Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Родители съквартирантинови [re: Eвa]  
АвторЛeйди лaйkc.. (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 16:42



иначе казано. Именно съквартиранти.

Такива бракове имам чувството че има доста наоколо, кои осъзнати и кои не.
Хубаво е, че твоя е осъзнат такъв. Хората си вегетират.
Значи не го обичаш вече. Нямаш парични спирачки. Грижите за детето могат да са почти непроменени, след раздялата, ако той желае да участва наравно. Преживяла си разочарование от нова връзка. Търсиш и очакваш. Така ли е?

Той иска ли да направи нещо или е ок така? Харесва ли си живота такъв?
Защого ти звучиш, като просто да те е страх от действията, които явно сама ще трябва да предприемеш, ако въобще се решиш. Ако е така, добре го разбирам, тъй като съм на подобен етап, със съответните разлики.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 16:43



Представи си себе си след 10г. примерно. Ти си психолог, отговори си сама - устройва ли те това.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор KatrinKa (член)
Публикувано17.11.06 16:48



Щом не изпитваш нужда и желание да се докосваш до него, да споделяш с него каквото и да било, какъв е смисълът да продължаваш да си с него? Само заради детето? Само защото така си свикнала? Това е някакво съвместно съжителство с човек, за когото сама казваш не ти пука какво прави, нито къде ходи, с кого и т.н. Тогава?
Казваш резултат на болка е цялата тази ситуация - ами или си мазохист, или не знам. А и казваш, че си психолог и си се консултирала и с други колеги. Тогава би трябвало да имаш достатъчно ясен поглед над ситуацията и причините за нея.
И докога ще издържиш по този начин, представи си един прекрасен ден ти самата се сринеш психически - какво мислиш, твоят съпруг ще ти каже "браво жено, много ти благодаря за нервите и за това, че ме търпя" или ще се юрне да ти помага.



Тема Re: Родители съквартирантинови [re: Лeйди лaйkc..]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 16:48



Аз преди една година излязох от подобна ситуация,но ми трябваше време,за да се реша на тази стъпка.Бившият ми съпруг и досега ми е сърдит,че се изнесох и се разведохме,той не искаше и още не иска този развод.
Оправдавам в момента твоите колебания,защото детето е малко и в името на неговото спокойствие можете да останете още такова семейство.
Много пъти съм писала и казвала и сега пак ще повторя,че децата трудно понасят развода и всяко по своему го преживява.Затова е по-добре да са малко по-големи и разбиращи.



Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: KatrinKa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано17.11.06 17:02



...с науката "психология"))) Психолог може да бъде добре препатилия човек, който е съумял да се справи със себе си в цялата тая каша наречена "живот" . Иначе какво, учил психология на книга, взел си изпититте с отличен и айдее готова работата...психолог се става след 35-40 годишна възраст и то при условие че имаш и добре подплатен със случки живот! Е, ако имаш и това образование тогава пакета е пълен! И след 40 годишна възраст можеш да започнеш в пълно съзнание да практикуваш тази професия...мен лично би ме било срам да с еафиширам като такава ако нямам достатъчния жизнен опит!
Нищо лично, Ева, похвали към теб за смелостта ти да споделиш....но и самото ти образование в момента те дърпа назад))) Просто си представям каква каша е в главата ти! Споко! Винаги има начин! Твоят начин!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: makeover]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 18:02



Моята позиция по темата е, че не е необходимо да си сложиш ръката в огъня за да разбереш, че ще се изгориш. Пато-емперизмът е начин за изследване на света, който разумните хора отдавна не практикуват, с което искам да ти кажа, че се отнасям скептично към тезата ти, че трябва да изсърбаш много помия в разстояние на 40 години (тази граница как я определи не ми е обяснимо) за да станеш качествен психолог - прости ми, но е някак повърхностно. Освен това никъде не споменах, че психологията е моя професия! Истината е, че психологията е второто ми висше образование, което завърших от личен интерес, но това далеч не ме прави професионалист, а само подготвен човек. Достатъчно off topic.

