Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Бате Гойко, ти си мъж))нови [re: ASSASSlN]  
Автор makeover (kaka ви LIRA )
Публикувано16.10.06 14:11



И как можа да изпишеш цялата мастилница? На теб пък слабото ти място е че много се впрягаш))
Айде включи онова копче дето пише- да поработя над чувството си за хумор!))
Или да поработиш над въпроса за още едно детенце /от супер майка/ и да си джиткаш сначалье по пътищата на отглеждането - неравни, но утъпкани...знаеш ли колко ще ти отнеме от всякакви отрицателни емоции))
Споко, не се нерви....всичко е под контрол! Оставаш в графа-симпатяги!



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Тема Ако някой юрист ни чете, ще се скъса от смяхнови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано16.10.06 14:30



Делото е за установяване на бащинство. Нямам понятие как протичат такива дела. В семейния кодекс предвиждали промени, целящи такива дела да намалеят, а при доказано съвместно съжителство - конкубинат, детето автоматично си има баща, а не да се водят дела. При евентуално раздяла след това - все едно са се развели и всичко си е пак същото.
""бащата не е проявил никакъв интерес до този момент, правата му биха могли да се ограничат до това само да му носи името детето."

Никакви права и задължения няма, докато не бъде доказано чрез съда бащинството му. Там може доброволно да признае, ако не ще - само усложнява и изнервя обстановката. Ще присъдят ДНК тест. Не ми е ясно само заедно с решението за бащинство ли ще присъдят издръжката и времето за свиждане или ще трябва друго дело.



Тема Re: Да дооткрехна капандурата!нови [re: Eva B.]  
Автор makeover (kaka ви LIRA )
Публикувано16.10.06 14:34



Евич, добре че се намеси...едно време, говоря за година 1992, живеейки по това време в Люксембург/те ги приех а1990г. в съюза/, видях на практика какво се случи с детето на мой познат-тамошен/прясно разведен/. Оженил се веднаг аслед това за познай кой?-секретарката, naturlich)) Майката /germanka/ си се върна в Германия с детето, което е присъдено на нея, таткото ще плаща издръжка и на детето и на жена си!!/В Европа вече важат законите и за издръжка на жената (ако не е сключила друг брак, докато дечкото стане пълнолетен!) Законите са доста сурови!
Та майката , понеже ми беше близка, често идваше до Люкса и ми оставяше по някой друг ден на гости...с детето естествено! Използваше случая да го срещне и с таткото, с който след време загубихме връзка, защото замина някъде по Австралия с новата /но на работа от компанията/. Нали се сещате че не може да му се разминат плащанията, просто защото за по сигурно парите му се превждат директо от компанията на майката!/с негово съгласие/ Така и той показва че е съвестен човек и даже му е в "+" за пред шефовете!В другият свят се цени статута да си семеен или да имаш деца, това е приоритет! Щото те е вързала машината н аживота и няма мърдане...бачкаш за да плащаш, каквото и да било))
Няма лабаво! Иначе Тереза можеше да си ходи където иска с детето! Уловката е там, че ако таткото иска сведение къде са , абсолютно задължително трябва да получи своевременно отговор и точен адрес и майката трябва да докаже защо именно е на мястото , където е! /по работа, по здравословни причини, заради добро училище на детето и неговите интереси да са защитени и пр./
Никой никъде не е вързан...това у нас са някакви феодални закони, които не знам дали ще отпаднат до година, но колелото вече се е завъртяло! Това са ми спомените отпреди, сег ачестно не знам как е...но не ми се вярва да са тръгнали в крепостническа посока))
А , пропуснах- ако се откаже реален достъп дп детето, или майката изчезне с него и не обяви адрес - тога ва вече нещата се криминализират и това вече е тема на друг разговор))

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Редактирано от makeover на 16.10.06 14:39.



