Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Да ме посъветвате  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано11.11.06 10:06



Не знам как да започна...всъщност не е толкова сложно...
И така, мой дългогодишен приятел (мъж, просто приятел!) има огромен проблем в работата, касаещ не толкова пари, колкото престиж и репутация. Всъщност, положението му е провалено на 99%. За него ще е фатално, просто ще се съсипе, човекът и тъй като освен работата и приятелите си няма нищо друго, ще се срине! Напълно е по силите ми да му помогна, да го измъкна, да го спася от ситуацията. Преди 2 дена той говори с мен, разказа всичко с подробности. Не поиска помощ, а съвет. И ме гледаше с такива едни очи - безумни, отчаяни и молещи...


Тъй! Обаче, по моя преценка (в случая мога да преценявам, вярвам си и ми вярват!) той изобщо не заслужава да получи това, към което се стреми. Би било несправедливо, няма качества и не е извършил това, което трябва, а само толкова, колкото са му възможностите. Но провали ли се, ще бере безкрайни негативи, които също не е заслужил.
Въпросът ми е - да го спасявам ли? Защото, ако се втурна, то нарушавам си принципите. От друга страна, човекът не е ли по-важен от принципа? Мисля си - не са толкова много хората, които ни обичат, че да ги попиляваме по пътя си?!?
Моля ви, отговорете, сигурно ви се вижда крайно налудничаво от моя страна, но за мен е важно. До понеделник по обяд трябва да знам.
Днес работя, но ще наглеждам темата, обещавам.



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 10:16



после да не ти се наложи да спасяваш цяла България

. поред на
номерата и така докато си жива. ами ако вземе та се наложи да спасяваш
цял свят. поне ще станеш много известна. лека работа и успешен ден.



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор ariel$$ (пристрастен)
Публикувано11.11.06 10:23



Аз те разбрах на 100%, защото съм попадала в такива ситуации. Човекът толкова си може, но по някакво стечение на обстоятелствата е надскочил себе си. Трудно му е да продължи, а и да се откаже не е възможно. Ситуацията често се среща при имигрантите, макар и в позразличен контекст. Защо не поговори открито с него какво мислиш? Неудобно ли ти беше? Сега ще трябва да му помогнеш, за да изкупиш собственото си неудобство. Мисля, че погаването на принципите ти няма да е толкова болезнено стига да не се отнася за прецакване на някой друг или за "запикаване на връзки". Всички се учим, а това определено ще ти е добър урок за следващия път. Бъди сигурна, че ще има такъв. Хората са склонни да изпадат в типични за самите тях ситуации.



Тема За жалост...нови [re: wasted_youth]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано11.11.06 10:27



отговора го има в постинга ти."Не е справедливо,няма качествата,не е извършил това което трябва,а толкова,колкото са възможностите му".Ако това е тавана на неговите възможности,значи до тук.Ако смяташ,че има потенциал и че би се справил,дори и да се наложи да го буташ,помагай.Отделно,помагайки му,ти поемаш ангажимент и поставяш авторитета и името си зад неговата кандидатура.Т.е. всичко това те засяга пряко.Преди години помогнах на един човек,но бившия ми шеф ме накара да напиша молба за напускане по взаимно съгласие без дата и да му я дам.Направих го и не съжалявам,но просто познавах човека,за който гарантирах.



много сме,луди сме!

Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано11.11.06 12:01



Хм, казваш , че той изобщо не заслужава това, към което се стреми. Тук не става въпрос за това да поставиш принципа над човека, а за реална преценка на човека. Освен това, човек, попаднал не на пътеката на призванието си или просто на неподходящо, професионално погледнато, място, може да натвори доста глупости и неприятности на ближните. Пред теб очевидно тази дилема не би стояла, ако въпросният мъж не ти беше приятел. Разбирам сложността на ситуацията, в която си поставена, но в края на краищата проблемът би изглеждал по- прост, ако се опиташ да го разглеждаш максимално професионално и безпристрастно.
Малко ме притеснява факта, че мислиш, че той би се сринал психически от разрешаването на проблема му. Не зная какво толкова е поставено на карта. В края на краищата, доколкото схващам, от теб се очаква съвет, а не буквално и окончателно разрешаване на проблема му. Т.е. не разбирам това пряко да зависи от теб. Няма ли начин приятелски да му обясниш позицията си,без да се ангажираш с нещо друго? Не става дума за бягство от отговорност, но когато професионални и лични елементи се смесват, полезен ход е много трудно да се намери. Но пък освен човешка, има и професионална етика и отговорност.
Хем ми е жал за приятеля ти, но отдруга страна съм отвратена от шуробаджанащината и непрофесиоанализма у нас, с които човек се сблъсква на всяка крачка.



