта да бъдат всичко това! После не се питай защо изпитвали ненавист /явна или тайна/ към всичко обкръжаващо ги))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: Е на това му се вика...нови [re: makeover]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано18.11.06 19:34



:))) Наистина лично аз не мога да разбера такива хора, нито как човек може да живее по подобен начин. Независимо заради какво, или заради кого.
А защо тези хора мислят, че децата им са толкова глупави, или слепи, или безчувствени, че не могат да усетят подобна атмосфера в къщи.



Тема Re: Децата тук са...нови [re: KatrinKa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано18.11.06 19:41



..последната дупка на кавала! Важното е да не се наруши стандарта! А и децата реално погледнато се превръщат в същите , че и по големи играчи от родителите си)) Но това ако са по-голями/в случая детето явно е доста малко/
Всъщност нещата винаги търпят някакво развитие, рано или късно...



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: Тази работа всъщност не е толкова простанови [re: KatrinKa]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано18.11.06 19:42



Бях написала конкретно и ясно, че не визирам изобщо теб като "истината от последна инстанция".





Тема Re: Децата тук са...нови [re: makeover]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано18.11.06 23:28



Естествено.))))
По темата може да се говори доста, но явно в общи линии с теб сме на едно мнение.)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.