Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Чудесно е че имаш дъщеричка!))нови [re: XXL]  
Автор esprit (zelenooka.....)
Публикувано11.09.06 19:54



наясно съм със всички средства за предпазване,нищо че децата ми са родени след революцията:-))И не твърдя,че хапчетата трябва да се пият цял живот:-Контрацепцията се сменя периодично.Спиртали с годност 5 години има и сега и то на поносима цена.Съществуват и контацептиви като спермацидни гелове,диафрагми и пр.
Според мен е пълна глупост да забремнееш от мъж който не ти дава гаранция,че ще се грижи заедно с теб за детето.И моите деца са планирани:-)Не съм на 20,но и на 20 разсъждавах по този начин.
Относно жените:повярвай ми аз и сега работя само с жени и много добре ги познавам





Тема Re: Чудесно е че имаш дъщеричка!))нови [re: esprit]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 20:22



*Според мен е пълна глупост да забремнееш от мъж който не ти дава гаранция,че ще се грижи заедно с теб за детето.*
Така е , никъде не съм твърдяла друго , по- добре прочети всичките ми мнения по темата, но нали знаеш ,човешко е да се греши , а понякога и обстоятелствата са срещу теб ,няма абсолютни правила валидни за всички
Но все пак тази мисъл не е много уместна в клуб като нашия,където е пълно с Умни майки ,дето са забременяли ог мъже ,дали им гаранция ,че ще се грижат заедно с тях за децата

, а сега кой си хванал любовница и се грижи за нейните ,кой се прави на велик и плаща по 30 лв издръжка на месец



Тема Re: Чудесно е че имаш дъщеричка!))нови [re: V.Grig]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано12.09.06 13:53



Съгласна съм с абсолютно всяка твоя дума.

Като си помисля - насила да родиш на някого дете е все същото като насила да ти го направи някой. Тези неща се обсъждат.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.



Тема Re: Човек каквото сам си направинови [re: Chromanin]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.09.06 21:07



Не ти трябва такъв "мъж" за баща. Нито може да ти е съпруг, нито баща на детето ти. Няма морал, съвест и нагласата за такава отговорност. Но да спи с теб и да не взема мерки за предпазване - това може. Обърни се към адвокат и го осъди за издръжка, защото това дете ще иска да яде, да се облича и да учи по-късно и то няма да е виновно, че баща му не е готов да бъде баща.
Нищо, че някои са написали, че отговорността за предпазване е само твоя. Та ти може би си мислела, че има чувства човекът към теб. А той щом знае, че не е готов за бащинство е длъжен да те предпазва. Но недей да бъдеш толкова доверчива занапред към мъжете. Пази се сама и не чакай друг да мисли за теб.



Тема Re: Човек каквото сам си направинови [re: Bиkи]  
Автор V.Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано14.09.06 17:32



Тъй тъй, то по хората ходи и то масово ...

Анализ:

Нито може да ти е съпруг, нито баща на детето ти. Няма морал, съвест и нагласата за такава отговорност. - отговорността е нещо което в подобни случаи се носи от двама!! И обикновено двамата си говорят нещо от рода "Скъпи искаш ли да имаме дете", "Скъпи искаш ли да се ожениш за мен" и т.н. Да не искаш да се жениш и да имаш деца към определен момент не е неморално! Да не искаш да се поддаваш на изнудване не е проява на липса на съвест! А за нагласата вече споменах - придобива се с време и с разговори!

Но да спи с теб и да не взема мерки за предпазване - това може. - какво ще кажеш за перефразата "НО ДА СПИШ С НЕГО БЕЗ ДА ИЗИСКВАШ МЕРКИ ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ - ТОВА НЕ МОЖЕ.

Обърни се към адвокат и го осъди за издръжка, защото това дете ще иска да яде, да се облича и да учи по-късно и то няма да е виновно, че баща му не е готов да бъде баща. - а виновен ли е биологичния баща, за това че така наречената майка не е помислила преди да допусне бремеността, че това дете ще иска да яде да се облича и да учи по-късно?

Та ти може би си мислела, че има чувства човекът към теб

И аз си мисля, че е примерно Порше Карера Кабрио с блондинка на дясната седалка много ще ми подхожда ... как мислиш?

А той щом знае, че не е готов за бащинство е длъжен да те предпазва. А тя щом не знае дали той е готов за бащинство, не е ли длъжна да изисква от него той да се предпазва или поне да предпазва себе си?

Пази се сама и не чакай друг да мисли за теб. Най-накрая нещо по-умно!



Тема И на мен това ми идеше да възкликнанови [re: Hoй]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано15.09.06 09:34



Как е възможно да вземеш толкова отговорно решение да родиш дете, без да знаеш дори какви са намеренията на таткото. Той иска ли го, ще се грижи ли за него... Не че в последствие не могат да настъпят промени, но да тръгнеш със затворени очи още от самото начало...
Аз така и не разбрах този татко припознал ли е детето или какъвто е там правилния термин. Как се отнасят родителите му към момичето, не че има чак такова значение, ама все пак в тяхната къща живеят.

Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!


Тема Re: Човек каквото сам си направинови [re: V.Grig]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано15.09.06 09:43



За отговорността си прав- носи се от двамата. Точно затова не си прав в останалото. И двамата са отговорни към детето, защото и двамата не са се възпротивили то да бъде родено.

Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!


Тема Ама ти непрекъснато говориш за отговорностнови [re: V.Grig]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано15.09.06 09:51



към жената, а тук става дума за детето. Жената е отговорна за себе си и за детето. Мъжът е отговорен за детето. Не можеш да създаваш живот, без въобще да се замислиш.



Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!

Тема Ама доколкото разбирам от тематанови [re: Kлep]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано15.09.06 09:53



Това дете не е родено насила. Бъдещият татко се е зарадвал и не се е възпротивил, когато е забременяла. За какво насила говорим? Необмислено- да. И от двамата.

Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!


Тема Re: Чудесно е че имаш дъщеричка!))нови [re: esprit]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано15.09.06 10:02



Само да кажа, че спиралата не се приема от един голям брой жени, тъй като предизвиква кръвоизливи, възпаления и какво ли още не, защото е чуждо тяло.
И случайни забременявания стават дори при ползване на презерватив. Да, ако след това се натъпчеш с Постинор дуо, няма да забременееш вероятно, но ако си някъде, където не можеш да си го купиш или пък ако не си разбрал, че презервативът е дефектен...
А хормоналните препарати са вредни, дори и най-съвременните. Всяка намеса в организма, противоречаща на природата е вредна.
И това го казвам като човек ползващ спирала, забременявал с презерватив и пил една година противозачатъчни.



Омръзна ми да светя като кру-у-у-ушка!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.