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: ariel$$]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано11.11.06 15:11



Ами да, всъщност този човек си има амбициите, но няма кой знае какви дадености, за което всъщност не е виновен. За мъжете като че ли е по-трудно да разберат, че желание и реализация са две различни неща, дори когато много се стараеш. Говорила съм открито с него много пъти, познаваме се от много години. Той си знае как са му нещата, но счита, че липсата на (някои) качества може да бъде компенсирана с упорито постоянство.
Няма да прецаквам никого. Освен себе си, леко...



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано11.11.06 15:13



преди години станах поръчител на уж много сигурен човек и станах пишман.
Щом не си сигурна в човека,просто не му помагай.А да не говорим,че в трудни моменти са готови на всичко ,само и само да получат помощ,която много често после забравят.



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано11.11.06 15:21



тогава защо се чудиш какво да направиш?просто послушай разума си:-)



Тема Re: За жалост...нови [re: Дokи]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано11.11.06 15:24



Доки, според мен ние, хората с амбиции сме 2 вида - първите се справят без побутване, постигат нещата между другото, като на шега; но има и такива, на които, стига да се помогне, ще успеят. Въпрос на способности, на среда за развитие, на начин на формиране на индивида, на характер, самочувствие, нахалство, ако щеш! Да, залагам си авторитета. Понеже, поне дотук, не съм се изявявала като ходатай на некадърници, няма пречки.

Замислям се и за себе си - доколко съм права изобщо да се колебая да помогна на верен приятел, да преценявам кое е справедливо и кое не. Едва ли съм Господ, най-малкото той е мъж, все пак?!





Тема Re: Да ме посъветватенови [re: PipilotaViktualija]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано11.11.06 15:42



Всъщност той иска съвет, а вътрешно се надява да помогна и да го измъкна. Но не смее да го иска категорично. Общо взето, от мен се чака аз да реша.

Дотук винаги съм постъпвала принципно, що се касае до работа. Ако не ми беше проверен и доказан от времето приятел, бих го изкастрила лично аз, без да се колебая! Крайно време е в тая страна да се спре профанацията!

Лошото в случая е, че ако не помогна, той ще трябва да понася негативи, които пък не е заслужил. Понеже е лабилен, няма и на кого (на какво) да се опре, животът му ще рухне, без преувеличение. Не всеки е боец по рождение...



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Авторнe (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 16:09



не



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: нe]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано11.11.06 16:30



Всъщност, много добре знам как трябва да постъпя. Всичко, до което съм достигнала, съм го получила придържайки се към принципите, към точността. Нещата трябва да имат покритие!
Пречи ми обаче не кой да е, а Валери Петров: (по памет)
Казва се приятел пръв/но защо е той такъв/ затова, че пръв полита/в огъня да те спаси/пръв и без да се запита/прав ли си или не си...



Господи, що за човек съм?



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор valls (непознат )
Публикувано11.11.06 16:44



какво толкова се чудиш. в краина сметка всеки застава в позиция
която му гарантира пространство за шаване. пък и събота е днес,съботаа.
събота, не забравяи.

трябва да се спазва крачката. и да не се
разваля строя. берекет версин на малко разговорчета. справки да не би
нещо да се е получила авария в преценката за нещата. ти грешка ли ще бъдеш



Тема В тая ситуациянови [re: wasted_youth]  
Автор XeйЖивoт! (новак)
Публикувано11.11.06 17:03



както и да постъпиш - все ще се чувстваш виновна. Ако не му помогнеш - ще се чувстваш виновна, че ще рухне; ако му помогнеш - пак ще се чувстваш виновна, защото ще се провали (за пореден път).
Освен това правиш прекалено много предположения... всъщност. Първо, Предполагаш, че той те моли за помощ, въпреки че само иска съвет. А може би той наистина иска САМО съвет? Друг е въпросът, че ти знаеш, че можеш да помогнеш, та по тая причина се чувстваш длъжна и да решаваш... После предполагаш, че непременно ще рухне. Ами че то в това може да е житейския му шанс, откъде знаеш? А ако съдбата му е да рухне - той и без това ще си рухне, това е. Ако ще да посветиш живота си само на това да го спасяваш... той винаги ще изпада в ситуацията на вечната жертва.
Просто не прави нищо повече от това, което е поискал от теб. Иска съвет - даваш му съвет. Толкова. Най-доброто, което можеш да направиш, е именно това - да му дадеш точно това, което е поискал от теб. Ни повече, ни по-малко.



Тема Re: В тая ситуациянови [re: XeйЖивoт!]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано11.11.06 17:19



Всъщност, не иска само съвет. Сондирал е мнение на друг човек дали е възможно аз да плюя на това-онова и да го измъкна.