Привидно нещата наистина могат да изглеждат - стои си тя и чака, пък и мрънка междувременно! Не за нещо по същество, а че е неудовлетворена! От каква се пита в условието, като не прави нищо реално?! - отговарям: не правя защото детето ми е малко, а кариерата в развитие и имам нужда от перманентно покриване на часовете извън работно време, поради удължени преговори, не спазени срокове и т.н. Не се изнасям защото няма скандали и тъпи сцени, само разпределени отговорности. Не дръпвам чертата за да заживея на чисто, защото не се чувствам подготвена да преживея развод - била съм свидетел и знам колко се осират нещата "и в най-добрите семейства" когато започне деленето на снимките, детските играчки за да има и в двете къщи и сметките за ипотеки. Не съм готова за това да изпадна в депресия, когато отговарям за дете, доста хора служебно и най-вече отговарям пред себе си!
Но веднага слагам на другата страна на везната - тежко ми е! Да! Тежко ми е и не се чувствам себе си!
Търсех Вашите гледни точки, аз да осъзная да колко анализът ми има допирни точки с реалността и до колко терзанията ми са плод на "женската психика".



Тема Re: Е , след като си проведе опита....нови [re: Eвa]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано17.11.06 18:41



...направи си необходимите анализи и се оправяй!)) Все пак проблема си е твой, нали?
А по въпроса, кое било актуално /знам ги тези актуалности, дето са създадени от теоретици, та случайно да не си изцапат ръчичките с нещата от живота/ в разнищване на психиката ще ти кажа: "Говори ми, говори ми!" Говори ми че не се минавало и през личният опит!)) Аха, стой си във вакуума...или всъщност, не...ето това си е твоя горчив опит! Носи си кръста и не реви)))
Пък всъщност това може и да си е твоето наказание...де да знам! Имаш си глава н араменете, нещо под шапката...ами използвай ги)))
И никога не се оправдавай...олекваш, това обаче се учи в училището "живот"!
Както и никога не употребявай лафа - от кое висше са ти последните знания))) Слушай кака си....а сега ти позволявам да ми теглиш една))
Ха ха , сетих се за един клубар дето казва: "Като знам какъв инженер съм, ме е страх да ида на зъболекар!")))


Апропо, единствено оправдавам темата ти ако си правиш изследвания в/у себе си и как ще оцелееш в дадената ситуация! Е тогава опита е достоен за уважение като скромен принос в науката!!!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Редактирано от makeover на 17.11.06 18:45.



Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: Eвa]  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 22:50



Не са плод на женска психика, дори напротив. Каква женска психика, ти ясно каза какви са причините за да търпиш това положение. Въпрос на време е, и също въпрос на приоритети. Когато важните за теб сега неща станат по-малко важни, ще промениш нещата. По-просто казано, преценила си че може и да ти е тежко, но ще ти е по-тежко ако напуснеш мъжа си.
Знам и нещо по-лошо от това: да можеш да напуснеш, но да няма за какво, и да ти е все едно дали си там или където и да е другаде.



Тема Re: Не мога да изляза от клишетонови [re: Eвa]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано18.11.06 00:05



Гузна ли си?Може би съвестта ти създава пречки да предприемеш нещо по-радикално.Понеже не го обичаш.А твърдиш,че той теб "по мъжки".
И какво значи отчаяно,себераздаващо сеи безумно смело?Нали той те е обичал?Какво те кара да охарактеризираш така борбата си?
Загатваш за онази всепоглъщащата, безумната любов.Мислиш ли ,че тази "любов" подхранва и укрепва любовните отношения със съпруга?Нима е възможно?



