Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Къде да се запознаваме  
Авторнaпopиcтa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 23:00



Дайте идеи..конкретни 1..2..3...Къде да се запознаваме с нови хора.Изключваме сайтовете за запознанства



Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: нaпopиcтa]  
Автор koм (минаващ)
Публикувано06.10.06 23:31



Не са подредени по важност, но:
1. Фитнес клуб - но не се записвай на курс, на който ходят само жени (примерно аеробика)
2. Парти у приятел.
3. Езикови курсове (или някакви други курсове), но не такива на които ходят само жени (например шев и кройка).
4. Иди на бар когато има мач. Но не ходи с приятелка, която не е свободна.
5. Театър, опера, концерт.
6. Магазин за записи или книги.
7. Седни на кафе с книга.
Не се страхувай да започнеш разговора първа. Може да е с нещо невинно - например - "как да стигна до..."



Тема Точка тринови [re: koм]  
Автор XeйЖивoт! (enjoy the life)
Публикувано06.10.06 23:51



ме изкефи изключително!



Правилното решение те прави щастлив, щастието те прави силен.

Тема Тя е запазенанови [re: XeйЖивoт!]  
Автор koм (минаващ)
Публикувано07.10.06 01:43



за мен.
Голям майстор на машинната бродерия съм планирал да стана





Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: koм]  
АвторBиoлa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 06:40



Със всичко съм съгласна, освен за бара. Тия запознанства, съответно и връзки не водят до нищо добро.



Тема зависи с кой...нови [re: нaпopиcтa]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 09:06



с Брат Пит или с на Брат Пит брат му , няма как да се запознаеш на тез места..

май..



"It is illegal to detonate any nuclear weapon. You can have them, but you just can't detonate them."

Тема Re: зависи с кой...нови [re: мyшkaтo]  
Автор чepвeнokocaтa (оптимист)
Публикувано07.10.06 09:55



знае ли човек от коя трънка ще изкочи заека (брат пит или брат му)





Тема ни са знайнови [re: чepвeнokocaтa]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 10:31



верно не се знай


от кой заек ще изкочи храста



то и брат пит и брат му са хора :) и те ходят по кръчми

може пък да ги срещнеш в някой шах клуб
хихих

"It is illegal to detonate any nuclear weapon. You can have them, but you just can't detonate them."

Тема Re: ни са знайнови [re: мyшkaтo]  
Автор чepвeнokocaтa (оптимист)
Публикувано07.10.06 10:40



бе, тя надеждата последна мряла





Тема Re: ни са знайнови [re: чepвeнokocaтa]  
АвторHa paт пит бpaт мy (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 12:39



Може и в някой храст в парка


Или до някой храст.



Тема Re: ааааанови [re: Ha paт пит бpaт мy]  
Автор moira (счети :))
Публикувано07.10.06 12:46



Това си е грубо дееее. Няма да се хареса...
Само не разбрах отхвърлени ли са по принцип сайтовете за запознанства или проста познат вариант. Чувам хубави неща за там, а една приятелка дори ще се омъжва чрез един такъв.





Тема Re: ааааанови [re: moira]  
Авторcayo (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 13:39



Форумите на дира отхвърлят ли се като възможност



Тема Re: ааааанови [re: moira]  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 13:41



Много ми е тежко на душата. Писах ви една история която много хора ме подкастриха, кастриха, съветваха и т.н. Реших да се правя на болна но много ми хареса тук посоченото..е искам да кажа че три години ходих в ресторант "Ехо" "Министерство на земеделието, финансиите, профсъюзите" и къде ли не още за да се разтоваря да не гледам в къщи тези простотии за което хората не могат и да повярват че може да се случат но уви стигнах до заключение че и на тези места ходят хора по двойки, хора "еднодневки". Довечера с една моя позната разбрахме че ще има "купон" в автогарата на втория етаж. Само там не съм ходила. Ако искате който чете това писание елате там към19ч.Хем ще видим какво е там. Хем ако се "познаем" ще се опознаем. А може и някоя екскурзия доВитоша, до Ждрелото, или нещо друго да напрамич-помислите предложите а защо не и да осъществим. Нищо че съм се бабичосала не съм чак такава баба, обичам музиката, театъра, балета, екскурзиите, да е весело около мен да има хора и аз да съм сред хора че то само не се живее.



Тема за срещанови [re: бaбa]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 13:55



по-добре пусни нов пост - за да го видят хората

а и по-отрано ще е по-добре

за Витоша съм навит принципно , има и други - само не знам в тъй време..
ей Карина, се ни кани да събираме шишарки :)
на мърчаево



"It is illegal to detonate any nuclear weapon. You can have them, but you just can't detonate them."