Ако не помогна, то ще е защото преценявам, че не трябва. Оправдания за пред себе си, че той всъщност не ми го е искал, не смятам да формулирам.

Не знам, имам още малко време да реша. Благодарна съм ви, че ми помагате да обмисля. Засега реших само да поизляза тази вечер. Така де, който не пие в кръчма, пие в аптека, в края на краищата!





Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 17:54



аз бих помогнала, ако имам възможността и не си вкарвам някакъв голям автогол. най малкото , защото не ти си тази, която трябва да определя доколко е способен и доколко не, а и на никого няма да попречи. принципите са си принципи, хората са си хора. след като за него негативите ще са толкова големи и на никого няма да попречиш, помагайки му..какво толкова? рабира се, с уговорката, че е за последно

т.е. няма да му мъкнеш работите на гърба си!
все пак хубаво и достойно за уважение е, човек да има упоритост,желание и постоянство, макар и не талант. аз съм от обратните случаи...
според мен, е безсърдечно на везна да се поставят хора и принципи:)))



Тема Re: В тая ситуациянови [re: wasted_youth]  
Автор XeйЖивoт! (новак)
Публикувано11.11.06 18:19



Хех! Аз всъщност точно нещо такова си мислех - след като няма Сила, доблест, чест (или както щеш го наречи) дори да се изправи пред теб и да поиска помощ... ами действа някак зад гърба ти и сондира мнения... (докато ти се чувстваш притисната, длъжна и виновна...) - струва ли си да му се помага!? Просто ще пропилее с лека ръка И тази лесно достигната и непоискана помощ - амчи той дори не се е потрудил да си я получи като хората.
Тук не става въпрос да си формулираш оправдания за пред себе си. За някои хора най-добрата и честна помощ е да се отдръпнеш

или да направиш точно това, което искат от теб.



Тема Re: В тая ситуациянови [re: wasted_youth]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 22:07



Забрави ,че говориш за приятел,нека това просто е един човек,който има нужда от помощ,дори да не ти е приятен,да не го обичаш много ,да не те свързва нищо лично с него
Казваш ,че не е заслужил такъв провал,че е дал всичко което зависи от него ,но толкова е могъл,казваш ,че има опасност да се срине ,ако се провали,
а ти можеш да му помогнеш в момента без особен проблем за теб
За себе си съм сигурна как бих постъпила ,ще се опитам да му помогна .Правила съм го за хора ,които не са ми били близки или не са оценявали помощта адекватно,но не съжалявам ,смятам че ако мога трябва да направя добро и да го хвърля в морето ,не да очаквам благодарност ,защото обикновено тази помощ не предизвиква благодарност.Много често разваля приятелството ,защото човекът вече ще се чувства задължен да отговаря на жеста ,а никой не обича особено задълженията си.


Има едно основно правило да постъпваш с хората така ,както би искал да постъпват с теб
За себе си знам ,че ако съм в криза ,ще се надявам на милост ,не на справедливост



Тема Re: В тая ситуациянови [re: XXL]  
Автор valls (непознат )
Публикувано11.11.06 22:12



дано не съм прекалено досаден с намесата си. когато съм в криза
единственото нещо което очаквам е справедливост.



Тема мдам, така е :)нови [re: XeйЖивoт!]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано11.11.06 22:33



Мечешка услуга е да побутваш човека по стълбицата нагоре или да го крепиш на място, за което няма качества.
Защото в момента, в който нямаш възможност да си му опора, ще се срине от по-високо, отколкото би стигнал сам със собствени сили. Падането от високо боли повече, а човек е щастлив там, където се чувства на мястото си.

Отношението към приятелите трябва да е същото, като към враговете ни.
Честност, справедливост, принципи... това не са празни думи.

(Правила съм подобни услуги на приятели и вече сме просто познати. Валери Петров... не знам за неговите приятели, но моите знаят, че заради шибаната кариера на някой от тях вече няма да си застрелям принципите. А, да... човека, който броях за неприятел взе, че ми върна жеста. )

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."

Редактирано от Hell на 11.11.06 22:45.



