Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Може и да не съм за този клуб, но...нови  
Автор solarstone (*****)
Публикувано22.09.06 18:08



Както вече казах, може и да не съм за този клуб, но имам "малък проблем", с който е твърде възможно някой от вас да се е сблъсквал. Сега съм бременна в петия месец, но когато забременях изведнъж се отдръпнах много силно от бащата на детето си. Като че ли всичките ми чувства към него се изпариха като с магическа пръчица. Започнах да се отвръщавам дори от мисълта за него. С него никога не сме били семейни, никога не сме живяли заедно за повече време, бяхме просто приятели....Когато той разбра, че ще става баща започна да става някак си настъпателен и чувствах, че ме обсебва все повече и повече. От известно време той усети промяната в мен и се затвори напълно в себе си. Премина в другата крайност. Започна да се сърди безпричинно, да страни и изведнъж спря да се обажда. Вече от месец не поддържаме връзка, но това някак си не ме притеснява. Напротив, чувствам се спокойна и отдадена на себе си и бъдещото бебче. Все повече осъзнавам, че нямам нужда от този човек в живота си, но............Околните, моите близки....те някак си не могат да осмислят нещата, които преживявам. Обвиняват ме и се надяват да дам някакъв шанс на бащата на детето, но аз зная, че ще ми е трудно да се пречупя, заради детето.....Не зная какво да мисля и още повече, какво да правя. Толкова съм объркана, защото разумът ми подсказва едно, а липсата на чувства към този мъж ме тласкат надалече от него....



Тема Re: Може и да не съм за този клуб, но...нови [re: solarstone]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано22.09.06 18:15



като взимаш решение си давай сметка за последствията - доколкото може да прецениш...

но се вслушвай и в сърцето си , във вътрешния си глас
и постъпи така , че да ти дава комфорт

"Не е разрешено да имате вкъщи повече от два изкуствени пениса" закон в щата Аризона


Тема Re: Може и да не съм за този клуб, но...нови [re: мyшkaтo]  
Автор solarstone (*****)
Публикувано22.09.06 18:27



Аз точно това се опитвам да направя. Търся някакъв баланс между разума и сърцето. Последствията при всички случаи ще са такива, че едва ли ще се чувствам комфортно. Въпросът е, трябва ли да направя компромис в името на детето ? Звучи банално, но това е израза.Струва ли си това дете да свиква с баща, когото вече не обичам ?



Тема Re: Може и да не съм за този клуб, но...нови [re: solarstone]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано22.09.06 18:32



ми знам ли

според мен не си струва да живееш с някой с който не си щастлив/а

така,че...

но пък детето има нужда и от баща - аз съм за класиката , не че няма сами майки които да се справят


просто в природата си има мъжко и женско...

бе добре си се наредила

а ти защо така изведнъж се чувстваш дистанцирана от бащата ?
то обикновенно май обратно се получаваше...
сигурно има причина някаква?

"Не е разрешено да имате вкъщи повече от два изкуствени пениса" закон в щата Аризона


Тема Re: Може и да не съм за този клуб, но...нови [re: мyшkaтo]  
Автор solarstone (*****)
Публикувано22.09.06 18:53



Знаеш ли, в началото бяхме много влюбени един в друг и всичко /доколкото си давам сега сметка/, беше ОК. Но това, че забременях, някак си го промени изведнъж. Казах, че се почувствах обсебена. Той започна да изисква от мен да бъда денонощно с него. да напусна работата си, въпреки, че заради предстоящото майчинство ми беше неизгодно...започнах да се чувствам изолирана от останалия свят в някакъв друг живот, ограничен само с него....Това адски силно ме изплаши. Чувствах се като с "преброени дни", много е трудно да обясня, това. Всички тези преживявания някак си ме отрезвиха изведнъж. Освен това той имаше един проблем, с който така и не можа да се справи и това допълнително ме плашеше. Пиеше неконтолируемо. Не осъзнаваше никаква мярка в алкохола.....Обещаваше, че ще го преодолее, но не ставаше и не ставаше....Наистина добре се подредих.



Тема Re: Всичко друго можеш да преглътнеш, нонови [re: solarstone]  
Автор anbra (аз)
Публикувано22.09.06 19:39



тая история с алкохола - не!
Няма да ти е щастливо детето с баща алкохолик. За теб изобщо не говоря - ти още отсега не си щастлива.
Ако не беше този проблем, щях да ти кажа - пречупи се в името на детето, но сега - бягай и не се обръщай, идея нямаш какво може да сътвори един пияница. Не ти трябва на баир лозе...
По-страшно нещо в семейството не знам...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Мда,нови [re: anbra]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано22.09.06 19:42



това наистина е така. Единици са го преодолели пиенето





Тема Re: Мда,нови [re: jamie]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано22.09.06 19:53



аз съм горд пример



ама през туй време и жината избяга

"Противозаконно е да се дои чужда крава или върху нея да се рисуват графити." закон в щата Тексас

Тема Re: Може и да не съм за този клуб, но...нови [re: solarstone]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано22.09.06 19:57



По-скоро на твое място бих си родила спокойно детето и бих потърсила друг мъж, ако разбира се имаш желание да живееш с друг мъж. Както правилно са ти казали алкохолът е голям проблем, а щом и любовта още от сега липсва, става вече съвсем зле. Гледай си детенцето, пък другото ще се нареди някак.



Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!

Тема Re: Може и да не съм за този клуб, но...нови [re: solarstone]  
Автор XeйЖивoт! (enjoy the life)
Публикувано22.09.06 19:58



Абе знаеш ли - ти за себе си решението си го взела. Наистина няма смисъл да се насилваш неизвестно за какво... А и в добавка към всичко - неконтролируемо пиене - ми няма сми, не се мъчи.
Значи проблемът е по-скоро обкръжението - родители, близки, приятели. Тъй като те тепърва ще са важни за теб, може би трябва да насочиш усилията си към това да се разбереш с тях. На тях им е нужно някакво обяснение, което да е обществено приемливо (

) - ами дай им го. Неговото пиене е напълно приемливо обяснение. За теб това може да не е основателна причина, ама за тях ще бъде, уверявам те. Ако се налага - ми разкажи им повечко, дай им малко конкретни примери.
И бъди щастлива и усмихната бъдеща майка! Не се измъчвай с неща, които не зависят от тебе и не са в твоята власт - направи нещата, които зависят от теб!

Правилното решение те прави щастлив, щастието те прави силен.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.