Тема Re: ааааанови [re: cayo]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 13:58



че те май са по-добра възможност,,,,

като видиш няколко поста по различни тема и добиваш представа , за какво иде реч ..

"It is illegal to detonate any nuclear weapon. You can have them, but you just can't detonate them."


Тема Re: ааааанови [re: мyшkaтo]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано07.10.06 18:21



Абе не е точно така

Като чета Джейми например добивам представа, че е женомразец и силно афектиран в момента, може би и че е неспособен (временно?) на толерантност, но добивам ли представа дали е добър баща, честен човек, умел любовник, опитен готвач?
Хеле пък ако става възможност за постинги в някои по специализирани клубове, като Физика да речем. Там най-много да добиеш представа квантува ли се времето и колко посочно е то

Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема като цяло..нови [re: Eva B.]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 18:40



не говоря за детайли - сега някой дали обича бели мишки или бенгалски
тигри...

има време и за туй..

трябва да имаш по цялостен, холистичен поглед..
да усетиш човека насреща , от няколко думи може да разбереш много..

някой още с ника или първия лаф ми е симпатичен, друг не толкова..





""Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."

Тема Re: като цяло..нови [re: мyшkaтo]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано07.10.06 18:55




Да ти кажа, за мен дали човекът обича деца и добър ли е в леглото не са детайли. Виж, ако за теб са, това вече е друг въпрос
Разбрах ти основната идея, но все пак си мисля, че има повече недостатъци от предимства. Все пак това си остава вид ограничено общуване, в което не се влага толкова, колкото в директен контакт. А да не говорим, че има прекрасни хора, които не умеят да се изразяват, често се оплитат в мислите си или пък не успяват да наложат и обяснят добре позицията си. Нима ще рискуваш да пропуснеш някого така? Или обратното, увлечен от добре подредените думи без правописни грешки, ще надцениш някой, който далеч не го заслужава?

Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема Re: като цяло..нови [re: Eva B.]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 19:05



има цялостно излъчване - всеки човек

няма значение кой как облича думите - не може дълго да баламосваш

а който се оплита в мислите си , с голяма вероятност и живота му е оплетен
тъй като живота ни е израз на това което сме

все пак тука може да срещнеш хора, които навън почти невъзможно , поради различни интереси , географско положение и куп неща..

а различните интереси не значи , че не може да си близък с някой - поне не за мен - точно обратното

хармонията в различията прави живота , живота е шарен



пък при реална среща/срещи вече доопределяш

то и навън , ако си мислиш че ще опзнаеш някой за една,две срещи си в заблуда

хората години са заедно и пак излиза какво ли не..

""Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."

Тема ми то така погледнато...нови [re: Eva B.]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано07.10.06 20:00



как би могла да разбереш дали някой обича децата и ти пасва в леглото, ако не пробваш? Иначе на приказки малко биха си признали, че не ги бива в едното или в другото... гаранция

.

"Добър в леглото" е относително понятие. Примерно... последните няколко много добри в леглото (по техни изявления) толкова се бяха вторачили в идеята да си получат овациите, че нищо не почувствах . Не техниката прави кефа, а отношението към теб (което е частен случай от отношението към света като цяло). Това можеш да го усетиш и от (не)подредените мисли

А иначе и педофилите обичат децата. Въпросът е как точно човек разбира понятието "обич".

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.

Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор62 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 20:37



Вие младите, като няма къде да се запознавате, какво да кажем ние с бастуните



Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: 62]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 20:44



ми лъскайте ги



откога пък и нет има по старческите домове

, виж ти , виж ти
напредваме в социалните грижи за върастните..

що реши че напориста е млада ?

може да е някоя ногу бойна и напориста бабичка - от тез дето правят невероятни спринтове с две торби сяка по 15 кила след автобус номер 305



че и другите ? също вероятно не са в моминска възраст

""Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."

Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: мyшkaтo]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано07.10.06 20:52



бе аз гледах одеве Карбовски как интервюираше един 83 годишен дядка със собствен дом, завидно здраве и 21 годишна приятелка (предполагам последното е следствие на горните две)... така че не се ебавай ти с по-старите. Явно го вдигат и май някои от тях няма нужда да лъскат :))

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Тема Re: ми то така погледнато...нови [re: Hell]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано07.10.06 20:55



Мисълта ми беше, че няма начин да усетиш в разговор за химични разтвори нищо друго, освен степен на професионална компетентност на събеседника си. Защото повечето форуми тук са такива, по някаква тясна специалност. И като сложиш и много по ограниченото общуване, шансът да разбереш нещо важно е незначителен и със сигурностг много по-малък, ако водиш същия разговор на живо - там жестовете, мимиките, интонациите говорят допълнително.
Между другото, аз не обичам деца и си го признавам без проблем



Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема данови [re: Hell]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 20:56



да права си ...