Тема Re: В тая ситуациянови [re: valls]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 22:38



Защо да си досаден ,всеки човек има право на собствено мнение

но за да си мисля ,че искам само справедливост ,трябва да съм убедена в собствената си непогрешимост ,а аз си знам ,че не съм от безгрешните
Четох някои твои мнения и ми прави впечатление ,че си доста краен понякога ,сигурно си имаш причини и оправдания да говориш така ,но бих ти припомнила един закон от физиката
*на всяко действие отговаря равно по сила и обратно по посока противодействие* -може би едно смекчаване на позициите ти би ти помогнало повече да постигнеш целите си ,отколкото острите атаки



Тема Re: В тая ситуациянови [re: XXL]  
Автор valls (непознат )
Публикувано11.11.06 22:50



е тои моят случаи е достатъчно ясен. намесвам се често в разговори,
а на мен никак няма да ми хареса някои да ми се изтъпани така.
благаодарен съм на тези, които проявяват разбиране. такова е
положението. надявам се да не си остане такова, въпреки всичко.
малко мямам избор и няма как да не взема мерки. това за деиствието
и противодеиствието не важи само са мен. надявам се се съгласяваш.



Тема Re: В тая ситуациянови [re: valls]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 23:05



Имах предвид да се опиташ да действаш без гняв,омраза и много емоции,макар че това е много трудно понякога
Не става дума за това дали си прав или не ,а за това ,че е по-лесно да постигнеш благоприятно развитие ,ако си по-склонен към компромиси
Тактика и стратегия трябва да се прилагат ,понякога дребни жестове и отстъпки могат да донесат по-големи ползи от всичко друго
Ти си знаеш положението ,не познавам ситуацията при теб,но зная че когато се отнася до дете ,майката би била по-склонна да ти го дава и да се съобразява с теб,ако е сигурна ,че няма да настройваш детето срещу нея
Ако иска пари ,обвържи финансовата страна с това доколко се съобразяват с твоите желания за детето



Тема Re: В тая ситуациянови [re: XXL]  
Автор valls (непознат )
Публикувано11.11.06 23:28



ти разбираш ли, че ме караш да преговарям с човек, които пропилява
живота на детето ми. ами то е и неино дете. ако съм натворил тази
каша аз, редно е да правя компромиси. и какви компромиси трябва да
правя. с кое по точно. аз отстоявам чужди интереси - в смисъл не лични
мои, а на физическо лице, което няма избор. не е ли очевидно, че родителите
на едно дете не би трябвало да имат разногласия по отношение на
интересите му. с кого и за какво споря. детето така или иначе ще разбере
кои е провалил живота му. какво значение има дали ще го настроивам или не.
ако не го настроивам/нещо което не правя/, осигурявам комфорт на маика му.
ами да не би някои да иска да ми каже, че и дължа осигуряване на комфорт.
нали точно в това е проблема. да и помагам по-спокоино да проваля живота на детето се иска от мен. колкото повече го обсъждаме толкова по-абсурдно
изглежда: да наградя някого защото е провалил живота на детето ми.



Тема Re: В тая ситуациянови [re: XXL]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано11.11.06 23:40



Разбирам мотивите ти и ги уважавам. Но помисли, ако помощта към един човек би означавала хипотетично да навредиш на други, поради професионалната недостатъчност на първия? Ако става въпрос за кариера в областта на медицината? Има и други области, в които недостатъчната компетентност и качества могат да навредят.





Тема Re: В тая ситуациянови [re: PipilotaViktualija]  
Автор valls (непознат )
Публикувано11.11.06 23:50



налагаи, не се спираи. ако кажа, че ми се е завило свят ша ли са промени нещо

.и тая усмивка...



Тема Re: В тая ситуациянови [re: valls]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 23:50



Виж ,само си говорим ,не те карам да правиш нищо ,нямам такова право
От моя опит ,мисля че съм на повечко години

от теб мога да ти кажа ,че човек прави компромиси не защото е виновен или е забъркал кашата(такива хора обикновено не правят компромиси)
Компромисите обикновено ги прави по-заинтересувания ,този които мисли повече за другите невинни пострадали от конфликта
Преговорите също се водят за да защитиш доколкото е възможно интересите на детето си,а колкото до пропиляването на живота на детето мисля че е още твърде малко за да се правят такива изводи -мисля че беше на 5 или 6 години -тепърва ще се учи и развива ,или бъркам за възрастта
За настройването има голямо значение,защото децата споделят всичко и щом майката научи че има такова нещо и ще създава пречки срещу контактите ви
Освен това децата са крехки същества и не трябва да ги натоварваме с нашите грешки и да искаме от тях да вземат страна ,детето обича и двамата родители и е добре да не бъде принудено да избира кой е крив и кой прав



Тема Re: В тая ситуациянови [re: valls]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано12.11.06 00:00



Вечерях "навън", но алкохол не близвам, не съм все още и толкова сънена, и въпреки това, меко казано, не те разбрах. Можеш ли да изоставиш тази иносказателност и да бъдеш по- буквален, та да схвана какво пожела да ми кажеш?





