Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема несъгласие с разводнови  
Авторtoshka (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 11:51



Здравейте и благодаря че ви има. Казуса ми е следния - имам брак и дете на 12 год. Съпруга ми иска да се разделим като мотива му е че брака ни се е изчерпал, стигнали сме до битовизъм и скука. Не сме имали никакви разправии, неразбирателства и скандали. Да ме извинят мъжете, ама моя явно кара климакс и има реални индикации за това (желание за смяна на работата, на външния вид, начина на живот и пр.). Не е говорил за развод, а засега само за раздяла. Аз обаче предпочитам да съм наясно предварително с подробностите. Принципно не съм съгласна на развод и при какви обстоятелства съда може да даде такъв. От 2 месеца той напусна семейното жилище, но поддържаме контакт. Това което искам е да забавя (спра) евентуален развод, защото смятам че рано или късно ще се осъзнае и искам поне да спечеля време. Моля за съвет



Тема Re: несъгласие с разводнови [re: toshka]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 11:56



Няма да се осъзнае, просто ти ще си отровиш живота! То е ясно че е с друга и колкото повече ги спираш нещата, толкова повече там ще ги сплотиш и ще задълбаят в проблема. От всичко това ще страдаш само ти и детето!
Пусни го да пасе /неотразимият))/, а ти си гледай новите тоалети и повече балсами за душата!))





Тема Re: несъгласие с разводнови [re: LlRA]  
Автортoшka (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 12:24



Аз съм го пуснала да си ходи. Това, което той ми каза е че иска да опознае себе си. Ако има друга, искам да има достатъчно време за да види, че в една връзка няма само емоции, а и други неща. Емоциите отминават и остава уважението, партньорството, разбирането, отговорността за децата и дома. Като иска да търси себе си, нямам нищо против. Ако иска да прасне някоя - ок, мъжете не са моногамни. НО съм много объркана, защото както писах поддържаме контакт и сме като гаджета - вечери, дискутиране на професионални теми, концерти - само дето не живеем заедно. Както той казва - не знам какво точно искам, но искам освежаване на отношенията. Да но покрай всичките тези истории съм доста мнителна и не знам какво точно става.И още по лошото, че не искам да се разделяме, защото ми е добре във всяко отношение с него.



Тема Re: несъгласие с разводнови [re: тoшka]  
АвторLlRA (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 12:33



И кой се чувства "екстра" в тая ситуация? Предполагам че не ТИ! За това ти си преценяваш кое , как)) Ето, попита професионалисти ...отговоряме)), от там нататък ще си изживееш твоята лична легенда))...както се казва)) Демек, както си го направиш.
Но дори да се върне, от там насетне ще почнат истинските ти душевни катаклизми, защото той вече е разбутал кубчетата и все нещо ще те терзае. Освен ако не си перде и му го върнеш с лихвите)) И накрая пак ще сте на кръстопът..не знам, опасни игри играете!
А тоя номер с опознаването го знаем всички)) Ех, ама не знаех че още минава))





Тема Съпругът ти бебе ли е?Или тийнейджър?нови [re: toshka]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано18.09.06 15:53



Или само защото не желае вече да живее с теб и по твоя начин, трябва да бъде третиран като изгубил ума си?
И какво очакваш да ти кажат тук?
Тактики? Техники?


А защо не съвет колко точно откуп да поискаш за да го пуснеш да бъде нещо различно от доставчик на комфорта ти?

Редактирано от 1984 на 18.09.06 15:58.



Тема Re: несъгласие с разводнови [re: тoшka]  
Автор wasted_youth ()
Публикувано18.09.06 17:16



Права си, емоциите отминават. Понякога на тяхно място обаче идват нови (емоции

). Отговорността към децата няма нищо общо тук, просто ти е изгодно да правиш такава връзка. И не разбрах какво означава "отговорност към дома"? Сигурно нямаш предвид да седи да крепи тавана (на дома), за да не падне?

И друго наблюдавам - когато става дума за тебе, изкарваш на тезгяха фини слова като уважение и партньорство, а когато за евентуална друга - тогава е "иска да прасне някоя"! Ако беше само за прасване, няма да ти разгъва теории, а ще действа скрито-покрито. Защо тези грубости, човек не може ли пък да се влюби? Стремежът да бъдем справедливи, дори и да не ни особено изнася, е едно от нещата, които пораждат споменаваните от тебе уважение и партньорство!



Тема Re: несъгласие с разводнови [re: toshka]  
АвторJil (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 17:35



neka zavede delo za razvod a ti v sada shet kajesh che ne sikash razvod i che brakat vi e varvial i neka toi da dokazva vina



Тема А защо не си съгласна?нови [re: toshka]  
АвторПчeличka (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 17:44



Според мене имаш всички основания да си съгласна с евентуален развод. Защо ти е съпруг, който тепърва ще опознава себе си? А и климаксът понякога продължава дълго... И при жените, и при мъжете. И като се осъзнае този път (според собствената ти прогноза и ако изобщо се осъзнае), защо си мислиш, че след някой и друг месец няма да тръгне отново по вече утъпканата пътека на самоопознаването (или както там вече се нарича)



Тема Re: несъгласие с разводнови [re: тoшka]  
Авторбpи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 18:07



Играй "ва банк"-кажи му,че това положение не те устройва и искаш развод,пък гледай как ще реагира.Ако иска-поне няма да си изненаданата ти след време.Пък може това да му подейства като отрезвяващ душ и да осъзнае разни работи.



Тема Тошке, добре дошла!нови [re: toshka]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано18.09.06 19:38



Първо искам да ти кажа да послушаш Лирата, защото е много права.
И второ....нали си дошла да питаш патило....затова си в този клуб. Няма такава приказка....да го чакаш да се осъзнае. И как молим ще стане това? Човека в момента осъзнава свободата си. Не казвам, че има друга жена, но това е въпрос на време. После ще ти дойде с някакви тъпи обяснения, че е разбрал, че точно във вашето семейство не се е чуства, като себе си. Това едно.
Друго...... Кови желязото, докато е горещо. Т. е., казвай му или да се прибира, или адиос. Важно е да няма време да си помисли, че повече му харесва ергенския живот от семейния, защото иначе губиш по точки. И го направи най-много два пъти. От там нататък е ясно....
Аз не познавам хора, които да са се разделили с такива мотиви, и после, пак да се събрали, като мине много дълго време. Ако има такъв, моля да вдигне ръка.
Има хора и след фиктивен развод, не се събират вече.....нали си чувала.
Затова се стегни и не се прави на много широко скроена....точно в този клуб си губи смисъла.
А за развода, явно питаш от правна гледна точка, как да го спреш. Аз не знам.....може и да има начин. Обаче колко време ще риташ. Насила не можеш да накараш никой да живее с теб. Сама ще сдадеш фронта по някое време.
Ако само искаш да забавяш, съм чувала че не се явяват на дела и тем подобни, но това не е начин да се осъзнае той....хората се озлобяват когато ги балабуркат.

П.П. Не държа да съм права на всяка цена. Дано твоя случай е уникален.
Но...Пауло Куелю беше казал в една от книгите си : “Историята на едно село, е историята на целия свят”. Така че, нищо ново под слънцето.
Ако държиш да разбереш, как точно ще се развият събитията от тук нататък, ако го оставиш да си развява байряка, питай ме.... Заради теб, ще си го припомня стъпка по стъпка.....
Успех!!!







Carpe diem!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.