а и темата за запознаване е актуална за всяка възраст - всеки има нужда от общуване на различни нива

""Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."


Тема Re: ми то така погледнато...нови [re: Eva B.]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 21:00



може, може да се усети -дори в най-тъпия разговор
естествено когато има визуален контакт е по-лесно..

а щом не обичаш деца не знам...

странно,меко казано

""Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."


Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: мyшkaтo]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано07.10.06 21:00



Абе не че съм на 18, ама още влизам с единия крак в момината възраст



Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема Re: ми то така погледнато...нови [re: мyшkaтo]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано07.10.06 21:04



Ми ето, ти до сега въпреки нашия разговор не си усетил, че не обичам деца

Това искам да кажа, че ти си изграждаш някаква представа за даден човек по дадени от него детайли, но и по такива, които сам си си нагласил, без да споменавам и онези, които са съвсем плод на твоето въображение. В една такава дискусия твърде много важни елемента липсват за цялостна картина и някак се съсредоточаваме върху някои малки, които в реалността не биха имали толкова голямо значение. Но това може да е решаващо за образа, който веднъж изграден остава дълго властващ.

П.С. Обичам котките, това брой ли се?

Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема Re: ми то така погледнато...нови [re: Eva B.]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 21:18



брои се ако решиш да си отваряш развъдник за котки

а всеки вижда според съзнанието което има..
повечето имат неустойчив ум - днес мислят едно , утре друго

ако метна 5 водки по друг начин ще те виждам нали ?
или ако ме боли зъб

но ето че в разговора сама си каза , че не обичаш деца..
хубо - после може да се окаже , че си излъгала ... нарочно

това пак говори нещо

""Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."


Тема Re: ми то така погледнато...нови [re: мyшkaтo]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано07.10.06 21:41



Всъщност не бях права.
Благодаря, че ми показа как само с няколко разменени реплики един човек може да реши дали иска или не иска да контактува с друг.



Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема Re: ми то така погледнато...нови [re: Eva B.]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано07.10.06 21:55



за нищо

ама ти си верно много тъпа ???

повечето разбират още от първата реплика с мен , че не си струва

""Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."


Тема не си права :)нови [re: Eva B.]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано07.10.06 22:00



дори и в разговор за химични разтвори можеш да научиш много повече за събеседника си, освен за степента на професионалната му компетентност.

Хората са си хора и в разговор (най-вече професионален) успяват да изкарат наяве всичко човешко в себе си. Защото в 90% от случаите спорят. Разговор, в който всички събеседници са съгласни един с друг замира много бързо.
А когато спорят разгорещено, хората разкриват онези черти от характера си, които иначе се стремят да прикриват.

Не знам, за мен това, че някой ми допада да го чета е почти 100% сигурно, че ще ми допадне и на жива среща. Жестовете, мимиките, интонацията... това може само да допълни картинката.
На една жива първа среща хората рядко са себе си :) Оглеждаш им външността, дрехите, маниерите и вадиш някакви повърхностни заключения за това какво представляват. На една първа среща след дълъг онлайн контакт е нещо съвсем различно.

Между другото аз също не изпадам във възторг от децата

. За мен бебетата и детството са етап - интересно и вълнуващо ми е само ако е етап от моя живот или съм вложила някакво лично творчество в отглеждането или контакта с тях :)). По-вероятно е да ме развълнува снимка на голо гладно негърче, отколкото капризите и "проблемите" на лигавото хлапе на съседката.
И май също си го признавам без проблем

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.

Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: нaпopиcтa]  
Автор Epaтocтeн (член)
Публикувано08.10.06 00:24



Не знам защо не харесваш сайтовете за запознанство, но няколко приятеля/ки си намериха там половинките. Бъди сигурна, че подобен род сайтове ще стават все по-популярен и стандартен начин за запознанства. Няма значение, как си се запознал с един човек.
Сигурен съм, че и един издръжлив аргумент не можеш да изтъкнеш в техен ущърб. Иииии не изтъквай, че там били само шемети или че търсили само секс за една нощ. Там има всичко. Както като си вървиш по улицата и виждаш всякакви хора, така и там има всякакви хора.

