Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Казах ти, че си за Карлуково!нови [re: tyrsiistina]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано05.10.06 10:15



Концентрирай се, бре, мадам!

Ставаше дума за обобщенията ти в темата "Защо?"! Какви ми ги плещиш сега? Чукане, мъж, приятелка, искала да се разведе, две преки, риза, кучка, перденца, апартамент...

Само не разбрах що му става още като ме види, при условие, че в последния момент преди да се разделим засяках не една, не две, а три + мен.Ти нещо да кажеш?


Нищо не мога да кажа! Бъркаш ме с някого! Не съм чел всичко във въпросната тема и нямам желание за това. Но много добре помня какво съм ти писал!

Регистрирана си, казваш. Може и така да е, ама не ти личи.

Мдааа, до вчера си мислех, че си просто поредната изнервена жена, която не си мери приказките, ама сега започна да ми се изяснява, че проблемът ти е много по-сериозен!



Тема Re: Не се и надявай.нови [re: Cнeйп]  
Автор Ryan ()
Публикувано05.10.06 13:21



Здравей Снейп,

Понеже глупак не съм, заяждането не ми е стил и говоря винаги открито - значи ще да има друга причина да ти пиша. И тъй като винаги я казвам - много ми е странно защо я пренебрегваш или се правиш, че не я разбираш, отклонявайки разговора към персонални отношения, каквито между нас, поне от моя страна - няма.

Наистина за мен причината е много основателна - ще опитам да я изложа още по-ясно - от край време и многократно заявяваш, че клубът не е наред, че в него има дисбаланс и неравноправие. Никога не си конкретен, винаги избягваш яснота в упреците си и не правиш обосновани предложения за промени. Все едно водиш "кръстоносен поход" срещу клуба, та затова - изразявам своето мнение, че не си прав, същевременно давайки ти възможност обосновано да защитиш позицията си. Само че ти предпочиташ алармаджийство и липса на конструктивизъм като свой избор за поведение - вероятно, защото ако проявиш възпитание и креативност ще се лишиш от основанията си за мрънкане. Считам, че така се уврежда способността на клуба да помага на нуждаещи се, затова и си пиша с теб.

Ще се радвам, ако в резултат на градивна критика, клубът се променя към по-добро. Уважавам модераторския кодекс - като изразени принципи и правила и затова няма да последвам предложението ти да си го завирам, където и да е - напротив - подписвам се под него и считам, че той е добра клубна конституция. Същевременно не отричам възможността да се поправя и променя - когато е необходимо.

Съгласен съм с теб, че в прилагането на законите може да има субективен елемент - но те моля да обосновеш как наличието на мъж модератор ще намали субективизма? Разбираш ли - ако твърдиш, че жените модераторки субективно толерират дисбаланс в клуба - защо смяташ, че още един елемент на субективизъм ще генерира хармония?

Твърдя, че модераторите, макар жени по пол, са умни, отговорни, чувствителни, толерантни и не на последно място - честни хора, които съзнават човешката си същност и все по-добре, и по-умело балансирано, участват в клубните събития.

За мен не е нормално да очакваш "молядругарката" пък била тя и мъжка, да внася баланс в клуба - ролята на модераторите е добре описана в кодекса, а обликът на клуба е такъв, каквито са клубарите. Динамичен и променлив, с теб, мен, останалите, но съществува Дух, който ме привлича - затова и вече 3 години се наслаждавам на прекрасна компания, интересни разговори и страхотни приятели, които срещнах тук. Бих искал повече хора да се чувстват добре на това място. Това е.

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Ми, да! Курвенско е! Напълно съм съгласеннови [re: MamaNetty]  
Автор ASSASSlN (Симпатяга)
Публикувано05.10.06 13:42



Абе, вчера стана караница на тема, кои думи да се цензурират. Направих си труда да отварям тълковни речници. Нарочно дадох теб за пример.

Уф, взех да пиша несвързано. Уж не пия вече. Вода.



Тема Райн... безсмислено е.нови [re: Ryan]  
АвторCнeйп (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 23:40



С радио и с жена не се спори. С теб също не се спори и не защото нямаш акъл а защото един мъдър човек е казал, че трябва да се познават много добре законите за да можем да ги нарушаваме. Аз не познавам добре законите, но ти явно ги познаваш наистина добре.
Що се отнася до взаимопомощта извини ме, но напоследък не я виждам. Може би съм кьорав.
Що се отнася до клуба - когато вярвах, че нещо може да се промени се опитвах да казвам. Сега ми е безразлично какво ще стане с този клуб. Аз виждам частично неговата линия на развитие и в нея място за мен няма.
Не разбирам защо си седнал да се натискаш на модераторките със славословене по техен адрес, но това си е твоя работа. Мен не ме интересува.
И изобщо казано направо не ме интересува защо се правиш на дръж ми шапката по отношение на много от нещата, които съм казвал. Няма да вадя кирливи ризи, нито да напомням моменти, когато самият ти си нарушавал брутано некитета, на който сега така държиш. Няма да напомням нищо, но очаквам от твоя страна също на не напишеш нищо в отговор на това.
Бъди здрав Раян. Да беше погледнал малко себе си. Тогава може би нещата щяха да са различни, но ти никога не си готов да признаеш, че може и да не си прав.
Е... бъди си прав вовеки веков. Аз съм дотук с теб. Бъди така добър и ти да бъдеш дотук с мен. Покажи, че си мъж и можеш да се държиш достойно. Поне веднъж.



Тема Re: Райн... безсмислено е.нови [re: Cнeйп]  
Автор Ryan ()
Публикувано06.10.06 10:55



Знаеш ли Снейп,

Проблемът е, че ти спориш лично с мен, вместо да диспутираш върху своя теза. Затова отклоняваш разговора в персонална посока, проектираш свои мисли и стил на поведение върху мен (като например "натискане" на дами, нарушения на нетикета, комплекс за непогрешимост, недостойно държане), което е тъжно смешно и жалко - от човешка гледна точка.

Нетикета не го нарушавам, дори и когато реагирам срещу невъзпитано или тъпо държане. Въздухарският ти стил - ръсене на твърдения без тежест и инфантилни заплахи за вадене на "кирливи ризи" е недостоен не само за мъжете, а въобще за хората и сам по себе си е признак на слабост.

А нещата са прости - ако имаш теза - защити я с конкретни аргументи и уважавай дори хората, които не са съгласни с теб - необходимо е, за да се роди истината. Другото е лъжливо помпане на самочувствие, измамно генериране на себеценност и душевна инфлация.

Та затова - нека се върнем пак на клубната тема. Нека обсъдим тезата ти, ако искаш - разбира се.

_____

_____
Бъди звезда, небе ще се намери!

Тема Re: И аз три казах, че съм регистрирана.нови [re: ASSASSlN]  
Автортъpcииcтинa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 12:15



Там по рождение.Но ми отива.



Тема Re: Да Моаннови [re: Moan]  
Автор moira (счети :))
Публикувано07.10.06 12:37



Да Моан, права си. И аз като се зачета /и без това вече нямам време през деня а вечерта кое по - напред/ от такива забележки, които превръщат темата в чат изгубвам нишката и същественото. Естествено, че е трудно да отговориш или поне се затрудняваш на кого по - точно. На този с лютия език или на този, който търси помощ към момента. Дано повече хора се зачетат тук.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.