Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re:"Бащата" се спомина!нови [re: makeover]  
АвторПpeдчyвcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 19:23



Разбирам ти чувствата/ или по-скоро липсата на такива/ към баща ти. Но много прилича на жестокост. Тоест, откажи се от излишният драматизъм/ обличането в бяло и думите пред събралите се там роднини/. В крайна сметка, никои няма да рабере посланието ти, а ще те оплюят само.
Може би е по-добре изобщо да не присъстваш на погребението, вместо да направиш каквото си наумила. Все пак, той е вече мъртъв, не можеш да го трогнеш. А живите пък хич. Болката си е твоя.Останалите няма да я разберат, ще възприемат само сеира. И ще те обявят за безчувствена, като него ,"баща" ти.
Фактът, че не си била до него, когато си е отивал е красноречив. В предишният си постинг споделяш, че си била уведомена за състоянието му.
Ако той е бил в съзнание, е отчел липсата ти.
Все пак, ти си решаваш какво ще правиш, но помисли- той е старец, 80 годишен, починал без да получи прошка от теб. А може би е жадувал за такава, сама казваш, че е искал да каже нещо но "само нечреноразделна реч " от устата му. Не бъди жестока. Почити паметта му, не бъди като него. Коравосърдечна ли си? Не мисля. Но си наранена. Двете нямат нищо общо. Направи разликата....



Тема Re:"Бащата" се спомина!нови [re: makeover]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано06.11.06 19:51



Разбира се, че не си пън- все пак кой може да те обвини, че не страдаш по загубата на един човек, който на практика ти е чужд... И въпреки това, изпрати го в последния му земен път. Един ден ще бъдеш удовлетворена, че си постъпила по човешки, въпреки всичко... Съжалявам.



Тема Re:"Бащата" се спомина!нови [re: makeover]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 20:34



Дали ще отидеш или не си е твое лично решение ,но ако съм на твое място бих се опитала да погледна в душата си
Ако в мен има още гняв,омраза,лошо чувство към този човек не бих отишла ,моето място не е там в този момент ,а няма смисъл от лицемерие
Нещата трябва да се случват когато сме живи ,не след това
Ако усетя в себе си желание ,искрено желание да изпратя този човек ,да се простя с него ,тогава и само тогава бих присъствала,иначе няма смисъл



Тема Re:"Бащата" се спомина! [re: PipilotaViktualija]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.11.06 20:42



Бог да го прости!
Не искам да ви съдя,но последните постинги са ужасни за мен от нравствено естество и просто,...нямам думи!Удивително е кого оплаквате(според мен не когото трябва),коя е жертвата и що за толерантност!
Нима не сте чули ,за мъртвите само добро или нищо?Що за самодоволство!
Лесно е да обичаш,тези които те обичат,макар,че и това не можем понякога.А като отвърнеш на злото със зло,с какво си по-добър?Просто си същия,само че си закъснял в реакцията.Какво да простиш на другия?Грешките или достоинствата му?То е ясно.
И защо бива успокояван човек ,които заявява,че не му трепва,изпъстрил е постинга си с очилца,усмивчици и закачки и му хрумва да отиде да блъмира едно погребение,което също нарича еди как си,нагизден в бяло?
Не мисля,че цялото това отношение е полезно за някой.Нали знаете ,едно време имаше един израз:няма ни страх от Бога,ни срам от хората.Т.е. не е необходимо поне,да се афишира всичкото товя безчувствие.Или ще накажем мъртвия и след смъртта му?


Не искам да те съдя, makeover,но....не мога и безучастно...Много си непримирима.



Тема Re: По тази логика... [re: Фoтoн]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано06.11.06 21:17