Тема Re: В тая ситуациянови [re: PipilotaViktualija]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 00:04



За това всеки случай трябва да се решава индивидуално,но тук казаха ,че не се навреждат интереси на други хора
А и не е необходимо да сме с еднакви мнения,чарът на този клуб са различните гледни точки ,които помагат на човек да обхване проблема многостранно



Тема Re: В тая ситуациянови [re: PipilotaViktualija]  
Автор valls (непознат )
Публикувано12.11.06 00:07



тя моята работа работа - имаш право да мълчиш, всяка дума може да се
тълкува срещу теб. ти ако искаш да кажеш нещо ще се радвам. изчервени
са ми и на мен само, че ушите.



Тема Re: В тая ситуациянови [re: XXL]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано12.11.06 00:14



Аз въобще и не държа да сме с еднакви мнения- в противен случай вероятно влизането тук няма да ми бъде особено интересно.

Просто исках да погледна на проблема от друг ъгъл...



Тема Re: В тая ситуациянови [re: valls]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано12.11.06 00:15



Боя се, че ще се повторя, обаче наистина не мога да те тълкувам. Много си ми комплициран.





Тема Re: В тая ситуациянови [re: PipilotaViktualija]  
Автор valls (непознат )
Публикувано12.11.06 00:21



аз бас хващам,че не си на 17 години

. много си по-мъничка
и голям бяс



Тема Re: В тая ситуациянови [re: valls]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано12.11.06 00:25



И аз на бас се хващам, че не съм на 17 години, а много по- големичка. И голям бяс.


Само не разбрах по каква причина обърнахме хорските казуси на частни разговори и психо- портрети...



Тема Re: В тая ситуациянови [re: PipilotaViktualija]  
Автор valls (непознат )
Публикувано12.11.06 00:35



изглежда съм започнал да те разпознавам в различни хора. не се цупи, че
си ми много вътрешна в последно време. вземам го като лична кауза да ти
оправя настроението. големичката





Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Авторнe (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 01:16



Не всеки бил боец - хахаха
А всеки некадърник на базата на приятелска помощ застава там, където не му е мястото. Кое ли всъшност е помощ - да помогнеш на някой в подобна ситуация или да му кажеш, че не е за там.

Решението си е твое.



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: нe]  
Автор valls (непознат )
Публикувано12.11.06 01:48



ами кадърните къде застават

. маи теорията за кадърните и некадърните не трябва много да се разчепква, ако става дума за житеиски
сполуки.



Тема Мениджмънт (и) на приятелството -нови [re: wasted_youth]  
Автор Ryan ()
Публикувано12.11.06 17:23



Здравей wasted_youth,

Един от много яките (и много широко приложими) закони на Паркинсън гласи, че човек се издига в рамките на една бюрокрация, докато стигне нивото си на некомпетентност. Ако с твоята помощ човекът надскочи нивото си - ще сгрешиш, помагайки му, защото той неминуемо ще падне, вероятно по-ниско. От друга страна - ако става дума за живота и здравето на хората (и то погледнато максимално широко) - грешно е да поемеш индиректно такава отговорност. От трета страна (особено) в професионално отношение има смисъл да се помага само на хората, които след такава помощ ще растат и биха могли от своя страна да помагат и на други хора. Защото ако "поставиш" някой над нивото му на компетентност - цялата му енергия отива в борбата да се задържи там и нищо няма да остане за обществото, дори напротив! Уви...

Само че проблемът ти не е мениджърски... Имам усещането, че вътрешната ти борба идва от осъзнаването на факта, че помощта, която не води хората напред, а просто способства да преживяват, е по-скоро милост, а някакси е странно човек по милост да прави нещо за приятелите си... Считаш, че човекът е некомпетентен, описваш постъпките му като манипулативни спрямо теб, изпитваш ли уважение към него още?

Ще ти разкажа един виц, стремейки се да разширя спектъра на гледните точки -

Една лястовичка летяла на юг, но студът я застигнал и премръзнала до смърт, тя паднала в широко поле. През полето минала крава и се изсрала върху птичката. Изпражнението стоплило лястовичката, тя се съвзела и радостно започнала да чурулика... Минаваща наблизо котка чула чуруликането и следвайки звука, извадила птичката от кравешкото лайно и я изяла.
Бизнес поуки:
1. Не всеки, който те засипва с лайна, е твой враг.
2. Не всеки, който те вади от лайната, е твой приятел.
3. Когато си затънал в лайна до гуша, недей да чуруликаш много-много.


Такива ми ти работи...

Ако въобще мога да ти дам съвет то той е да помогнеш само в рамките на съдействие, което ще поведе човека напред, но ако може. Не върши неговата работа или ако решиш да го правиш - не го прави скрито, защото поемайки отговорност да помагаш - следва да поемеш всички евентуални негативи. И последно - ако помагаш, само защото "така трябва, така правят приятелите" - то тогава не помагаш на човека, а почесваш егото си - не е нито професионално, нито приятелски това...