Когато ветровете са бурни, има опасност да попадне песъчинка в окото ни. Нека пазим зрението си.


Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: нaпopиcтa]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано08.10.06 02:24



Давам идеята - да се смени професията.
Някои професии предполагат поток от нови хора, ежедневно: свещеници, полицаи, политици, адвокати, журналисти, рекламисти, музиканти, ресторантьори, лекари, стоматолози, застрахователи, брокери на имоти и т.н.
Други професии предполагат относително уединение или затворен кръг: чиновници, спортисти, компютърджии, счетоводители, банкери, ватмани, военни, художници и т.н.

И така може да се погледне на "проблема"





Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: Гeвpek]  
Авторбaбa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 10:32



Колкото и да ми е неприятно трябва да призная че наистина май ще излезеш прав. Всички клубове който посещавах а и снощи където ходих са едно нищо да музика, жива , дисководещ, компютри , компактдискове или нещо подобно но хората са едни и същи, всичко се повтаря повтаря. Е снощи в този дъждовен ден, решихме с моя позната да отидем на автогарата- до централна гара. Поне така ни беше казано че има веселие за самотници като нас. Нищо подобно, персонала на втория етаж даже не знаеха за какво става дума. Не ни се ходеше на познатите места защото само от две думи там може да разберееш що за човек стой срещо теб. Излязохме от автогарата в този пороен дъжд, мина кола и ни опръска от главата до петите и мокри като "кокошки", с наранени души, гладни за повече хора, музика, добра компания качихме се на 313 автобус и се отправихме за вкъщи където ни очакваше сивото еднообразие. Е аз поне мога да вляза в дира и да прчета нещо и да се разсея а моята позната ? Между четири стени и мрачните мисли. Но за нея не мисля трябва себеси да подреда и затова още от днес ви заявявам следващия петък събота и неделя заминавам в Бургас, даже и да вали, ще се разхождам из морската градина, даже и сама , ще пия кафе със стари съученици може наранената ми душа да намери лек. Ако някой друг организира нещо нищо че не се познаваме до тогова може да сменя решението си. Чакам. Иначе ще се правя цяла седмица на болна.



Тема Re: ми то така погледнато...нови [re: Eva B.]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано08.10.06 11:43



Между другото, аз не обичам деца и си го признавам без проблем

Какви деца не обичаш - чужди или твои? И мен чуждите ме изнервят... моето също де... ама си го обичам и искам да имам още. Не съм сигурна обаче, че искам да работя в ясла или детска градина


И със сигурност не като детегледачка

Редактирано от NikiFin на 08.10.06 11:43.



Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: нaпopиcтa]  
АвторKим (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 14:51



Сещам се за един много стар, традиционен, обаче все още дооооста успешно действаш начин - чрез нагласено запознанство - т.е. от приятелския или семейния кръг - още си действа - щото това си е един вид препоръка.
На теб почват да ти говорят колко лицето Х. било праведно, състоятелно, любвеобилно и т.н. - пък нямало и ремарке ..... и т.н.
а на него - описват всичките ти прелести най-цветущо и така се създава интереса, после нагласена ужким случайна среща и така.... моя приятелка се ожени за 3 месеца :))) хи хи хи - па си и допаднаха после, па се и заобичаха, да са живи и здрави!



Тема Мда, потвърждавам :)нови [re: Hell]  
Автор Ryan ()
Публикувано09.10.06 14:27



Ако някой ми е приятен и интересен за четене почти 100% (всъшност 100% са :) е сигурно, че ще ми допадне и на жива среща. За около 15 години онлайн общуване не се сещам нарушение на правилото.

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Замислих сенови [re: Ryan]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано09.10.06 14:44



още като прочетох написаното от Хел, но някакси не мога и сега да се съглася изцяло. Въпреки, че много от казаното приемам.
Имам близка притятелка, био-химик, пише от години в един специализиран форум, от много време с един друг участник се карат за деленето на белтъка и прекъсване веригата на протеините. С две думи, много неразбираеми неща