Тема Re: И въобще не я разбирам тая работа ...нови [re: Eвa]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 07:15



Здравей Ева,реших и аз да се намеся в темата


В спора ви с кака Лира бих застанала на нейна страна ,теорията си е теория ,а личния опит си е друго нещо,едно време му викаха *университета на живота*като се сетя колко наивна и сляпа понякога бях в по-младите си годинки и какъв рентгенов поглед имам сега
Ситуацията при теб ми е позната ,не си нито първата ,нито последната ,по-скоро си класически пример на разпадане на брака ,но омекотено от общи интереси и да речем култура и възпитание на участниците ,които ги предпазват от най-големите простотии
Сигурно можеш да обясняваш дълго защо стоиш в тази ситуация-малко дете ,грижи за него ,удобство
Аз мога да ти помогна ,по -нататък детето ще тръгне на ,училище ,няма да е добре да преживява развод да не го тормозят в класа
По- късно ще влезе в пубертета ,току виж тръгне по-лош път ,като го стресирате с развод- по тази логика може да се пенсионирате с твоя съпруг без да промените нищо от сегашното положение
Колкото до това ,че имаш удължено работно време ,ами все сме чували за детегледачки ,ако нямаш баби на разположение и таткото не иска да се занимава с детето като се разведете
За *осирането *на нещата при развод не си права също ,има и интелигентни начини да се разведеш ,дали обаче ще можете да го направите е друг въпрос- един развод по-взаимно съгласие с изчистени по-справедливост общи финансови проблеми може да отнеме по-малко от два месеца и да ви остави възможността да си останете ако не приятели то поне хора които могат да си говорят и да решават проблеми свързани с общото дете
С две думи дяволът не е толкова черен
Защо си мислиш че ще изпаднеш в депресия като се разведеш,аз така като те гледам сммятам ,че депресията ти е сигурна и в сегашното ти положение
Отговаряш за доста хора служебно,ами това какво общо има ,а сетих се ,явно ще ти падне авторитета като кажат че си се развела,къде по-добре е да си живееш като омъжена ,а мъжът ти да ходи да чука навън ,това особено укрепва авторитета ти и ти помага служебно да не мислиш за проблемите си в къщи
Колкото до това да си живееш без секс,ами то си е направо екстра ,нямаш нужда от противозачатъчни ,спокойна си ,не мислиш дали не си бременна и т н
Особено е полезно за здравето ти и телесното и психическото
Отвори си очите Ева и виж реалната ситуация,живееш в момента измислен живот и си търсиш оправдания , я единственото ти истинско оправдание в случая би било ако обичаш съпруга си истински и още съхраняваш в себе си някаква надежда да върнеш нещата към годините ,когато сте се обичали двамата
Казваш ,че той те обичал по-мъжки ,обича теб,чука навън, то един път с Джейми да сме на едно мнение - *патките нямат свършване *
Не се обиждай,и аз бях доста годинки сред тях,голяма бяла птица с красиви перато за такива случай трябва да се прилага максимата , господи , пази ме от приятелите *в случая Любимия* от враговете сама ще се пазя
Не съм фен на развода ,но при положение че от брака е останала една куха черупка ,честно казано не виждам никакви причини да съществува
Може черупката да е красива,да става за пепелник ,за украса на секцията,да я лакираш и да я показваш на познатите ,като спомен от доброто старо време,ама в нея няма и по никакъв начин не може да има живот
С този пост дето ти написах спокойно може да ме обвинят ,че те подтиквам към развод ,не ме слушай какво ти говоря, щом искаш да си живееш така ,няма кой да те спре ,Всеки има право да живее в лицемерие ,да се прави сам на глупак ,да се оставя да го манипулират и да цени удобството повече от риска
Никой не може да ти гарантира ,че като разведена ще живееш по-добре от сегашното ти положение , в живота както знаеш сигурни са само данъците и смъртта
Ясно е само едно,че в този филм ,в който играеш по сценария на любимия съпруг също няма вариант за щастие




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.