Пожелавам ти да намериш най-добрият начин да помогнеш на приятеля си да върви напред, дори да имаш сили да не му помагаш!

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор valls ()
Публикувано12.11.06 18:09



wasted_youth ще си позволя да ти дам директен съвет. съветът ще бъде от
човек, които в никакъв случаи няма да сгреши. помогни на този човек единствено и само, ако ти лично почувстваш желание да го направиш.
дрънканиците на многознаиковци, които се чудят по какъв начин да си
придадат някаква тежест няма да ти свършат работа. нито те нито ти
си в състояния да контролираш живота на когото и да било. да се изземат
функциите и да се изявяват като говорители на господ правят кора, които
не заслужават да бъдат обсъждани. в живота на човек непрекъснато
се появяват обстоятелства които накланят посоката на развитие на нещата
в различна посока. какво ще се случи по нататък с този човек не ти влиза
в отговорностите. и така, ако смяташ, че няма да поемеш прекалено голямо
бреме с такова решение ти можеш да помогнеш. може да се каже наи-точно
така:направи това което ти скимне. сама знаеш колко свободно време имаш да се занимаваш с чужди проблеми непрекъснато. ако написаното
звучи поучително не му обръщаи внимание. а ако имам някакъв
скрит мотив да напиша това, което четеш,то мога да обясня. признавам, че
изпитах тревога от начина по които разсъждават хора приети за
авторитети в общество като това в клуба.



Тема Благодаря ти!нови [re: xм]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано12.11.06 18:27



Нещо такова си мисля...точно това нещо ми пречи да приложа прословутите си принципи!



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор anbra (аз)
Публикувано12.11.06 18:29



Какво значи, че си нарушаваш принципите? Кои принципи точно?
Чувала съм такова нещо от старите хора - "за този принц - този принцип, за онзи принц - онзи принцип..."
Така, че имаш избор, който ти спестява угризенията.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор Haunter™ (ариец)
Публикувано12.11.06 18:34



Само дето не се разбра тая тема какво общо има с тематичната насоченост на клуба. Иначе - мнението ми е, че не трябва да помагаш. Щом човек си надроби някаква попара, трябва да си я сърба. За да не повтаря пак и пак едни и същи издънки. И изобщо - решенията си трябва сами да ги взимаме. В едни случаи берем плодове, в други си носим кръста. Житейските уроци и в двата случая са безценни.
Поздрави!



Тема Re: В тая ситуациянови [re: XXL]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано12.11.06 18:34



обикновено тази помощ не предизвиква благодарност.Много често разваля приятелството Човекът не е такъв! Имал е основания да развали приятелството си с мен заради хорски интриги, но не го направи. И никога не си помисли, че аз съм крива. И да не е блестящ талант, но винаги е бил широко скроен и истински.





Тема Re: мдам, така е :)нови [re: Hell]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано12.11.06 18:45



Чак до замайващи висини той няма да стигне. Има си хора за това! Тъй че няма опасност да го боли много, ако падне.



Да, действително, и според мен справедливостта, принципите и честността не са празни думи и кухи понятия. Има един друг момент обаче, върху който главно се замислих. При прилагането на принципи, критерии и пр. винаги има известна доза формализъм. И опасно е да се надържаме прекалено на правила и постулати. Защото все пак говорим за хора и техните съдби. Ако познаваш човека и някои негови добри страни, които не за всички са видни, тогава? На запад и отвъд океана, като кандидатстваш за нещо не какво да е, прилагаш препоръки, и то от хора, които добре познават тебе и твоята работа. Това никак не е случайно?!



Тема До всичкинови [re: wasted_youth]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано12.11.06 19:06



Благодаря ви, момчета и момичета, за съветите и проявената съпричастност да вникнете в ситуацията. Действително, помогнахте ми! Не предполагах, че такъв проблем ще се изправи пред мен, затова се наложи да търся съвети.

Имаше един "арийски"

въпрос защо точно тук проснах тази тема. Ами, просто защото на клубарите тук имам доверие и знам, че ще се отнесат сериозно към въпроса. Тук участват хора интелигентни и склонни да се замислят. Пък и не смятам, значи, че трябва само да си разменяме и подхвърляме историйки кой как се е развел. Хайде пък сега, като е развод, та чудо голямо (мое мнение)!

Говорих с човека днес доста подробно. Взех решение току-що не без ваша помощ. Но то си е мое, лично мое! Ще измъкна приятелчето, иначе не мога! Олекна ми от взетото решение, честно...и пак ви благодаря!