Двамата решиха да се срещнат, аз отидох с нея на първата среща (мисля, че хем я беше малко страх, хем се чувстваше странно, та аз бях в ролята на дойка и подкрепа едновременно), после се видяха още няколко пъти. И се отказаха. Не знам какво не вървеше, на живо я нямаше онази връзка, която бяха създали виртуално. Сега пак си спорят за киселини във форума, ама и намек за някаква среща вече няма.
Затова и се зачудих - какво в крайна сметка е това, което не се е получило на живо? За мен контактът в нета е ограничен и онези части от тях, които са си писали са се разбрали отлично. Но при истинската среща, при среща ако не на всичките, то поне на повечето части от личността, е настанал конфликт.
Затова и си мисля, че този, който не ми е допаднал тук със сигурност няма да ми допадне и на живо, но не мисля, че ще е така и за всички допаднали ми

Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема Re: ми то така погледнато...нови [re: NikiFin]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано09.10.06 14:55



Поради липса на мои, мога да говоря само за чуждите


Въпросът не е само в това, че не ги обичам. Не е така. Не е точно така. Но децата днес са шумни, невъзпитани и зле образовани. Децата днес си крещят едно на друго и от малки тръгват по пътеките на родителите си. Като гледам тези изтърсачета нямам желание да създавам и отглеждам други подобни на тях. Знам, че една голяма част от възпитанието на моите деца ще е мое дело и в мои ръце, но колкото и да се старая, винаги ще има част, която ще се изплъзва от моя контрол. Защото децата са най-вече стадни животни и живеят в обществото. Те нямат умението и силата да се противопоставят на модата на тълпата. А аз ще бъда поставена, рано или късно, или пред факта, че детето ми ще бъде оформяно и от културата на улицата, която презирам, и чрез приятелчета, от съседката, която гледа тъпо, крещи на мъжа си и слуша фолк-певици с имена на горски плодове, което не мога да приема, или пред това да осъдя детето на социална изолация, ако въобще е възможно, за да го предпазя от външни влияния, което пък то най-вероятно няма да приеме. Омагьосан кръг.
Затова и не, не обичшам мнохо тези деца. Знам ли, може би не обичам в тях проектирания родителски образ, който си носят.

Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.

Тема Re: Замислих сенови [re: Eva B.]  
Автор Ryan ()
Публикувано09.10.06 15:10



Здравей Eva B.,

Имам предвид приятелски отношения, а не емоционално-връзкови. И макар да срещам в нета много приятни и интересни ми хора - с пренебрежимо малко, на общия фон от контакти, съм имал и друг тип отношения, да речем редовни срещи наживо.

По прецизно казано - с онези, които ми допадат онлайн, ми е приятно да общувам и офлайн. Критерий ми е единствено предпочитанието да имам вземане/даване с хора, които имат какво и знаят как да го кажат - те обикновено нямат грешка и в останалото. :)

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема и аз това исках да кажа :)нови [re: Ryan]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано09.10.06 15:53



В интерес на истината почти всичките ми емоционално-връзкови :))) отношения произлизат от предходни приятелски.
За добро или зло, аз се влюбвам в приятелите си



Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.

Тема всъщност можешнови [re: Eva B.]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано09.10.06 16:06



Можеш да отгледаш и възпиташ дете, което не се влияе от тълпата и страни от стадото. Можеш да проектираш каквото си искаш в едно дете.

Но наистина е вярно, че цял живот ще се чудиш дали не си го обрекла на самота, вечни съмнения в собствената си стойност и в крайна сметка - на неудача.

Социалната изолация не е за всеки. По-слабите се пречупват, безкритичните към себе си придобиват синдрома на свръхчовека :))
Останалите ги разпъват на кръст... рано или късно.

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Тема Вижда ми сенови [re: Hell]  
Автор Eva B. (Führerin)
Публикувано09.10.06 16:21



повече от странно. Аз не съм родител, разбира се и контактът ми с деца е ограничен. Но все пак, като гледам как дори възрастните индивиди се влияят от тълпата и не успяват да останат на страни от стадото, не мога да разбера как би се случило с едно дете. Ти успяваш ли с твоето?
А аз не искам да проектирам нищо в детето си, искам да създам една здрава база, върху която то само ще се изгради. Само че си мисля, като гледам ситуацията в България, че тази здрава база си е с доста нечисти примеси.

Не съм толкова лоша, колкото си мислите. По-лоша съм.


Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: нaпopиcтa]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.10.06 16:24



1. Стани активист на някоя партия, група за протест, фен-клуб и т.н.

Хората напоследък са луднали да си правят клубове по интереси и щом има фен-клуб на "Първи петли" няма начин да няма и по всяко друго;

2. Събирай средства за благотворителност;

3. Запиши се за екскурзия- екскурзиите в страната са евтини и интересни;

4. Направи си блог и помоли приятели и познати да ти го рекламират - с малко интелигентност и чар също може да си намериш трайно приятели и ...нещо повече;

5. Ходи на сбирките на клубовете на Дир. бг - винаги има интересни хора

....



