Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема и аз съм за чифтнови [re: med_elin]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано30.09.06 21:12



тия ги дрънкат врели некипели тука да оправдаят неудачните си избори и
последствия

шамани ше ми разправя.. на баба ти фърчилото

1. сама не може да го направиш - освен ако не знаеш малко сутри и мантри и имаш необходимото съзнание и благословия ( нищо не разбра нали? )

2. чифта е чифт - това е нашата природа и детето има нужда от двамата

3. жената... ех жената

Woman stands at the top of Creation. This is her place and her dharma, and this must never lose, for if she does, there will bi wars, suffering and cruetty because she is the opposite of all these things. The nervous system of a woman is by nature more refined and much more delicate. She is the first to sense the good, the pure, the beutiful, the divine. By nature, man is made more gross. His position is to deal with the worid, so he must be able to deal with stress.

"Противозаконно е да се дои чужда крава или върху нея да се рисуват графити." закон в щата Тексас


Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: solarstone]  
Автор PipilotaViktualija (новак)
Публикувано30.09.06 21:18



Винаги са ме удивлявало хората,които си присвояват правото да заклеймяват,да раздават правосъдие,чувствайки се някаква висша,праведна и винаги права инстанция.Да осъждаш някого априори за това,че се е развел или нещо друго,преди всичко е толкова лично,че просто няма човешко същество,което да има правото да го прави.А свещено право на всяко човешко същество е да търси щастието-може би понякога да греши(какво по-човешко;хубаво е да не е на чужд гръб,но...),да се заблуждава,датърси верния път ЗА СЕБЕ СИ.А най-свещеното право е да обичаш и да бъдеш обичан!На тази земя най-вероятно животът ни е един,така че всеки трябва да го изживее така,както смята за добре,без да наранява другите.
Когато се разведох преди години,като една глупачка първоначално явно съм имала някакъв тъп комплекс заради това,защото при всяко запознаване с всякакви хора намирах начин веднага да го спомена.Но това беше много кратък период,след което никога не съм си го и помисляла.
Олеле,прочетох си постинга и не повярвах-колко съм високопарна и дидактична.Извинявай,ама ме разбра.Няма да се повтори.





Тема Re: и аз съм за чифтнови [re: мyшkaтo]  
Автор PipilotaViktualija (новак)
Публикувано30.09.06 21:25



Ти сам го каза-след като изборът е неудачен,трябва да бъде коригиран.Нещо против?А защо пък и пред кого трябва някой да се оправдава,ей,Богу,не ми е ясно .И по- полека с готовите житейски формули,прояви малко въображение-животът е многообразен,човешкото същество-също.



Тема щастиетонови [re: PipilotaViktualija]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано30.09.06 21:38



щастието е смисъла на живота и неговото увеличаване би трябвало да е целта..

проблема е че в незнание правим грешка след грешка, живот след живот
и то се трупа , трупа
на каквото си постелиш, на това ще спиш...

"Противозаконно е да се дои чужда крава или върху нея да се рисуват графити." закон в щата Тексас


Тема абе ти що се впрягаш толкова?нови [re: parvaty]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано30.09.06 21:39



Има ли някакво значение какво мислят хора, които не познаваш, с които я изядеш някога бучка хляб, я не, от които не зависи живота ти и на които може би не би поверила дъщеря си?

Всъщност не знам, аз от край време обичам да съм контра на мнозинството и идеята за етикетче "различен" ми е страст :) и по отношение на семейното положение даже. Беше стряскащо да съм 20 годишна, омъжена и с дете, за това бях. Странно е да съм 36 годишна с 16 годишен син, за това нито си крия годините, нито тези на детето

. Ако стана 40 годишна баба, със сигурност ще го заявя на висок глас :)))) Но и 50 годишна мама да стана, пак ще го обявя високо . Ако всички тръгнат да се развеждат или престанат изобщо да се женят, може и брак да сключа.

На който не му харесва, да си гледа собствения сериал.
Ако ти си щастлива, има голям шанс и детето ти да разбере що е то щастие и има ли смисъл човек да се бори за правото си на място под слънцето.

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.

Тема Напълно споделям твоите изводи, Хел,нови [re: Hell]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано30.09.06 22:17



но няма как да не се дразня, като съзирам това отношение... Явно съм по-емоционален човек, и се ядосвам за щяло и нещяло. Ти си един човек, аз съм друг - в това е красотата на Живота - в пъстротата му. При теб Живота се е стекъл така, че на 20 си родила детето ти - да сте живи и здрави и двамата - и сега си във една прекрасна възраст със голямо дете. На 20 години аз бях още толкова луда глава, че и през ум не ми е минавало да раждам деца. Аз и на 30 не се замислях, да ти призная честно, по тази тематика, но както писах и в постинга си, много ме нервеха въпросите на всички - комшийки, роднини, близки и далечни познати относно задомяването ми - сякаш моя Живот е техен... и изобщо, прави ми впечетление това,за което пиша, затова го споделих - иначе изобщо не се впрягам.

