Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано22.11.06 11:13



Проблемът е, че тя вече е имала връзка, а тя я е вкарала в още по- голямо объркване. Страничната за брака връзка не е решение или е решение само за определени хора, които нямат проблем със съвместяването на съпруга( съпругата) с Другия( Другата). А иначе би могла да изиграе ролята на катализатор и тласък към вземане на решение. Но дали взетото пък в подобна ситуация решение би било обективно и правилно? Сложна работа... И за да не е толкова сложна, най- вероятно човек трябва да я опрости и да я сведе до няколко простички въпроса: обичам ли го този мъж, така че да ми е приятно с него у дома, така че вечер да искам да си легна до него и с него; държа ли на него или все повече го виждам като заменяем или желая да бъде такъв; ще навредя ли на децата си или атмосферата у дома, лишена от обич и нежност между нас, им изгражда отрицателен образ на брака и ги затормозява повече, отколкото ако "мама" и "тате" биха живели поотделно; по- добрият изход ли би бил разводът( след отговор на останалите въпроси).





Тема Е това малко ме поуспокоинови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Lady Likes Life (почитател)
Публикувано22.11.06 11:22



че си професионалист. Ако беше отгоре на това и любител, трябва да се гърмим ние писачите лаици де...

че не се усъвършенствуваме донякъде.

Логорея е какво - многословие и красноречие или точен изказ?

Онзи другия клуб в момента е депресиращо несериозен - но може пък да те изкефи точно това, така че айде. Именно за освежаване става.



Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.11.06 11:28



Ами, ако няма любов или обич, остават:
децата - те, обаче порасват.
парите - те, в нейния случай не са проблем.
статутът - винаги може да се "бракува" пак, ако й е важен.
"присъствието" на мъж - винаги се намира някой, който да запълва тази ниша.

Значи - проблем няма.
И все пак...колебание съществува.
Значи има нещо, за което не се досещаме ние, може и тя да не се досеща, но когато осмисли и него, вече ще е взела решение.


Изброените по-горе неща,могат обаче да звучат и с продължение:

....ами, ако ме осъдят, ако се разхайтят без биологичния си баща?
....ами, ако се разболея и не мога да работя, а той вече има друго семейство, парите...как ще си гледам детето?
.....ами, ако не намеря някой подходящ за брак, или намереният се окаже в последствие още по-лош избор?
....ами, ако никой не пожелае да бъде до мен, като остарея, с кого ще си кажа една дума, с кого ще си спомням за младостта, с кого ще си говоря за внучетата и зетя или снахата?

Ето това "ако", което ние отричаме, съществува не само като хипотеза, то е реален вариант за много хора, когато то изчезне, значи наистина няма да има проблем да види и изведе себе си извън тази ситуация.И само тогава "ако-то" няма да се материализира, защото няма да бъде допуснато в съзнанието й.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: Е това малко ме поуспокоинови [re: Lady Likes Life]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано22.11.06 11:29



Многословие. Пардон за намесата.





Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано22.11.06 11:32



Много си права, за жалост. Гадното е, че ако човек е хванат в примката само на такива "ако" и е чувствителен, рискува душевното си здраве. Надявам се при нея да не е така.



Тема Re: Е това малко ме поуспокоинови [re: Lady Likes Life]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.11.06 11:35



Виж, образованието в областта не дава особени предимства на пишещия човек.
Аз чета тук много хора, включително теб, които се справят далеч по-добре от много "професионалисти".
Ти нямаш нужда от "успокоение", повярвай



А ако решиш да се занимаваш професионално с писане - нямаш никакви грижи - или те четат в суров вид и на никого не му пука, или се пускаш на редактор, който доизглажда козметично някои несъвършенства.Гримираането на текста обаче е само за ценители, масовият четящ човек в момента се плъзга по фабулата или/в зависимост от вида текст и мястото му/се зазяпва по картинките, четейки коментара към тях

Времето е единственият критик без амбиции

Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано22.11.06 11:51



Ами, ако едно такова "ако" се изроди в нещо злокачествено, просто трябва или да се "изреже", колкото и да боли, че и да ти унищожи всичко красиво по тялото и душата за известно време, ама да се премахне болестта, или да се оставиш да те убие.
В коя фаза се намира отделният човек може да прецени специалист.
Аз не се наемам.

Времето е единственият критик без амбиции


Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано22.11.06 12:04



По повод другата връзка, която също я е разочаровала си мисля, дали пък няма проблем при избор на партньорите - дали точно това не е сбърканото нещо, което трябва да оправи?



Когато Господ затваря врати, отваря порти!

Тема Re: брей! Царю Честити))нови [re: Kлep]  
Автор PipilotaViktualija (ентусиаст)
Публикувано22.11.06 12:45



За такава преценка обаче трябва повече инфо. Пък и най- добре е тя да стигне до този извод сама, без чужда помощ.
По принцип естествено, че е напълно възможно. За такъв род грешки понякога плащаме цял живот, ако не съумеем да ги поправим качествено и навреме.





Тема Re: Това монолога за НАТФИЗ ли ти беше?нови [re: makeover]  
Автор Markizata (sense )
Публикувано22.11.06 21:39



ъъъъъъъъъ май си се припознала...


От последните 10 години не съм била в Хайд парк, а тогава едва ли сме се познавали




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.