Тема само в България ли?нови [re: Eva B.]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано09.10.06 17:05



Навсякъде е така, не се заблуждавай. Няма идеалната среда, а и да има - човек, израстнал в перфектни условия няма шанс при сблъсък с реалната среда.

Не знам доколко сме успели със сина ни (защото поне по отношение на възпитанието с бившия нямаме различия). Ще ти отговоря след 10-тина години, то пилците наесен се броят :)

Мисля, че успяхме да го научим да мисли, да търси, да се съмнява и да оцелява

. За мен е достатъчно.

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.

Тема Така е! :)нови [re: Hell]  
Автор Ryan ()
Публикувано09.10.06 17:14



Голям зор е и никак не се получава влюбването в неприятел! ;) :)

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема трудничко е ..нови [re: Ryan]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано09.10.06 19:00



дори за най-добрите да обичаш всички

"The Dalai Lama tells about a Tibetan monk imprisoned by the Chinese who felt that the only danger he experienced was when he stopped loving his enemies"



"Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."

Тема сърцетонови [re: Eva B.]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано09.10.06 19:05



любовта е от сърце към сърце


та те да се скъсат да делят белтъци , киселени и каквото се сетят ..
няма ли я тази невидима връзка - не става...

глупост е да смяташ ,че общите интереси сближават - ок сближават , ама само една частица от живота ти - не е достатъчно

"Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."


Тема ахум данови [re: Hell]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано09.10.06 19:10



точно исках да й кажа, че ако чака идеални условия...има да си чака

не очаквай идеални неща в относителния свят
въпроса е с това което имаме, да направим най-доброто и то така, че да
сме щастливи

"Face is the index of the heart. Whatever you think, it does something."


Тема Да ти имам дилемите,нови [re: нaпopиcтa]  
Автор jamie (ветеран)
Публикувано09.10.06 22:13



отговора е толкова очевиден - запознавай се с такива каквито искаш да бъдат. Ако искаш да е купонджия - по купоните (например).



Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: нaпopиcтa]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 12:24



Някой спомена ли клубните срещи?



Не се майтапя, аз в клуба си открих повечето от настоящите познати, приятели, душеприказчици и т.н. Не подценявайте познанствата завързани тук. Много сме готините хора в клуба И комай както сме от кол и въже, за всеки вкус се намират "нови хора".

Дерзай, стига да ти е възможно, идваш на среща и готово.



Тема Re: Вижда ми сенови [re: Eva B.]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано10.10.06 13:20



Възпитанието на дете е толкова трудно, че граничи с невъзможно. Понякога си мисля, че детето си има свой по който си върви и родителите почти нищо не могат да променят. Дори да забавят или предотвратят нещо, ще е времеменно и детето само малко да го изпуснеш от контрол и ще си тръгне на където си го води азът. Според мен е почти невъзможно да предпазиш детето си от влиянието на средата. Май е най-добре да се остави само да си прецени и избере, а родителите да му бъдат като най-добрите приятели с които да се съветва, когато има нужда, а не да крие от тях понеже го е страх да не му се скарат или набият. Наистина е много трудно гледането на дете. И може би е най-добре ако можеш да си караш без деца да продължаваш така. Децата днешно време са обречени.



Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор albi_rijav_kotarak (ентусиаст)
Публикувано10.10.06 13:44



Тая история-със зпознанствата-, особено ако си прехвърлил 40-те и водиш затворен начин на живот /работа-вкъщи/ е сложна, от опит го знам.

Там е проблемът, че не виждам решението.



Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор ha2 (бързащ)
Публикувано10.10.06 14:22



Абе ако имаш желание - ще намериш начин.
Ако нямаш желание - ще намериш оправдание...
А нали знаеш за оправданието? Като задник е - всеки го има ...



Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: ha2]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 14:40



Ами ако търсиш хора за туризъм, хайде пусни един постинг за екскурзия на Витоша! Откога Мушкатото се кани да ни събере на Мърчаево ли, другаде ли. То ще стане студено и снежно докато се уговорим. Къде си бе Мушкато?!





Тема Ако ти е писано -нови [re: нaпopиcтa]  
Автор glasnaglarus (seabird)
Публикувано10.10.06 14:46



той сам ще те намери, мила...



Точният човек, желаният...


Love should be everything or not at all...

