Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Напоследък ми прави грозно впечетление,  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано29.09.06 21:40



че има хора, които поствайки тема в клуба, неминуемо почват с изречение от сорта "Реших да се допитам до ВАС, въпреки, че - още не съм разведен/а, или - не съм за ТОЯ клуб, или - мнОО сте свестни, все изстрадали хорица, и т.н. и т.н. И се размислих... Откъде тая еснафщина в българите бе, мама му стара? Разведен = идиот/олигофрен/прокълнат/нескопосан/неуспял/отритнат ли значи? Или друго тъждествено? Аз даже СТРАДАМ, че не можах да стана разведена

... Или пък - безкрайните теми и ревове "мъжът ми има любовница"... Ами, аз лично познавам мъже, дето не знаят бройката на любовниците си. И какво? Като бях мома - все ме питаха "Абе, ти кога ще се жениш, деца?". Сега ме питат "Аууу, и как стана така, че остана сама? Кога се разведе?", ама с едно съпричастно/съчувствително/мазно изражение, дето направо си плаче за тухла, както казваше Д.Адамс в "Пътеводителя"... Или пък, като се запозная с някой - мъж, жена, без значение, и съответния човек почва да увива ръце и се почесва навсякъде, освен където го сърби, докато наплюе камъчето, че бил разведен. И, какво от това? Че, в Холивуд правят класации на най-големия многоженец, и за тях няма нищо лошо в това, че човек се е женил, развеждал и т.н.... А ние, българите - уф, гнус - тоя/тая е разведен/а!!! Е, защо?Или, напоследък също ми прави впечетление поведението на някои хора към една жена към клуба, доскоро омъжена - ей на, видиш ли, тя нямала била право да приказва преди, колко била щастлива с мъжа си, щото и тя била стигнала до развод!!! Що за глупости??? Ами, била е - тогава, щастлива със НЕГО - сега, и тя го каза СТО пъти - е щастлива САМА! Нима е невероятно или трудно за визуализация обстоятелството, че човек може да се чувства добре и сам??? Не исках да обсъждам точно нея, но примери такива - бол? Разведен - ух... Ами, всеки човек, преди да се ожени, е бил сам, това означава ли, че като се е намерил един, дето да каже "ДА" публично, въпросния вече е много стойностен? Ето, аз например, се чувствам напоследък прекрасно! Прическа, костюм, работа, детенце, филми, почивка, спорт... Готвя, чистя, пазарувам, нося си торбите, но пък, ако трябваше да търпя и един льольо, дето да ми вика - "къде са ми чорапите, и защо няма салата,че мача почва" - ами, и аз щях да мина при хората втора ръка... Даже, аз сега съм в трета класа - видиш ли, аз съм самотна майка... АБЕ!!! Чувствам се добре, бе! Някоя жена установила, че мъжа й кръшка, мъж разбира, че жена му ходи с дядо си, и по тоя повод иска развод, и вече не може да се примири, че ще бъде "разведен"!!! Е, друго си е да си "първа" класа, и да носиш халка. Много по-удобно е да създаваш мимолетни връзки, и да се криеш зад сигурността на брачното свидетелство. Сигурно и затова аз никога не съм била любовница на женен мъж - някъде някой пишеше за егоизма - е, АЗ СЪМ ГОЛЯМ ЕГОИСТ!!! Искам си Коледа, и Нова Година, и Великден - да ги прекарвам добре, а не в чакане някой да звънне, когато жена му е на щанда със марулите. И не се чувствам зле. Мисля, че някъде трябва да се постне това "НИЕ СМЕ РАЗВЕДЕНИ, И СЕ ЧУВСТВАМЕ ДОБРЕ ОТ ТОЗИ ФАКТ. ПРИЕМАМЕ ХОРА КАТО ПАРВАТИ, КОИТО РЕВАТ, ЗАЩОТО СА БИЛИ ОСТАВЕНИ, И УМЕЕМ ДА ГИ НАКАРАМЕ ДА ПРОУМЕЯТ, ЧЕ ТОВА ВСЪЩНОСТ НЯМА ЗНАЧЕНИЕ! РАЗВЕДЕН Е АДМИНИСТРАТИВНО СЪСТОЯНИЕ, НЕ ТАКОВА НА ДУХА, И НЕ Е РАВНО НА НИЩОЖНОСТ! ЗАПОВЯДАЙТЕ И СЕ ЧУВСТВАЙТЕ ДОБРЕ! ОЖЕНЕТЕ/МЪЖЕТЕ СЕ ПАК, И БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ - БЪДЕТЕ СЕБЕ СИ!" Извинявам се, ако стана много дълго, но не ми харесва отношението на "щастливите" семейни, които случайно (или пък не) пишат по горецитирания начин темите си. Приятни дни на всички, благодаря ви, че пак ме прочетохте, знам, че пиша дълго, но какво да направя, като така ми тече мисълта



Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: parvaty]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 21:55



Само ще кажа

СУПЕР





Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: parvaty]  
Автор med_elin (spirit)
Публикувано29.09.06 21:56



Dokosna sarceto mi s napisanoto. Vse edno, che si zapisala mislite i chuvstvata mi.



Тема Re: Смях се със сълзинови [re: parvaty]  
Автор anbra (аз)
Публикувано29.09.06 22:02



и ти се радвах - браво, браво, така трябва


Цената на човека не се влияе от това дали е женен, разведен, с някого, или сам. Тя се търси другаде...
Поздрави на адашката

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: parvaty]  
Автор PipilotaViktualija (новак)
Публикувано29.09.06 22:09



Някои хора нямат свой живот-те живеят,за да се самооценяват и оглеждат в огледалото на чуждото мнение.А защо то често е толкова тесногръдо,нетолерантно,глупаво и просто задръстено,е друг въпрос.
Други просто не са преживявали обстоятелства,които да ги правят щастливо,ама много щастливо-разведени.Спомням си едни такива октомврийски дни преди доста време,когато си говорех с кучето си като лудите и броях дните,които ме деляха от момента,в който окончателно възнамерявах да се изнеса от брачното огнище.И колко щастлива бях като го направих.Кучето ми също-то от доста време не можеше да понася т.нар.ми брачен партньор.Слава Богу,нямаше деца и усложнения,само огромно облекчение и чувството,че отново съм жива.



Тема Мерси,нови [re: Mapия]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано29.09.06 22:11



ама трябваше да го напиша, защото това мисля и така чувствам нещата. Благодаря ти за вниманието





Тема Радвам се,нови [re: med_elin]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано29.09.06 22:15



че ти е станало хубаво...





Тема Анбра, Анбра,нови [re: anbra]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано29.09.06 22:17



отново мъдра... Мерси за поздравите, адашката ти си изпи млякото и каза "Лека нощ"... и спи. Сигурно пак до 5,00 утре сутринта - но, каквото - такова... Все някога ще почне да се буди с мен

Поздрави и на теб, надявам се вече ремонтите са свършили и дишаш малко по-спокойно



Тема Ето, пети човек,нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано29.09.06 22:18



ще видиш колко много ще станем доволните... Само дето има хора, които не разбират това... Все още





Тема Re: Ето, пети човек,нови [re: parvaty]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 22:23



Може и да им просветне някой ден.
На мен ми трябваше доста време


около година и половина




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.