Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Дилеманови  
Авторfemina (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 12:23



Здравейте на всички,


съвсем случайно попаднах на вашият клуб в Интернет и от няколко дни чета мненията и проблемите,които споделяте,но не се осмелявах да ви пиша.Хареса ми това,че всички сте много искрени и директни в изказванията си ,а аз имам нужда от точно такива безпристрастни мнения в момента,за това ми се иска да споделя с вас и своя проблем.И така.......ще се опитам да бъда кратка. Искам да се разделя със съпруга ми,защото вече не изпитвам нищо към него,освен само приятелски чувства и уважине за това,че е баща на детето.Само да вметна,че сме семейство вече 9 години и имаме дъщеря на 8 г.А също така не сам убедена и в неговите чувства,нямам му никакво доверие и имам основание за това. Няма да изпадам в подробности за причините и обстоятелствата,които са допринесли за това чувствата ми да изчезнат и в крайна сметка да взема това решение за раздяла.Знаете,че всеки си има своите причини и за него те са най-важни независимо дали за околните е така.Това,което ме измъчва най-много и ме спира все още да направя решителната крачка е ужасното чувство на вина към детето ми заради това мое решение,мисълта дали не постъпвам егоистично,дали съм длъжна да направя жертва в името на детето и разни такива размисли идващи предполагам от будната ми съвест.Но въпреки това аз немога и неискам да живея в лъжа,фалш и лицемерие и още по-малко да карам детето ми да вярва ,че една голяма лъжа е истина.А и няма как да повярва,защото то всичко е очевадно.Немога и неискам при положение,че поради липса на чувства и привличане към съпруга ми оставайки с него да го обричам да бъде нещастен и неудовлетворен от този живот.Защото едва ли бих могла при това положение да бъда пълноценна като съпруга и жена и така няма да мога да му дам това от което той има нужда ,съответно и той на мен.Между нас винаги ще има напрежение и непоносимост,което в един момент ще ескалира.Както е и в момента между другото.
Незнам дали искам много.............просто искам да бъда щастлива както и хората иколо мен, а не да живея двойнствен живот,да лъжа и да лицемернича.Достойнството ми не позволява това.Била съм максимално честна и искрена със съпруга ми и той знае всичко това,както и причините довели до тук.ПРоблема ми е ,че ужасно ме боли за детето ми ,немога да реша дали това,което искам е правилно,какво да направя....дали това,което сърцето ми иска или това,което трябва,защото те са две различни неща.Много съм объркана наистина..
Благодаря ви предварително,че обърнахте внимание на проблема ми.Не сте длъжни да ми давате съвет,ще се радвам да получа искрените ви мнения,а още повече ,ако намеря приятели във ваше лице.
Желая на всички късмет и повече приятни емоции.!!!



Тема Кой точнонови [re: femina]  
Автор GED Ltd. ()
Публикувано29.08.06 12:46



ти мъти главата и те убеждава, че високопарните и фалшиви самооправдателни фрази (неискам да живея в лъжа,фалш и лицемерие и още по-малко да карам детето ми да вярва ,че една голяма лъжа е истина.................да го обричам да бъде нещастен и неудовлетворен от този живот.Защото едва ли бих могла при това положение да бъда пълноценна като съпруга и жена и така няма да мога да му дам това от което той има нужда), повторени многократно и на глас, имат силата да заместят една липсваща причина, която би могла да оправдае дадена постъпка?

Съжалявам, ако звуча грубо, или ако оставям впечатление, че се изказвам неподготвен. Всъщност, така е, но няма и как да бъде иначе. Ти ни спестяваш подробностите. Не, не съм сеирджия. Но пък и не съм сигурен, че след 9 години брак е толкова лесно да се направи разлика между необичане и посвикване. За скука ли иде реч, а? Или има дълбоки неща? Предлагам само да си го пообмислиш.

Поздрави и успех!



Тема Re: Дилеманови [re: femina]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 12:58



Важно е да си отговориш на въпроса заради друг мъж ли искаш да се развеждаш или поради липса на чувства в брака?
Ако нямаше друг мъж в твоя живот, или в мислите ти- пак ли щеше да искаш да се развеждаш? Да останеш сама, да поемеш сама по пътя?
Въпросите изискват честен отговор, пред себе си, за да си наясно защо ще правиш ли няма да правиш нещо.



Тема Re: Кой точнонови [re: GED Ltd.]  
Авторфeминa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 13:42



Здравей,
не разбрах кой и за какво ми мъти главата,защото мисля,че има липсващи части от мнението ти.Казах ,че имам много причини и то основателни,за да взема това решение.Мое право е да ги спестя и да не ги описвам.Разбери ме правилно,наистина неискам да ги обяснявам,а и не вярвам,че това би ти помогнало да ме разбереш по-добре.Все пак щом държиш ще дам малко яснота .....например: лош характер,абсолютна противоположност в мненията , светогледите,възпитанието,ценностната с-ма, неприемливо и обидно за мен отношение от негова страна е т.н. Достатъчно ли е?