Тема тук съмнови [re: Bиkи]  
Автормyшkeтap (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 14:51



ми нямам нафта ( малко като оправдание е ..ама )

иначе ми се ходи , а и Карина ни чака с печена кокошка ..да събираме
много чували съчки и шишарки..

Вики регни се накрая - няма на цял свят да поствам кога и къде ще ходя..не че има много желаещи като гледам



Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: glasnaglarus]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 14:59



Ами трябва да се регистрирам, да. Иначе, ако е хубаво времето ще се съберем групата, нали, Мушкатник?
А, колкото до това, дали точният човек ще я намери - много се съмнявам! Няма да дойде у тях на бял кон и да я изведе. Нали трябва малко и тя да направи нещо по въпроса!





Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: albi_rijav_kotarak]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 15:26



Виж сега, начина на живот не е до годините. Вярвай ми, аз на 25 съм живяла толкова затворено, колкото баба ми на 60 не е. До човек е, до характер, до нагласа, до желание. Знам и колко е трудно когато просто няма от къде да тръгнеш, как да го започнеш. Мен лично първия тласък ми дадоха бившите ми колеги. Незнайно как ме приеха в компанията си, канеха ме на излизанията си на кръчма, абе няма да ти обяснявам цялата верига, но има начин. пожелавам ти да намериш своя. Но на първо време, наистина опитай да разрушиш тоя стереотип работа-къщи-работа. Много е трудно, поне за мен, но трябва да има начин.



Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: Bиkи]  
Автор albi_rijav_kotarak (ентусиаст)
Публикувано10.10.06 17:18



Хайде на Витоша, при Карина, няма да вали.



Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор albi_rijav_kotarak (ентусиаст)
Публикувано10.10.06 17:52



Ако ти е писано-убедих се, че това е относително!
Беше ми писано-срещнах девойка, влюбихме се от пръв поглед, отгледахме две прекрасни момчета, живяхме 20 г.
Тъщата не спираше да повтаря по наш адрес-"Господ е събирач, а не скитач".
Е, бившата ми опроверга майка си.



Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 08:18



хех сладур

се си мислех че си на 25, чесно
а за думите на тъщатати - ми така е - господ събира, другото хората си го правят

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: ha!]  
Автор albi_rijav_kotarak (ентусиаст)
Публикувано11.10.06 10:35



излъга не тъ я срам, знаеш кой съм, дори ми имаш телефона





Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 11:23



а!



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: ha!]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 11:57



тц
половин час прехвърлях телефони.....нямам ти го бе

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: ha!]  
Автор albi_rijav_kotarak (ентусиаст)
Публикувано11.10.06 12:01



имаш гоооооооооооооооооооо
написа ми го на бележка
беше ме познала по и-мейла в клуб Право



Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 12:21



!!! нямам телефона на никой отгледал две прекрасни момчета!!!

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: ha!]  
Автор albi_rijav_kotarak (ентусиаст)
Публикувано11.10.06 12:22



имаш, написа ми го на бележка



Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 12:44



разреши ми да издам реплоките ти в сборника мъжки разговор
моля те

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: ha!]  
Автор albi_rijav_kotarak (ентусиаст)
Публикувано11.10.06 13:26



и се подиграваш



Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: albi_rijav_kotarak]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 13:32



казвам че аз ти нямам твой телефон
не ми се вижда логично на бележка аз да ти пиш твоя номер
както и да е
повече сте
забавлявайте си се

но пък схвана
сарказма

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Ако ти е писано -нови [re: ha!]  
Автор albi_rijav_kotarak (ентусиаст)
Публикувано11.10.06 18:00



имаше един ник ha 2, мислех, че си ти или греша, няма значение



Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: нaпopиcтa]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 19:21



1. Почни да правиш ремонт в къщи. Ако може - основен
Ще се запознаеш със страшно, ама наистина страшно много хора. Питай анбра, ако не вярваш
2. Купи си кола. Застани на изхода на някоя магистрала и отвори капака. Туй нещо действа на някои мъже , абе не мога да опиша как точно действа, ама се лепят
3. Разхождай някое куче в парка
4. Запиши се да следваш. Все едно къде. По добре задочно в друг град, например Свищов. Голям наплив е.
Успех



Тема Re: да, така е,нови [re: Eвa]  
Автор anbra (аз)
Публикувано11.10.06 20:20



по точка първа, само дето всички до един влязоха в най-черния възможен списък. Ако не се скарахме, то ги изгоних, но така и не достигнах до читав човек. Питам се как ги траят тия вкъщи.