...да поумреш си е направо "божи дар" да се измъкнеш от чудесата дето си натворил! Бакиите другите да оправят и последствията те да ги носят! Някак си не ми се връзва отникъде! Значи човека си изживял живота в кеф и егоизъм, шматкал се в бохемски дни и нощи, а сега другите да му гълтат гуджулите...не става! И въобще не ме хваща тая приказка за мъртвите или добро или нищо...да е мислил преди, за това господ му е дал глава на раменете! Няма да оставя тия негови простотии да се забравят!
Естествено, че няма да ида в бяло))), въпреки че би било много ефектно)))...даже взех решение въобще да не ходя! Не мога да се напъвам като не ми идва отвътре! По добре да го запомня подвижен и действащ , вместо в съзнанието ми да остават някакви картини от там, дето връщане няма. Все пак имам малко дете и не желая в очите ми да има следа от подобни гледки! В момента пред очите ми е развиващият се живот, а този дето си е отишъл оставил толкова тягостни чувства у мен нека намери покой другаде, съжалявам аз не мога да му го осигуря....
Аз много тача старият завет... просто като културна ценност, нищо повече...доста истини има там! От там и неприримостта ми!
Нека този пример да послужи та други бащи да не допуснат подобни грешки! Няма прошка за цинизма преживе!
/голям парадокс - днес сестрата отишла с мъжа си за последно. Отворила и обляната в сълзи "метреса", подала ръка на сестрата, естествено сестра ми не и отвърнала . Влизайки, видяла в кухнята човека с когото въпросната живее в приписаният апартамент от 3 години! Той до тогава живеел в общежитията на академията в Симеоново, и той неин колега. Решавал кръстословица. Надигнал се и той подал на сестрата ръка за съболезнования. В това време каката говорела с родителите си от провинцията по телефона за да дойдат за последното изпращане! Естествено че ще дойдат, те били много благодарни на "бащата" че им дал пари за основен ремонт нажилището....аз съм направо шашната какви неща излизат наяве! Направо си представям с какви физиономии ще е заобиколен. Жените и слабостите му му изядоха главата в този живот! Докле беше жив всички цъкаха с език и викаха - бре тоя Виктор живот си живее))...Сега излязоха всички помии дето е забъркал...
Както и да е, не ми е в стила да занимавам хората с тъпи проблеми...но това надмина и най-фантазийните ми представи за безхаберие , егоизъм и де да знам какво още!
Знам едно-няма и не желая да съм част от тоя негов цирк! Да е мислил!Дотук...без продължение!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Редактирано от makeover на 06.11.06 21:24.



Тема Re: Лира, [re: makeover]  
Автор anbra (аз)
Публикувано06.11.06 21:36



всяка коза на свой крак...
Иди, за да разбереш какво ще почувстваш. Не е това, което си мислиш. Чудно и необяснимо е - различно е от нагласата ти.
Стандартно е да чувстваш това, което наистина чувстваш, след толкова години.
Различно е онова, което ще ти стегне гърлото пред "непознатия" баща.
Не сме ние тези, които съдим - и ние сме много грешни, макар и по друг начин.
Лека му пръст на баща ти!

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: По тази логика... [re: makeover]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано06.11.06 22:22



Знаеш ли,само преди месец, Господ и лекарите върнаха моя близка от оня свят.Беше си чудо.И според лекарите случая влиза в аналите на болницата.
Мислиш ли,че познаваме СМИСЪЛА НА ЖИВОТА,за да оценяме с лека ръка загубата му,както и ние да раздаваме правосъдието за това?
Още утре-на 07;11,аз или ти(защо пък на 80 години),можем да бъдем и в по-тежко състояние....
Още си му сърдита.И то не малко за апартаменти,имоти...Струва ли си?Вече просто няма значение,ти не можеш да го уязвиш сега.Дори и в този форум.
Но ще имаш възможност да го "посетиш"в най-населеното място.Пожелавам ти го.(Нали разбра,че става дума като скърбяща?)
Не стой в стария завет.Там е"око за око,зъб за зъб",исляма е негова издънка.Ела си в Новия завет.Вече закъсняваш с над 2000г.Там е :"милост искам,а не жертва".
Успех ти желая!

Редактирано от Фoтoн на 06.11.06 22:29.



Тема Re: По тази логика... [re: Фoтoн]  
Автор PipilotaViktualija (член)
Публикувано06.11.06 22:35



Понеже по-горното ти мнение беше адресирано до мен, се чувствам длъжна да ти отговоря, че не виждам нищо осъдително в това, което съм написала. Според мен най- човешко би било да отиде на погребението на човека, който и се е падал баща. Малко е пресилена тази сентенция "за мъртвите- или добро или ...".Човек не получава индулгенция след смъртта си за свинщините, които е натворил. Ако е бил нечестен, егоистичен и зъл, тези, които са страдали от тези му качества ,трудно биха се съобразили с постулата "за мъртвите - или..." Примерът е тъп и буквален, ама и Хитлер е мъртъв, пък... нали се сещаш.
Както и да е. Въпреки всичко моето мнение беше, че би било по- добре да отиде на погребението. Дали ще има сили и желание, тя ще реши.
Не разбирам защо си толкова възмутен от мнението ми.



Тема Re: По тази логика... [re: PipilotaViktualija]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 22:40



Всъшност, на мъртвия едва ли му пука кой се е сетил за него и кой какво ще каже. Спомените са за живите. Включително и от това, което си направил, или не си направил.



Тема Re:Не можеш да повярваш? [re: Mimi]  
АвторXAXO (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 22:48



Нали, "той е пълен егоист". Що ли като е егоист, не си е имал и др. дете и дали преди 37 г. някой друг не е бил по-голям егоист от него и не го е принудил и той да стане такъв? Не можеш да обвиняваш по този начин, без да знаеш кое как и защо е станало. А ти никога няма да го узнаеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.