Не мисля,че това,което казвам са високопарни фрази или оправдания.Това са моите мисли,чувства и притеснения и не виждам нищо преувеличено.Нима една основателан причина за развод може да бъде намерена само в медицинското свидетелство за нанесена средна или тежка телесна повреда?
Защо трябва да се стига до там,та ние сме цивилизовани хора.Не става въпрос също нито за скука,нито за навик,а за точно това,което описах.В никакъв случай не съм безотговорен човек,ако това намекваш.Бъди сигурен,че съм обмислила всичко и от всички страни и точно за това сега имам тези стахове или задръжки да предприема действия за това,което съм решила.Ако не бях мислила или бях по-повърхностна едва ли щеше да имам този проблем сега и още по-малко да го споделям с вас,търсейки съвет.
Благодаря ти за мнението,желая успех и на теб!!!



Тема Ако е наистина така,нови [re: мнeниe]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано29.08.06 13:43



бъди уверен/а че няма да признае дори пред себе си че другия мъж е причината. Той ще е "следствие" ...
Разликата ? Да поемеш отговорност за постъпките си.



Тема Re: Дилеманови [re: мнeниe]  
Авторфeминa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 13:54



Аз казах защо искам това. И това го мисля не от вчера или онзи ден,а от много време/поне 2 години/,но винаги отлагах с надеждата,че нещо може да се промени.Искам да кажа,че съм направила достатъчно компромиси най-вече със себе си за този брак.Защо мислите,че има намесен мъж във всичко това.Лекомислено ли ви се струва това,което ви разказах,че решихте,че го правая завади друг мъж.Ако беше така,щях да го споделя ,независимо дали ще получа упреци или подкрепа от вас.Честна съм пред себе си и пред вас,мога да поема отговорността да продължа сама пътя си,но поне по-спокойна,ако не щастлива на този етап и разбира се с надеждата да не остана сама завинаги.
Благодаря ти за мнението.





Тема Re: Кой точно [re: фeминa]  
Автор summer_moon ()
Публикувано29.08.06 13:59



И понеже още мислиш какво да правиш и дали да се развеждаш аз искам най-отговорно да ти кажа,че разводът е доста сложно нещо.Развеждаш се и изведнъж си казваш оттървах се,но след това изтрезняваш и виждаш,че си се оттървала от едно,но си си навлякла сто други неща.
Детето ти е малко,ти все още незнаеш точно какво искаш,по-добре виж дребните малки хубави неща в семейството,порадвай се истински на почивките заедно тримата с детето,не гледай само лошото,защото освен лошо има и доста добри неща.Опитай пак да ти е хубаво,няма да го има огъня ,но той навсякъде бързо изгасва,след това остава нуждата да си с тоя човек.
Знам,че ще има много хора,които няма да са съгласни с мен,но моето мнение е,че разводът трябва да е крайната мярка.
Проблеми след развода има много,да не говорим за депресиите на разведените и децата и затова те моля помисли и направи още един опит.



Тема Re: Ако е наистина така, [re: jamie]  
Авторфeминa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 14:01



Какво по-точно искаш да призная?


Причината не е друг мъж,наистина.Ти си прецени дали да ми вярваш или не.Причините за моето решение са тези,които споделих в първият си постинг.Това е.Да не търсим под вола теле.....ако можеш да ми кажеш мненито си или да ми помогнеш със съвет ще съм ти безкрайно благодарна.
Поздрави!



Тема Мога [re: фeминa]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано29.08.06 14:11



но честно - не вярвам да ме послушаш.
Натисни мъжа си, седнете и говорете. Ако трябва - поставете си изпитателни срокове - не ви познавам лично и не знам какво се приема добре. Оправете нещата докато са дребни, развода по-вероятно ще навреди на всички. Както Съмър писа - по-вероятно след развода да сте по-нещастни, изключение са може би някои крайни бракове с тормоз, побоища и прочие.



Тема Re: Мога [re: jamie]  
АвторOщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 14:18



Нали не си мислиш, че всички мъже са разумни, интелигентни и фини същества, като пишещите в този клуб.
Щото аз съм убедена, че не са.
И едно такова натискане на мъжа и опит за разговор не винаги се получава.


По-вероятно е, ако наистина нейният е такъв какъвто го описва, вместо тя да го натисне - той нея така да я натисне, че след това да няма място за съмнение какъв да е пътя.
По-скоро мисля, е да мисли и обмисля още нещата, щото пък едно мирно съвместно съществуване, макар и не щастливо и безметежно в някой случаи е по-добър вариант и за детето (което е при нея дилемата)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.