Мога да кажа и по точка трета - зависи си от човека. Аз ненавиждам да ми се лепне някой кучкар, докато си разхождам псето. Не ми стига, че внимавам кой откъде ще ни изяде, ами още и да го слушам да ми говори напоително. Изключено. На кучразходка гледам със "стоманен поглед №5", както казваше един приятел

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Това с колатанови [re: Eвa]  
Автор XeйЖивoт! (enjoy the life)
Публикувано11.10.06 22:51



действа със сигурност

- отдавна съм го забелязала.
И вчера дори - с моята приятелка караме в едно задръстване и любезен шофьор любезно й сочи задната гума . Отбихме отстрани и докато търсехме крика, двама вече бяха повдигнали собственоръчно колата, а третият навиваше болтовете на резервната гума...
Е те това в Америка няма как да се случи...

Правилното решение те прави щастлив, щастието те прави силен.

Тема Re: да, така е,нови [re: anbra]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 03:51



Бе де да знам, ние сте - както чета - заедно с теб почнахме ремонт и такова стълпотворение на народ не съм виждала досега........ Все на възраст между 25-35 г, изпечени от слънцето /изключваме циганите/, едни здрави, яки ....боже, боже.... /иконка за потегли лигички/





Тема Re: Къде да се запознаваменови [re: koм]  
Автор Haдя-Haдя (Двойната Надя)
Публикувано12.10.06 05:01



Съветите на "Космополитън" не винаги са най-удачните....Може би ако човек е на 20-25 - да....но ще ми се да видя как жена с наднормено тегло например пуфти на уредите до някое създание със стегнато дупе и румени бузи....човек трябва да се опитва да се поставя в по-печеливша позиция.....

На бар когато има мач? в полувремето ли ще ги сваля мъжете....да ходи там с приятелка, която е свободна? и какво? Как ще си поделят някой мъж, ако и двете го харесат? Бе нещо тия рибарски истории не ми се чинат разумни...
Мъжете, които са склонни на "улични" запознанства, не ми изглеждат като подходящи за по-сериозна връзка....

TERROR INCOGNITA


Тема Re: аз по едно временови [re: Eвa]  
Автор anbra (аз)
Публикувано12.10.06 05:47



спрях да ги броя, защото сума майстори се извървяха, но тъй като са дошли по конкретен повод, а именно да работят, не ми е минало и през ума да ги разглеждам в друга плоскост - може и да са били каквито казваш, но и да ми ги подаряват - не ща да ги видя



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Значи, викаш, дойде времетонови [re: XeйЖивoт!]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано12.10.06 09:10



да си спадна гумите

Преди карах едно старичко Поло - много ми беше любимо, първата ми кола. Една зима отивах по задачки, през целия град имах работа, а то, горкичкото, се беше спекло от студа и не щеше да запали... Първо спря един човек, средна възраст, много грижовен. Бута, докато имаше сили, препоръча ми да ме откара, докъдето отивам, или да си взема такси, извини се, после допълни нещо от сорта на "Какви удобри гробници за стари коли има в покрайнините на София" и изчезна. След него дойде един по-млад, напорист левент. Бута около две преки, после се заядосва, че аз не се сещам кога да сложа втора, или пък да не слагам втора, имаше нещо със втората, дето я слагаш в даден момент, не се сещам как беше. Та, и той се зори, и той предложи да ме отвози до някъде. Тю, да му се не види!!! Колко съм била загубена! Да пропусна две предложения за един ден Та по повод колите, си мисля, понеже новата ми кола пали и в студеното, дали пък наистина да не си спусна гумите?... Ама пък, даваш ли гаранция, че някой ще ме спаси? Да не се окаже, че ще си карам по капли из целия град :))))

Редактирано от parvaty на 12.10.06 09:14.



Тема Псилютно давам гаранция!нови [re: parvaty]  
Автор XeйЖивoт! (enjoy the life)
Публикувано12.10.06 09:29



Даже мога да ти преподам женски номерца в тая насока

Както казва мъдрата ми приятелка - мъжете не понасят две неща - хленчеща жена и жена, дето много знае - и за да се отърват, помагат на секундата! Та ние като се случи да сме заедно и някоя кола да сдаде багажа, без да се наговаряме, разиграваме тая сцена на дигнат капак - аз правя физиономия на учудена глупачка с насълзени очи, тя дава досадни съвети на помагачите по двигателя...
Упс! Ама нали целта беше да ги задържим по-дълго!? Не да ги гоним веднага!

Правилното решение те прави щастлив, щастието те прави силен.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.