Тема Re: Да дооткрехна капандурата!нови [re: makeover]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано16.10.06 14:45



Е, това с издръжката на майката дано издържа и да го дочакам и при нас да дойде


Вероятно това - да бъдеш някъде поради съжителство с някого - е нещо, което може да се сметне за Добро за детето




Тема Re: Да дооткрехна капандурата!нови [re: makeover]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано16.10.06 14:47



Точно нещо подобно си мислех и аз. Въобще, сега като съм в съвсем граничен град (и преди бях, но тук е въпрос на 3 км

), виждам как редовно майката си грабва децата и отива на пазар оттатък границата, щото (все още) е по-евтино. Някак си не я виждам да иска разрешително от бащата всеки път...Пък то и на кого ли ще го показва, те митници реално не останаха. Има там две за цвят, колкото на признака мижай да те лъжа...
Имам познат, които пък редовно циркулира между 3 страни - в едната работи, в другата пазарува, в третата живее...Ми то целият му път е по-малко отколкото между някои столични квартали. За него целият концепт на чужбина е безкрайно неправилно, поне в това отношение. За него чужбина е Сингапур, като ходят на ваканция там Да
Даже аз успях без други процедури да заведа кръщелницата си у съседите, само с паспорта й и нищо друго...
Така че аз лично се надявам и в България скоро пътуването и чужбината да се чувстват по сходен начин.

Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема Re: За излизане в чужбина - не е възможно без подписанови [re: HEBЪ3MOЖHA]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано16.10.06 14:49



Така като гледам аз нещата, единственото, което ще се промени в това отношение е, че вече ще се редим на другата опашка на митницата



Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема Re: Да дооткрехна капандурата!/2/нови [re: makeover]  
Автор makeover (kaka ви LIRA )
Публикувано16.10.06 14:49



И понеже по това врме аз се скъсвах от проблеми с българският татко да пусне 5 годишната тогава щерка да дойде поне по Нова година за по 1 месец при мен, разбирай получаване на така заветния подпис!/И ме изнудваше по какви ли не начини, да е с негов семеен придружител и пр.!-но майната му, минало/
Та тогав аси говорехме там за тия неща и знам , че в тяхното бракоразводно няма такава простотия свиждане в събота и неделя от 8-17 часа и пр./
При свободно движещи се хора, това не може да се получи!
На ден по 2-3 пъти сме минавали Люкс.-Френската или Л-немска граница -и никой не те е...ва за нищо! Само по сигнал или е така ако нещо им прищрака, например ако много ти пуши колата! Даже много от пунктовете /гранични/ не функционираха...или работят ако се налага за нещо/карантини, търсени престъпници/. Но за частни возила, особено ако са от съюза, никой не си дава зор!

Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!

Редактирано от makeover на 16.10.06 14:55.



Тема Сега като спомена, че се сетих,нови [re: makeover]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано16.10.06 14:52



единствения път, когато са ме спирали на граница, когато съм била с кола бе за да проверят колко кг месо нося, а не документите ми



Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема Re: Ако някой юрист ни чете, ще се скъса от смяхнови [re: ASSASSlN]  
Автор HEBЪ3MOЖHA (любов)
Публикувано16.10.06 15:00



Не се знае дали се смее, или - не


Имаше един виц:"Като се зная какъв инженер съм, направо ме е страх да ида на лекар.."
Та, така.....нагледала съм се на изящна некомпетентност от страна на юристи и на много адекватни съвети от лаици, които си правят труда да прочетат това-онова и имат интелект да го тълкуват.
Затова мисля, че когато човек има проблеми, най-добре, редом с компетентното професионално мнение, да чете и пита и непрофесионалсти.



Тема Re: Ама разбира се, Ева...нови [re: Eva B.]  
Автор makeover (kaka ви LIRA )
Публикувано16.10.06 15:04



...това със тукашните страхове, натрапени от чудовищата на "законите във вакуум", кое как ще е ...е и цел на знаещите /когато не са читави/ да спекулират със свободата и правата на хората! Нещата ще се променят, е не на 1.01.2007))...ето в Чехия с пълна пара действа закона за официалната издръжка н амайката при условие , че не живее с друг мъж или не е омъжена отново!
Моето слънце на косъм се размина да не го осъди бившата))/слава бога че нямаха деца от брака....но и това не помага...а знаеш ли как оправих аработата? Той и остави да оперира в близките 5 години с неговите тапии за строителен бизнес , който тя продължи с новият заместник)) Иначе щеше да и бутне бизнесчето нашето момче...ако си ги изтегли )) Та така...игри и игрички))
Та нашата parvaty много хубаво си прави)) Нека таткото да ходи по странско, нека...тя пък ще си гони нейното)) 1-2 години ако останат тия закони за подписите, ще си наляг апарцалите тук...нещата не могат да останат обаче така. 2009 влиза еврото! Е тогава пък въобще не я виждам тая работа с подписите))



Осигури си лукса, насъщния сам ще си дойде!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.