P.S. Не че има кой знае какво значение, но досега само за двама човека съм грешила в преценката си, и то с тях имах малко по-друг вид отношения. Единият е бившият ми съпруг, а другият...другият не е този! С този сме просто приятели.



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Авторno way (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 22:45



Да го спасяваш? Интересно в какъв капацитет? Като негова морална подкрепа? Това не е спасение, а част от приятелството. Като негов колега? Не си струва да рискуваш своето положение и доверието на другите ако го подкрепяш за нещо което не заслужава. Финансова подкрепа? Ако знаеш че не е чак толкова добър професионално, ще изгубиш пари.

Твоят въпрос съдържа отговора. Стои настрана. Даи морална подкрепа ако трябва, но не се обвързваи емотсионално.

А от друга страна: Защо жените (мисля, че си жена) се опитват да спасяват мъже непрекъснато, не знам.



Тема Re: До всичкинови [re: wasted_youth]  
Автор21 (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 22:52



да , да .помогни му

принципи много , но приятели малко



Тема абе човека ти си го познавашнови [re: wasted_youth]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано12.11.06 23:16



и само ти можеш да вземеш някакво решение.

Аз само си казвам... с близки приятели и с хора, с които съм имала интимни отношения избягвам да работя. Просто не мога да съм обективна и това пречи на работата, респективно на доходите ми.

Колкото до препоръките... така е, нормално е да даваш препоръки за хора, които познаваш добре и мислиш, че ще са подходящи за определена дейност. Ама не е задължително тези хора да са ти приятели, нито приятелите ти да са подходящите хора.

И аз имам някаква подобна дилема, сигурно за това ми стана интересна темата ти... търся си калфа в работата и имам вариантите да избера близка приятелка, която много обичам, талантлива е, но е малко бавничка и не обича бачкането на високи обороти (което означава, че пак аз ще си вися пак до среднощ да довършвам нещата)... имам и варианта да извикам на интервю една девойка, с която много много не се обичаме, но е перфектна за работата и ще се справя чудесно (с което много ще облекчи и мен). Честно казано почти не се двоумя... предпочитам да се опитам да създам едно ново приятелство, отколкото да разруша старо, набутвайки неподходящ човек на място, където няма да се справя добре и ще й мрънкам непрекъснато.

Формализъм... ахам.
Ама Райън все пак е много точен с оня виц за птичката :)
Не винаги да се успиш за самолета е края на света ти. Може пък точно това да ти е късмета.

"Ако не си в състояние да събереш идеята си за филм на визитка, значи нямаш филм."


Тема Re: абе човека ти си го познавашнови [re: Hell]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано13.11.06 07:48



Добро утро!
Гледай сега, аз съм имала подобни ситуации в търсене на калфа.

Не бих взела приятел, особено ако бавно пипа и ме оставя да вися сама по нощите. Гледам на нещата от позиция на работата.

С този човек се сприятелихме покрай обща работа. В началото ме е подкрепял, напътствал. С течение на времето ситуацията се промени, аз се изстрелях нагоре, той остана в застой. Всъщност, напоследък покрай мен се посъбуди и амбицира, втурна се да работи с размах. Само че той е от хората, които имат нужда от окуражаване, сверяване на часовника, защото не му достига самочувствие и фанатизъм. Иначе е много точен, но му трябва опора и одобрение.
Ето, преди малко довтаса, разтревожен за абсолютно несъществени работи. Паника! Пратих го на бръснарница с препоръка да не го подстригват "така, все едно че са го дялали с теслата". Тъй, де!



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: no way]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано13.11.06 07:55



В какъв капацитет ли? Първо, наполовина от мен зависи, всъщноист. Второ, ползвам една много дебела връзка на високо ниво, за което никого няма да информирам - освен него, утре при свършен факт.

Не си рискувам нищо. Най-много да се поизцъклят някои хора от нетипични за мен постъпки. И да пуснат приказки за мен и приятелчето. Не ми пука!





Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (ентусиаст)
Публикувано13.11.06 08:04



Ако с помощта си няма да навредиш на друг, помогни му. Човекът е по-важен от принципа.

Искам, искам, искам, иска-а-а-а-а-а-а-а-а-ам...


Тема "Пътят към Ада е постлан с добри намерения"нови [re: wasted_youth]  
Автор ASSASSlN (минаващ)
Публикувано13.11.06 08:31



Много несъпоставими факти предлагаш, на никакъв анализ не подлежат...

Най-добре би било да не си пъхаш носа там, където не му е работата. Иначе - може да ти намерят първата производна на пътя спрямо времето и после с ускорение, равно на втората производна може да изхвърчите и двамата с трета космическа скорост ...

Делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се.

Целувки и усмивки ти желая.





Тема Re: мдам, така е :)нови [re: wasted_youth]  
АвторN(tochno taka) (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 08:33



Hello from America


Vryzkite tuk sa OFICIALNA POLITIKA na firmite. SAMO v Bulgaria
na vryzkite se gleda po takyv nachin. Tova, koeto v Bulgaria se
naricha shurobadjanashtina tuk se priema za neshto mnogo hubavo,
za neshto polojitelno. Da, vryzkite sa oficialna politika,
da poniakoga se naemat ne osobeno blestiashti hora s vryzki
i tova se schita za NORMALNO. Tova е polojenieto при нас в Хамериката



Тема Радвам се за теб!нови [re: wasted_youth]  
Автор XeйЖивoт! (новак)
Публикувано13.11.06 08:38



Нали знаеш - Правилното решение те прави щастлив, щастието те прави силен... щом си щастлива и спокойна - значи това е било твоето правилно решение!
Хубав ден и да ти е светло на душата!





Тема Re: абе човека ти си го познавашнови [re: wasted_youth]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано13.11.06 08:50



Е, тук вече обаче портретът на твоя приятел и колега придобива по- благоприятен вид за разлика от първоначалния постинг... Така или иначе, очевидно излизането от тупик, както казват руснаците, те е изпълнило с достатъчно енергия, за да посрещнеш достойно предизвикателствата на започващата делова седмица. Успех!





Тема Re: До всичкинови [re: wasted_youth]  
Автор Ryan ()
Публикувано13.11.06 09:18



Успех и късмет за двама ви!

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Пак се изложихнови [re: wasted_youth]  
Автор ASSASSlN (минаващ)
Публикувано13.11.06 09:57



Ами, тъй съм си. Първо отговарям на темите, ако изобщо имам нещо за казване... Пък и да нямам...

Чак след това може и да прочета други мнения...

Казваш:
"Ще измъкна приятелчето, иначе не мога! "

Ха, така! Хайде, като го измъкнеш, да се опиташ и мен да измъкнеш! Моля те! Ако успееш - може да те направим "Почетна измъквателка".

Чао, миличка, спокойна седмица ти желая.



Тема Re: До всичкинови [re: wasted_youth]  
Автор KRlZlA (зелени очи)
Публикувано13.11.06 10:16



Хубавото е, че ти си постигнала този душевен мир със себе и се чувстваш ОК!
„ По лесно е да се бориш за принципите си, отколкото да живееш според тях”
Успешна седмица !



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
Автор DeNiro ()
Публикувано13.11.06 10:25



"От друга страна, човекът не е ли по-важен от принципа? Мисля си - не са толкова много хората, които ни обичат, че да ги попиляваме по пътя си?!? "
Ето че вече си получила отговора.Може би няма необходимите познания,но ако мислиш,че може да ги придобие с течение на времето и ако мислиш,че фактора "време" няма да е фатален за провалянето на нечия съдба...недей да мислиш въобще.На кого да разчитаме ако не на приятелите си.Сигурно са ти изписали кул отживели лозунги за това как не бива емоциите да оказват влияние на професионалната ти преценка.Може да се забавлявате с подобни на http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.31.html#93.
Моето мнение е да дадеш шанс на човека



Тема Re: Да ме посъветватенови [re: wasted_youth]  
АвторEC (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 10:28



vzela si pravilnoto reshenie
na zapad motivaciata se tzeni poveche ot kachestvata
na hora koito mnogo jelaiat i se stremiat kam neshto im s e dava shans a ne osten v kolelata
a kakto i napisa ne si gospod da preceniavash dali moje ili ne - tova e subektivna ocenka.
uspeh



Тема Докладвамнови [re: wasted_youth]  
Автор wasted_youth (8724)
Публикувано13.11.06 10:52



Значи, тук направих каквото трябваше! Доста народ учудих. Нищо не казват, само гледат шашнато. Сега излитам към по-горно ниво, вече си уговорих срещата. Благодаря ви! Нямам усещане за нещо неправилно. Даже, за пръв път от месеци насам се чувствам наистина добре. Изчезвам...





Тема Рапорт - даден, рапорт - приет!нови [re: wasted_youth]  
Автор ASSASSlN (минаващ)
Публикувано13.11.06 11:28



Шашнато те гледат, а?

Хм, ще я видим тая работа!

Ще я видим,, ама чак когато се видим, но да му се не види, кога ще се види? В тая мъгла нищо се не види.



Айде, успехи в бизнеса, спорта и любовта! Излитай, щом си решила, но не забравяй, че излитането е много по-лесно от кацането.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.