Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Митове и легенди...нови  
Автор Chromanin (загадка)
Публикувано04.10.06 21:56



Седя си, чета, пописвам и си слушам музика - любима и избрана. Сменят се песнички една след друга в плейлистата. Мина преди малко и Paula Abdul - Opposites Attract. Хубава песен... И клипът е хубав, доколкото си спомням беше спечелил някаква награда. Но за друго ме размисли - бе кой ги измисля тия митове, че противоположностите се привличат?! Или ако е вярно, що при мен не се получава?

Ама не бе - пълни глупости! При вас как е с несъвместимостите?

Истина, изразена с думи, вече не е истина.
Лао Дзъ


Тема Re: Митове и легенди...нови [re: Chromanin]  
Автор _-bri-_ ()
Публикувано04.10.06 22:17



Според мен,това си е мит-за противоположностите,дето уж се привличат.Всичко е до време-ако няма общи интереси,общи вкусове,обща нагласа за нещота-в крайна сметка-едно голямо нищо.Да много е забавно-отначало дето все сме на различни мнения,дето уж откриваме разни истини от различна гледна точка-дъра-бъра ама-до време.
Ако погледнем от чисто химична гледна точка-вода и масло-като ги поразкламбичкаш стане нещо там мешавица някаква а след време си се утаят и...разделят.Вярно,има емулгатори,ама при хората-не знам какво е емулгатора-дето да ги държи заедно.Не знам доколко ми е удачен примера,за това се сетих.Така че не си само ти дето не се е получило и аз явно съм от тях.Ха сетих се за още нещо пак от химията-"Подобни се разтварят в подобни"УФ,не знам що ме избива на таз химия по това време.Айде лека ти вечер



едно е да искаш,второ-да можеш 3-то и 4-то-да го направиш

Тема Бри ми взе думите от устата,нови [re: Chromanin]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано04.10.06 22:47



само дето аз бих го разгледала и от алхимична гледна точка "Подобното привлича подобно!" Не мисля, че противоположностите се привличат... Като няма общи интереси и общо мислене - що за привличане и връзка е това? Да, може би ще бъде интересно, временно, да гледаш света от друг ъгъл, но като това НЕ Е твоя ъгъл, няма да можеш да издържиш дълго време... Поне така си мисля аз





Тема Re: Бри ми взе думите от устата,нови [re: parvaty]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано04.10.06 22:54



грешно мислиш

"It is illegal to detonate any nuclear weapon. You can have them, but you just can't detonate them."


Тема Абе, Муши, ти кога ще спреш да се изживяваш [re: мyшkaтo]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано04.10.06 23:08



като мой коректив? А?





Тема Re: Абе, Муши, ти кога ще спреш да се изживявашнови [re: parvaty]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано04.10.06 23:19



когато млъкнеш за малко и се вслушаш в себе си , в тишината

"It is illegal to detonate any nuclear weapon. You can have them, but you just can't detonate them."


Тема Фридрих Енгелс и разни други подобнинови [re: Chromanin]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано05.10.06 08:50



пишман-философи-ергени...

"Единство и борба на противоположностите" е точната формулировка.

Тия женски приказки, написани по-горе, хич не си губи времето да ги тълкуваш. Маслото се разтваряло във вода, пък после се утаявало. Бля-бля! Химия било! Дрън-дрън. Баси! Да се смея ли, да плача ли??? Абе, тия жени що се изказват неподготвени?

Ааа, сетих се защо! Лаф да става...

Един пита друг:

- Абе, ти таралеж ебал ли си?
- Не. А, ти?
- И аз - не.
- Ами, що ме питаш?
- Лаф да става, бе.

--------------

От утре съм в безсрочен отпуск, тъй че която дама има да ме псува - днес му е времето.

Редактирано от ASSASSlN на 05.10.06 08:58.



Тема Не съвсем.нови [re: Chromanin]  
Автор jamie (ветеран)
Публикувано05.10.06 14:22



Някой беше споменал за черното, бялото и сивото. Според мен си зависи доколко двата сиви цвята се различават по тоналност.



Тема Re: Митове и легенди...нови [re: Chromanin]  
Автор Aйшa (натюр)
Публикувано05.10.06 14:40



Както обикновено, лечебното е в дозата.
Различни, но само като темперамент, за да се поддържа енергийността.
В останалите отношения, по-скоро идентичността е залог за добруване.
Иначе как си представяш дългосрочност на връзка, в която тя е мързел, а той - работяга, примерно.
Ми, няма да стане.



Тема Re: Митове и легенди...нови [re: Chromanin]  
Автор cayo (непознат )
Публикувано06.10.06 08:07



Ами и при мен несъвмесимостите се отблъскват. Но несъвместимости и противоположности май са различни неща. Мъжа и жената по принцип са противоположности и се привличат докато не станат несъвместимости и започнат да се отблъскват. Сложна история




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.