Може би малко се ядосвам на еснафщината на българите - еййй, видиш ли, колко е чудесно да си женен, и как всички трябва да се стремим със зъби и нокти към обредните домове за радостни обреди Що се отнася до годините - аз, някак си, разцъфтявам с възрастта, и може би това е причината също никога да не съм се притеснявала да казвам на колко години съм. Може би на 50 ще почна да скатавам по някоя, не знам Живот и здраве, ще видим! Поздрави, и лека вечер.

п.п чакай, че се сетих - един познат ми каза, че ще трябва да спра цигарите по някое време, че след определена възраст на жените почвало ужасно да им личи, че били пушачки... Жалко, че не го питах коя е тая пределна възраст, та да знам

Редактирано от parvaty на 30.09.06 22:19.



Тема Re: Напоследък ми прави грозно впечетление,нови [re: parvaty]  
Автор emkatated (opoznavasht se)
Публикувано30.09.06 22:22



Моля те, нали не предлагаш да се надпреварват семейните в развеждне,за да попаднат в престижни класации?Какво е това подменяне на стойностите?Ще накараш семейните да се почувстват непълноцени,ще си част от "виновните""за заразяване и на по-младите и децата ни.
Човека е социално същество.Любовта се изпитва имено в незгоди,а при попътен вятър всеки може.А брака е един обществен договор ,който започва с добро намерение и за разтрогването на който,са виновни и двамата.Удивително е колко малко хора тук в сайта признаваме и приемаме своята вина за това,а предпочитаме да се самоутешим тъсейки и убеждаването от другите,че у нас няма проблем-разбирай вината е у другия(много често мъжа) Това не носи ползи никому,само лъжливо самодоволство(подхранка на нарцисизма).
А иначе би трябвало да си признаем,че сме претъпели неуспех ,в известен смисъл сме неудачници и нека не се крием зад примерите на грозни отношения в брака,безкрайните изневери на мъжете ( с кого ли),а да бъдем реалисти.
Естествено това ,че си семеен не те прави автоматично по-добър от разведения.Но считам за нормално мъжете да се чувстваме нещастни от самотата.Обратното буди у мен недоумение.



Тема Да ти призная честно,нови [re: emkatated]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано30.09.06 22:32



смених си цвета с един тон по-русо, и вече почвам да не разбирам какво ми приказват, представи си какво ще стане, като се изруся съвсем??? Сега, първо - не мисля, че женените трябва да се развеждат. Второ, но не по важност - аз си признах в съвсем отделен постинг, че може би по-голямата част от вината да не се реализира мое собствено семейство със човека, който допринесе с 50% генетичен материал за детето ми, е основно във мен. И трето - дали мъжете или жените се чувстват по-зле сами - това никога не съм коментирала - самотата е състояние на духа, а не на околната среда, можеш да си с някой, и пак да си сам. Плюс това, отделните индивиди - мъже - жени - изживяват по различен начин емоциите - има жени, които хойкат, и мъже, които го правят, има чувствителни мъже, които страдат, когато са изоставени, има и такива жени. Има силни жени, които само консумират мъжете, има и такива мъже. Няма писано правило - щом си жена - ще страдаш, щом си мъж, и си останал сам - вдигаш купони нон-стоп! Къде прочете подобно нещо в моя постинг, не знам

Що се отнася за претърпяние неуспех - пак не съм съгласна - понякога ти си дал всичко от себе си, даже си направил повече, отколкото е трябвало, и връзката пак се разпада - ами, не може да си виновен значи. Не можеш да накараш насила някой да те цени, уважава и обича. Ако не си се постарал за тази връзка - добре, съгласна съм, вина имаш, но при предходното положение???



Тема дрън-дрън :)нови [re: parvaty]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано30.09.06 22:42



откакто спрях цигарите - напълнях и поостарях визуално от шията надолу :)))

Най-добре съм изглеждала и съм се чувствала най-здрава, когато не съм се интересувала от здравето си.

Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.


Тема Има нещо такова,нови [re: Hell]  
Автор parvaty (нежна)
Публикувано30.09.06 22:45



уви, но те се свалят след време килата... спорт трябва. Аз често ги спирам за месеци, но след това пак почвам..

Ами, какво да направя, като обичам да пуша? Когато му дойде времето и аз ще ги спра за постоянно, просто още не съм се напушила след бременността и не съм решила да ги спирам ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.