Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: този пътнови [re: makeover]  
Автор anbra (аз)
Публикувано04.11.06 22:34



ще сбъркаш, каквото и да си натрупала в живота си срещу него - помисли, ти носиш нещо от него и то си се проявява, дори в този момент...
Кръвта вода не става - и моят баща беше, Бог да го прости, твърде подобен на твоя - други неща беше натворил, но с подобен резултат, при това не защото е искал да е така, а за да го оставят на мира да си живее живота както той го разбира и да не го притесняват. А след него - потоп... И той се осъществи, впрочем... Потопът, де.
Но откакто е починал, не минава ден без да се сетя за него и никога с лошо за това, което ми е причинил. Докато беше жив, никога не ми е липсвал и приказка с него си нямахме... Когато го видях за последен път, на рождения му ден, на смъртния му одър, изведнъж го почувствах като баща - така, както никога дотогава не съм го чувствала. Не знам какво беше и защо така, но е факт - нещо в мен се пречупи тогава и изведнъж, този почти чужд за мен човек, намери мястото си в сърцето ми - то това място е съществувало значи, но аз не съм знаела за него, не съм и подозирала, че го има. Почина шест дни след това. И сега, повече от година откакто го няма, аз всъщност вече имам баща... странно, след смъртта му, а приживе де факто нямах.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Ти си брат ми ,нали!нови [re: option]  
Автор zz (Жена )
Публикувано04.11.06 23:29



ехххххххххххххх, сладурко си ти, знам си аз .....



Тема Re: Споделено...нови [re: Пpeдчyвcтвиe]  
АвторHeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 00:17



Хубаво си гонаписала, но де се сетиш за този твой стремеж и в деня, когато срещнеш т.н от жените "голяма любов" и решиш да заражеш сегашния си съпруг. Бившата ми жена говореше подобни неща за семейството, до мига, когато реши, че друг е по важен и че само преча на възможността тя да си живее живота както и харесва. Има и други такива, пишещи тук.



Тема Re: Споделено... [re: Heзнaйko]  
АвторПpeдчyвcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 00:38



Да-да, голяма любов. Омъжена съм вече, каквото било било е. И да се появят проблеми, ще ги решавам както мога, приемайки пасивите и негативите. Тоест-избрала съм вече човека, това е ! Тепърва да срещам големи любови- дрън дрън. Всичко е илюзия, до момента, в който се заживее заедно. Например, ако настоящият ми съпруг ме дразни с нещо, едва ли е причина да го оставя, вярвайки, че някой друг е по- добър. Просто и следващият ще си има недостатъците, най-вероятно обаче, ще са различни от вече познатите, които мъжа ми например си има

. Жалко, че ти се е разпаднало семейството. Оставам с впечатление, че прекалено лесно се разтрогват браковете в днешно време, понякога дори от чист каприз или скука...И което е по-лошо, не се намира удовлетворение след това. А е било с презумцията :"ще заживея по- добре и шастливо без нея/ него"...
Все пак има и изключения, когато раздялата е просто наложителна, но иначе съм на принципа, че избор се прави веднъж. И се учиш да живееш с него. Всеки ден....



Тема Re: Споделено... [re: Пpeдчyвcтвиe]  
АвторHeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 22:08



Как намери точната дума - "скука". Ама и викат "голяма любов" и др. подобни простотии. Но не си признават защо са го направили. Дори пред себе си.
Не забравяй какво написа тук. Особено "И се учиш да живееш с него. Всеки ден....".

Поводи - много, причината е една. В повечето случаи.



Тема Re:Не можеш да повярваш? [re: Dilithium]  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 04:38



Нека и аз да ви разкажа за моя баща,защото някои не вярват на тази история.
И аз се учудвам как може да има такива бащи,но те съществуват.
Та от 3 годишата ми възраст, откакто са се развели с майка ми ,не само че не ми е показвал че ме обича,ами и очите не съм му виждала. Има втори брак,но никакви други деца няма или пък и внуци.
Когато бях в пубертета направих опити да разбера как живее,да му разкажа за моите чувства и планове за живота, ей така като на баща. Изпратих му коледна картичка с пожелания да поразчупя леда. Получих писмо от него, че си е намерил едно семейство,което ще го гледа него и жена му на стари години. С една дума-разкарай се.
Сега съм на 40 и имам дъщеря на 15 години(която дори не познава дядо си).
Не мога да си го обясня това негово поведение и престанах да се опитвам. Не съм му се обаждала оттогава. Майка ми го поканила на сватбата ми преди много години,но така и не дойде.
Какво повече да кажа,не знам. Нито искам да знам как е,нито дори и на погребението му ще отида. Той е пълен егоист и отдавна е мъртъв за мен.



Тема Re:"Бащата" се спомина! [re: Mimi]  
Автор makeover (LIRA )
Публикувано06.11.06 17:41



Господ си го прибра днес сутринта...сестрата ми се обади да ми каже. ами хубаво...нека му е леко на душата. От дете не го помня, напуснал ни е когато съм била на 3г., запознах се с него на 20г. Факт е, че май не ми знаеше и рожденната дата)))...за сметка на това приемаше поздравления на неговият)). Да се чудиш просто))
Така и не отидох да го видя за последно, все пак беше в чужда къща...а и не бях поканена. За "голямото изпращане" не знам...чудя се и понеже обичам по-различното, съм решила ако ида да се облека цялата в бяло))...като древните траки и да си кажа две-три изречения на така събралото се общество)) То нали близки и роднини се срещат само по сватби и погребения, та да използвам случая)))
Цял ден си бачках по задачите и нищо не ми трепва...аз ли съм пън...той ли не можа да остави диря...не знам! Ден като ден...мина!
Може пък да е за добро))...



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Re:"Бащата" се спомина! [re: makeover]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано06.11.06 17:56



Съжалявам. Не, не си пън и ти го знаеш. Отиди и се прости с него, заради себе си, не заради другите. Не се опитвай да правиш впечатление или да изразяваш нещо. Отиди, за да си спокойна за себе си, че си го направила и наистина да затвориш една страница, която все пак се е отразявала през целия ти живот до сега... Другите, околните нямат значение, само заради себе си направи това, което ти диктува сърцето, остави всичко настрани и само чувството да те ръководи.



Тема Re: малка си и непатила! [re: makeover]  
АвторKим (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 17:56



Нямам думи просто, какво им става на тези мъже !??! как е възможно дотолкова да оглупеят !??! се си мислех че могат да поддържат други жени като са осигурили децата си /и съвестта си/ а тооооооо, съжалявам много , Лира



Тема Re:"Бащата" се спомина! [re: makeover]  
Авторpaзвeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 18:00



Колкото и скандално да прозвучи аз смятам,че много правилно си постъпила.
Не може един родител да забрави за детето си,а детето да мисли добро за баща си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.